Esileht Tööelu, raha ja seadused. Viimane kuuüür

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Viimane kuuüür

Postitas:

Kui ma tean (korteriomanik samuti teab), et ma kolin poolest kuust üürikorterist oma korterisse, siis kuidas oleks kõige mõistlikum viimane makse teha? Kas ainult nende päevade eest kui sees elame või ikkagi terve kuu eest?
Tagatisraha ei soovi kasutada viimase kuuüüriks tõenäoliselt????

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 10:46; 19.09 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastavalt kokkuleppele võib mõlemat pidi teha. Üldiselt pikaajaliselt üüritakse täiskuudena ja selle arvestuse järgi – omanikuga see meeldiks mulle, üürnikuna ilmselt päevaarvestusena (mis pole ju ka kuidagi vale). Võta sama arvetuse järgi kudidas sisse kolisid – kas kolisidki kuu esimesel päeval ja maksid täiskuu eest või kolisid mõnel muu päeval ja maksid seejärel päeva või kuu arvestusega).
Hea tava(või isegi vist seaduses, lühem alati võimalik kokkuleppel) on kolme kuuline etteteatammisaeg ehk kui sellest kinni peetud siis on olnud üürileandjal ka aega uut üürnikku otsida. Tagatist ei pea omani kohe tagasi kandma, vaid siis kui on ka üüripind üle vaadatud (et üllatusi pole nt midagi lõhutut, puhastamata) ja ka võib kõik nö arved ära oodata (oleneb kuidas tasumisega on), et üürnik millegi osas võlgu pole jäänud (sh kuna arved esitakse tagantjärgi võib olla nt 15ndal oktoober välja kolinud üürnikult raske 15.novembril näiteks kasutatud elektri, vee, prügiveo jmt tasusid kätte saada, mida võib tagatisest kinni pidada ja seejärel tagatis kui sealt üle jääb tagasi kanda)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastavalt kokkuleppele võib mõlemat pidi teha. Üldiselt pikaajaliselt üüritakse täiskuudena ja selle arvestuse järgi – omanikuga see meeldiks mulle, üürnikuna ilmselt päevaarvestusena (mis pole ju ka kuidagi vale). Võta sama arvetuse järgi kudidas sisse kolisid – kas kolisidki kuu esimesel päeval ja maksid täiskuu eest või kolisid mõnel muu päeval ja maksid seejärel päeva või kuu arvestusega).

Hea tava(või isegi vist seaduses, lühem alati võimalik kokkuleppel) on kolme kuuline etteteatammisaeg ehk kui sellest kinni peetud siis on olnud üürileandjal ka aega uut üürnikku otsida. Tagatist ei pea omani kohe tagasi kandma, vaid siis kui on ka üüripind üle vaadatud (et üllatusi pole nt midagi lõhutut, puhastamata) ja ka võib kõik nö arved ära oodata (oleneb kuidas tasumisega on), et üürnik millegi osas võlgu pole jäänud (sh kuna arved esitakse tagantjärgi võib olla nt 15ndal oktoober välja kolinud üürnikult raske 15.novembril näiteks kasutatud elektri, vee, prügiveo jmt tasusid kätte saada, mida võib tagatisest kinni pidada ja seejärel tagatis kui sealt üle jääb tagasi kanda)

Esimesel kuul maksime ainult nende päevade eest mis sees elasime. Samuti pool kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 10:46; 19.09 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma tean (korteriomanik samuti teab), et ma kolin poolest kuust üürikorterist oma korterisse, siis kuidas oleks kõige mõistlikum viimane makse teha? Kas ainult nende päevade eest kui sees elame või ikkagi terve kuu eest?

Tagatisraha ei soovi kasutada viimase kuuüüriks tõenäoliselt????

Palun räägi sellest kuidas viimase kuu arveldus toimub ikka omanikuga. Kui lepingu lõpetamine on vastavalt seadusele, siis maksad ainult poole kuu eest. Kui aga kolid välja lühema etteteatamisajaga, siis pead omanikuga kokkuleppe saavutama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on kokkulepe allkirjastatud, et sellest kuupäevast üürileping lõppeb? Minu nõuan üüri selle kuupäevani, kaua ta korteris reaalselt elab. Tagatisrahast võtan maha viimase kuu kommunaalid ja tagastan ülejäänud raha üürnikule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt vaata, millal sisse kolisid. Enamus üürilepinguid ei alga ju 1.kuupäeval, vaid nt. 5 .kuupäevast järgmise kuu 4.kuupäevani on üüriperiood hoopis. Või 10.ndast järgmise kuu 9.ndani. Edasi on kokkuleppe küsimus. Tähtajalise lepingu puhul muide on üürileandjal õigus nõuda kuni selle kuupäevani, milleni leping kehtib, elad või ei (aga jälle saab ehk kokku leppida). Tähtajatu puhul on seaduses ette nähtud etteteatamistähtaeg ja sama keiss.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nõuan üüri selle kuupäevani, kaua ta korteris reaalselt elab.

Tõesti? Mina nõuan üüri seni, kuni kokkulepe kehtib ja leping lõpeb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Viimane kuuüür