Esileht Tööelu, raha ja seadused. “Viiliv” kolleeg

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: “Viiliv” kolleeg

Postitas:

Minul on tõsine mure. Olen uues kohas paar kuud tööl olnud ja väga tihti tundub mulle, et minu kolleeg, kellega meil on täpselt samasugune töö, viilib. Alguses mõtlesin, et võibolla ongi ta natuke aeglasem, aga nüüd olen aru saanud, et ta konkreetselt viilib, tegeleb eraasjadega, istub Facebookis jne. Selle tõttu on minu koormus suurem ja pea iga tööpäeva lõpus olen väga närvis ja stressis.
Ma ei taha mingisugust konflikti tööl ja ei taha teda süüdistada, kuid ei tea, kuidas sellist olukorda lahendada. Pole kunagi sellist probleemi olnud.
Olen ise vägagi kohusetundlik ja võibolla olen imelik, kuid ootan sama ka teistelt kolleegidelt.
Kas kellelgi on tööl sarnane probleem olnud? Kuidas olete olukorra lahendanud?

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 18:21; 11.09 18:34; 12.09 15:22; 15.09 21:28; 16.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lähed teed suu lahti ja räägid selle inimesega?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lähed teed suu lahti ja räägid selle inimesega?

Loomulikult olen seda mõelnud, aga ei tea, kuidas seda teha. Nagu ütlesin, ma ei soovi teda süüdistada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 18:21; 11.09 18:34; 12.09 15:22; 15.09 21:28; 16.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka sellises olukorras olnud ja ega midagi väga aidanud, teise täiskasvanu tööstiili või stiilitust väga ei muuda. Kes harjunud teiste kulul liugu laskma ja pole piinlik nii, siis võid ju rääkida, aga üldiselt ei muutu midagi. Mina kannatasin paar aastat, siis lõin käega ja vahetasin kohta, olenemata, et minu asemele polnud kedagi võtta. Seega laiskloomale langes mitme inimese koormus. Siis oli küll vesi ahjus, aga mis see minu mure on? Tegin mina mitu aastat sinu eest, siis võid ka sina nüüd üksi rassida, võõras mure. Et noh, võid ju mainida, et tööl käiakse tööd tegemas ja lõustaraamatus istutakse kodus, aga vaevalt see midagi muudab.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul sellistega ei olegi midagi peale hakata, eriti kui nad on harjunud nii tegema. Üks variant on panna paika täpselt, mida keegi teeb (ja rääkida juhiga läbi) ning kui tegemata, siis on näha, kellel tegemata on. Aga üldiselt soovitan cv.ee uute tööpakkumiste teated sisse lülitada ja hambad ristis ära kannatada nii kaua.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seda võimalust pole, et sa oled lihtsalt loomult kohusetundlikum, uue koha tõttu pingutad rohkem ja mõtled üle? Ei ole varianti, et saaksid ise ka veidi vabamalt võtta?
Äkki see sulle tõesti vaid tundub?

Enne kui sa ei ole selles 101% kindel, ma ei soovita kellegagi sel teemal rääkima minna. Kõigepealt veendu, et su tundmusel on tõepõhi all ja siis alles hakka mõtlema, kas on vaja kuidagi edasi tegutseda. Vbla oled ka veidike veel seal tööl ja saad aru, et su algne ponnistus ja närvitsemine oli kõik asjata.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sinu töökoormus seepärast suurem on?
Sa ei pea rabelema, tee ikka normaalse tempoga. Kui tulemustes hakkab vajaka jääma, küll siis ülemus vaatab üle, kes palju ja kaua teinud on midagi (ei tea teie töö eripärasid täpselt)

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 08:52; 12.09 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kontoris on analoogne olukord olnud. Uus tulija leidis peale paari aastat, et vana olija ei tee mitte midagi. Läks ülemuse juurde kaebama. Õnneks on nende mõlema töötaja suur osa tööst arvutis ja sai võtta raporti. Selgus, et vana olija teeb isegi pisut rohkem kui uus.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahest on kolleeg lihtsalt toimingutes vilunum, saab kiiremini valmis? Oskab aega planeerida? Tee lihtsalt oma tööd, tee seda korralikult. Võibolla pole selle palga juures mõtet end ribadeks tõmmata? Meil on asutuses nt nii, et asjad muutuvad kiiresti, ülalt tulevad otsused kui Vändra saelauad. Agarad hakkavad siis kohe tegema, aga järgmisel päeval pole seda tegemist enam vaja. On jah juhtimise viga, aga mina alati ootan pisut enne ideedega kaasa tormamist. Tark ei torma. Hulk mõttetut aruandlust/paberitööd jääb niimoodi tegemata.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:06; 12.09 09:38;
To report this post you need to login first.

on ka muid variante – et ta on lihtsalt palju kiirem ja tõhusam nt.
Iga tööd saab teha erineva stiiliga – mina olen nt väga kiire, ja selle, mida kolleeg teeb päev otsa, teen mina paari tunniga. Oskan olulise ebaolulisest eraldada, ja jagan oma energia vastavalt. Kolleeg aga pühendab kõigele ühepalju aega ning jõudu, ja seetõttu on pidevalt väsinud ja närvis (ilmselt tunneb ka, et tema on ainus, kes tööd teeb…).

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:13; 16.09 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et viilib, aga võimalik, et lihtsalt tema tööaja planeerimise stiil on teistsugune.
Ma ise töötan ametis, kus minu tehtud töö maht ja kvaliteet on väga selgelt hinnatavad. Aja jooksul olen aru saanud, et korraliku kvaliteediga suudan ma päevas teha üsna kindla hulga tööd (mis ületab tegelikult kahekordselt antud ameti keskmist normi) olenemata sellest kas ma pingutan täiega ja teen selle töö ära 5 tunniga või nokitsen rahulikumalt ja teen selle töö ära 8 tunniga. Enamasti ma valin selle variandi et teen tööd pingutades ja siis vahele teen pikemaid pause või lõpetan varem. See omakorda tähendab, et inimene, kes mind ei tunne ja seda ei tea, võib ka kõrvalt vaadates arvata, et ma viilin, sest reaalselt tööd ma teen 5 tundi ja ülejaanud aja vahingi näiteks uudiseid või Facebooki.

Võiks siis ehk argumenteerida, et miks ma ei võiks kõik kaheksa tundi täiega pingutada ja veel rohkem püüda teha. Aga sellega ongi see, et ma tunnen, et esiteks mul siis kvaliteet hakkab langema, ja teiseks, ma niikuinii teen selle viie tunniga rohkem kui teised täis tööpäevaga nii, et ma ei näe siin ka mingit ebaõiglust.

Õnneks hetkel ongi ülemus, kes seda aktsepteerib ja hindab ning on rahul sellega, et kui töö on tehtud selles hulgas ja selleks ajaks, mis tal vaja on, et siis võin ma oma tööpäeva ise planeerida ja näiteks varem töölt lahkuda.
Eelmises kohas oli selline ülemus, kellele see ei sobinud. Tema argument oli, et “sinu tulemused on küll kõige paremad, mis meil kunagi olnud on, aga mulle lihtsalt ei meeldi”. Lasin sealt pärast poolt aastat jalga.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:25; 12.09 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures – kui üleliia pingutad ja poole rohkem teed, tõstetaksegi norme samal ajal palka tõstmata.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:06; 12.09 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on loominguline töö ja tööstiil on ka selline, et kõigepealt mõtlen päris tükk aega, kuidas ma seda asja teen, mis vaja teha on. Siis näiliselt istungi ajalehti vaadates või facebooki sirvides, kui asi on valmis mõeldud, teen selle tunniga ära. Siis ei tohi keegi segada, millekski muuks mul silmi ega kõrvu pole. Aga mõni teine istub päevi oma arvuti ees ja nagu teeks kogu aeg tööd, aga tegelikult valmis saab vähem asju kui mina.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadmata, mis laadi on teemaalgataja töö, on keeruline täpselt nõu anda. Kas antud tööl on mingigi mõõdetav tulemus? Selline, mida saab kolleegi tööga võrrelda? Kui ei, siis kas seda saab kuidagi korraldada? Kui praegu ei mõõdeta, siis mõtle, kuidas seda oleks võimalik mõõta? Võid mõne aja pärast sama küsida ka ülemuselt või juba varem ka muuseas jutu sees kolleegilt – palju ta jõuab päeva jooksul midagi teha/täita/trükkida vms. Asi võib olla viilimises, aga asi võib olla tõesti ka vilumuses.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 13:47; 15.09 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsik on teise inimese arvutiekraani jõllitada. Oluline on kas tähtajaks on tööülesanded tehtud, kas kõik on oma ülesannete kõrgusel.
kõigil on õigus pausidele,ja oleme ausad, kõik arvuti taga töötajad päeva jooksul jõuavad kuhugi tööga mitte seotud lehele ka. sellest pole midagi ki töö on tehtud.
kui oled alles paar kuud töötand siis võibolla, aga võibolla ka mitte, sa veel ei oska hinnata töö prioriteete, tähtaegu, mahtu.
lisaks sellele et vanem olija võib olla efektiivsem võib ta olla selles mõttesa kogenum et ta ei tee ülesandeid milles on tulu vähe. sina tublisti teed ära, kulutad aja, aga tulemusek son palju tööd ja vähe villa. ma ei ütle et nii tingimata on, aga see kõik on võimalik
sul saab varsti prooviperiood läbi, räägi siis oma ülemuseg arenguvestlusel viisakalt töömahtudest, ülesannetest jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks soovitan sul rahulikult katseaeg lõpuni töötada praeguses olukorras. Kuidas ülemus olukorras käitub? Kas sulle tundub,e t ülemus teab, et koormus on erinev? Kas ülemusel üldse on reaalne ülevaade, et koormus väga erinev?

Siis tekib küsimus ka, et mille järgi sa koormust hindad – kas teil on ülevaade tööülesannetest kuskil olemas, et saad hinnata? Sh saad tööülesande kirjelduse järgi aru selle keerukusastme? Või sa tegelikutl täpselt ei tea, kui palju tal tööd on ja hindad tema käitumis ejärgi?

Nimelt mõned inimesed töötavad kiiremini, teised aeglasemalt. Eriti kui tema on nö vana tegija ja sina uus – loomulikult käivad tal asjad kiiremini kui sul ja ongi vaba aega.

Mina olen ka selline inimene, kes töötab kiiremini. On olnud aegu, kus mul on väga suur koormus ja ikka saan oma aja planeerimisega paremini hakkama kui mõni kolleeg, kellel oluliselt väiksem koormus (meil on osaliselt tööülesanded kaardistatud + sellele teisele kolleegile väljaspool kardistust ülesandeid väga pole, minule tuleb ka väljaspool kaardistatavaid ülesandeid + keerukamad asjad ka mulle). Ilsmelt see teine kolleeg ei tajugi, et tal koormus on väiksem, sest ta töötab aeglasemalt ja see kõik nõuab temalt justkui sama palju tööd, kui minul 2x rohkemate asjade tegemine. Aga tänu sellele saan mina tegeleda huvitavamate asjadega ja mingil määral ka valida, millega ma tegelen, rääkida olulistes asjades kaasa jne (st kaasatakse otsustusprotsessi).

Nii et, enne kui otsustad nt ülemusega rääkima minna (sest teisti olukorda lahendada ei saa), ole kindel, et asi pole sinu kogenematuses! Et samal ajal teine kolleeg ei kurda, et sa oled liiga aeglane!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, imestab, et kuidas ma nii tragi ja virk.
Aga toon siis näite. Meil on klientidele väljahelistamise programm. Süsteemi järgi oleme mõlemad programmis (süsteem näitab ära), kuid millegi pärast genereerib süsteem ainult mulle kliente. Tema istub vaikides klapid peas, kerib arvutihiirega midagi, klõbistab klaviatuuriga jne. Kui ma siis uurin, kas ta ikka ka helistab ja miks ainult mulle geneeritakse kõnesid, vastab, et ei tea. Ja siis üks hetk tuleb talle kõne sisse, kuid süsteem on selline, et väljahelistamisel pole võimalik üldse sisse helistada. Selle järgi saan aru, et tal helistamine pausile pandud.
Või siis selline asi. Tööpäev algab kell 8.00. Ja alustame meilidele vastamisega. Tema aga läheb 20 minutiks kööki “ärkama”. Sel ajal teen ju mina juba tööd. Siis tuleb ja küsib, millega ma tegelen, kas mul see või teine asi juba tehtud.
Nii mulle tundubki, et minu koormus on suurem, kui tema niimoodi puhkab pidevalt.
Meil on täpselt samad tööülesanded.
Kujutan ma viilivat kolleegi endale ette?

Ja muide, ei jõllita tema ekraani. Jääb silma, kui mööda lähen.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 18:21; 11.09 18:34; 12.09 15:22; 15.09 21:28; 16.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mulle tundubki, et minu koormus on suurem, kui tema niimoodi puhkab pidevalt.
Meil on täpselt samad tööülesanded.
Kujutan ma viilivat kolleegi endale ette?

Ära muretse selle pärast. Sa ei tegele ju ühe kliendiga seepärast rutakamalt vm, vaid täpselt sama kaua kui ilma kolleegita teeks?
Oled ainult paar kuud olnud ja peaksid veel enda asjadele keskenduma.
Millest keelduda saad, on see kui kolleeg sulle lisaülesandeid tahaks anda või ülemust mängida (saan aru, et olete võrdsel positsioonil).
Tööta oma tempos (samas ära üle pinguta). Küll millalgi ülemus vaatab teie kontaktide arvu ka üle ja saab ju isegi aru, kuidas lood on. Kui oled juba kauem olnud, võid ju mingi aeg teha ülemusele ettepaneku töötasu/boonuse osas seda kontaktide arvu arvesse võtta.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 08:52; 12.09 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, imestab, et kuidas ma nii tragi ja virk.

Aga toon siis näite. Meil on klientidele väljahelistamise programm. Süsteemi järgi oleme mõlemad programmis (süsteem näitab ära), kuid millegi pärast genereerib süsteem ainult mulle kliente. Tema istub vaikides klapid peas, kerib arvutihiirega midagi, klõbistab klaviatuuriga jne. Kui ma siis uurin, kas ta ikka ka helistab ja miks ainult mulle geneeritakse kõnesid, vastab, et ei tea. Ja siis üks hetk tuleb talle kõne sisse, kuid süsteem on selline, et väljahelistamisel pole võimalik üldse sisse helistada. Selle järgi saan aru, et tal helistamine pausile pandud.

Või siis selline asi. Tööpäev algab kell 8.00. Ja alustame meilidele vastamisega. Tema aga läheb 20 minutiks kööki “ärkama”. Sel ajal teen ju mina juba tööd. Siis tuleb ja küsib, millega ma tegelen, kas mul see või teine asi juba tehtud.

Nii mulle tundubki, et minu koormus on suurem, kui tema niimoodi puhkab pidevalt.

Meil on täpselt samad tööülesanded.

Kujutan ma viilivat kolleegi endale ette?

Ja muide, ei jõllita tema ekraani. Jääb silma, kui mööda lähen.

See muudab pildi selgemaks ja tõesti tundub, et töökaaslane viilib. Aga samas tundub ka, et sina siis punnitad, et tema tegemata töö ära teha ja lased endal selle pärast stressi minna. Ma pakuks sulle selle lahenduse, et ära lase. Tee oma tööd rahulikult, normaalses tempos, tublilt, aga enda normaalsete võimete piires. Kui siis jama tuleb ja kliendid kaebama hakkavad, siis ju ülemus peaks nägema, et kus see kaebuste põhjus on.
Ei ole sul vaja stressata ja end pooleks pingutada.
Ei ole sul vaja kolleegiga rääkima ja arutama hakata.
Las ta ise kaevab endale augu ja lükkab mulla ka peale.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:25; 12.09 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei saa töökoormust ära jagada, et oleks näha, mis temal tegemata ja et see tegemata ei tuleks automaatselt sinu lauale?
Jah, paljud inimesed viilivad niimoodi, sest sina teed ju nii tublisti, siis võib! iroonia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööpäev algab kell 8.00. Ja alustame meilidele vastamisega. Tema aga läheb 20 minutiks kööki “ärkama”. Sel ajal teen ju mina juba tööd.

Mis sul takistab temaga koos kööki minemast, kohvi joomast ja rahulikult hommikut alustamast? Kui te just 112 telefoni ei pea valvama, siis ma küll ei saa aru, kuhu sul kell 8 hommikul nii kiire on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tunne – samas ma saan aru, et pigem on probleem minus, et olengi väga kiire ja suhteliselt täpne töötaja. Olen proovinud pidurit tõmmata ja teha teiste tempos, aga ei suuda nii palju ikka “omi” asju teha või niisama istuda, et nii vähe teha. Ja on alati inimesi, kes kasutavad olukorda ära ja kui ei ole selgelt ülevaadet ülemusel, kui palju ju kui keerukaid ülesandeid keegi teeb, siis on väga kehvasti. Mõnda ülemust ei huvitagi, peaasi, et töö tehtud ja kui keegi viriseb, et ei jõua võetakse töötajaid juurde. Samas olen kunagi ka teinud väljavõtte terve osakonna töötajate töömahust (tegelikult ikka väga kerge määratleda). Tulemus oli ühe töötaja osas ilmselge – tegi 5 korda vähem kui kõige kiiremad ja samas ka ühtegi probleemi ei suutnud lahendada ja neidki asju tahtis oma kollegi kaela ajada. Tavaliselt on selle asja juures ainult 1 probleem, et palga number on sama, kas teed rohkem või vähem. Et paremaid töötajaid ei tunnustata.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks põhjus töökoha vahetuseks oli see, et kolleeg kellega pidime koos võrdselt tööd tegema ja saime ühesuurust palka, suutis teha täpselt kindlaid tööülesandeid, kui aga oli vaja natuke mõelda või otsida lahendusi – siis pidin mina tegema, seega tegingi rohkem tööd. Ülemus ütles – et peadki tegema, kui sa õpid ülikoolis. Et mismõttes – nagunii on mul seoses õppimisega koormus, siis pean lisaks sellele sama palga eest tegema keerulisemaid ja raskemaid töid, samal ajal kui kolleeg pastakat keerutab ja huuli värvib.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kui teemaalagataja on nii töökas ja üldse tööl muude asjadega tegeleda ei taha, siis kuidas tal jääb küll aega, et detailselt jälgida, kui palju teised tööd teevad ja koostada selle kohta veel aruandeid. Me leian, et see ei ole üldse teemaalgataja asi. Tegu on pigem veidra kiikuga, kui tundub, et kõik teised teevad alati sinust vähem.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kui teemaalagataja on nii töökas ja üldse tööl muude asjadega tegeleda ei taha, siis kuidas tal jääb küll aega, et detailselt jälgida, kui palju teised tööd teevad ja koostada selle kohta veel aruandeid. Me leian, et see ei ole üldse teemaalgataja asi. Tegu on pigem veidra kiikuga, kui tundub, et kõik teised teevad alati sinust vähem.

Kust loed välja, et koostan aruandeid? Nagu ma juba mainisin, programmist on näha, kui programm ei genereeri kõnesid ja on pausil. Ei hakka detailidesse laskuma ja täpsemalt lahti seletama. Kõnede ajal saan samal ajal süsteemist vaadata.

Ja Sina, kes Sa tegid ettepaneku, et võiksin kolleegiga koos köögis aega veeta. Kui minu tööpäev algab kell 8.00, siis minu arvates on õige, et kell 8 istun oma laua taga ja alustan töö tegemisega. Kui tahan köögis aega veeta, siis tuleksin 15 minutit varem tööle.

Igatahes, nüüd toimin tööl nii, kui tema teeb pausi, siis teen ka mina pausi ja nagu keegi soovitas, võtan vabamalt.
Aitäh asjalike soovituste eest.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 18:21; 11.09 18:34; 12.09 15:22; 15.09 21:28; 16.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suudaks ka lihtsalt niisama kohvi juua ja aega parajaks teha, pigem teen tööd – see väsitab vähem.
Kui ütled, et programmist on näha, palju võtad sina kõnesid ja palju tema, siis pigem ei hakkaks ise viilima, vaid katseaja vestlusel võtaks asja teemaks. Kui praegu ise ka viilima hakkad, siis pole enam adekvaatseid andmeid, millele ülemusega vesteldes toetuda. Ja kust tead, võib-olla ülemus teab, aga jälgib hetkel ja kogub andmeid? Sind võeti ju tööle, kuna olemasolev ei saanud hakkama. Varsti selgub, et oled ainus töötaja, sest teist lihtsalt pole vaja enam. Kui sai tema enne üksi hakkama, siis saad sina ju ka üksi hakkama.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 13:47; 15.09 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mulle tundubki, et minu koormus on suurem, kui tema niimoodi puhkab pidevalt.

Meil on täpselt samad tööülesanded.

Kujutan ma viilivat kolleegi endale ette?

Ära muretse selle pärast. Sa ei tegele ju ühe kliendiga seepärast rutakamalt vm, vaid täpselt sama kaua kui ilma kolleegita teeks?

Oled ainult paar kuud olnud ja peaksid veel enda asjadele keskenduma.

Millest keelduda saad, on see kui kolleeg sulle lisaülesandeid tahaks anda või ülemust mängida (saan aru, et olete võrdsel positsioonil).

Tööta oma tempos (samas ära üle pinguta). Küll millalgi ülemus vaatab teie kontaktide arvu ka üle ja saab ju isegi aru, kuidas lood on. Kui oled juba kauem olnud, võid ju mingi aeg teha ülemusele ettepaneku töötasu/boonuse osas seda kontaktide arvu arvesse võtta.

Neil on ju üks hunnik, kust nad tööd võtavad. Ja ilmselt puudub süsteemis kontroll, kui mitu kõnet keegi võtnud on või kui mitmele meilile vastanud. Vastasel juhul töökaaslane niimoodi ei molutaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kontoris on analoogne olukord olnud. Uus tulija leidis peale paari aastat, et vana olija ei tee mitte midagi. Läks ülemuse juurde kaebama. Õnneks on nende mõlema töötaja suur osa tööst arvutis ja sai võtta raporti. Selgus, et vana olija teeb isegi pisut rohkem kui uus.

Meil oli sarnane olukord. Korraga tuli tööle 4 uut noort inimest ja mõne kuu pärast tekkis neis protest, et üks vanem töötaja vaatab vahepeal isegi mingit seriaali, rääkimata Facebookis käimisest. Lisaks käis 1.5 tunnistel lõunatel ja võttis regulaarselt kodukontoripäevi. Läksid ülemuse jutule, õigemini tõstsid teema mingis vabamas õhkkonnas, ehk suvepäevadel, nii täpselt ma ei tea. Igatahes on meil 100% mõõdetav töö, ehk siis me kõik teeme sama asja, mida saab selgelt mõõta, isegi kahe parameetriga. “Tükkide” arv ja ..jätan selle ütleemata. Lihtsam on siinkohal rääkida “tükkidest” ja mõõta “tükke”. Ülemustel oli aga pilt selge, see vanem kolleeg, tegi 6 KORDA rohkem “tükke”, kui parim neist neljast uuest. (Mina tegin 3x rohkem “tükke”) Tegemist on üldiselt öeldes teenindussektoriga, milles on kriitilisemaid ja vähemkriitilisi töid, riskantseid ja vähemriskantseid töid ja keerulisi ja väga keerulisi “kliente”.

Arusaadav, uutel lähembi aega sisseõppimiseks, aga võiks enne kisamist ka veenduda, et põhjust on.

Tulemus on, et neist neljast on hetkeks, 3 a hiljem, kõik lahkunud. Lahkumisel tõid kõik esile, et nad ei saanud areneda, sest kõik keerulisemad tööd anti sellele vanemale kolleegile ja no näpuga mulle ka. Aga kuidas sa annad neile keerulisemaid asju, kui nad ka lihtsamaid asju suudavad teh KUUS korda vähem (tõsi, kahe aasta päeast neist parim tegi ainult 3x vähem sellest vanemast kolleeist ja poole vähem kui mina).

Niiet veendu enne, et asi pole sinus. Kui tema oma töö kiiresti ja hästi ära teeb (ja tegemist on nö sissetuleva tööga, kus proaktiivsuse vajadus puudub või on väike), siis vaadaku või tundide kaupa filme või vedelegu kuskil restoranis või kodus diivanil, kuni sina ikka laua taga oma tööjuppidega tundide kaupa pusid. Peaasi, et ta uute tööde saabumisel saadaval on.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 22:35; 16.09 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka ikka olnud töötajaid, kes ajavad näpuga järge nii tehtud töö, palga kui ka yletundide osas. Lõpeb see sellega, et inimene põleb läbi ja läheb minema. Tuleb teha valik, kas see töö sulle meeldib või mitte ja otsus langetada. Eales ei leia sellist kohta, kus kõik käituvad nii nagu sulle meeldib. Minu jaoks on ka palju väsitavam kohvinurgas läkutada kui tööd teha. Võin vabalt yht koma teist teistegi eest ära teha vahel. Õnneks on ka minu panust alati märgatud ja saadud nii ameti- kui palgakõrgendust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Üks põhjus töökoha vahetuseks oli see, et kolleeg kellega pidime koos võrdselt tööd tegema ja saime ühesuurust palka, suutis teha täpselt kindlaid tööülesandeid, kui aga oli vaja natuke mõelda või otsida lahendusi – siis pidin mina tegema, seega tegingi rohkem tööd. Ülemus ütles – et peadki tegema, kui sa õpid ülikoolis. Et mismõttes – nagunii on mul seoses õppimisega koormus, siis pean lisaks sellele sama palga eest tegema keerulisemaid ja raskemaid töid, samal ajal kui kolleeg pastakat keerutab ja huuli värvib.

kui sa kasutad õppepuhkust (töökoht maksab ja kolleegid teevad sinu tööd sel ajal), siis võib ülemus vabalt sinult mõnevõrra rohkem oodata…

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:13; 16.09 10:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. “Viiliv” kolleeg