Esileht Koolilaps Viimsi Gümnaasium

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Viimsi Gümnaasium

Postitas:
Kägu

Viimsi Gümnaasium on juba mõnda aega olemas olnud – kuidas on sellega kogemused?

Kui hea seal tase on? Kuidas sissesaamisega lood (kas on palju tahtjaid) – kerge või raske?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit on läbi käinud palju teemasid koolikiusamise kohta, ja kool ei suutvat midagi ette võtta. Kuna õppuri vaimne tervis on oluline ma jätaks vist minemata. Mis oleks alternatiivkooliks?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega teine kommenteerija ei aja segi Viimsi Kooli ja Viimsi Gümnaasiumit?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

No Viimsi gümnaasium ju suht uus kool. Ja ma loodan, et gümnasistid siiski juba suht arukad inimesed, et teiste kiusamisega tegeleks.

Hetkel tundub üldmulje hea aga olekski just huvitatud teiste kogemusest, et kuidas päriselt. Kuidas tase jne.

 

Viimsi kool on 9-klassiline ja see on päris suur kool. Ma arvan, et eks seal ikka miskit ette tuleb nagu ikka kõikides koolides. Ma ei usu, et ükski kool 100% kiusamisvaba on. Oluline on, et kuidas sellele reageeritakse – kas tegeletakse või vaikitakse maha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VGM on juba suht ülerahvastatud, kuna Viimsis kõik koolid põhikoolid ja tahtjaid on palju. Kui ma ei eksi siis eelmine aasta oli kohale 3,9 last. VGM on natukene teistmoodi kool, puuduvad klassijuhatajad ja klassid. On üks suur G1 kursus ( ehk siis 10 klass), G2 ja G3.

Klassijuhatajateks on mentorid. Igal mentoril siis max 20 punt juhtida. Väga palju on iseseisvat tööd, ühesõnaga pead olema ise tubli. Pidi olema raskem kui tava gümnaasium ja väga sarnane ülikoolile. Kui jääb trimestri lõppu puudulikke hindeid , siis kooli tee võib lõppeda lihtsalt. Nad väga altid välja viskama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohalikus lehes kirjutati, et vastuvõetavate arvu järk-järgust suurendatakse ja vist mingi osa kohtadest on kohalikele. Riigieksamite tulemused innove info põhjal tiba üle keskmise, eesti keel tiba paremal tasemel, mate jääb vist tln kesklinna koolidele ikka alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et Kadriori Saksa Gümnaasium on siis parema tasemega kui Viimsi Gümnaasium?

Ja 21. kool on neist veel omajagu parem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie laps lõpetas VGM-i. Panen siia sama jutu, mille kirjutasin paar aastat tagasi (siis käis laps G1 kursusel).

Kool on orienteeritud niisugusele õppele ja õppesüsteemile, mis on vaheastmeks ülikoolile – pikad tunnid (75 min), moodulid, valik- ja vabaained jne.

Vanas mõistes klasse ei ole – on kursused G1, G2, G3. Lisaks kuulub iga laps oma mentorgruppi, kus ca 15 last ja neil siis mentor (vanas mõistes klassijuhataja). Veel on eraldi moodulgrupid (ühe ja sama mooduli valinud õpilased) ja veel miski grupp. Minu jaoks oli veidi segane, aga lapsele oli kõik selge ja meeldis. Lapsed segunevad/tutvuvad väga palju.

Hindamine – hindeid ei saa, vaid igas aines saab tööde eest protsente, millest kujuneb ühe kursuse protsent (st aine hinne). Protsendid jooksevad kogu kolme aasta jooksul ja lõpetades saab sellest lõputunnistusele hinne. Seega peab esimesest aastast peale oma protsente jälgima, kui head tulemust tahta.

Mis puudutab mooduleid, siis õpilane saab igal aastal valida ühe mooduli, mille sees on erinevaid aineid. Lisaks siis valikained, vabaained jne. Kui mõne kuuga selgub, et moodul üldse ei sobi, siis saab seda ka vahetada.

Kool on veidi teistmoodi ja paistab lastele väga meeldivat. Konkurss vist nüüd pidevalt suurenenud.

Meie laps oli lõpuni rahul, riigieksamite tulemused olid väga head. Kooli keskmine samas väga hea hetkel tõesti veel ei ole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Innove lehelt, 21. on jah oluliselt paremate tulemustega, KSG pigem sama tase.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui valida KSG ja Viimsi Gümnaasiumi vahel – kumb oleks mõistlikum valida? Miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui valida KSG ja Viimsi Gümnaasiumi vahel – kumb oleks mõistlikum valida? Miks?

Lähtuksin logistikast – kui Viimsisse lapsel lihtsam minna, siis valiksin selle. KSG ei ole kindlasti selline kool, mille pärast tasub teisest linna otsast kohale sõita.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KSG ei ole kindlasti selline kool, mille pärast tasub teisest linna otsast kohale sõita.

Kirjutan ka sellele alla, kahel käel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie laps lõpetas VGM-i. Panen siia sama jutu, mille kirjutasin paar aastat tagasi (siis käis laps G1 kursusel).

Kool on orienteeritud niisugusele õppele ja õppesüsteemile, mis on vaheastmeks ülikoolile – pikad tunnid (75 min), moodulid, valik- ja vabaained jne.

Vanas mõistes klasse ei ole – on kursused G1, G2, G3. Lisaks kuulub iga laps oma mentorgruppi, kus ca 15 last ja neil siis mentor (vanas mõistes klassijuhataja). Veel on eraldi moodulgrupid (ühe ja sama mooduli valinud õpilased) ja veel miski grupp. Minu jaoks oli veidi segane, aga lapsele oli kõik selge ja meeldis. Lapsed segunevad/tutvuvad väga palju.

Hindamine – hindeid ei saa, vaid igas aines saab tööde eest protsente, millest kujuneb ühe kursuse protsent (st aine hinne). Protsendid jooksevad kogu kolme aasta jooksul ja lõpetades saab sellest lõputunnistusele hinne. Seega peab esimesest aastast peale oma protsente jälgima, kui head tulemust tahta.

Mis puudutab mooduleid, siis õpilane saab igal aastal valida ühe mooduli, mille sees on erinevaid aineid. Lisaks siis valikained, vabaained jne. Kui mõne kuuga selgub, et moodul üldse ei sobi, siis saab seda ka vahetada.

Kool on veidi teistmoodi ja paistab lastele väga meeldivat. Konkurss vist nüüd pidevalt suurenenud.

Meie laps oli lõpuni rahul, riigieksamite tulemused olid väga head. Kooli keskmine samas väga hea hetkel tõesti veel ei ole.

Meil on väikelinna gümnaasium ja sama süsteem. Mõnes gümnaasiumis on siis õpe  teisiti korraldatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on väikelinna gümnaasium ja sama süsteem. Mõnes gümnaasiumis on siis õpe teisiti korraldatud?

Kui ma julgesin ühes teises teemas märkida, et mis on sellises töökorralduses erilist, sest ka minu jaoks kõlas see nagu iga teise kooli gümnaasiumiaste, siis sain kohe hukkamõistu osaliseks. Minu meelest ka on need gümnaasiumid, kus õpe nö vanal moel korraldatud, suures vähemuses. Või no tegelikult arvestades seadusandlikku baasi ei saakski paljusid asju teisiti teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Viimsi Gümnaasium