Esileht Ilu ja tervis Viimase aja koroonapositiivsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Viimase aja koroonapositiivsed

Postitas:

Kuidas olete testima sattunud, kuidas sümptomid ja palju palavikku? Kas haigus kulgeb raskelt? Kardan vaikselt, sest pühapäeva kohta on tänane protsent ülikõrge. Mis saab veel uuel nädalal?

Lõputu õudus!

+21
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 10:59; 22.02 12:45; 23.02 11:33;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Pole põhjust paanitseda.

+14
-42
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Pole põhjust paanitseda.

Kust krdi kohast sa seda võtad? Korrutad muudkui kellegi kunagi välja öeldud mantrat? Lohutad inimesi? Mina ei tunne kedagi, kes “ei saaks arugi, et läbi põdenud”. Kõik, kes on olnud koroonas, on siiski olnud haiged, kes tavalise külmetuse tasemel, kes tõsisemalt (38-39 palavikud), mõni ka haiglasse jõudnud. Ja siis tuled sina ja teatad mängleva kergusega, et “enamik ei saa arugi”. Palun seleta, kust sa seda võtad?

+58
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 12:22; 22.02 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On nii ja naa. Mina põdesin väga raskelt. Eelmisel nädalal tunnistas arst terveks, aga tunnen, et terve ma küll pole. Hingamisraskused ja sellega kaasneb paanikahoog. Mees oli justkui kergelt põdemas, aga nüüdseks on positiivsest testist 10 päeva möödas ja minu meelest läheb ainult hullemaks. Mõlemad lapsed põdesid kergelt, ainult nohu oli.

+33
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 12:30; 23.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugege, mis toimub maardus,

Kui laste puhul on tegu olnud tavapärase külmetusega, siis linnapea sõnul on kaks õpetajat olnud juhitaval hingamisel, üks väikelapse ema võitleb praegu haiglas oma elu eest. Sel nädalal tuli koroona tõttu sulgeda üks perearstikeskus. Linnapea sõnul tegutses terviseamet kiiresti ja patsiendid suunati Lasnamäel asuvasse Medicumi.

https://www.err.ee/1608117565/maardut-rasib-koroonapuhang

+25
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil terve pere jaanuaris läbi põdenud. Kergelt. Isegi minu 80-le lähenev väga põdura tervisega ema põdes koroona läbi nii, et ei pidanud isegi voodisse jääma, samuti puutus mu 87-a ämm pea iga päev kokku meie pere liikmetega, kes, nagu hiljem selgus, olid koroonas. Tema ei haigestunudki.

Kusjuures olen märganud, et inimesed ei taha kuulda seda fakti, et enamus põebki kergelt või üldse ilma sümptomiteta – ja just see seik ongi minu hinnangul koroona suure leviku põhjustajaks.

Kogu aeg tehakse ajupesu, et kui koroona = siis ilmtingimata oled haiglas hapnikumaski all või vähemasti kõrges palavikus ja sa pead koledasti hingeldama. Mu lapse kooli paigaldati ukse juurde inimese temperatuuri mõõtjad – ja selle põhjal siis loodetakse koroonikuid tabada!? Kui juba palavik tõuseb, siis ju asi eriti hull ja loomulikult jääb laps koju.

Mina ise põdesin koroonat mitu nädalat nii, et ei saanud arugi. Ainus sümptom oli keskmine nohu. Ei mingit palavikku, ei mingit väsimust. Enesetunne oli super. Õnneks ma ei liikunud nagunii eriti ringi, kuna olen oma töö juba ammugi kodukontorisse üle viinud. Käisin ainult lõunal lapsi autoga koolist koju toomas, et nad ei peaks ühistranspordist koroonat korjama. Korra nädalas käisin poes ka, maskiga muidugi. Et siis, enda meelest käitusin täpselt õigesti ja väga korralikult, pesin käsi jne. Tagantjärele ei leia, et midagi valesti oleksin teinud. Aga näe, ikka sain selle tõve. Võimalik, et lapsed tõid koolist, aga seda on võimatu öelda.

Miks üldsegi testile läksin? Kuna paarinädalase keskmise nohu järel kadus ühel õhtul haistmine. Läksime siis perest juba mitmekesi testile – kõigil positiivne! Kusjuures haistmine kadus viiest pereliikmest ainult kahel – minul ja ühel lastest, teistel mitte. Ja see üks laps oli väliselt absoluutselt terve – ei vähimatki köha ega nohu, rääkimata palavikust – ainult teatas, et kuule emps, mul on koroona, ma ei tunne su parfüümi lõhna! Viisime temagi testile – positiivne.

Äsja kirjutasime FB-s ühe sõbraga. Too kurtis, et ei saanud poes maski kanda jubeda nohu pärast. Mul lõi kohe häirekella tööle, hoiatasin teda, et nohu ja koroona sümptomid on äravahetamiseni sarnased, kas testinud oled? Sõber vastas, et jaa, on küll testinud! Mina vastu, et oot, millal testisid siis? Sõber vastu, 4 kuud tagasi ja näe, negatiivne oli ju! Ütlesin siis, et ta võiks ikka nüüd ka selle nohuga testile minna, sõber naeris mu välja ja teatas, et iga matsinohu pärast pole küll vaja testile ronida. Ja käibki rahumeeli tööl ja kõigil üritustel edasi…

Oma isikliku kogemuse põhjal ütleks: koroona näol on tegemist ülinakkava viirusega. Ei saa süüdistada selle saanuid, et ju siis ei kandnud maski. Maskikandmine natuke vähendab, kuid ei taga nakkuse mittesaamist. Tahtes kindlasti “puutumatuks” jääda, tuleks näiteks õuest tulles kõik õueriided kusagil kuuri all või eeskojas vahetada, desinfitseerida ja jättagi sinna. Tuppa astudes täielik ülekeha desinfitseerimine, samuti käekott, mobiil jt. Poekott tuleks koos kaubaga asetada kusagile kuuri alla vms paika ja hoida seda seal 14 päeva, alles siis tohib kauba kotist välja võtta ja köögiriiulitele/külmikusse laduda. Jne. Võib-olla ainult selliste meetmetega saab nakkuse levikut tõhusalt pidurdada.

Mul on päris suur hulk tuttavaid, kes saanud positiivse proovi, ja palavikus või haiglas pole neist olnud mitte keegi. Jääb üle vaid loota, et koroona uusi ja ohtlikumaid tüvesid ei tooda (jah, neistki on juba kuulda olnud).

+23
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 12:40; 22.02 14:56; 22.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Kus te enamikuga kokku olete puutunud? Kas täna töötate haiglas. Mitte et keegi hirmasti paanitseks, kuid teie enamik on praegu suurusega x? Teie esitatud väitel puudub igasugune funktsioon. Nii ei saa ju.

+21
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:42; 22.02 16:43; 23.02 10:24; 26.02 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kes siin raskelt põdenud ja hingatagi ei saa, öelge ausalt kas olete suitsetajad ja tarbite liialt alkoholi?

+6
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 10:59; 22.02 12:45; 23.02 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen neljakümnedates, jäin jaanuari lõpus, algas köha ja nohu ja maitsemeele kaoga, siis tuli kerge palavik, elu tundus nagu lill, aga siis see palavik muudkui tõusis ja röga olid kõik hingamisteed täis ja päevad läksid. 14. päeval hakkas palavik taanduma, lõhna ei tunne siiani, maitset vist tunnen, õhuvahetuse käes tekib lämmatav köhahoog, aga see ei ole mul kopsus vaid kuskil ülevalpool, suu on pidevalt röga täis. Autoga väga ei julge sõita, sest täiesti ootamatult kaob mul tasakaal ära. Tänaval ka sedasi väga ei käi, kuigi linnas saab alati majaseina vastu nõjatuda.

Mehel oli 2 nädalat 38 palavik, voodis lamas 3 nädalat.

Teismeline oli 5 päeva palavikus, nüüd on jube väsinud.

 

Ei kõla väga sedasi, et tahaks korrata.

+43
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas olete testima sattunud, kuidas sümptomid ja palju palavikku? Kas haigus kulgeb raskelt? Kardan vaikselt, sest pühapäeva kohta on tänane protsent ülikõrge. Mis saab veel uuel nädalal?

Lõputu õudus!

Kas kartmises on kasu? Kui on, karda?  Kui ei ole kasu, ole julge. Kuni sul elekter toas on ja süüa lauapeal, saad keskenduda oma elu elamisele nendes piirides, mis sul olemas on.

+3
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kes siin raskelt põdenud ja hingatagi ei saa, öelge ausalt kas olete suitsetajad ja tarbite liialt alkoholi?

jah, aastavahetusel tegime mehega pudeli šampust tühjaks!

olen 34aastane normkaalus mittesuitsetaja, ei tea endal ühegi haigust olevat. testima läksin kui oli teist päeva järjest ’imelik’ olla. peale seda olin nädala kõrges palavikus ja gripilaadsete sümptomitega, nädala veel madala palavikuga voodis, sest hingata ei saanud ja totaalne jõuetus. kodukontoris laua taga istudes tööle hakata jaksasin alles kolm nädalat peale esimest sümptomit.

kust sain nakkuse -ei tea, töötame mehega mõlemad kodukontoris ja eriti kusagil ei käi. nädal enne haigeks jäämist käisin korra sellises raamatupoes, kus on kohvik ka – seal olid paljud ilma maskideta. eks sealt sain.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud. Pole põhjust paanitseda.

Kuidas see enamus siis üldse teab, et on põdenud? Käivad ajaviiteks antikehi uurimas või?

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas veel suitsumehed selle haigusega toime tulevad, kui mittesuitsetajad ja tervisliku eluviisiga inimesed on siruli maas…

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 13:13; 22.02 15:37; 23.02 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures olen märganud, et inimesed ei taha kuulda seda fakti, et enamus põebki kergelt või üldse ilma sümptomiteta – ja just see seik ongi minu hinnangul koroona suure leviku põhjustajaks.

Kus see loogika on? Ma leian, et vastupidi – kui inimesed ei võtaks seda nii kergekäeliselt, oleksime ehk palju paremas olukorras, sest inimesed oleksid hoolsamad.

Ei tea, et oleks tehtud statistikat, et kuidas enamus põeb. Ja kuidas seda hinnatagi? Kui inimene on nö kergelt läbi põdenud, aga tüsistused vinduvad veel kaua – saab siis öelda, et kerge oli?

Ja tegelikult ei peaks ju ka üksnes enda peale mõtlema. Ok, ehk sinul läheb kergesti, aga oma hoolimatusega võid nakatada ju kedagi, kellel läheb see väga raskelt.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud. Pole põhjust paanitseda.

Kuidas see enamus siis üldse teab, et on põdenud? Käivad ajaviiteks antikehi uurimas või?

Laustestimised ja lähikontaktsed.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures olen märganud, et inimesed ei taha kuulda seda fakti, et enamus põebki kergelt või üldse ilma sümptomiteta – ja just see seik ongi minu hinnangul koroona suure leviku põhjustajaks.

Kus see loogika on? Ma leian, et vastupidi – kui inimesed ei võtaks seda nii kergekäeliselt, oleksime ehk palju paremas olukorras, sest inimesed oleksid hoolsamad.

Ei tea, et oleks tehtud statistikat, et kuidas enamus põeb. Ja kuidas seda hinnatagi? Kui inimene on nö kergelt läbi põdenud, aga tüsistused vinduvad veel kaua – saab siis öelda, et kerge oli?

Ja tegelikult ei peaks ju ka üksnes enda peale mõtlema. Ok, ehk sinul läheb kergesti, aga oma hoolimatusega võid nakatada ju kedagi, kellel läheb see väga raskelt.

Palun lõpeta minu süüdistamine “hoolimatuses”. Või siis selgita, milles väljendub minu hoolimatus, kui ma olen alati kodust väljaspool korralikult maski kandnud, käsi pesnud ja koroonast teadlikuna täielikult koju jäänud? Kust otsast olin mina hoolimatu? Vastupidi – püüan oma jutuga hoiatada.

Mu jutu point oli see, et inimestele on tehtud liiga palju ajupesu stiilis, et koroona on alati ilmtingimata väga raske haigus. See muudab inimesed enesekindlaks, väidetakse, et “oh, mul on ju ainult väike nohu, sellega mina küll testima ei hakka!” Ei saada aru, et koroona läbipõdemiseks polegi vaja olla hingamisaparaadi all – see võib samahästi toimuda ka väikse nohuga. Kui inimestele see fakt pärale jõuaks, suhtutaks oma väikestesse nohudesse-köhadesse jm  palju suurema tähelepanuga. Ja see on seik, mis aitaks viiruse levikut tõesti lõpuks pidurdada.

+9
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 12:40; 22.02 14:56; 22.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on väga erinevalt läinud. On kaks tuttavat peret, kus ainult ühel pereliikmel oli palavik, teistel kas peavalu paar päeva või üldse mitte sümptomeid. Samas on tean ka paari inimest, kes olid ligi nädala kõrges palavikus,  hingamisraskused ja pole seni päris terved (üks põdes detsembris, teine jaanuari alguses). Ühe tuttava vanemad sattusid mõlemad haiglasse, põdesid sügisel, haiged olid mõlemad pikalt ja raskelt.

Enda tutvusringkonna järgi võiksin öelda, et suvel põdenud (augustis oli mitu tuttavat koroonas, Estonia kaevanduse koldest) põdesid kergelt, kes nüüd haiged olnud (sügis-talv), need on kõik raskemalt põdenud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud. Pole põhjust paanitseda.

Kuidas see enamus siis üldse teab, et on põdenud? Käivad ajaviiteks antikehi uurimas või?

Jah, neid on palju. Osa satub sõeluuringusse, samuti tellivad asutused oma töötajatele neid teste. Lisaks soovivad testima minna lähikontaktsed või lähikontaktsete pereliikmed või sõbrad, kes on mõne lähikontaktsega kokku puutunud. Perearstikeskusse saab vastuvõtuaja vaid koroonatesti läbitegemisel (st muude tervisemuredega). Lisaks testitakse inimesi reisimisega seoses. Üks tuttav töötab õpetajana, keset koolipäeva saadeti kõik selle kooli õpetajad testile. Tema sai positiivse tulemuse. Kuna ta tundis end täiesti tervena, siis arvas, et test valetas. Paari nädala pärast läks huvi pärast antikehi määrama ja maksis ise: selgus, et oligi haiguse ilma enda teadmata läbi põdenud. Nii et neid, kes end tervena tunnevad ja sellest hoolimata testile satuvad, on päris suur kontingent, ja ongi hea – selline ka tervete testimine annab päris huvitava pildi selle viiruse levikust ja kulust.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 12:40; 22.02 14:56; 22.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundsin külmetushaiguse sümptomeid ning kuna gripisüst oli oktoobris tehtud siis sain aru et on covid. Helistasin arstile , ta suunas testimisele ja olin positiivne.

Sümptomid olid mul tavalised nagu muidu talviste viirusnakkuste omad. Ainuke erinevus oli see, et nina valutas seespoolt nagu oleks klaasi täis vms. Sellist tunnet pole enne kogenud.

Nii hullusti end ei tundnud, et haiguslehte oleks vajanud. Töötasin haigena kodust – oli ok.

Üle läks haigus 10 päevaga. Olen 35 a naine, muid kaasuvaid haigusi ei ole. Seda kust koroona sain, ei tea – väljas käisin enne seda vähe ning ka maskiga ning teiste inimestega distantsi hoides.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Pole põhjust paanitseda.

Kust krdi kohast sa seda võtad? Korrutad muudkui kellegi kunagi välja öeldud mantrat? Lohutad inimesi? Mina ei tunne kedagi, kes “ei saaks arugi, et läbi põdenud”. Kõik, kes on olnud koroonas, on siiski olnud haiged, kes tavalise külmetuse tasemel, kes tõsisemalt (38-39 palavikud), mõni ka haiglasse jõudnud. Ja siis tuled sina ja teatad mängleva kergusega, et “enamik ei saa arugi”. Palun seleta, kust sa seda võtad?

Mina tunnen aga inimest, kes tegi huvi pärast antikehade testi ja selgus, et ongi läbi põdenud, olles ise olnud kogu aeg endale teadaolevalt terve. Küll aga ei saa siin ilmselt üldistada, et “enamik”. Ilmselt on neid, kellel üldse midagi aru pole saada, ikka vähemus.

Enda tutvusringkonnas on viimasel ajal ikka mõni koroonahaige olnud. Senised kogemused on, et kerged sümptomid, aga eks vastik on ikka. Ühel tuttaval ei olnud muud kui tugevad peavalud mitu päeva järjest. Teisel tuttaval jällegi peavalu ja maitse- ja lõhnameele kadu. Kolmas, kes praegu põeb, oli paar päeva kergelt tõbine (köha ja väsimus) ning ühel päeval kadus paariks tunniks maitsemeel. Selle peale läks testile ja selgus, et positiivne. Enesetunne aga läks peale seda lühiajalist maitsemeele kadu paremaks ja hetkel on püsinud sama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Pole põhjust paanitseda.

Kust krdi kohast sa seda võtad? Korrutad muudkui kellegi kunagi välja öeldud mantrat? Lohutad inimesi? Mina ei tunne kedagi, kes “ei saaks arugi, et läbi põdenud”. Kõik, kes on olnud koroonas, on siiski olnud haiged, kes tavalise külmetuse tasemel, kes tõsisemalt (38-39 palavikud), mõni ka haiglasse jõudnud. Ja siis tuled sina ja teatad mängleva kergusega, et “enamik ei saa arugi”. Palun seleta, kust sa seda võtad?

Usun ka et kui ikka korralik viirus, siis ollakse pikali ja põetakse. Kellel hullem kellel kergem. Ja see on iga haiguse puhul nii. See, et osad positiivsed ei tunne midagi, see ikka pigem näitab testide ebatäpsust. Suur osa pruugivad olla vale positiivsed. Lööge või maha aga no kui inimene tunneb end väga hästi, siis ta on terve mitte haige. Tunnen ja tean ikka väga paljusid, kes rutiinse testimisega või kokkupuutel saanud diagnoosi digilukku, aga ise terved mis terved ja ei ole ka nende pere haigestunud positiivsuse tõttu.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:29; 22.02 16:19; 22.02 16:31; 23.02 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Pole põhjust paanitseda.

Kust krdi kohast sa seda võtad? Korrutad muudkui kellegi kunagi välja öeldud mantrat? Lohutad inimesi? Mina ei tunne kedagi, kes “ei saaks arugi, et läbi põdenud”. Kõik, kes on olnud koroonas, on siiski olnud haiged, kes tavalise külmetuse tasemel, kes tõsisemalt (38-39 palavikud), mõni ka haiglasse jõudnud. Ja siis tuled sina ja teatad mängleva kergusega, et “enamik ei saa arugi”. Palun seleta, kust sa seda võtad?

Usun ka et kui ikka korralik viirus, siis ollakse pikali ja põetakse. Kellel hullem kellel kergem. Ja see on iga haiguse puhul nii. See, et osad positiivsed ei tunne midagi, see ikka pigem näitab testide ebatäpsust. Suur osa pruugivad olla vale positiivsed. Lööge või maha aga no kui inimene tunneb end väga hästi, siis ta on terve mitte haige. Tunnen ja tean ikka väga paljusid, kes rutiinse testimisega või kokkupuutel saanud diagnoosi digilukku, aga ise terved mis terved ja ei ole ka nende pere haigestunud positiivsuse tõttu.

No kui neil sümptomiteta positiivsetel on antikehad siiski olemas vereanalüüsi pöhjal, siis haigust neid ometi ju tabas. Sellisel puhul tasuks see 14 eurot leida ja synlabis ikkagi test teha veeniverest, siis pilt selge ju?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 13:13; 22.02 15:37; 23.02 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldsegi testile läksin? Kuna paarinädalase keskmise nohu järel kadus ühel õhtul haistmine.

Äsja kirjutasime FB-s ühe sõbraga. Too kurtis, et ei saanud poes maski kanda jubeda nohu pärast. Mul lõi kohe häirekella tööle, hoiatasin teda, et nohu ja koroona sümptomid on äravahetamiseni sarnased,

Anna andeks, aga minu arust oled sa peast soe. Sul on paar nädalat nohu ja sa ei tule selle peale, et kohe minna testima? Ja mis nohu ja koroona sümptomid on sarnased? Nohu ise ongi üks levinumaid koroonasümptomeid. Kohe, kui on nohu, tuleks testima minna. Mitte tuiata ringi, sest “mul on ainult nohu”.

+12
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa haiged ikka koos. Kõik paksud või midagi muud viga? Lugege, erinevatel andmetel 60 kuni 80% põevad sümptomiteta või väga minimaalsete sümptomitega.

Läbi põetud, üks õhtu minimaalne peavalu. Testile saadedi kuna lähikontaktne. Sellest kollektiivist oli veel 3 kes positiivsed. Keegi ei kurtnud millegi üle. Vanused 35-55a.

Mõned tuttavad veel põdenud. Max 3 päeva palvikku.

Tervetele inimestele ei tee midagi.

 

+6
-37
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Täitsa haiged ikka koos. Kõik paksud või midagi muud viga? Lugege, erinevatel andmetel 60 kuni 80% põevad sümptomiteta või väga minimaalsete sümptomitega.

Läbi põetud, üks õhtu minimaalne peavalu. Testile saadedi kuna lähikontaktne. Sellest kollektiivist oli veel 3 kes positiivsed. Keegi ei kurtnud millegi üle. Vanused 35-55a.

Mõned tuttavad veel põdenud. Max 3 päeva palvikku.

Tervetele inimestele ei tee midagi.

Vale puha!

Mina olen 40.a. Terve, mingeid haiguseid ei tea olevat. Viiruste perioodil pole ma peaaegu kunagi nohuski, rääkimata palavikust (olin viimati palavikus vist ca 15 aastat tagasi). Ma tõesti tugeva immuunsusega.
Aga detsembris jäin covidisse.  Algas palavikuga. Mingi hetk tuli ka köha. Lõhna- ja maitsemeel säilisid. Aga ma pole vist kunagi nii haige olnud! 8 päeva kõrge palavikuga voodis. Köhisin kopse välja, lõpuks oli juba valus köhida. Ma olin sellest kõigest nii jõuetu lõpuks, et ma mõtlesin, et millal ometi see õudus lõppeb! Tundus, et ei saagi otsa.
Õnneks haigalsse ei pidanud minema ja hakkasin lõpuks tervenema. Kuigi vahepeal juba tundus, et hakkab hingamisraskus tekkima.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas olete testima sattunud, kuidas sümptomid ja palju palavikku? Kas haigus kulgeb raskelt? Kardan vaikselt, sest pühapäeva kohta on tänane protsent ülikõrge. Mis saab veel uuel nädalal?

Lõputu õudus!

FB-s sa juba hädaldasid oma “lõputu õuduse” ja “ei pääse testima” jutuga. Äkki aitab juba sest draamast? Kuniks meil neid “vahvaid” reisiselle, maski- ja vaktsiinivastaseud ning inimesi, kes siiamaani ei saa aru, et iga päev ei ole vaja kaub.keskustes või muudes asutustes seigelda, kestab see jant pikalt. Ega see oigamine ei aita, pigem rikub enda tuju.

Kas koroonateemasid enam kleepsu alla ei panda? ????

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:07; 22.02 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik ei saa arugi, et läbipõdenud.

Pole põhjust paanitseda.

Kust krdi kohast sa seda võtad? Korrutad muudkui kellegi kunagi välja öeldud mantrat? Lohutad inimesi? Mina ei tunne kedagi, kes “ei saaks arugi, et läbi põdenud”. Kõik, kes on olnud koroonas, on siiski olnud haiged, kes tavalise külmetuse tasemel, kes tõsisemalt (38-39 palavikud), mõni ka haiglasse jõudnud. Ja siis tuled sina ja teatad mängleva kergusega, et “enamik ei saa arugi”. Palun seleta, kust sa seda võtad?

Usun ka et kui ikka korralik viirus, siis ollakse pikali ja põetakse. Kellel hullem kellel kergem. Ja see on iga haiguse puhul nii. See, et osad positiivsed ei tunne midagi, see ikka pigem näitab testide ebatäpsust. Suur osa pruugivad olla vale positiivsed. Lööge või maha aga no kui inimene tunneb end väga hästi, siis ta on terve mitte haige. Tunnen ja tean ikka väga paljusid, kes rutiinse testimisega või kokkupuutel saanud diagnoosi digilukku, aga ise terved mis terved ja ei ole ka nende pere haigestunud positiivsuse tõttu.

No kui neil sümptomiteta positiivsetel on antikehad siiski olemas vereanalüüsi pöhjal, siis haigust neid ometi ju tabas. Sellisel puhul tasuks see 14 eurot leida ja synlabis ikkagi test teha veeniverest, siis pilt selge ju?

Jah, pilt selge. Ei mingeid antikehi.  Diagnoos aga olemas.
Aga sümptomidest. Mul alati gripiga, kui see veel oli, olnud nii et nädal elust välja lõigatud. Tavaliselt veel eraldi ravi vajav köha vms. Ja pärast veel nädalaid järelnähud nagu väsimus, higistamine jne. Samamoodi maitsemeele kadumine. Vahel aga olnud nii, et kokkupuutel haigega olnid paar päev nn vimm sees ja siis korras  Mitu korda elus need asjad läbi tehtud. Miks see koroonaviirus siis peaks teistmoodi olema.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:29; 22.02 16:19; 22.02 16:31; 23.02 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga halb diagnoos. Hetkel uuritakse veel. Vaja oleks minna haiglasse aga sinna ei juleta panna, pidi ikka väga palju covidit olema. Hirmuga vaatan iga päev tõusvaid numbreid, kas ma oma mittecovidi haigusega saan ravi. Hirm on. Nakatumist jardan, istun kodus ja kellegagi peale arstide ei kohtu. Mitte ainult covid pole hull aga kui muu plaaniline ravi katkestatakse ja arste puudu on.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen ja tean ikka väga paljusid, kes rutiinse testimisega või…

Mis asi on “rutiinne testimine”? Äkki ajad igaesmaspäevase puhumise lauskontrolliga sassi?
Koroonateste ei tehta suvalt majanumbri, tänava või perenime järgi. Testile läheb see, kes tumneb, et peab minema. Teie kandis viiakse vägisi? ????
Ma olen 4 korda isolatsioonis pidanud istuma, igal korral olin lähikontaktne. Mitte kordagi ei käinud testimas, sest tundsin, et pole midagi viga.

Niisiis keda viiakse rutiinsesse kontrolli ja kuidas see peaks välja nägema?

+2
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:07; 22.02 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen ja tean ikka väga paljusid, kes rutiinse testimisega või…

Mis asi on “rutiinne testimine”? Äkki ajad igaesmaspäevase puhumise lauskontrolliga sassi?

Koroonateste ei tehta suvalt majanumbri, tänava või perenime järgi. Testile läheb see, kes tumneb, et peab minema. Teie kandis viiakse vägisi? ????

Ma olen 4 korda isolatsioonis pidanud istuma, igal korral olin lähikontaktne. Mitte kordagi ei käinud testimas, sest tundsin, et pole midagi viga.

Niisiis keda viiakse rutiinsesse kontrolli ja kuidas see peaks välja nägema?

Nii sõbralik tundud.

Kas reisile minnes vôi tööiseloom nõuab või kui  suur kollektiiv saadetud isolatsiooni (ise oled teises osakonnas tegelikult) ja tahad  14 päeva asemel 10 kodus istuda. Osad töökohad ei luba ilma testita tagasi, sest eakaid palju. Või kui tahad pühadel suuremas pereringis olla. Näiteks..

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 15:29; 22.02 16:19; 22.02 16:31; 23.02 10:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Ilu ja tervis Viimase aja koroonapositiivsed