Esileht Koolilaps Viies klass ja tüdrukute riietus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Viies klass ja tüdrukute riietus

Postitas:

Kuidas teie tüdrukud koolis riides käivad? Mul on tunne, et hakkan ise kuidagi jänni jääma selle targutusega, et kool on akadeemiline asutus, kus käiakse viisakalt riides. Meie 11-aastane naerab selle peale. Koolis on ettenähtud ka koolivorm, aga seda keegi ei kontrolli. Ükskord hommikul vaatan, et tüdrukul tavalised retuusid jalas ja pusa peal. Küsisin, et kas esimene tund kehaline. Ei, tal sel päeval polnudki kehalist. Saatsin ta pikema jututa tagasi oma tuppa normaalseid riideid selga panema, millepeale prõmmutati uksi. Aga ega asi pole paremaks läinud. Ikka üritatakse mulle selgeks teha, et retuusid on ok. Pusa nagunii. Kõik käivad nii. Mina olen igal juhul alla andnud. Mingu või palja peega kooli. Ma isegi andsin järele, et koolivormipluusi pole vaja kanda, kui ei taha. Kui koolil on sellega probleem, siis tegeleb kool sellega. Aga normaalsed teksad ja särk võiks ikka seljas olla. Riideid on kapp täis, aga väidetakse, et need teksad pole piisavalt ümber ja tema neid jalga ei pane. Kuna tüdruk on äärmiselt peenike, siis isegi stretšteksad kipuvad talle natuke suured olema, aga number väiksemad jäävad jälle lühikeseks. Aga no see retuusivärk on küll kole. See ju täiesti kodune riietus või sobib kehalisse. Pole ju selliseid t-särke ka, mis tagumiku ära kataks. Käiaksegi nii, et lühike pusa ja retuusid.

+16
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 09:55; 17.10 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käivadki jah niimoodi. Ega suurt saagi midagi teha, kui “kõik teised nagunii käivad ju”. Mul tütrel on küll põhiriietuseks teksad ja ruudulised pikkade varrukatega pluusid, aga talle meeldivad väga igasugused sädelevad ja kirjadega T-särgid ja vahel satub mõni selline ka koolipäeva hommikul selga. Siis olen küll maininud, et võiks mõne viisakama lühikeste varrukatega pluusi panna. Tavaliselt panebki, aga vastuseks tuleb ikka, et kõik nagunii kannavad selliseid. Olen nõus, et riietus võiks eelkõige mugav olla. Samas selline kirev värvide pillerkaar väsitab nii õpetajat kui ka neid endid tegelikult ja viib tähelepanu mujale.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka teinekord imestan, millega koolis käiakse. (10 aastane tüdruk kodus).
Eriti “huvitav” oli riiete valik 1-2 klassis aeg-ajalt, sest käis õhtupoole koolis ja mina nägin alles õhtul riidevalikut. Olin küll rangelt eraldanud riided, millega “ei tohi kooli minna” – kodused retuusid, õuepüksid, suvised nabapluusid, ülipidulikud kleidid jne, aga need leiti ikka üles. Ei aidanud ka see, et õhtul sai riided järgmiseks päevaks valmis panna.
Korralikud paksemad retuusid on meil küll kooliriietuses (sellised taskutega), kuna tütar samuti väga kõhn ja teksad pidid ebamugavad olema.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:39; 25.10 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tüdruk kõhn ja ei tuleks selle pealegi, et talle teksaseid jalga suruda. Pane ise paar nr-t suuremad teksad jalga. Jube ebamugav ju.

Samas on tavaliste puuvillaste retuuside ja teksade vahel veel palju erinevaid pükse. Võta üks päev ja mine lapsega rahulikult shoppama. Oma lapsel on nt okaidist mingid püksid. Samuti on tal HM’st ühed ruudulised püksid. Ei näe välja nagu retuusid aga istuvad sama mõnusalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on koolis väga hästi näha, millises kodus maksab vanemate sõna ja millises on laps vanematele pähe istunud. See kajastub muu hulgas ka riietuses.

+26
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antagu andeks, aga niimoodi näeb laps välja kui lapsprostituut ja iga pedofiili unistus.
Kui nui neljsks on retuuse vaja kanda, siis mingi põlvini hõlst selga, põlvini särk või kampsun vms

+11
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 13:18; 17.10 18:42; 26.10 13:05; 26.10 18:26; 25.12 20:53; 27.12 14:52; 28.12 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 12-aastane tütar. Tema käib koolis põhiliselt teksade või mingite teksalaadsete pükstega ja peal on viisakam kampsun või pusa. Mõnikord läheb seelikuga ka, aga ütleb, st seelikuga käivad ikka väga vähesed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid sobivad päris kindlasti koolis käimiseks. Ise kannan ka, HM-s on lai valik täiesti läbipaistmatuid tavalisi musti retuuse. Sobivad ka tumesinised, hallid on ehk sobivamad trenni minnes. Samuti pole ma kuulnud nõuet, et tagumik peab retuusides kaetud olema. Pikk põlvini kampsun näeb retuuside peal totakam välja kui tavaline kampsun. Teismelise eas ongi oluline välja näha nagu teised, milleks käskida lapsel eristuda?

+5
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 14:40; 17.10 15:35; 19.10 16:33; 25.12 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleta nüüd oma teismeiga meelde. Minul oli see 90ndatel- lõhkised teksad, viis numbrit suurem ruuduline särk, tanksaapad. Koolivormi meil polnud, olin grunge. Vanemad suhtusid normaalselt, sest mul oli vanem vend, kes oli 80ndatel teismeline punkar. Koolis käis haaknõelu täis vormiga, plekist ordenid rinnas, kotiks vanaisa väike reisikohver, juuksed suhkruveega püsti aetud. Õpetajad vahel hädaldasid, aga 80ndate teises pooles oli inimestel juba palju muud teha, kui teiste välimust oma eluküsimuseks muuta. Õppisime mõlemad hästi ja hinded küll ei sõltu sellst, mis sul seljas või jalas on.
Ela ise ja lase lapsel ka elada- teismeiga on see aeg, kus kantakse seda, mis on populaarne, moes, nagu teised. Retuuse on kantud alates 80ndatest, kui läikivaid neoonretuuse polnud saada, lõigati paksematel ja läikivamatel sukkpüstel jalalaba osa ära ja kanti neid. Tänapäeva teismelised käivad ikka väga viisakalt ja tagasihoidlikult riides, võrreldes 90ndatega.

Meist kõigist said normaalselt riietuvad täiskasvanud ja keegi ei käi enam klounikostüümiga ringi.

+25
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 15:16; 27.12 18:10; 28.12 13:46; 28.12 14:48; 28.12 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleta nüüd oma teismeiga meelde. Minul oli see 90ndatel- lõhkised teksad, viis numbrit suurem ruuduline särk, tanksaapad. Koolivormi meil polnud, olin grunge. Vanemad suhtusid normaalselt, sest mul oli vanem vend, kes oli 80ndatel teismeline punkar. Koolis käis haaknõelu täis vormiga, plekist ordenid rinnas, kotiks vanaisa väike reisikohver, juuksed suhkruveega püsti aetud. Õpetajad vahel hädaldasid, aga 80ndate teises pooles oli inimestel juba palju muud teha, kui teiste välimust oma eluküsimuseks muuta. Õppisime mõlemad hästi ja hinded küll ei sõltu sellst, mis sul seljas või jalas on.

Ela ise ja lase lapsel ka elada- teismeiga on see aeg, kus kantakse seda, mis on populaarne, moes, nagu teised. Retuuse on kantud alates 80ndatest, kui läikivaid neoonretuuse polnud saada, lõigati paksematel ja läikivamatel sukkpüstel jalalaba osa ära ja kanti neid. Tänapäeva teismelised käivad ikka väga viisakalt ja tagasihoidlikult riides, võrreldes 90ndatega.

Meist kõigist said normaalselt riietuvad täiskasvanud ja keegi ei käi enam klounikostüümiga ringi.

Meil oli klassis ja ka suuremas osas koolis moes käia 90ndatel võimalikult lühikese seelikuga, olid veel need randid juustes, üks hele, teine tume ja mida võltsim meik, seda parem. Praegu imestan, et sellise välimusega kooli sissegi lasti. Lase lapsel olla laps ja kanda, mis on in.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 14:40; 17.10 15:35; 19.10 16:33; 25.12 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

retuusid/liibukad + pikem pluus oli ka 25 aastat tagasi teemaks.

kui tahab retuusidega käia, siis osta talle mõned pikemad kenad tuunikad/kampsuni, nii et kann oleks kaetud. Leia mingi kesktee, et laps saab käia nö trendikalt riides ja samas et sa suudad ka sellega elada. Mäletan ise kunagi omal ajal neid võitlusi emaga liibukate ja t-särgi pärast, katkiste teksapükste ja kõige muu pärast, mis nüüd on uuesti moes tänapäevasemas võtmes (isegi nabapluusid, ainult et naba jääb nüüd värvli alla peitu ju).

Leppige konkreetselt kokku,e t mis kohe üldse ei sobi koolis, st mis on rohkem selline klassiõhtu/disko riietus (a la paljad õled, rinnahoidjapaelad kuskilt paistmas jne)

A ja panusta sellele, et need retuusid ja muud riided ei oleks läbipaistvad! Kui ostad mingit odavad läbipaistvad retuusid, siis loomulikult on sul probleem. Korralikud täiesti läbipaistmatud retuusid

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, rahustasite mind maha. Ma olen jah veidi konservatiivne selles suhtes. Meie lapsed on tavaliselt ainukesed, kes pidulikel hetkedel viisakalt kooli lähevad.
Ma olen ise ka 90ndate teismeline ja mäletan hästi, kui müüki tulid need läikivad retuusid ja kuidas ma siis emale peale käisin, et ta need mulle ostaks. Aga ikka pikem särk käis seal peal. Tegelikult käidi ikka suhteliselt viisakalt riides. Mina olin nii vaesest perest, et käisin ema riietega. Ma lausa leidsin kaltsukotist ema 70ndate riided ja kandsin neid ka. Ja need olid nimelt Ameerikast pärit. Aga noh, sportlikult ikka riides ei käidud ja jalas olid ikka mingid kingad, aga mitte tennised. Mäletan, kuidas poisid said õiendada pidevalt, miks neil botased jalas on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 09:55; 17.10 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid sobivad päris kindlasti koolis käimiseks. Ise kannan ka, HM-s on lai valik täiesti läbipaistmatuid tavalisi musti retuuse. Sobivad ka tumesinised, hallid on ehk sobivamad trenni minnes. Samuti pole ma kuulnud nõuet, et tagumik peab retuusides kaetud olema. Pikk põlvini kampsun näeb retuuside peal totakam välja kui tavaline kampsun. Teismelise eas ongi oluline välja näha nagu teised, milleks käskida lapsel eristuda?

Kui sa ei saa aru, et cameltoe ja tagumikupragu on vulgaarsed ja kuuluvad streetwalkeri garderoobi, mis siis ikka.

+24
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 13:18; 17.10 18:42; 26.10 13:05; 26.10 18:26; 25.12 20:53; 27.12 14:52; 28.12 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

retuusid/liibukad + pikem pluus oli ka 25 aastat tagasi teemaks.

Just. Alguses New Kids`ist inspireeritud retuusid+ ovrsize t-särk, pisut hiljem tüdrukutebändide eeskujul retuusid+ nabasärk või vöökohal sõlme seotud t-särk.
Kõik praegused emad on retuuside ajastul üles kasvanud, lihtsalt nüüd on need enamasti tagasihoidlikud ja musta värvi, vanasti olid neoonid, leopardimuster, läige jms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid sobivad päris kindlasti koolis käimiseks. Ise kannan ka, HM-s on lai valik täiesti läbipaistmatuid tavalisi musti retuuse. Sobivad ka tumesinised, hallid on ehk sobivamad trenni minnes. Samuti pole ma kuulnud nõuet, et tagumik peab retuusides kaetud olema. Pikk põlvini kampsun näeb retuuside peal totakam välja kui tavaline kampsun. Teismelise eas ongi oluline välja näha nagu teised, milleks käskida lapsel eristuda?

Ma küll olen poiste ema aga minuarust on retuusid koolis ja tööl ka jubedad.
Meil miskipärast kannavad neid just ülekaalulised noored naised.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei saa aru, et cameltoe ja tagumikupragu on vulgaarsed ja kuuluvad streetwalkeri garderoobi, mis siis ikka.

HM-is ja New Yorkeris on väga lai valik paksemaid retuuse, mida kandes ei jää mingit camel toe efekti ega tagumikupragu. Mul kuuendik ja käib samuti retuusidega ja peal pusa. Enamik ta klassikaaslased samuti ja ei ole mina tema klassikaaslastel (vähemalt neil, kes meil pidevalt külas käivad) näinud läbipaistvaid retuuse jalas.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid sobivad päris kindlasti koolis käimiseks. Ise kannan ka, HM-s on lai valik täiesti läbipaistmatuid tavalisi musti retuuse. Sobivad ka tumesinised, hallid on ehk sobivamad trenni minnes. Samuti pole ma kuulnud nõuet, et tagumik peab retuusides kaetud olema. Pikk põlvini kampsun näeb retuuside peal totakam välja kui tavaline kampsun. Teismelise eas ongi oluline välja näha nagu teised, milleks käskida lapsel eristuda?

Kui sa ei saa aru, et cameltoe ja tagumikupragu on vulgaarsed ja kuuluvad streetwalkeri garderoobi, mis siis ikka.

Väga labane jutt sul. Siis peaks kõik liibuvad asjad ära keelama, ka teksades paistab tagumikupragu.

+7
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 14:40; 17.10 15:35; 19.10 16:33; 25.12 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on kool akadeemiline asutus, kus peaks käima viisakalt riides. ei sobi dressid, retuusid, t-särgid, kirjud! särgid, värvilised püksid, suured firmamärgid, pusad jne.

sobivad neutraalsetes toonides seelikud/kleidid, pluusid, teksapüksid (ühevärvilised ja mitte narmemendavad, viisaka tegumoega) ja muud püksid, mis näevad viisakad välja, polosärgid, kampsunid, jakid/pintsakud (ka puuvillased).

+14
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 21:44; 25.10 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, kui poisi klassiõdesid näen, et mõni näeb välja väga odav. Poistel enamuses triiksärk ja tumedad teksapüksid.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käivad paljud tüdrukud retuusidega. Miks mitte. Kui oleks nabapluus seal peal ,oleks kooli jaoks liig, aga kampsun v6i t-särk on ju ok. Ainuke igapäevane mugav riietus, mis kooli minu arvates igapäevaseks käimiseks ei sobi, on dressid (kuigi meil käivad paljud poisid dressides, oma poisse ei luba). Riietus peab puhas ja korras (ilma aukudeta) olema. Milleks veel muul moel piirata, neil peab ju mugav ja hea olema nende riietega. Kui välimust veidi vabamalt v6etaks, ei tekiks ka juba väikeste laste hulgas riietep6hist kiusamist, mida ma väljaspool eestit pole täheldanud. Mu ühel lapsel (3. klass) oli eile koolis näiteks üritus, kus esineti pika kavaga. Pooled pidid olema tumedas riides, teised valges. Kuna valgeid pükse poistel enamasti pole, siis nii m6nigi oli valgetes sukapükstes lihtsalt v6i 6e retuusides ja valge t-särk, isa pluus v6i midagi sellist peal pool. Ja k6ik olid rahul!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuuside all mõeldakse ikka väga erinevaid pükse: minu lapsel on kooliretuusideks midagi sarnast: https://www.lindex.com/ee/p/7886505-7161-black-jersey-leggings-with-brushed-inside
või sellist: https://www2.hm.com/en_asia2/productpage.0795820007.html
Mis neil pükstel viga on, et kooli ei sobi?
Mis need tavalised teksapüksid paremad on? Triiksärgiga poisse oma lapse koolis küll eriti kohanud pole, aga meil käivad enamus lapsi ka jala või jalgrattaga koolis.
Seega villased mantlikesed, valged sukkpüksid ja voldilised seelikud pole kõige otstarbekamad. Kuna kooliõuele tehti ka väike seiklusrada, peavad riided ka seal turnimise vahetundide ajal välja kannatama.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:39; 25.10 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teksapüksid on akadeemiline riietus ja retuusid jätavad tüdrukutest odava mulje! ???????? Igal võimalikul moel on vaja ikka lapsed raamidesse suruda. Palun üks hea põhjus, miks ei või laps end koolis mugavalt tunda ja kanda seda, milles end hästi tunneb? Miks ei või nx viisakas ja hästi õppiv õpiline end riiete kaudu väljendada? Vb on tõeline kunstihing? Või tulevane moelooja? Sellepärast, et see ei meeldi mõnele lapsevanemale?

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 14:26; 26.10 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru, et paljud ei nõustu, aga minu arust selline riietus kooli okei ei ole: https://www.forever21.com/images/1_front_750/00320872-04.jpg

niisama külla, poodi, kinno – miks mitte.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 21:44; 25.10 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru, et paljud ei nõustu, aga minu arust selline riietus kooli okei ei ole: https://www.forever21.com/images/1_front_750/00320872-04.jpg

niisama külla, poodi, kinno – miks mitte.

Mul oleks sellist kombot ükskõik kus väga kummaline näha st mu meelest on seelik puudu.
Retuusil ja retuusil on vahe jah, aga need konkreetsed kvalifitseeruvad minu silmis küll ainult sukkpükste alternatiiviks.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru, et paljud ei nõustu, aga minu arust selline riietus kooli okei ei ole: https://www.forever21.com/images/1_front_750/00320872-04.jpg

niisama külla, poodi, kinno – miks mitte.

Need on minu meelest samuti retuusid, mis pigem täidavad sukkpükste rolli ja sinna peale käiks seelik või kleit. Mul laps esimeses klassis ja vaatan, et sellises retuusid on üsna paljudel (sageli ka multikategelaste piltidega) ning peal on siis lihtsalt pikkade või lühikeste varrukatega (sageli jälle teise tegelasega) t-särk. Mulle alati tundub, et sellises kombinatsioonis riietusega on tüdrukud justkui poolalasti või pidžaamas. Veel olen vaadanud, et mõnel on retuusid juba number-kaks väiksed tegelikult ning kuna need piltidega t-särgid ole ka väga pikad, on tulemuseks igal liigutusel paljas selg ning vahel ka veel pool tagumikku.

Samas need tagant taskutega tumedad või teksavärvi pehmed (retuus) püksid on päris ok ning kui jälgida, et seal peal oleks veidi pikem ilma kriiskava pildita pluus, siis on tulemus minu meelest üsna ok.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuuside peale sobib ju kleit. Kandku kleite. 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teksapüksid on akadeemiline riietus ja retuusid jätavad tüdrukutest odava mulje! ???????? Igal võimalikul moel on vaja ikka lapsed raamidesse suruda. Palun üks hea põhjus, miks ei või laps end koolis mugavalt tunda ja kanda seda, milles end hästi tunneb? Miks ei või nx viisakas ja hästi õppiv õpiline end riiete kaudu väljendada? Vb on tõeline kunstihing? Või tulevane moelooja? Sellepärast, et see ei meeldi mõnele lapsevanemale?

Jajah muidugi. Saamata üldse aru, et siin räägitakse mitte niisama väljendusvsbadusest, vaid laste muutmisest seksuaalseteks objektidest. Me ei räägi heast maitsest või kunstimeelest, vaid et miks peavad lapsed Lolitad olema.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 13:18; 17.10 18:42; 26.10 13:05; 26.10 18:26; 25.12 20:53; 27.12 14:52; 28.12 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis on pikk õuevahetund. Kujutage nüüd ette tüdrukuid valgetes sukkpükstes ja villastes mantlikestes õues kulli mängimas ja ronimas. Ei hakka ju teisi riideid nagu lasteaias veel garderoobi lisaks viima.
Meil käib enamasti teksades. Kui paneb retuusid, siis läheb pikem tuunikalaadne särk või pikk pusa peale, nii et tagumik kaetud. Need eelpool lingitud paksemad taskutega retuusid minu meelest võrduvad välimuselt teksadega ja pikka pusa ei nõua.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teksapüksid on akadeemiline riietus ja retuusid jätavad tüdrukutest odava mulje! ???????? Igal võimalikul moel on vaja ikka lapsed raamidesse suruda. Palun üks hea põhjus, miks ei või laps end koolis mugavalt tunda ja kanda seda, milles end hästi tunneb? Miks ei või nx viisakas ja hästi õppiv õpiline end riiete kaudu väljendada? Vb on tõeline kunstihing? Või tulevane moelooja? Sellepärast, et see ei meeldi mõnele lapsevanemale?

Jajah muidugi. Saamata üldse aru, et siin räägitakse mitte niisama väljendusvsbadusest, vaid laste muutmisest seksuaalseteks objektidest. Me ei räägi heast maitsest või kunstimeelest, vaid et miks peavad lapsed Lolitad olema.

Lingitud pildil Lolitat nägev inimene on küll pervo. Kehalises ikka tohib liibukaid kanda? Ujumistunnis trikood? Või muutuvad kohe seal lapsed seksuaalseteks objektideks? Õnneks pole tõesti enamusel siiski nii rikutud mõtlemine.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 14:26; 26.10 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teksapüksid on akadeemiline riietus ja retuusid jätavad tüdrukutest odava mulje! ???????? Igal võimalikul moel on vaja ikka lapsed raamidesse suruda. Palun üks hea põhjus, miks ei või laps end koolis mugavalt tunda ja kanda seda, milles end hästi tunneb? Miks ei või nx viisakas ja hästi õppiv õpiline end riiete kaudu väljendada? Vb on tõeline kunstihing? Või tulevane moelooja? Sellepärast, et see ei meeldi mõnele lapsevanemale?

Jajah muidugi. Saamata üldse aru, et siin räägitakse mitte niisama väljendusvsbadusest, vaid laste muutmisest seksuaalseteks objektidest. Me ei räägi heast maitsest või kunstimeelest, vaid et miks peavad lapsed Lolitad olema.

Lingitud pildil Lolitat nägev inimene on küll pervo. Kehalises ikka tohib liibukaid kanda? Ujumistunnis trikood? Või muutuvad kohe seal lapsed seksuaalseteks objektideks? Õnneks pole tõesti enamusel siiski nii rikutud mõtlemine.

Siin on igasuguseid pilte lingitud.
On aeg ja koht. Kas su laps käib suvel väljaspool randa ringi trikoos? Läheb nt poodi trikoos? Või miks peab laps ringi käima täielikult liibuvas kostüümis/retuusides? Iluvõimlemise või ujumistunni puhul saan aru. Funktsionaalsus, lohvakate riietega on raske ujuda. Aga tavaelus?

Isegi täiskasvsnute spordivõistluste puhul tuleb teema aeg-ajalt üles. Mõni riietus on nii napiks aetud, et võistlejatel ja/või pealtvaatsjatel tekib küsimus, et milleks? 90ndatel oli meeskorvpallis- kui jalgpallis püksid nii kitsad ja lühikesed, et kõigil oli piinlik.
Miks osadel lastevanematel see pähe ei tule?

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.10 13:18; 17.10 18:42; 26.10 13:05; 26.10 18:26; 25.12 20:53; 27.12 14:52; 28.12 16:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )


Esileht Koolilaps Viies klass ja tüdrukute riietus