Esileht Hobinurk Viimaste aastate parim eesti film

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Viimaste aastate parim eesti film

Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekivad käärid, kui sügavalt usklik inimene ahelsuitsetab. Kas seal  ei ole vastuolu? Keha on piibli järgi hinge tempel, mille eest tuleks hoolt kanda, aga suitsetamine on teadlik keha lõhkumine.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kõiki ka näinud, kuid need, mida näinud olen, on minu jaoks sellised, et rohkem näha ei taha. “Eia filmi olen jaa mitu korda vaadanud, aga rohkem helge jõulu-talve-ja looduse tõttu. Muidugi on seal imelikke asju, aga püüan mitte mõelda väga. Näiteks see vanaisa hingesugulase teema koprajärve ääres – mis sellest siis sai? Ja siis see, et 25 aastat pole poega näinud ja kui kirjad tagasi tulid, siis ta pidi teadma, et laps ei organiseerinud seda, et avamata kirjad talle tagasi tulid, et seal taga oli tema eksnaine, mitte väike laps.
Ja siis see, et need pagaripoisid uhkes majas elasid nagu kaks keskealist vanatüdrukut, kes küpsetasid ainult ja said ema käest veel sugeda – mis korralagedus teil siis on….stiilis, kuigi MITTE MIDAGI EI OLNUD, reaalsest elust ülikaugel olev ema suhtumine.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Eia film oleks võinud tobeda suhte segapudru asemel olla toreda, täiusliku maapere elust, näidata loomi/linde pere põldudel, metsas ja laudas. Meie metsa ei langetata kui pere ei luba!

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui usklikus on jumalik õnn ja rahu, mis teda siis suitsetama ajab?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kõiki ka näinud, kuid need, mida näinud olen, on minu jaoks sellised, et rohkem näha ei taha. “Eia filmi olen jaa mitu korda vaadanud, aga rohkem helge jõulu-talve-ja looduse tõttu. Muidugi on seal imelikke asju, aga püüan mitte mõelda väga. Näiteks see vanaisa hingesugulase teema koprajärve ääres – mis sellest siis sai? Ja siis see, et 25 aastat pole poega näinud ja kui kirjad tagasi tulid, siis ta pidi teadma, et laps ei organiseerinud seda, et avamata kirjad talle tagasi tulid, et seal taga oli tema eksnaine, mitte väike laps.

Ja siis see, et need pagaripoisid uhkes majas elasid nagu kaks keskealist vanatüdrukut, kes küpsetasid ainult ja said ema käest veel sugeda – mis korralagedus teil siis on….stiilis, kuigi MITTE MIDAGI EI OLNUD, reaalsest elust ülikaugel olev ema suhtumine.

Selle Oti tare pärines ka nagu paari sajandi tagant. Hämar palktare, kuivkäimla väljas …

No ja Eia riided olid muidugi omaette naljanumber. Rikkurid saadavad lapse keset südatalve maale kevadmantlikeses. Veel naljakamaks läks asi siis, kui Jete vaatas Eiat enne väljaminekut ja ütles, et niimoodi sa külmud küll ära ning tõmbas siis kapist välja täpselt samasuguse mantliliraka, lihtsalt roosa asemel rohelist värvi 😀

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Eia film oleks võinud tobeda suhte segapudru asemel olla toreda, täiusliku maapere elust,

Just, selline vanaaegne mudel, mitu põlve koos elamas, vanaema vuristab vokki, teeb pannkooke, vanaisa punub korve, räägib vanaaegseid jutte, tondilugusid.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Eia film oleks võinud tobeda suhte segapudru asemel olla toreda, täiusliku maapere elust,

Just, selline vanaaegne mudel, mitu põlve koos elamas, vanaema vuristab vokki, teeb pannkooke, vanaisa punub korve, räägib vanaaegseid jutte, tondilugusid.

No aga siis oleks ju see konflikt ära jäänud, et Eia isa ja vanaisa omavahel ei suhelnud. Siis oleks hoopis teine film olnud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Eia film oleks võinud tobeda suhte segapudru asemel olla toreda, täiusliku maapere elust,

Just, selline vanaaegne mudel, mitu põlve koos elamas, vanaema vuristab vokki, teeb pannkooke, vanaisa punub korve, räägib vanaaegseid jutte, tondilugusid.

See on tõesti kõvasti reaalsem praegusest variandist..

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan Eesti filme väga harva. Kogemus on selline, et kõikidesse tuleb suhtuda suure mööndusega – no on ju meie oma, näen meie näitlejaid töötamas, meie lapsi – siis kannatabki vaadata. Kui tahaks lihtsalt vaadata kui huvitavat mängufilmi – unustage ära. Ainsana on meeldinud “Tõde ja õigus”, aga seda ka seepärast, et see meie oma suurteos, mida kõik lapsest saati tunnevad, on hästi ja usutavalt filmiks tehtud. Kui ma ei teaks, kes on Tammsaare ja mida ta kirjutas, poleks teadnud eelnevalt kogu tausta, ei oleks film iseenesest ka suurem asi. Hea oli seetõttu, et  kajastas väga hästi kõike, mida me oleme aastaid lugenud ja mitmetes teatrilavastustes näinud. Võttis hästi kokku. Ja noh, eks kõik pelgasid, et tuleb jama – seda positiivsem üllatus, et miski väga ei häirinudki.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan Eesti filme väga harva. Kogemus on selline, et kõikidesse tuleb suhtuda suure mööndusega – no on ju meie oma, näen meie näitlejaid töötamas, meie lapsi – siis kannatabki vaadata.

Muidugi ei saa Eesti filme võrrelda Hollywoodi omadega, aga miks seda tehagi?
Muide, kuidas teatriskäimisesse suhtdu?
Eestis on ikka väga häid filme tehtud, eriti head on mingil põhjusel siin sõja ja sõjakogemuse filmid (Marmortahvlil, “Seltsimees laps”, “1944”.. “O2” oli ka üllatavalt mõjus põnevik), lastefilmid, muud (“Deemonid” jne)
Päris palju filme, kus mingi hetk unustad ära neid “meie näitlejaid” vaadata ja vaatadki lugu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan Eesti filme väga harva. Kogemus on selline, et kõikidesse tuleb suhtuda suure mööndusega – no on ju meie oma, näen meie näitlejaid töötamas, meie lapsi – siis kannatabki vaadata.

Muidugi ei saa Eesti filme võrrelda Hollywoodi omadega, aga miks seda tehagi?

Muide, kuidas teatriskäimisesse suhtdu?

Eestis on ikka väga häid filme tehtud, eriti head on mingil põhjusel siin sõja ja sõjakogemuse filmid (Marmortahvlil, “Seltsimees laps”, “1944”.. “O2” oli ka üllatavalt mõjus põnevik), lastefilmid, muud (“Deemonid” jne)

Päris palju filme, kus mingi hetk unustad ära neid “meie näitlejaid” vaadata ja vaatadki lugu.

Üldiselt nõustun, et Eesti filmide seas on piisavalt palju päris häid asju, aga sinu nimetatud “1944” oli küll täielik klišee.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekivad käärid, kui sügavalt usklik inimene ahelsuitsetab. Kas seal ei ole vastuolu? Keha on piibli järgi hinge tempel, mille eest tuleks hoolt kanda, aga suitsetamine on teadlik keha lõhkumine.

Huvitav. Minu jaoks ei teki.

Küll aga tekivad käärid, kui näiteks sügavalt usklikud kirikumehed väikesi kooripoisse seksuaalselt ära kasutavad.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga tekivad käärid, kui näiteks sügavalt usklikud kirikumehed väikesi kooripoisse seksuaalselt ära kasutavad.

Ma arvan, et need ei ole sügavalt usklikud kirikumehed, vaid variserid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eia filmi usutavus loomulikult kannatas kaunite kaadrite ja sihiliku jõulu-pilt-postkaardiliku mulje nimel, aga see näis olevat filmitegijate teadlik stiililine valik, mitte kogemta möödapanek. Ehk siis ka muigasin Eia riiete jm säärase üle, aga samas oli aru saada, et see oli meelega ja muutiski filmi pildikeele nii magusmuinasjutuliseks ja jõululikuks.

Pagaripoisid aga tõenäoliselt oldiki veel kodus elavad noored nolgid ju, 19-20-aastased ehk, ülikoolist jõuluvaheajal näiteks. Miks nad oleks pidanud kuskil mujal elama tingimata kui oma kodus?

Oti tare oli täiesti realistlik veidi elule käega löönud üksiku vanamehe elamine, selliseid talusid, kus veel veevärki sees pole, on Eestis jätkuvalt terve posu. Mu vanaemalgi oli üsna sedamoodi majapidamine ja ma isegi elasin taolises üle 10 aasta, alles mõni aasta tagasi tõime vee sisse ja nüüd juba vetsu-vannitoa ka, aga seni pesimegi saunas ja vetsus käisime üle hoovi õuekäimlas. Ei maksa arvata, et kõigi kodudeni linnalikud mugavused jõudnud on.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eia filmi usutavus loomulikult kannatas kaunite kaadrite ja sihiliku jõulu-pilt-postkaardiliku mulje nimel, aga see näis olevat filmitegijate teadlik stiililine valik, mitte kogemta möödapanek. Ehk siis ka muigasin Eia riiete jm säärase üle, aga samas oli aru saada, et see oli meelega ja muutiski filmi pildikeele nii magusmuinasjutuliseks ja jõululikuks.

Täpselt sama nunnu, aga oluliselt realistlikum oleks olnud, kui Jete oleks Eiale vana toreda kasuka selga andnud – sellise, nagu 80ndatel lapsed kandsid.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti filmides on liiga palju tühjust: tundmatu kõnnib, aknast välja vaatav inimene, lipp lehvimas, laevanina, meri, linnavaade, kõndivad jalad, kõndiv suvaline rahvas, tummad rongis/trammis, mõni sõna juttu ja jälle kõndimine – venib, venib nagu hülgeila
https://jupiter.err.ee/1608826642/2-tundi-onneni
subtiitrid võiks ka alati all olla, ka päris näitlejad pudistavad rääkides ja hea helikvaliteet oli imelikul kombel nõukaaja filmides, nüüd mitte.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole suur Eesti filmi vaataja, aga “Tõde ja õigus” meeldis väga, “Talve” ka.

“Tuulepealne maa” väga meeldis!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eia filmi usutavus loomulikult kannatas kaunite kaadrite ja sihiliku jõulu-pilt-postkaardiliku mulje nimel, aga see näis olevat filmitegijate teadlik stiililine valik, mitte kogemta möödapanek. Ehk siis ka muigasin Eia riiete jm säärase üle, aga samas oli aru saada, et see oli meelega ja muutiski filmi pildikeele nii magusmuinasjutuliseks ja jõululikuks.

Pagaripoisid aga tõenäoliselt oldiki veel kodus elavad noored nolgid ju, 19-20-aastased ehk, ülikoolist jõuluvaheajal näiteks. Miks nad oleks pidanud kuskil mujal elama tingimata kui oma kodus?

Oti tare oli täiesti realistlik veidi elule käega löönud üksiku vanamehe elamine, selliseid talusid, kus veel veevärki sees pole, on Eestis jätkuvalt terve posu. Mu vanaemalgi oli üsna sedamoodi majapidamine ja ma isegi elasin taolises üle 10 aasta, alles mõni aasta tagasi tõime vee sisse ja nüüd juba vetsu-vannitoa ka, aga seni pesimegi saunas ja vetsus käisime üle hoovi õuekäimlas. Ei maksa arvata, et kõigi kodudeni linnalikud mugavused jõudnud on.

Kuna Jete vanus oli seal ette antud, mingi 25, siis pidid kaksikud ka olema seal vanuses 25-26.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen “Talve” püüdnud mitu korda vaadata, ikka ei suuda lõpuni vaadata. Samamoodi oli minu “Luuraja ja luuletaja”, “Malev”, “Klassikokkutulekud”, Ja veel mitmeid viimase kümnendi filme. “Tõde ja õigus” vaatasin ära, näitlejad olid head, olustik ja vaated ka olid head. Sisu raamatuga võrrelda ma ei saanud, kui poleks raamatut lugenud, siis oleks film palju segasem, nii palju oli välja jäetud ja kohati segaselt väljendatud ja üle libisetud, välja jäetud ja arusaamatu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole suur Eesti filmi vaataja, aga “Tõde ja õigus” meeldis väga,

Jah, ikka oma asi ju. Aga mina tulin “Tõde ja õigus” vaatamast kinost välja täiesti masendunult. No ei saanud ka sel ajal elu nii olla, et ainsatki rõõmukübet elus ei olnud. Ei mäleta enam kas Tammsaarel ka ainult häda ja viletsus raamatus oli.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elavad pildid

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elavad pildid

Võrdlemisi vana film ju juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei saanud ka sel ajal elu nii olla, et ainsatki rõõmukübet elus ei olnud. Ei mäleta enam kas Tammsaarel ka ainult häda ja viletsus raamatus oli.

Värskenda mälu siis. Mina mäletan raamatut üsnagi sellisena nagu filmis (peamine teema ju “Tee tööd ja näe vaeva…”). Peale filmis näidatud sündmusi läks veel masendavamaks (Mari surm jne ja nagu osa 4 näitas, polnud ka linnaelu lihtsam)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekivad käärid, kui sügavalt usklik inimene ahelsuitsetab. Kas seal ei ole vastuolu? Keha on piibli järgi hinge tempel, mille eest tuleks hoolt kanda, aga suitsetamine on teadlik keha lõhkumine.

mis sa nüüd, lihasuretamine on lausa üks ristiusu kaanoneid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekivad käärid, kui sügavalt usklik inimene ahelsuitsetab. Kas seal ei ole vastuolu? Keha on piibli järgi hinge tempel, mille eest tuleks hoolt kanda, aga suitsetamine on teadlik keha lõhkumine.

mis sa nüüd, lihasuretamine on lausa üks ristiusu kaanoneid

Sa saad lihasuretamisest ikka väga vildakalt aru. Askees tähendab ometigi oma ihade ja kirgede allasurumist, mitte neile allaandmist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole suur Eesti filmi vaataja, aga “Tõde ja õigus” meeldis väga,

Jah, ikka oma asi ju. Aga mina tulin “Tõde ja õigus” vaatamast kinost välja täiesti masendunult. No ei saanud ka sel ajal elu nii olla, et ainsatki rõõmukübet elus ei olnud. Ei mäleta enam kas Tammsaarel ka ainult häda ja viletsus raamatus oli.

no oli ju ikka – armastust oli, ja naabriga vägikaikaveost sai keegi kõvasti rõõmu. Kindlasti kergema olme juures oleks ka rõõmu ja ilu rohkem olnud ja naistel elu mõnusam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elavad pildid Võrdlemisi vana film ju juba.

Ma ei ole seda näinudki https://www.google.com/search?q=Elavad+pildid&rlz=1C1GCEA_enEE992EE992&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:99f6921e,vid:5RuX1KcN9PA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elavad pildid Võrdlemisi vana film ju juba.

Ma ei ole seda näinudki https://www.google.com/search?q=Elavad+pildid&rlz=1C1GCEA_enEE992EE992&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:99f6921e,vid:5RuX1KcN9PA

Nojah, aga see asjaolu teda ‘viimaste aastate filmiks’ ikkagi ei tee.
“Elavad pildid” on tõesti hea film ja ka väga eriline tehnilise lahenduse mõttes, mis võib tunduda harjumatu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekivad käärid, kui sügavalt usklik inimene ahelsuitsetab. Kas seal ei ole vastuolu? Keha on piibli järgi hinge tempel, mille eest tuleks hoolt kanda, aga suitsetamine on teadlik keha lõhkumine.

mis sa nüüd, lihasuretamine on lausa üks ristiusu kaanoneid

Sa saad lihasuretamisest ikka väga vildakalt aru. Askees tähendab ometigi oma ihade ja kirgede allasurumist, mitte neile allaandmist.

askees on midagi hoopis muud kui lihasuretamine ju.

ristiusk ei ole inimkeha kunagi mingiks hinge templiks ega pühaduseks pidanud, pigem vastupidi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekivad käärid, kui sügavalt usklik inimene ahelsuitsetab. Kas seal ei ole vastuolu? Keha on piibli järgi hinge tempel, mille eest tuleks hoolt kanda, aga suitsetamine on teadlik keha lõhkumine.

mis sa nüüd, lihasuretamine on lausa üks ristiusu kaanoneid

Sa saad lihasuretamisest ikka väga vildakalt aru. Askees tähendab ometigi oma ihade ja kirgede allasurumist, mitte neile allaandmist.

askees on midagi hoopis muud kui lihasuretamine ju.

ristiusk ei ole inimkeha kunagi mingiks hinge templiks ega pühaduseks pidanud, pigem vastupidi.

Heldeke, need on ometi sünonüümid!

Ja ristiusust ei tundu sa ka midagi teadvat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )


Esileht Hobinurk Viimaste aastate parim eesti film