Esileht Ajaviite- ja muud jutud Viimane kodutunne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Viimane kodutunne

Postitas:
Kägu

Alati tehakse teema peale viimast saadet, aga nüüd ?
Nii tore pere ja naabrid ja koht.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juba uus hooaeg? Pole märganud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohalikuna ütlen vaid, et kõik pole päris nii nagu teleris näidati. Väga paljud pered oleksid kodutunnet rohkem vajanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma päris algust ei näinud aga ülejäänud saadet poole silmaga vaatasin. Tundus selline ebatavaline valik sinna saatesse. Kenad noored inimesed, terved ja toredad. Oleks ehk jõudumööda ise ka remonti saanud teha? Samas minu jaoks sümpaatsemad kui süüdimatud paljunejad, kes koristada ei viitsi ja ise omale kartulit kasvatada ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum küll, tegin teema ja juba kolm miinust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum küll, tegin teema ja juba kolm miinust?

Teemaalgataja saab alati “peksa”, või no enamjaolt. Mõned on sellised, viskavad selle ühe miinuse ja on orgasmist kõveras. “Üts sort om säänsit”, armastas mu vanaema öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle saate reklaam ja saate vahel see haliseva häälega: osta kodutunde leiba…blä-blä, on niii vastik, et ei vaata neid saateid. Ok, paari olen vaadanud, siis kui siin lõputud arutlused olid.
Osalegu firmad, nemad saavad vastu reklaami. Aga vanainimeste ja muidu vaeste lihtsakeste niimoodi annetama manipuleerimine on JÄLK.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sümpaatne pere oli tõesti, aga läks vist saate alguses kõrvust mööda, kuidas nad sellisesse olukorda üldse sattusid. Et sellise väikse remontimata maja ostsid nii suure pere peale. Lihtsalt tahtsid maal elada?

Korteris ju oleks lihtsam ja maal elamine ongi luksus. Paljud pered elavad niimoodi “kastide otsas ja pead-peed koos” remondi ajal, et ise jooksvalt ja oma jõududega elamist üles ehitada. See maja tundus ju ikkagi liiga väike sellele perele. Lapsed kasvavad ruttu paari aasta pärast ei mahu sinna teisele korrusele kõndimagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See lastetuba oli küll väga halb valik. St. tuba ise vo. kena, aga katusealune oli nii madal, et voodil pidi jalad alt saagima ja seista said isegi keset tuba vaid lapsed ja sealgi oli suur korsten. Kui voodis istukile tõused lööd pea vastu lage ära.
Väga halb ruumi valik ja paari aasta pärast ei mahu ka lapsed sinna ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, seal olnuks tõesti arukam tuba lisaks ehitada, mitte katuse alla telki vooderdada. Aga pere mulle meeldis, mida iganes need kohalikud ka teavad, ikka parem valik suvalistest joodikutest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et paari aasta pärast, kui lapsed sinna katuse alla enam hästi ei mahu, on neil juba niigi majale jupp juurde ehitatud – nemad küll ei paistnud need, kes ise oma asjadega edasi ei liigu. Lihtsalt nelja väikese lapsega ilmselgelt ei jagu ehitamiseks raha, kui ettevõte alles algusjärgus, naine lastega kodune jne. Lapsed on aga ikka natuke paremat väärt kui pead-jalad koos elamine. Mu meelest just see abi läks asja ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle saate peale tekkis küll tunne, et ostaks ka omale maale mingi laguneva sara ja siis laseks kodutunde peale. Mulle tundus, et selle pere puhul küll poleks vaja olnud neile appi minna. Noored inimesed, käed-jalad terved, naise suguselts elas sealsamas kõrval, tervemõistuslikud inimesed tundusid, ainus häda see, et maja ostsid mingi tikutoosi suuruse, seejuures täiesti teadlikult, et nad ei mahu sinna hästi ära.

Kindlasti on sealkandis peresid, kes TEGELIKULT KA saate abi vajanuks. Minu jaoks täiesti arusaamatu valik, et just neile appi mindi ja selline minituba tehti. Ma nagu ei osanud nende üle kuidagi rõõmustada, et küll neil nüüd elu hakkab paremini minema. Pigem näris kogu aeg see tunne, et milleks nemad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem näris kogu aeg see tunne, et milleks nemad?

Minu meelest päris tore, et seda suurt ja toredat peret aidati. Vahel vajab abi ka töökas ja edasipüüdlik noor pere, ei pea selleks alati joodikuga lapsed teinud ja üksikemaks jäänud memm olema.

Kas ma panin õigesti tähele, et see pisike majakökats maksis 28000 eurot?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese asjana jäi silma, et trepil polnud mingit äärist. Väikeste lastega maru ohtlik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks ehk jõudumööda ise ka remonti saanud teha?

Kindlasti oleks ja kindlasti teevadki. Aga tead, mõnikord vajavad ka head ja töökad inimesed väikest abi, et edasi rühkida. Ei pea alati näitama neid kõige väetimaid, et ise innustust saada ja midagi ära teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea alati näitama neid kõige väetimaid

Minu meelest selles saates siiski peaksid abi saama need, kes ise ei jaksa või ei suuda. Kellel pole tugivõrgustikku, on mingi häda sunnil pidanud pisikesse majja kolima vms.

See pere täiesti teadlikult kolis enda jaoks liiga väiksesse remontimata majja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda nii palju ju räägitud, et saate eesmärk on laste olukorda parandada. Fookus alati olnud lastel. Ükskõik, kas vanemad on seda väärt olnud või ei, seal olnud vääääga palju vanemaid, kes väga valesid valikuid teinud ja kui nende paljude erinevate vanemate tegusid vaadata, siis nad ei vääriks abi.
Eesmärk on lastele kodutunde loomine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli väga värskendav näha osa, kus pereema pole jalgu laiali hoidnud igale külajoodikule ja undab mitme ihuviljaga kus tal nii raske. Oli hästi aru saada, et tegemist on toredate ühiskonda panustavatesse ja asjalike inimestega, kes väärisidki abi natuke asjade kiirendamisega, kusjuures ise veel mitu korda mainides, et nad tunnevad, et on veel halvemaski seisus perekondi kes ehk vääriks rohkem abi. Rohkem võiks selliseid perekondi olla. Tikutops oli jah see elamine, aga korras, õu oli puhas, toas ettevalimustedki remondiks, uus kilemaja jne. Rohkem võiks selliseid perekondi olla, sest tihti kodutunnet vaadates tekib pigem masendus, et ega see uus peldik toas ei muuda midagi ja siin aitaks juba riiklik sekkumine laste äravõtmise näol. Kodutunne võiks appi minna ka asjalikele vanainimestele, ka nemad on selle ära teeninud ja väga paljudki elavad tõsiselt julmades olukordades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav oli ikka. Jah, meeldis see, et nad ei virisenud, sest sellest oleks vabalt saanud rääkida ka teisiti, et “kuidas lapsed vetsus ei saa käia või kuidas pesta ei saa ja kuidas vett pole ja kuidas peab teise linna sõitma lapsi pesema(selline asi on olnud seal).
Isegi, kui nad kunagi 10 a pärast uue maja ehitavad, läks see praegu asja ette, loodan, et nad ehitavadki kord.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohalikuna ütlen vaid, et kõik pole päris nii nagu teleris näidati. Väga paljud pered oleksid kodutunnet rohkem vajanud.

Ei, just niisugused vajavad, kes ka ise midagi teevad!

Väga tore ja intelligentne pere, lausa haruldane ses saates.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See lastetuba oli küll väga halb valik. St. tuba ise vo. kena, aga katusealune oli nii madal, et voodil pidi jalad alt saagima ja seista said isegi keset tuba vaid lapsed ja sealgi oli suur korsten. Kui voodis istukile tõused lööd pea vastu lage ära.

Väga halb ruumi valik ja paari aasta pärast ei mahu ka lapsed sinna ära.

Mis siis oleks pidanud tegemata jätma või? Paari aasta pärast ehk jaksavad juba majalaiendust teha, seniks on lastel ikka rohkem ruumi.
Ära muretse, sina seal ei käi pead ära löömas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle saate reklaam ja saate vahel see haliseva häälega: osta kodutunde leiba…blä-blä, on niii vastik, et ei vaata neid saateid.

Seda minagi imestan. Pika kogemusega näitleja (lausa tippnäitlejaks nimetatakse teda) teeb reklaami nagu hädine koolitüdruk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka pooldan, et aidatakse neid, kes ka ise ennast aitavad. Kui on mingid täielikud asotsiaalid seal, siis kardan, et panevad uue vannitoa tuules kohe ka uue lapse ahju, sest siis äkki saab jälle midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tore pere oli ja uskumatu optimism ja rõõm, mida selles saates ammu pole näinud. Ikka nutt ja hala on selle saate kaubamärk olnud.
Loodan ka, et saavad hiljem majale juurdeehituse. Ei kahtlegi selles, hakkaja noor pere ja küll elu edeneb. Praegu, kui lapsed väikesed, mahuvad nad sinna katuse alla ära, aga teimelisi volaskeid ei kujuta küll seal ette, üks kirjutuslaud 4 peale, kui kõik kord koolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, kui maja oleks ostetud kohe kui Tallinnast tuldi, aga elati ju tegelikult Võrumaal enne antud maja ostmist aastaid ja saadi lapsi juurde, kui oleks võinud keskenduda kodule.

Paljud noored pered ostavad endale maju (enamik peavad seda tegema laenu abil), mida omakorda vastavalt vahenditele renoveeritakse. Sellisel juhul võiks kodutunne kõiki noori peresid aidata.

Muidugi on tervitav näha saates korralike peresid, kes pole tavapärane kodutunde “abivajaja” vaid inimesed ka ise tegutsevad ja mis peamine on korra armastajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, kui maja oleks ostetud kohe kui Tallinnast tuldi, aga elati ju tegelikult Võrumaal enne antud maja ostmist aastaid ja saadi lapsi juurde, kui oleks võinud keskenduda kodule.

Paljud noored pered ostavad endale maju (enamik peavad seda tegema laenu abil), mida omakorda vastavalt vahenditele renoveeritakse. Sellisel juhul võiks kodutunne kõiki noori peresid aidata.

Muidugi on tervitav näha saates korralike peresid, kes pole tavapärane kodutunde “abivajaja” vaid inimesed ka ise tegutsevad ja mis peamine on korra armastajad.

Küll võib kade olla, helde jumal!

Saad sa nüüd aru – NEMAD ei virise, SINA virised nende pärast. Miks?

Saatetiim otsustab ise kuhu läheb, eelnevalt käiakse olukorda vaatamas, aga anonüümne kade kägu on iseseisvalt oma peakeses valmis mõelnud, et mis kuradit nad neid lapsi teevad ja miks neid peaks aitama? Vaata kordust – päris alguses ütlevad noored midagi sellist, et nagunii oleksid laienenud (siis maja, mitte inimesed või nende arv).
Loomulikult nad teadsid kuhu ja mis tingimustesse kolisid, aga viga tehti sellega, et sinu käest laste arvu kohta nõu ja luba ei küsitud, jah?

Täiesti prses mis kadedus ja milline õigus arvata kuidas peaks elama või keda tuleks aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teate (tundub, et iga teine vastaja teab) neid, kes rohkem abi vajavad, andke Kodutundele teada! Sel aastal on nende poolt olnud mitu postitust, et ei ole kvalifitseeruvaid peresid st tõesti hädasti abi vajajaid. Minu meelest n Hiiumaal pole veel ühelgi hooajal ehitatud? Hiidlased saavad ise hakkama?

Mulle meeldis, et aidati lapsi. Ühe hoobiga 4 väikese inimese elu paremaks.

Kas just katusealune see parim variant oli, võiks vaielda…aga kiireim viis midagi laste heaks teha see oli. Küll nad ka pesemisvimaluse ja wc saavad ja v-o ka juurdeehituse. Ümbrus oli korras, kodu puhas ja lapsed ka. Peeti loomi ja ehitati kasvuhoone st elati nagu maal ikka. Tasubki ise toitu kasvatada, eriti kui pereema veel lastega kodune.

Aga see trepp vajab kiirkorras piiret! Ja, kui arvestada, et ka pisim varsti sinna õe ja vendade seltsi ihkab, siis lausa 3 kanti st äärepiirded + turvavärav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Annely Lahe on iluoppe teinud? Keegi oli teda Feissis Kodutunde lehel Vaprate ja Ilusate Tayloriga võrrelnud, et “oh kui kaunis”, kuigi minu arust ei ole see ju eriline kompliment, vaadates, et Taylor on oma näo iluoppidega totaalselt ära rikkunud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule kodutunne eriti ei meeldi, ma ei vaata seda pea kunagi. Ma ei suuda vaadata seda halamist, kuidas mõnel on kõik nii halvasti läinud, kuigi ta on ise kõik selleks teinud, et tal nii läheks.
Aga sellel korral juhtus nii, et mitte midagi telekast ei tulnud ja panin selle taustaks. Ma olin meeldivalt üllatunud pere valiku üle. Nad ise näevad ju nii palju vaeva, ei istu käed rüpes, ega oota ainult abi.

Ja see eelnev naabritädi, kes sa siin tead kõike, äkki aitab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle saate peale tekkis küll tunne, et ostaks ka omale maale mingi laguneva sara ja siis laseks kodutunde peale. Mulle tundus, et selle pere puhul küll poleks vaja olnud neile appi minna. Noored inimesed, käed-jalad terved, naise suguselts elas sealsamas kõrval, tervemõistuslikud inimesed tundusid, ainus häda see, et maja ostsid mingi tikutoosi suuruse, seejuures täiesti teadlikult, et nad ei mahu sinna hästi ära.

Kindlasti on sealkandis peresid, kes TEGELIKULT KA saate abi vajanuks. Minu jaoks täiesti arusaamatu valik, et just neile appi mindi ja selline minituba tehti. Ma nagu ei osanud nende üle kuidagi rõõmustada, et küll neil nüüd elu hakkab paremini minema. Pigem näris kogu aeg see tunne, et milleks nemad?

Näib, et närib siiamaani, kadedus on üks jube asi küll.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Viimane kodutunne