Esileht Koolilaps VIII klass ja laps ei saa hakkama

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: VIII klass ja laps ei saa hakkama

Postitas:

Laps õpib, aga hakkama ei saa, kahed rivis. Matemaatikas käib eraõpetaja juures. Vene keelt õpetan ise. Nüüd aga tulevad juba kahes keemias, füüsikas, isegi eesti keeles. Tundub, et pea ei võta lihtsalt.
Iseenesest ei ole rumal laps. Aga kooliasjadega hakkama ei saa.
Mis perspektiiv siis nüüd on .. Meie peres on kõik kõrgharidusega, ei oska mitte midagi hetkel arvata asjast, kurb on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps õpib, aga hakkama ei saa, kahed rivis. Matemaatikas käib eraõpetaja juures. Vene keelt õpetan ise. Nüüd aga tulevad juba kahes keemias, füüsikas, isegi eesti keeles. Tundub, et pea ei võta lihtsalt.
Iseenesest ei ole rumal laps. Aga kooliasjadega hakkama ei saa.
Mis perspektiiv siis nüüd on .. Meie peres on kõik kõrgharidusega, ei oska mitte midagi hetkel arvata asjast, kurb on.

Siis saab kuldsete kätega töömees/töönaine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri põhjuseid miks laps hakkama ei saa. Vestle õpetajatega ja katsu välja selgitada kas ta esiteks üldse tunnis kaasa töötab. Teiseks, kas õpetajatele tundub, et ta ei saagi hakkama või ta lihtsalt ei pinguta piisavalt? Kuidas on õpimotivatsiooniga? Võibolla on ise juba käega löönud ja ega suhtumine, et ma ei oska ja ei suuda, õppimisele kaasa aita.
Kuidas on muude tegevustega? Ega trennide ja huviringidega liigselt koormatud pole? Magab piisavalt? Ega liigselt nutiseadmetes ole?

Võibolla on vaja lapsele individuaalset õppekava? Kui on näha, et praegu teistega sama materjali õppimine liiga raske on, siis oleks individuaalne õppekava abiks – saaks tagasi motivatsiooni ja eneseusu, baasteadmised saaks vastavates ainetes/teemades omandatud ja kui uuesti järjele saab, siis võibolla õpib probleemideta edasi.

See ei ole katastroof, kui lapsel pole kõrgharidust. Ega see kõrgharidus õnne taga, isegi mitte head töökohta ei pruugi anda. Aga ainult põhiharidusega jäämine on kindlasti halb. Seega, katsuge kiiresti õppimine vastavalt lapse võimetele korda saada (vajadusel individuaalse õppekavaga talle raskemates ainetes) ja kindlasti edasi õppima minna. Korralikust kutsekoolist saab nii ameti, keskhariduse kui ka võimaluse tulevikus kõrgkooli minna, kui peaks selline soov lapsel kunagi tekkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mingit motivatsiooni on tal pingutada?
Kirjutad et ei ole rumal, siis ei tohiks ju aru saamisega probleeme olla. Kui varem on hinded korras olnud, ei saa ju üleöö lolliks muutuda.
Tundides kuulab, mis räägitakse või istub ja vahib telefoni?

Minu lapse üks klassivend oli põhikooli lõpuaastatel selline, et tundides koolis midagi ei kuulanud, igal võimalusel oli oma telefonis. Ega õpetajad neid telefone enam ära korjata ei viitsinud ka ja nii oligi lastel võimalus tunnis tegeleda millegi muuga. Ma arvan, et suhteliselt raske on põhikooli matemaatikast, keemiast ja füüsikast ilma vaevata ja kuulamata aru saada kui suhteliselt keskmine õpilane oled.
Selle poisi ema maksis ka eratundide eest õpetajatele ja kurtis kuidas õpetajad ei õpeta piisavalt. Minu last ajas see vägagi naerma, sest ta ju nägi päevast päeva, kuidas see poiss lihtsalt tundides kaasa ei teinud-mõelnud. Ja koolis ongi ju nii,et veidike nõrgemate õpilaste puhul piisab paarist-kolmest tunnist, kus sa kaasa ei mõtle ning lünk on juba tekkinud.
Eks selliste õpilaste tulevik ongi nii, et ema rahakoti abiga ja utsitamisel lõpetatakse kuidagi põhikool ära, paremal juhul ka mingi kehvem gümnaasium ja tasu eest ehk ülikoolgi ning nutikamad võivad ju mingi lihtsama ostan-müün-vahetan äri ka püsti panna. Ei tasu neile kohe lihttöölise karjääri ennustada.
Mõnel ehk tekib mingil ajal motivatsioon õppida ja võtab ennast käsile.
Aga kui hakkama ei saa, ehk siis tasub vaikselt mõne oskuse omandamise peale mõtlema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läksid omal ajal kaheksandas klassis hinded kolinal alla. Seitsmendas olid veel neljad-viied, kaheksandas korraga kahed-kolmed. Vanemad võtsid asja väga dramaatiliselt, samamoodi tuli kohe see jutt, et mis sinust niimoodi saab, lähed kuuse alla elama, isegi gümnaasiumisse ei saa jne. Tagantjärele arvan, et hinded olid seotud puberteedi saabumisega, sest kõik muu läks ka kuidagi keerulisemaks, koolis oli palju pingeid, klassis palju kiusamiskäitumist, õpetajad näägutasid kõik nii palju kui jaksasid. Ma ei tundnud mitte kuskilt toetust ja see võttis motivatsiooni vähemaks. Ma ei tea, kuidas ma end sellest kõigest läbi vedasin, suvetöid sai igatahes mitu aastat tehtud.

Kooliaega ma taga küll ei igatse, minu meelest oli väga raske nii paljusid erinevaid asju õppida, eriti kuna õpetajaid ei huvita üldse, et lapsed on erinevad ja mõnel on humanitaar-, teisel reaalainete peale rohkem nutti. Gümnaasiumi lõpueksamid tegin aga väga edukalt, mida hinnetest ei oleks osanud arvatagi (aga hindeid mõjutab omakorda veidi ka see kui heades suhetes sa õpetajaga oled).

Pärast gümnaasiumi lõppu astusin ülikooli ja seal oli minu meelest kordades kergem, sest eriala oli ju enda valitud ja õppimist nautisin ma väga. Lõpetasin baka ja läksin otse magistrisse, nüüd töötan juba aastaid väga edukalt oma erialal. Kaheksanda klassi matas/keemias/füüsikas saaksin siiamaani kahtesid, no ei ole mul nende peale annet. Aga õnneks on see etapp juba läbi ka.

Mina soovitan, et vanemana võiksid püüda oma last nii palju toetada kui võimalik ja mitte nii väga mõelda, et mis temast tulevikus saab. Meie klassis läks näiteks nii, et oivikutest said keskpärased kontoritöölised ja need, kellega pidevalt probleeme oli, osutusid täiskasvanuna oma tegemistes ja ärides väga edukateks. Kaheksana klassi hinded ei pane tulevikku paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ikkagi aru saada, miks hinded alla on läinud. Kas õpite koos, oled kindel, et piisavalt õpib?
Minu üks lastest jäi kudagi 9. klassis istuma, aga tal oli arvutisõltuvus. Poiss ise oli sellega nõus, mingit piinlikkust polnud. Hiljem sai küll keskkooli, kuid sealt pudenes täiskasvanute gümnaasiumi. Selle ta lõpetas ja sealt edasi on elu tal vaid ülesmäge läinud. Bakalareus, magister käes, head töökohad Eestis ja välismaal. Nii et kõik võib veel paremaks keerata, tema näide kinnitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg leidis 8-kl endale pruudi. Õppimine polnud enam oluline. Oli koguaeg öösel üleval.
Pidin endale tunnistama,et ma ei saa üksi hakkama. Helistasin eksile ja saatsin ta isa juurde elama. Minu üllatuseks tahtis ta väga minuga elada. Leppisime siis kokku,et nii kui hinded jälle langevad, on tal jälle minek. Asi lahenes 9.klassi lõpuks, kui mõistus lõpuks koju tuli. Suure töö tegi ära isa, kes pidi teismelisele lapsehoidja olema. Kõige raskem aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meil oli sama teema – 8.klassis läksid hinded kehvaks ja 9.klassis veel hullemaks. Arvutisõltuvus takkaotsa.
Õnneks sai poiss ise ka aru, et mõistlik oleks keskkooli minna, seega nõustus nii arvutipausi kui koosõppimisega. Ja tegingi 9.klassi pmt koos läbi, õppisime katseteks ja lõpueksamiteks. Ja õigesti tegime, sest gümnaasiumis (sai teise, paremasse kooli) oli hoopis teine motivatsioon ning olukord. Hinded head, ei mingit koosõppimist (õnneks!) enam. Edasi ülikool, hea haridus ja hea töö.

Tundub, et lihtsalt vahel on teismelistel poistel madalseis ja abi vaja. Ise tunned teda, kas on pigem töömees või ajutöö tegija tulevikus. Ega kumbki pole paha, lihtsalt inimesed erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alustuseks uuri lapse sotsiaalmeediakontosid ning võta kõrvale tema tunniplaan koos tundide aegadega. kui näed, et osa postitusi on üles pandud sel ajal, kui ta pidi usinalt tunnis õppima, on probleemi põhjus mitte see, et su laps on rumal ja ei tule toime, vaid see, et su laps tegeleb järjepidevalt tundide ajal kõrvaliste asjadega. ma kahtlusta, et ca 80% tõenäosusega on promlemi põhjus siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps üldse tundides ikka käib? Päris palju võivad selles vanuses ka sõbrad käkki keerata, nt on tal laisk sõber, kes tundi ei viitsi minna ja kellega koos hiilitakse minema. Vahel seda sõpra hinded ei huvitav, vahel on aga sõber andekam ja saab hinded korda, teine aga jääbki maha. Iga puudumine tekitab ju lünga teadmistes (ok, vahel on mõnes aines mõni kergem ja nt töö materjali kordamise seisukohalt mitte nii oluline tund, aga ära kiputakse hiilima ikka neist raskematest tundidest) ja enamik teismelisi ei ole meeletud iseõppijad, sageli ei viitsita isegi uurida, mis tunnis tehti. Teine pahalane on nutitelefon, sageli inimesed ei mõtle kaasa, mõni napib salaja laua all telefoni, õpetaja aeg-ajalt ilmselt korjab neid ära, aga alati ta ei pruugi märgata, kui klass on suur, laps jälgib, et vahele ei jääks, ja tunnis tegemist ja seletamist palju. Kõige tähtsam on pakkuda lahendusi, nt panna paika, mida laps konkreetselt mingil päeval peaks selgeks õppima ja nt ka järele vastama. Koos õppimine pole ka paha või eraõpetaja palkamine, kui mõnes aines on lüngad suured ja lisajõude vaja. Muidugi võib edaspidi edukaks saada, aga sellele ei saa loota, et laps saab ise sellest august välja, parem on suuri lünki mitte õppimisse jätta, nii on palju lihtsam ju õppida ja vähem stressi sellega. Muidu on nt 9. lõpueksamite sooritamine ja üldse klassi lõpetamine väga suureks probleemiks osutuda ja kui õpiharjumus lapsel üldse kaob, siis on tal ikka raske ka edasi õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps õpib, aga hakkama ei saa, kahed rivis. Matemaatikas käib eraõpetaja juures. Vene keelt õpetan ise. Nüüd aga tulevad juba kahes keemias, füüsikas, isegi eesti keeles. Tundub, et pea ei võta lihtsalt.
Iseenesest ei ole rumal laps. Aga kooliasjadega hakkama ei saa.
Mis perspektiiv siis nüüd on .. Meie peres on kõik kõrgharidusega, ei oska mitte midagi hetkel arvata asjast, kurb on.

Loobuge oma snobismist ja kohe on kõigil parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps VIII klass ja laps ei saa hakkama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.