Esileht Koolilaps Viimane kooli nädal – lihtalt venitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Viimane kooli nädal – lihtalt venitamine

Postitas:

Kas teie arvates on ka kooli viimane nädal lihtsalt venitamine igasuguste ekskursioonide ja muude töötubade najal? Selleks, et lapsed saaks 5 koolivaheaega venitati nüüd üks nädal kooli pikemaks suve arvelt. Mina jätan küll oma lapsed viimasel kooli nädalal nahhaalselt koju puhkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida nad seal kodus teevad.
Õppekäigud ju toredad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppekäigud on ka osa õppimisest, õppekäikude ajal saab ise oma silmaga üht-teist näha ja võibolla ka katsuda.
Lisaks, ligikaudu kolmandik õpilasi (oleneb muidugi klassist ja koolist) ei suuda oma asju õigeks ajaks positiivsele hindele ära õppida. See viimane nädal on vajalik ka neile, et need omad asjad saaksid ära vastatud enne kooliaasta lõppu.
Kui õppekäike ei ole ja lastel kõik hinded korras, siis kui lapsed tõesti soovivad ja lapsevanem õigeks peab, siis võib kodustel põhjustel koju puhkama ju lapsed jätta (minu isiklik arvamus).
Aga mulle siiski näib, et need, kes kooli tulla ei tahaks, peavad tegema seda seetõttu, et nad viimasel õppeperioodil või koguni terve aasta pole suutnud piisavalt õppetööga tegeleda. Ja need, kel ehk ei olekski vaja tulla, need pigem tahavad viimaste koolinädalate toredatest tegevustest osa saada ja tulevad ise heal meelel kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui siin tehti mõni aeg tagasi küsitlus, siis oleks nüliti elusalt neid, kes leidsid, et viite vaheaega pole vaja, kooliaasta venib mõttetult pikemaks.
Lapsed pidavat jube palju võitma sellest, et vaheaegu tuli juurde ja enne seda viimast pingutust saavad õpilased ikka veidi hinge tõmmata.
Nüüd on see käes…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see õel ema, kes rõõmustab nende viimase paari koolinädala üle. Pole kodust õppimist, pole koolis tõsist tööd; samas on lapse päevadel mingi sisu ning tegevus. Vaheaeg on ju peale seda ikkagi üle 2,5 kuu veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kade meel või? Las lapsed naudivad kergemat kooliaega! Kes tahab, teeb poppi, milles küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 18:21; 24.05 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti koolis peab ainult tuupima kogu aeg?

Esiteks viimane nädal on alati lõdvem. Vahet pole, mitu vaheaega enne on. Tuleb ju hinded varem välja panna, et jõutaks bürokraatiaga tegeleda jne.

Teiseks igasugu õppekäigu on ju ka kasulikud. Enamikel lastel vanemad tööl ja istuksid niisama kodus. Ma küll ei leia, et see kasulikum või toredam on. 2,5 kuuga jõuavad kõik lollused ära teha ning üldiselt augustis juba saabub virin, et igav on.

Oma lapsel üks päev on ekskursioon teise linna, üks päev spordipäev, üks päev klassihommik, üks päev lähevad niisama loodusesse.

Mulle ja mu lapsele küll meeldib 5 vaheaega rohkem. Veebruaris mõnuga lösutas nädala maha. Oli näha, et seda oli vaja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 18:51; 23.05 18:56; 24.05 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa ja veel täpsustuseks, et mu laps just ootab viimast nädalat, et nii äge on

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 18:51; 23.05 18:56; 24.05 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on käll õppimine ja kontrolltööd, mingi ekskursjoon oli ka. Aga peaaegu Jaanideni on ju kool, 12. juunini. Tegelikult on lapsel juba poolest maist raske koolis olla, ujuma kisub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on käll õppimine ja kontrolltööd, mingi ekskursjoon oli ka. Aga peaaegu Jaanideni on ju kool, 12. juunini. Tegelikult on lapsel juba poolest maist raske koolis olla, ujuma kisub.

Aga kes keelab pärast koolipäeva ujuma minna? Meie näiteks lapsega praegu läheme… 🙂 Minu laps käib hea meelega praegu koolis, kus neil on aega teha põnevamaid asju kui tavalisel kooliajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 19:16; 24.05 17:15; 28.05 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need viimased koolipäevad ei ole ju teab mis pikad, mõned tunnid liikumist ja suhtlemist ning varsti kodus tagasi. Millest laps selle ajaga ilma jääb, arvuti või teleka ees passimisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on siin teemad, kuidas küll sisustada laste suvepuhkust kolm kuud.
Ja teemad, miks koolis käib vaid tuupimine, miks ei võeta vabamalt, ei käida õppekäikudel jms.
Saage ometi aru, lõpuaktus ei saa olla järgmisel päeval pärast viimast sisukat tundidega koolipäeva! Seadus näeb ette vähemalt 10 tööpäeva järelevastamise aega pärast viimast kontrolltööd. Enne tunnistuste saamist toimub õppenõukogu, kus otsustatakse, kes jääb istuma, kes suvetööle. Kõige selle vormistamine võtab aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 20:35; 23.05 20:38; 24.05 19:14; 26.05 10:05; 26.05 10:06; 29.05 16:22; 30.05 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on käll õppimine ja kontrolltööd, mingi ekskursjoon oli ka. Aga peaaegu Jaanideni on ju kool, 12. juunini. Tegelikult on lapsel juba poolest maist raske koolis olla, ujuma kisub.

Mis siis ujumast takistab? Pool päeva on ju vaba!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 20:35; 23.05 20:38; 24.05 19:14; 26.05 10:05; 26.05 10:06; 29.05 16:22; 30.05 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav on see, et Riigi Teataja järgi peaks vaheaeg algama 12. juunist, aga paljudes koolides algab see 13ndast alles.
Meil hetkel veel mingit venitamist ei käi ega tule ka, harjutavad näidendit, istuvad tundides, teevad kontrolltöid, käivad õppekäikudel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:46; 23.05 21:32; 24.05 09:33; 24.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav on see, et Riigi Teataja järgi peaks vaheaeg algama 12. juunist, aga paljudes koolides algab see 13ndast alles.
Meil hetkel veel mingit venitamist ei käi ega tule ka, harjutavad näidendit, istuvad tundides, teevad kontrolltöid, käivad õppekäikudel.

On olemas 2 Riigi Teataja määrust selle kohta. Hilisema kuupäevaga on õigem, varasem on kehtetu. Hilisemas algab 13. juunist vaheaeg. Ilmselt on asi 31. mais, mis ka vabaks anti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 21:17; 24.05 05:37; 24.05 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu gümnasist tahaks tööle minna, ei taha koolis istuda ja venitada seda kummi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool sidus selle viienda vaheaja suve vaheajaga. St et järgmine reede saavad tunnistused juba ja praefu juba pannakse hindeid välja. Ilmad ka superilusad, nii et lapsed on rahul ja õnnes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 21:22; 24.05 07:06; 24.05 07:07; 24.05 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav on see, et Riigi Teataja järgi peaks vaheaeg algama 12. juunist, aga paljudes koolides algab see 13ndast alles.
Meil hetkel veel mingit venitamist ei käi ega tule ka, harjutavad näidendit, istuvad tundides, teevad kontrolltöid, käivad õppekäikudel.

On olemas 2 Riigi Teataja määrust selle kohta. Hilisema kuupäevaga on õigem, varasem on kehtetu. Hilisemas algab 13. juunist vaheaeg. Ilmselt on asi 31. mais, mis ka vabaks anti.

selge pilt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:46; 23.05 21:32; 24.05 09:33; 24.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool sidus selle viienda vaheaja suve vaheajaga. St et järgmine reede saavad tunnistused juba ja praefu juba pannakse hindeid välja. Ilmad ka superilusad, nii et lapsed on rahul ja õnnes.

mida see lause peaks tähendama? sidus viienda vaheaja suvevaheajaga? minu laste koolis oln endiselt neli vaheaega ja ikka algab suvevaheaeg alles 6.06. kuidas saaks kellelgi veel lühem kooliaasta olla? seadus määrab ju õppeaasta pikkuse, st õppepäevade arvu.

ps. hinded on ka minu lastel juba väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 23:08; 24.05 08:41; 24.05 09:45; 24.05 13:25; 24.05 22:01; 28.05 10:43; 30.05 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll nii väga venitamist pole, kui siis ainult viimasel nädalal. Mina pean väga vajalikuks klassiga muul viisil veedetud aega: õppekäigud, ekskursioonid, kasvõi koduklassi koristamine.
Praegu siis põhikooli õpilasel sel nädalal veel üks kooli tasemetöö, järgmisel reedel üks tunnikontroll, kirjanduses viimane raamat, ülejärgmisel nädalal matemaatikas kontrolltöö ja kirjanduses veelkord seesama raamat teemaks. Rohkem praegu e-koolis ülesandeid pole.
Gümnaasiumi õpilasel plaan veidi hõredam, eesti keeles järgmisel nädalal kokkuvõtte kirjutamine (mis see iganes ka on), kirjanduses ka ilmselt viimane raamat (olen üsna kindel, et lugenud ta seda pole), ülejärgmisel nädalal ühes valikaines lõputöö.
Meil on viis perioodi juba mitu aastat, selliseid mitte otseselt õppimise nädalaid ongi viimane koolinädal.
Põhikooli lapsel on välja pandud 2 aastahinnet (talvel juba, ainetes mida hilisemates perioodides polnud), gümnaasiumi õpilasel hinded kursuse kaupa, välja panemata umbes 11 hinnet/arvestust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hinded on ka minu lastel juba väljas.

Praegu juba. Arusaamatu, miks hinded nii palju varem välja pannakse. Mu meelest piisaks vabalt kuskil kaks kolm päeva varem panemisest. Mingi varu ilmselgelt peab olema, et kiituskirju kirjutada, aga nt kui neljapäevaks (7. juuniks) hinded olemas oleks, siis oleks ju küll hea. Või kui kool lõpeb 6. juuni, siis saaks nt 1.06 hinded välja panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 21:17; 24.05 05:37; 24.05 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hinded on ka minu lastel juba väljas.

Praegu juba. Arusaamatu, miks hinded nii palju varem välja pannakse. Mu meelest piisaks vabalt kuskil kaks kolm päeva varem panemisest. Mingi varu ilmselgelt peab olema, et kiituskirju kirjutada, aga nt kui neljapäevaks (7. juuniks) hinded olemas oleks, siis oleks ju küll hea. Või kui kool lõpeb 6. juuni, siis saaks nt 1.06 hinded välja panna.

Hinded peavad olema väljas selle kuupäevaga, nagu kool on otsustanud. Meie koolis küll iga õpetaja eraldi otsustada ei või, mis kuupäevaga hinded välja lähevad. See ei tähenda, et ei saaks varem panna, õppeperiodi hinde kuupäevaks tuleb meil märkida nt 12.juuni, aastahindele 13.juuni. Tean, et lapse koolis tuleb hinded välja panna 30.mai kuupäevaga. Kuna 10 päeva peab olema lapsel aega hinnet parandada, st et viimased ainetunni sisesed hinded peaksid olema sellest 2 nädalat varem sisse kantud. Aga kui hinded on korras ja õpetaja näeb, et ühtegi järelevastamist ei ole tulemas, võib ju vabalt selle koondhinde ära panna. Seetõttu ma üldse ei üllatunud, et lapsel koondhinded juba alates esmaspäevast vaikselt hakkasid stuudiumisse tekkima. Viimasele minutile ei taha keegi jätta, klassijuhatajad ju peavad tegema koondhinnete põhjal kokkuvõtte, kes saavad kiituskirjad, kes tänukirjad, kes mis veel (igal koolil on omad nõuded), kool peab need trükkima. Lisaks antakse meil aasta lõpus lastele ka paberil tunnistused, aasta lõpus on kooli kantseleis paras trükikoda. Enne, kui ma õpetajaks sain, ei oleks ma iial arvanud, kui palju sahmimist ja tegemist tegelikult kooliaasta lõpus on.

Kiidan koole, kes algklassid varem vaheajale lasevad. Laps nt saab tunnistuse 08.juunil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool sidus selle viienda vaheaja suve vaheajaga. St et järgmine reede saavad tunnistused juba ja praefu juba pannakse hindeid välja. Ilmad ka superilusad, nii et lapsed on rahul ja õnnes.

mida see lause peaks tähendama? sidus viienda vaheaja suvevaheajaga? minu laste koolis oln endiselt neli vaheaega ja ikka algab suvevaheaeg alles 6.06. kuidas saaks kellelgi veel lühem kooliaasta olla? seadus määrab ju õppeaasta pikkuse, st õppepäevade arvu.

ps. hinded on ka minu lastel juba väljas.

St et kuna riiklik otsus on, et Eesti koolides peab 5 vaheaega olema. Siis kevadine vaheaeg lükati suve vaheaja pikenduseks. Ehk siis kõik ongi pm sama, nagu oli siis kui oli 4 vaheaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 21:22; 24.05 07:06; 24.05 07:07; 24.05 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin siis oma lapse kooli lehte:
1. Vaheaeg 21. oktoober 2017. a kuni 29. oktoober 2017. a;
II vaheaeg 23. detsember 2017. a kuni 7. jaanuar 2018. a;
III vaheaeg 17. märts 2018. a kuni 25. märts 2018. a;
IV vaheaeg 6.juuni 2018. a kuni 12.juuni 2018. a;
V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 13.juuni 2018. a kuni 31. august 2018. a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 21:22; 24.05 07:06; 24.05 07:07; 24.05 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinnete väljapanek ilmselt oleneb ka hinnetest. Kui mu lapsel on seal puhas viie puru ainult ja ta mingi ime järgi peaks mingi töö 3/4 saama, ei muudaks see üldist hinnete seisu.
Aga meil on homme veel 2 tööd ja siis on kõik töödega, järgmine nädal on väljasõidud jms tilulilu ja reedel tunnistused. ✅

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 21:22; 24.05 07:06; 24.05 07:07; 24.05 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool sidus selle viienda vaheaja suve vaheajaga. St et järgmine reede saavad tunnistused juba ja praefu juba pannakse hindeid välja. Ilmad ka superilusad, nii et lapsed on rahul ja õnnes.

mida see lause peaks tähendama? sidus viienda vaheaja suvevaheajaga? minu laste koolis oln endiselt neli vaheaega ja ikka algab suvevaheaeg alles 6.06. kuidas saaks kellelgi veel lühem kooliaasta olla? seadus määrab ju õppeaasta pikkuse, st õppepäevade arvu.

ps. hinded on ka minu lastel juba väljas.

St et kuna riiklik otsus on, et Eesti koolides peab 5 vaheaega olema. Siis kevadine vaheaeg lükati suve vaheaja pikenduseks. Ehk siis kõik ongi pm sama, nagu oli siis kui oli 4 vaheaega.

Tsiteerin siis oma lapse kooli lehte:
1. Vaheaeg 21. oktoober 2017. a kuni 29. oktoober 2017. a;
II vaheaeg 23. detsember 2017. a kuni 7. jaanuar 2018. a;
III vaheaeg 17. märts 2018. a kuni 25. märts 2018. a;
IV vaheaeg 6.juuni 2018. a kuni 12.juuni 2018. a;
V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 13.juuni 2018. a kuni 31. august 2018. a.

jeerum küll! sellise jaburduse peale annab ikka tulla. kas koolil direktor ikka on?

ei ole mingit riiklikku otsust, et koolis peab viis vaheaega olema. seadus ütleb selgelt, et kooli pidaja võib kooli taotlusel ja hoolekogu nõusolekul kehtestada ka haridusministri määrusega kehtestatud vaheaegadest erinevad vaheajad. nelja vaheaja saamiseks ei pea mingeid jokk-skeeme kasutama või muudmoodi nihverdama, vana süsteemi järgi neli vaheaega on igati seaduslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 23:08; 24.05 08:41; 24.05 09:45; 24.05 13:25; 24.05 22:01; 28.05 10:43; 30.05 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll mingit venitamist ei ole. Teise poolaasta tööd veel ees ootamas nii matemaatikas kui eesti keeles. Lisaks annavad osad aineõpetajad veel oma aines ka midagi jutustada, et oleks ikka materjal kõik viimseni läbi võetud. Juuni alguseni käib ikka korralik õppetöö. Kontrolltööd on e-koolis juba ette kirja pandud. Viimase nädala ehk saavad tõesti natuke lihtsamalt ja see ju igati positiivne. Saavad veel tegemata töid järgi teha ja hindeid parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peaaegu igal päeval kontrolltöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool sidus selle viienda vaheaja suve vaheajaga. St et järgmine reede saavad tunnistused juba ja praefu juba pannakse hindeid välja. Ilmad ka superilusad, nii et lapsed on rahul ja õnnes.

mida see lause peaks tähendama? sidus viienda vaheaja suvevaheajaga? minu laste koolis oln endiselt neli vaheaega ja ikka algab suvevaheaeg alles 6.06. kuidas saaks kellelgi veel lühem kooliaasta olla? seadus määrab ju õppeaasta pikkuse, st õppepäevade arvu.

ps. hinded on ka minu lastel juba väljas.

St et kuna riiklik otsus on, et Eesti koolides peab 5 vaheaega olema. Siis kevadine vaheaeg lükati suve vaheaja pikenduseks. Ehk siis kõik ongi pm sama, nagu oli siis kui oli 4 vaheaega.

Tsiteerin siis oma lapse kooli lehte:
1. Vaheaeg 21. oktoober 2017. a kuni 29. oktoober 2017. a;
II vaheaeg 23. detsember 2017. a kuni 7. jaanuar 2018. a;
III vaheaeg 17. märts 2018. a kuni 25. märts 2018. a;
IV vaheaeg 6.juuni 2018. a kuni 12.juuni 2018. a;
V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 13.juuni 2018. a kuni 31. august 2018. a.

jeerum küll! sellise jaburduse peale annab ikka tulla. kas koolil direktor ikka on?

ei ole mingit riiklikku otsust, et koolis peab viis vaheaega olema. seadus ütleb selgelt, et kooli pidaja võib kooli taotlusel ja hoolekogu nõusolekul kehtestada ka haridusministri määrusega kehtestatud vaheaegadest erinevad vaheajad. nelja vaheaja saamiseks ei pea mingeid jokk-skeeme kasutama või muudmoodi nihverdama, vana süsteemi järgi neli vaheaega on igati seaduslik.

talvel on lihtsam, kui kõigil koolidel on ühtmoodi süsteem. Linnalaagrite korraldajad 4 vaheajaga enam ei arvesta. Kui õigesti mäletan, siis Rahumäe pk oli sunnitud sel ajal, kui teistel oli lisavaheaeg, tegema ka mingi lõdvemat sorti nädala.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 20:46; 23.05 21:32; 24.05 09:33; 24.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab neil lastel, kui üks nädal on venitamine, meie koolis on lausa kolm nädalat peaaegu mitte midagi. Õpetajad leiutavad üha uusi projekte ja ekskursioone, tunnen kaasa neile vanematele, kel on mitu last, ekskursioonid on päris kulukad. Meil läheb ühele lapsele ekskursioonideks ja õppekäikudeks rohkem kui 100 eurot + muud asjad kaasa, 3-4-lapselistele perekondadele on see suur väljaminek.
Meil lõppesid sel nädalal tunnid ja lapsed peavad iga päev kuni 13nda juunini koolis käima 1-3 tunni kaupa. Tegelikult on nad väsinud ja magaks hommikuti, aga peavad minema.
Ma teen valikuliselt otsused, osades üritustes osalevad, teised jäävad kõrvale. Lapsed olid samuti nõus, et iga üritust ei pea kaasa tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 09:43; 24.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Viimane kooli nädal – lihtalt venitamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.