Esileht Väikelaps Viieaastane ajab pere lõhki

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 152 )

Teema: Viieaastane ajab pere lõhki

Postitas:
Kägu

Enam ei jaksa, ei meie mehega, ega vanem laps. Viiene (sai just 5) ajab pere hulluks. Ärkab hea tujuga, kõik on korras ja sekundiga muutub kôik. Hakkab karjuma, millegiga nõus ei ole, hüsteeritseb tunde. Oli plaan sõpradega tunnikeseks metsas kokku saada, laps keeldus saapaid jalga panemast, karjus ca pool tundi, kõigil juba tuju halb. Saime lõpuks riidesse, siis lihtsalt keeldus autosse istumast. Jälle kisa, lihtsalt lõugamine, eieiei karjumine. Vanem laps ja mees sõitsid minema. Nii läbi oleme sellest kõik, mingeid plaane teha ei saa, ta hetkega halvaks muutuv tuju võib kôik ära rikkuda. Tal nagu mingi pinge sees, mida ta siis tundidepikkuse karjumisega endast välja proovib saada. Iga jumala päev. Psühholoogi juures korduvalt käidud – täitsa terve laps, mingit põhjust teda edasi uurida polevat.

No mida teha?

+22
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas psühholoog andis ka soovitusi kuidas lapsega käituda?
Ja kas psühhiaatri juures käisite ka? Sest diagnoose panevad ainult psühhiaatrid.

5-aastane peaks suutma juba väljendada oma tundeid. Mis laps ise ütleb, miks ta nii teeb ja mis teda vaevab? Ega nutisõltuvust pole? Kas teie olete lapsele selgitanud, mida teie tunnete, kui tema nii käitub?

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma oleks sellise lapse koju jätnud ja ise mehe ja teise lapsega metsa läinud (või siis teeselnud, et nii juhtub, tegelt võiks 10-15 min autoga nurga taga oodata ja siis minna kontrollima, kas rahunes maha ja sai õppetunni ja soovib nüüd ehk kaasa tulla). Vaevalt et ta kodus kellelegi üksi sellist näitemängu viitsib etendada.

+34
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul aitas kunagi, kui hakkasin “üllatuslikult” käituma ala rõõmsalt või neutraalselt vastad “ok, ära tule kaasa, emme läheb!” Professionaalid kindlasti oskavad paremaid nippe anda, mul lihtsalt enda praktika.

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võibolla olete tema viie eluaasta jooksul liiga palju igal pool ringi rännanud ja üle-planeerinud-stimuleerinud, aga talle sobiks paremini niisama rahulikult kodus istuda ja toimetada? Kas seal metsas on teie sõbrad või tema omad?

+15
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas psühholoog andis ka soovitusi kuidas lapsega käituda?

Ja kas psühhiaatri juures käisite ka? Sest diagnoose panevad ainult psühhiaatrid.

5-aastane peaks suutma juba väljendada oma tundeid. Mis laps ise ütleb, miks ta nii teeb ja mis teda vaevab? Ega nutisõltuvust pole? Kas teie olete lapsele selgitanud, mida teie tunnete, kui tema nii käitub?

Ta peale hoogu ütleb, et ei tea miks see juhtus, tal oli paha tuju ja kõik. Ohh, oleme kõike proovinud – täiesti paigas pãevakava, piisavalt und, liikumist, mängimist, vähe nutit ja telerit. Kahjuks midagi ei muutu, mitte ühtegi ilma hoogudeta päeva pole umbes 3 kuud olnud. Tühine asi ajab ta endast välja ja ongi kõik.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga äkki on selle lapse tass nii tühi ja ta ei oska teisiti enam toime tulla?

+8
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt on laps autist ja vajab eritähelepanu. Pole vaja minna jõulupäeval metsa ja võõrastega kokku saada. Viirus levib.

+11
-44
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie pere ajab 10-aastane lõhki. Tegu mehe eelmisest kooselust lapsega. Paras iga, kus juba manipuleerida ja mängida oskab.

+4
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta peale hoogu ütleb, et ei tea miks see juhtus, tal oli paha tuju ja kõik.

Kommentaar eemaldatud.

4.6 seadusrikkumisele üleskutsuvad ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms)

Perekooli Moderaator

+22
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saan aru, et jäid lapsega koju. Kähku ta maha rahunes, kui teised läinud olid? Kui laps on psüühiliselt terve, siis tõesti tundub natuke hellitatud lapse moodi. Tegelikult ta oma jonnihooga ju sai praegu, mida tahtis – tähelepanu, seda, et teised teevad plaanid ümber, tema on boss. Selles vanuses laps pole tegelikult võimeline boss olema, ehk siis laps on võtnud ja saanud oma jonnihoogudega endale rolli, milleks ta tegelikult valmis ei ole. Siit ka segadus lapses endas. 5-aastane ei peaks tegelikult ise otsustama, kas on nõus saapad jalga panema ja vanematega kaasa minema, selles vanuses peaks ta tegema seda, mida tal teha kästakse. Lapsel endal oleks nii lihtsam ja parem elu kui tal hetkel on – need jonnihood kahjustavad teda ennast samuti.

+51
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on päris paljudes väikelastega toimetulemiste raamatutes peatükk selle kohta, kuidas aidata last hüsteeriast välja

https://emmedeklubi.ee/Vaikelaps/laps-on-husteerias-mida-teha-803/

https://naistekas.delfi.ee/kodu/lapsed/psuhholoog-opetab-kuidas-koige-efektiivsemalt-husteerias-last-rahustada?id=75334577

https://lood.delfi.ee/perejakodu/lasteaialaps/kuidas-laste-husteerikaga-toime-tulla?id=63692236

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma olin laps, eelkooliealine, ajas mind kõige rohkem närvi see, et vanemad ei pidanud vajalikuks mulle piisavalt vara ette teatada, mis plaane nemad minule korraldanud olid. Mina olin plaaninud näiteks rahulikult omaette joonistada ja pildiraamatut vaadata, äkki kargab ema tuppa ja kuskile minek-minek-minek!!! Korra ütled oma lapsekeeles emale, et ei taha!! Ja siis algab skandaal – ema närvitseb ja kamandab, isa pööritab silmi. Mina nutan, sest minu päev on pekki keeratud. Protesteerin ja loobin jalatseid.

Ja kõige selle vältimise võti oleks see olnud, kui ema oleks kaks-kolm päeva ette hakanud rääkima, et laupäeval (või näiteks “magad kolm korda öösel ära ja siis”) läheme sinna ja sinna. Teeme seal seda ja seda ja koju tuleme siis kui…. (läheb pimedaks, lõuna söödud, hommik käes, laulusaade otsa saab vms vms). Mitte aga käsutatakse-käsitsetakse rasaki nagu mingit kotti, lihtsalt tõstetakse siia ja sinna ning isegi ei küsita, kas ma tahan tulla või ei. Või isegi mitte seda, mida ma selga tahan panna ja kas vajan tund joonistuse lõpetamiseks või ei.
Kui lapsel puudub sõnaõigus (üksi koju ei jäta), siis võiks talle vähemalt piisavalt vara ja selgelt kommunikeerida, et siis ja siis me teeme seda ja seda ja sina, laps, teed seda ka. Ning mida see teegvus hõlmab ja kaua kestab.

Austus, seda oleksin ma oma emalt siis oodanud. Kuidas talle endale oleks meeldinud, kui tema elu korraldab isa ära, keegi temalt ei küsi ja piisavalt selgelt ja vara ette ka ei hoiata. Lihtsalt karatakse tuppa, et nüüd, plaks-plaks, naine, pane raamat käest! Ruttu, naine, marss riidesse (JA PANED SELGA JUST NEED RIIDED, MIS MA SULLE VALMIS PANIN) ja Marko, Mareki ja Lempsiga mootorrattanäitusele, kalanduspoodi ja õllesaali minek.

+57
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt on laps autist ja vajab eritähelepanu. Pole vaja minna jõulupäeval metsa ja võõrastega kokku saada. Viirus levib.

Ja selle diagnoosi panid mille põhjal? Kuna kaotas enesevalitsuse?
Vabalt võib olla ka ATH. Või mingi muu asi.
TA vii oma laps psühhiaatri juurde.

+12
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadis tänasest metsaskäigust juba varem. Lihtsalt näiteks – eile tuli hoog sellest, et panin esimesena põlema valge, mitte punase küünla. Või süles hoides panen ühe käe ümber, kui oleks pidanud 2 panema või siis mitte kumbagi. Samas mängutubades (kui veel käia sai), teatris, trennis on kõik korras olnud. Hood tekivad pigem tavalistes olukordades. Näiteks hommikusöögi ajal, piparkooke küpsetades jne. Täiesti ootamatult – kunagi ei tea kas reageerib nõusoleku või karjumisega.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie pere ajab 10-aastane lõhki. Tegu mehe eelmisest kooselust lapsega. Paras iga, kus juba manipuleerida ja mängida oskab.

Oot, kes siin nüüd mida lõhki ajab? Täiskasvanud inimene võiks ikka osata asjadel vahet teha.

+18
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina ajasid ju tema pere lõhki, selge ju, miks ta sind oma isaga koos näha ei taha.

+36
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina ajasid ju tema pere lõhki, selge ju, miks ta sind oma isaga koos näha ei taha.

See kärgperetaja on ise lapse aruga. Nüüd on korraga laps see, kes “tema pere” lõhki ajab! Ei, mitte tema ega tema töllmokast mees. Laps ikka.

+27
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saan aru, et jäid lapsega koju. Kähku ta maha rahunes, kui teised läinud olid? Kui laps on psüühiliselt terve, siis tõesti tundub natuke hellitatud lapse moodi. Tegelikult ta oma jonnihooga ju sai praegu, mida tahtis – tähelepanu, seda, et teised teevad plaanid ümber, tema on boss. Selles vanuses laps pole tegelikult võimeline boss olema, ehk siis laps on võtnud ja saanud oma jonnihoogudega endale rolli, milleks ta tegelikult valmis ei ole. Siit ka segadus lapses endas. 5-aastane ei peaks tegelikult ise otsustama, kas on nõus saapad jalga panema ja vanematega kaasa minema, selles vanuses peaks ta tegema seda, mida tal teha kästakse. Lapsel endal oleks nii lihtsam ja parem elu kui tal hetkel on – need jonnihood kahjustavad teda ennast samuti.

Ei rahunenud kiiresti, umbes pool tundi karjus. Karjus, et miks isa ja vend ilma temata seal on, et ta tahab, et nad kodus oleksid, et mina olen paha ja ei luba tal minna. Peale hoogu nuttis mu süles veidi ja jäi magama. Asi läks halvaks juba enne saabaste jalgapanemist, ma enam ei mäletagi, et millest. Ilmselt hambapesust vms tuli esimene hoog.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga äkki ajas hoopis vana naise uus mees? Või mindi niisama lahku ja keegi ei ajanud? Johaidii nagu…..Arvaks, et täiskasvanud naised ja mõtlemisvõimet nagu rohkem, aga näed…

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga äkki ajas hoopis vana naise uus mees? Või mindi niisama lahku ja keegi ei ajanud? Johaidii nagu..

Teeks oma teema selle kohta, kes kelle pere lõhki ajas? Minu teema on viieaastasest lapsest, kelle jonniga (?) me enam toime ei tule.

+34
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga äkki ajas hoopis vana naise uus mees? Või mindi niisama lahku ja keegi ei ajanud? Johaidii nagu..

Ma räägin lapse seisukohalt. Tema seisukohalt on jumala ükskõik, kuidas asi oli, lapsed tahavad, et nende vanemad oleks koos. Aga kärgperetaja peaks teadma, et see on loomulik asi ja sellega tuleb hakkama saada. Kärgperes ongi raskem olla, sina oled täiskasvanu, saa hakkama, mitte ära süüdista last. Lapse käest pole keegi küsinud, kas soovis sellist kärgperet.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga äkki on selle lapse tass nii tühi ja ta ei oska teisiti enam toime tulla?

Kommentaar eemaldatud.

4.6 seadusrikkumisele üleskutsuvad ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms)

Perekooli Moderaator

+12
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma läheks psühhiaatri juurde. Päris harilik jonn see ju ei ole.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kärgperetaja on ise lapse aruga. Nüüd on korraga laps see, kes “tema pere” lõhki ajab! Ei, mitte tema ega tema töllmokast mees. Laps ikka.

Miks sa eeldad, et pere ei võinud lõhki ajada lapse ema?? Esimese asjana on süüdi mees? Võibolla oli suhe lagunenud juba enne uut tutvust?

Kas sa oled keskajast pärit usklikust vanamutt, et suudad teha ühese järelduse, et alati on süüdi uus naine?

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeks oma teema selle kohta, kes kelle pere lõhki ajas? Minu teema on viieaastasest lapsest, kelle jonniga (?) me enam toime ei tule.

Tundub, et sul on ka kerged egoprobleemid, et kohe pead kamandama hakkama, kui tähelepanu enam sinul ei ole. Võib-olla on lapsel ka lihtsalt iseloom selline. Sinu lapse koha pealt ei hakka sõna võtma, sest ei tea, kas lapsel on mingi psüühiline probleem, mis teie peres toimub vms. Mingigi adekvaatse arvamuse avaldamine nõuaks rohkem infot ja süvenemist. Kui ise hakkama ei saa, peaks otsima pädeva spetsialisti. Kui praegustest psühholoogidest pole abi olnud (või pole neid siiski lihtsalt päriselt kuulanud), tuleks otsida keegi teine.

+11
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära lapsele vitsa anna.
Ma kunagi rääksin ühe aspergeriga, kes sai selle eest koguaeg vitsa, et ta oli erinev teistest ja ei osanud kohaneda meie maailmaga. Ja see tegi tal olukorra veel raskemaks.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki prooviks enne selle psühholoogilise jura heietamist lapsele paaril korral vitsaga vastu sääri tõmmata?  Kui laps saab aru, et sellisele jauramisele järgneb karistus, siis ehk kaalub tõsiselt, kas jonnida või mitte.

Selline asi võiks ka olla, et nii lolli arvamuse eest võiks saada tohlaka vastu pead. Siis võib-olla mõni mõtleks ka enne, kui midagi suust välja ajab.

+21
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et sul on ka kerged egoprobleemid, et kohe pead kamandama hakkama, kui tähelepanu enam sinul ei ole. Võib-olla on lapsel ka lihtsalt iseloom selline. Sinu lapse koha pealt ei hakka sõna võtma, sest ei tea, kas lapsel on mingi psüühiline probleem, mis teie peres toimub vms. Mingigi adekvaatse arvamuse avaldamine nõuaks rohkem infot ja süvenemist. Kui ise hakkama ei saa, peaks otsima pädeva spetsialisti. Kui praegustest psühholoogidest pole abi olnud (või pole neid siiski lihtsalt päriselt kuulanud), tuleks otsida keegi teine.

Teemaalgatus on viiesest, kes perele väga muret teeb. Ajage oma kärgpere juttu mõne vastava teema all või tee uus teema. Asi pole minu “egos”.

+43
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta peale hoogu ütleb, et ei tea miks see juhtus, tal oli paha tuju ja kõik.

Hellitatud jõmpsikas.

Aga mis kindlasti aitaks, oleks vägivald. Paar korda saab oma urvaplaastri ära ja võiks juba meeles olla.

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+7
-26
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 152 )

Esileht Väikelaps Viieaastane ajab pere lõhki