Esileht Beebi ja mitmikud Viiekuune laps istuma?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Viiekuune laps istuma?

Postitas:

Poja keerab ise ilusti paremale küljele ja sealt kõhule, vasakule poole vajab abi. Kõhult seljale on mõned korrad keeranud. Suurem mure on aga istumisega. Minu kaasa, ema ja ämm tahavad last koguaeg sülle istuma panna, mina aga vastu, et küll ise õpib. Ämm koguaeg seletab, et tüdrukuid ei tohi nii vara istuma panna aga poisse tohib. Tüdrukutel vaja ju sünnitada 🙂
Küsisin ka füsioterapeudilt, tema lubas pärast 7. elukuud istuma panna. Võimlemisel tõstis füsioterapeut minu lapse kätest kinni hoides istuma ja laps istus u 15 sekundit. Nüüd olengi segaduses, et mis mõttes ja kuidas/ kas tohib nii vana laps istuda. Ise tõstan( pigem aitan) ka last kätest kinni hoides istuli ja siis kohe maha aga istuda ei luba. Mis te emmed arvate? Kas ja millal te oma lapsi istuma panite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pannudki.

St, jah, istesse tõusmise harjutusi muidugi tegime ja süles vahel ka istus poollamaskil, selg vastu minu kõhtu…
aga
istus laps siis, kui ise oskas istesse tõusta ja sirge seljaga, kössi vajumata, istus ning ise tagasi kõhuli läks.

Väga erinevas vanuses aga kuskil 7-9k vahel hakkasid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Füsioterapeut pani Su lapse korraks istuma, et näha, kuidas laps seda teeb, kui kaua püsib, kuivõrd on ta posturaalkontroll arenenud. See ei tähenda, et Sinu laps võib juba praegu istuda.
Last võib süles hoida ka peaaegu-isteasendis, kui ta on igalt poolt toetatud. Selles mõttes ei pea süles HOIDMIST paaniliselt kartma. Iseseisvalt istuma ei tohi panna ja ka mitte toe najale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, mina nüüd esindan veidi teist koolkonda. Elan USA-s ja siin lausa soovitavad arstid, et laps hakkas umbes 5-6 kuust (ei mäleta enam täpselt) istumist harjutama, selleks et kõhu- ja küljelihaseid tugevdada. Esimese lapse puhul ma ei teinud seda, aga teisega järgisin seda soovitust ning see istumapanek oli nagu lausa imeasi – laps sai nagu aru, et tal on ka teistsuguseid lihaseid ning nendega saab igasuguseid asju teha ning hakkas füüsiliselt väga kiiresti edasi arenema. Võibolla oleks sama juhtunud ka ilma istumise harjutamiseta aga siis oleks suur kokkusattumus küll olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus- Bumbo toolid on mõeldud alates 4 elukuust ja mõni paneb oma last sinna juba 3kuuselt kindlasti. Mis siis nagu sellise käitumise peale tegema peab :S
Ja mulle perearst korduvalt öelnud, et võta ta sülle nagu laps ikka süles istub. Mina olen hoidnud püsti asendis teda, mitte istukil.
Saa siis nüüd aru, mis see õige on :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 8-kuune beebi. Iseseisev istumine tuli 7-kuuselt. Füsioterapeudi sõnul 5-kuuselt võis süles toetatult istuda, kuid mitte istuma panna. Vaata last, ta vajub kössi ja järelikult lihased ei ole valmis. Ära kiirusta.
Tibuke areneb ise. Harjutage parem pööramist ja keeramist:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja enne panna kui laps ise oskab ajada. Muidu on liiga suur koormus lape seljale. Pole vaja muretseda, küll hakkab ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Viiekuune laps istuma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.