Esileht Tööelu, raha ja seadused. Viirus ja FIE-de saatus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Viirus ja FIE-de saatus

Postitas:

Olen Fie ja pakun kosmeetikuteenust. Praeguse seisuga on mul kõik broneeringud tühistatud, mis tähendab seda et mingit maksude raha ma sel kuul kindlasti kokku ei saa. Seega küsimus, kallid perekoolikad. Kas olete kuulnud, kas on riigil mingi plaan ka selliste inimeste jalul hoidmiseks? Söögi ja enda maksudega saaksin paar kuud säästude najal hakkama, aga just riigimaksudes küsimus. Või on mõistlik ennast kohe esmaspäeval töötuks vormistada?

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:57; 13.03 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga juuksurid, massöörid, autoremontijad, meelelahutajad…nimekiri on lõputu.
ei saagi midagi, pöialt imeme.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei no. ega ma ei arvagi et ma ainuke olen. Sellepärast küsingi kas keegi on kuulnud, et ehk on riigil mingi plaan mida selliste inimestega teha. Just fied ja üksiküritajad kes töötavad enda oü-des. Nad ei ole ju võimelised oma sotsiaalmaksu maksma kui kliente pole. Seega nad kaotavad ju ka oma haigekassa kindlustuse. Paljudel on veel kodulaenud, lapsed. Päris jube olukord. Mul endal lapsed suured ja kodulaenu pole ja on ka väike sääst.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:57; 13.03 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et ehk on riigil mingi plaan mida selliste inimestega teha.

Suure tõenäosusega riigil Fie-de suhtes mingeid plaane ei ole. Eks iga Fie peab ise vaatama kuidas ots otsaga kokku tulla.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise tahtsite piirid kinni ja karantiin majja, nüüd on tulemus käes – ÄRGE VIRISEGE JA VARJUGE KOROONA EEST

+14
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vbl Maksuameti mingil inflotelefonil osatakse paremini vastata?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks su broneeringud on tühistatud? Ise tühistasid või kliendid?
Mul on järgmisel nädalal plaanis nii maniküür kui juuksur ja kui me kõik terved oleme, siis kavatsen küll minna. Ega me mingit rahvakogunemist ei tee seal ju.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

E-selver otsib komplekteerijaid. Mine kasvõi ajutiselt palgatööle, et raske aeg üle elada.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks su broneeringud on tühistatud? Ise tühistasid või kliendid?

Mul on järgmisel nädalal plaanis nii maniküür kui juuksur ja kui me kõik terved oleme, siis kavatsen küll minna. Ega me mingit rahvakogunemist ei tee seal ju.

Võtsid mult sõnad suust. Mul ka esmaspäeval ripsmed ja depilatsioon. Neljapäeval juuksur.
Miks tühistasid/tühistati?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa tühistasid võibolla seepärast, et tööl ei pea käima, kuskil üritustel ka mitte, mida sa ikka end siis kaunistad ja depileerid. Ilmselt kõik siis ei ole need, kel ka viimase inimesena maailmas juuksed soengus ja kulmud kitkutud oleks. Osa võib-olla jälle kardavad, et just teemaalgataja on viirusekandja või oli nt tema eelmine klient.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusad naised ei peagi sellises kohas käima. Võiboolla on nüüd Eestis naised kõik ilusaks muutunud.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 22:54; 14.03 00:03; 14.03 00:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui FIE ei ole ja töökoht, kus töötad, sulgeb uksed, on suht keeruline seis. Kui palka üldse ei ole, tulebki säästudest elada..aga kas nendest jätkub, ei oska ju ette näha..

Muidugi ka siis keeruline, aga saad aru, et teema on selles, et FIE ja OÜ peavad hoolimata raha puudumisest tasuma ikkagi sotsiaalmaksu, et haigekassa nt säiliks. Ja see summa ei ole väike. Miinimum on ligi 200€ kuus. Küsimus oli, et kust see raha võtta ära maksmiseks lisaks enda palgale.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui FIE ei ole ja töökoht, kus töötad, sulgeb uksed, on suht keeruline seis. Kui palka üldse ei ole, tulebki säästudest elada..aga kas nendest jätkub, ei oska ju ette näha..

Muidugi ka siis keeruline, aga saad aru, et teema on selles, et FIE ja OÜ peavad hoolimata raha puudumisest tasuma ikkagi sotsiaalmaksu, et haigekassa nt säiliks. Ja see summa ei ole väike. Miinimum on ligi 200€ kuus. Küsimus oli, et kust see raha võtta ära maksmiseks lisaks enda palgale.

Kasumist loomulikult. Kus siis veel ja kui nagunii skeemitasid ja maksid miinimimpalgalt makse siis nüüd meki oma vilju. Riigilt saad pappi vaid tööruks registreerides ja sedagi 200€ ringis. Selline see skeemipunujate saatus juba on.

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 22:54; 14.03 00:03; 14.03 00:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka enda iluteenindajast tohutult kahju. Paljud on ajad ära tühistanud ning ilmselt varsti tühistatakse veel. Kui inimene seda tööd ikkagi põhitööna teeb, on harjunud suure kindla klientuuriga ning üks hetk see täiesti lambist kaob, on see majanduslik põnts ilmselt päris suur.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 00:06; 14.03 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks sellist teemat miinustatakse? Ja siin üks veel eriti õel vastaja, on ikka s… elu mõnel, et võōraste kallal vaja hambaid teritada.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ka siis keeruline, aga saad aru, et teema on selles, et FIE ja OÜ peavad hoolimata raha puudumisest tasuma ikkagi sotsiaalmaksu, et haigekassa nt säiliks. Ja see summa ei ole väike. Miinimum on ligi 200€ kuus. Küsimus oli, et kust see raha võtta ära maksmiseks lisaks enda palgale.

Kasumist loomulikult. Kus siis veel ja kui nagunii skeemitasid ja maksid miinimimpalgalt makse siis nüüd meki oma vilju. Riigilt saad pappi vaid tööruks registreerides ja sedagi 200€ ringis. Selline see skeemipunujate saatus juba on.

Aga kui kasumit peale palga ja tööjõumaksude äramaksmist peaaegu ei jäänud?
Nt meie oü viib läbi laste huviringe. märtsis oleks toimunud tavajuhul 36 ringi, neist jõudsime teha vaevu kolmandiku, täna ei toimunud enam midagi. järelikult tavapärastest laekumistest tuleb samuti vaid 1/3 märtsis, edaspidine täiesti lahtine.
ettevõtte kontol oleva raha eest saame ära maksta aprilli algul märtsi algul väljamakstud palga tööjõumaksud, kui märtsi tundide eest arved välja saadame, siis ka palgaraha ja ruumirendi. mai alguses oleks vaja maksta sellelt siis veel sots.maks. meie suur + on vähemalt see, et kõik töötajad on lisaks tudengid, st kui keegi just lähiajal ülikoolist eksmatti ei saa, siis haigekassakindlustus säilib ka juhul, kui läheb maj.põhjusel palgata puhkusele.
aga mida peavad tegema need firmad, kus töötajad ei ole tudengid?

eriti vastik oli lugeda täna HM kodulehelt, et ka huvikoolid võiksid mõelda üleminekust e-õppele. No kui palju oleks selliseid lapsevanemaid, kes oleks valmis tasuma nt jalgpallitrenni või keraamika huviringi eest, kui see “e-õppe vormis ” toimuks?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 00:20; 14.03 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ka siis keeruline, aga saad aru, et teema on selles, et FIE ja OÜ peavad hoolimata raha puudumisest tasuma ikkagi sotsiaalmaksu, et haigekassa nt säiliks. Ja see summa ei ole väike. Miinimum on ligi 200€ kuus. Küsimus oli, et kust see raha võtta ära maksmiseks lisaks enda palgale.

Kasumist loomulikult. Kus siis veel ja kui nagunii skeemitasid ja maksid miinimimpalgalt makse siis nüüd meki oma vilju. Riigilt saad pappi vaid tööruks registreerides ja sedagi 200€ ringis. Selline see skeemipunujate saatus juba on.

Aga kui kasumit peale palga ja tööjõumaksude äramaksmist peaaegu ei jäänud?

Nt meie oü viib läbi laste huviringe. märtsis oleks toimunud tavajuhul 36 ringi, neist jõudsime teha vaevu kolmandiku, täna ei toimunud enam midagi. järelikult tavapärastest laekumistest tuleb samuti vaid 1/3 märtsis, edaspidine täiesti lahtine.

ettevõtte kontol oleva raha eest saame ära maksta aprilli algul märtsi algul väljamakstud palga tööjõumaksud, kui märtsi tundide eest arved välja saadame, siis ka palgaraha ja ruumirendi. mai alguses oleks vaja maksta sellelt siis veel sots.maks. meie suur + on vähemalt see, et kõik töötajad on lisaks tudengid, st kui keegi just lähiajal ülikoolist eksmatti ei saa, siis haigekassakindlustus säilib ka juhul, kui läheb maj.põhjusel palgata puhkusele.

aga mida peavad tegema need firmad, kus töötajad ei ole tudengid?

eriti vastik oli lugeda täna HM kodulehelt, et ka huvikoolid võiksid mõelda üleminekust e-õppele. No kui palju oleks selliseid lapsevanemaid, kes oleks valmis tasuma nt jalgpallitrenni või keraamika huviringi eest, kui see “e-õppe vormis ” toimuks?

Siis on lihtsalt pankrott ja kogu moos. Mingit mis siis ja kuidas saab ei ole. Mida kiiremini selle endale läbi seedid seda parem. Juhatuse liikmena sa töötukassast ka pappi ei saa aga väikese nükkega võib õnnestuda. Selleks aga on vaja ettevõtte lõpetamise või pankrotistumise seadusepunkte lugeda.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 22:54; 14.03 00:03; 14.03 00:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kosmeetikutel ja ripsmekleepijatel on tõesti raske praegu, selline näole lähedane töö… hingav… maski ma ei usaldaks, mine tea kus see mask vedelenud vahepeal on, ja mitu nädalat ta juba kasutusel. aga saab hakata haigetele inimestele teenust pakkuma, nemad ju enam ei karda nakatuda.
Maksudest kahjuks midagi ei tea.

Kodus olles, saab väga odavalt ära elada. On aega ise sööki valmistada, odavam kindlasti kui valmistoidud ja poolfabrikaadid. Ei pea ju ööbikukeeli valmistama. Kanasupp, kapsasalat. Säästudest saab ilusti maksud ära maksta. ja söögi osta. See olukord ei kesta igavesti, arvan 1-2 kuud.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas hambaarstid töötavad? Mul lagunes eile hammas ära, seda küll mitmeks kuuks ootele ei saa panna, siis pole enam midagi parandada seal.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 06:59; 14.03 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 06:59; 14.03 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 00:06; 14.03 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iluteenindajatel on tõesti halvad ajad praegu/ees ootamas. Kliendid jätavad kontaktihirmus aegu ära, kes see kriisiajal üldse mingid ripsmed või küüned esikohale seab. Ja kuna majandus tervikuna nüüd langusse sööstab, siis arvan, et üsna paljud loobuvad ka hiljem nende teenustest.

Ilma naljata, aga ilmselt tõesti kaaluksin iluteenindajana ametivahetust; nt on Selveris hetkel töökäte puudus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimestel mõistus peas ja vastutustunne olemas, siis selle paari kuuga saakski asjast jagu. Aga meil ju ikka vaja reisida, sünnipäevi pidada, pidu panna jne. me ju selline hirmus seltskondlik rahvas. Ja siis halame, et asi kontrolli alt väljunud on ja riik ei aitagi jalul püsida.
Alustame igaüks iseendast ja viibime kodus, õues käime jalutamas, aga mingeid muid koosviibimisi ei harrasta. Valitsus teeb kõik, mis saab, kohad kinni jne. aga inimesed on ikka nagu peata lambad, kambakesi koos.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas hambaarstid töötavad? Mul lagunes eile hammas ära, seda küll mitmeks kuuks ootele ei saa panna, siis pole enam midagi parandada seal.

Mul on järgmiseks nädalaks kahele hambaarstile ajad (üks on tarkusehamba opereerimine, kuhu oli päris pikk järjekord). Esimesest kohast helistati, et hambaarst käis hiljuti välismaal puhkusel ja teeb nüüd kahenädalase pausi; teise aja ütlen ise üles, sest elukaaslane on haige ja selgus, et ühte pikemat teekonda pidi oli tal võimalik koroonakontakt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka FIE, aga õnneks sellises valdkonnas, et töö otsa ei lõppe, inimkontakti ei ole ja nagunii tegin seda varemgi kodus. Nii et minu elus ei muutu suurt midagi. Küll aga kaob ära üks kõrvaltöö, mida tegin põhitegevusele lisaks, sest kõrvaltöö on seotud sellega, et kogu meelelahutussektor ja kultuuriasutused on suletud. See polnud küll suur lisa, aga siiski umbes 100 eurot kuus, mis on umbes 10% mu kuu sissetulekutest.

Kui FIEl tekib olukord, kui ei saa sotsmaksu maksta, sest sissetulekut polegi, siis on võimalik FIEndus ka peatada. Mu teada aasta jooksul saab peatada kuni neljaks kuuks. Kuskil maksuameti lehel on mingi selline info olemas…

https://www.emta.ee/et/registreerimine-ettevotlus/fuusilisest-isikust-ettevotjale-fie/fie-abc/xii-ettevotluse-peatamine-ja

Nii et ma soovitan sul FIEks olemine esialgu kuni 1. maini ajutiselt peatada. Võid helistada ka maksuameti infosse ja järele küsida, sest ega ma täpselt ei tea seda asja, ma ise ei ole veel seda varianti kasutanud, aga mul just eile üks tuttav peatas ajutiselt oma FIE staatuse, sest tal on pmt kogu töö seotud kultuurivaldkonnaga, mis on nüüd kuni maikuuni lukus… No vähemalt siis ei pea sellel ajal sotsmaksu maksma. Haigekassa sellest kohe päevapealt ära ei tohiks lõppeda. Aga uuri ise edasi, igal juhul on tegevuse ajutine peatamine võimalik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ka siis keeruline, aga saad aru, et teema on selles, et FIE ja OÜ peavad hoolimata raha puudumisest tasuma ikkagi sotsiaalmaksu, et haigekassa nt säiliks. Ja see summa ei ole väike. Miinimum on ligi 200€ kuus. Küsimus oli, et kust see raha võtta ära maksmiseks lisaks enda palgale.

Kasumist loomulikult. Kus siis veel ja kui nagunii skeemitasid ja maksid miinimimpalgalt makse siis nüüd meki oma vilju. Riigilt saad pappi vaid tööruks registreerides ja sedagi 200€ ringis. Selline see skeemipunujate saatus juba on.

Aga kui kasumit peale palga ja tööjõumaksude äramaksmist peaaegu ei jäänud?

Nt meie oü viib läbi laste huviringe. märtsis oleks toimunud tavajuhul 36 ringi, neist jõudsime teha vaevu kolmandiku, täna ei toimunud enam midagi. järelikult tavapärastest laekumistest tuleb samuti vaid 1/3 märtsis, edaspidine täiesti lahtine.

ettevõtte kontol oleva raha eest saame ära maksta aprilli algul märtsi algul väljamakstud palga tööjõumaksud, kui märtsi tundide eest arved välja saadame, siis ka palgaraha ja ruumirendi. mai alguses oleks vaja maksta sellelt siis veel sots.maks. meie suur + on vähemalt see, et kõik töötajad on lisaks tudengid, st kui keegi just lähiajal ülikoolist eksmatti ei saa, siis haigekassakindlustus säilib ka juhul, kui läheb maj.põhjusel palgata puhkusele.

aga mida peavad tegema need firmad, kus töötajad ei ole tudengid?

eriti vastik oli lugeda täna HM kodulehelt, et ka huvikoolid võiksid mõelda üleminekust e-õppele. No kui palju oleks selliseid lapsevanemaid, kes oleks valmis tasuma nt jalgpallitrenni või keraamika huviringi eest, kui see “e-õppe vormis ” toimuks?

Nendes mainitutes jah mitte, aga nt minu muidu kodune väikelaps käib lauluringis, selles ma küll osaleks hea meelega ka video teel temaga. Kuulsin, et ühes teises lauluringis seda plaanitakse, kui saavad tööle, siis ilmselt liitume küll.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka FIE, aga õnneks sellises valdkonnas, et töö otsa ei lõppe, inimkontakti ei ole ja nagunii tegin seda varemgi kodus. Nii et minu elus ei muutu suurt midagi. Küll aga kaob ära üks kõrvaltöö, mida tegin põhitegevusele lisaks, sest kõrvaltöö on seotud sellega, et kogu meelelahutussektor ja kultuuriasutused on suletud. See polnud küll suur lisa, aga siiski umbes 100 eurot kuus, mis on umbes 10% mu kuu sissetulekutest.

Kui FIEl tekib olukord, kui ei saa sotsmaksu maksta, sest sissetulekut polegi, siis on võimalik FIEndus ka peatada. Mu teada aasta jooksul saab peatada kuni neljaks kuuks. Kuskil maksuameti lehel on mingi selline info olemas…

https://www.emta.ee/et/registreerimine-ettevotlus/fuusilisest-isikust-ettevotjale-fie/fie-abc/xii-ettevotluse-peatamine-ja

Nii et ma soovitan sul FIEks olemine esialgu kuni 1. maini ajutiselt peatada. Võid helistada ka maksuameti infosse ja järele küsida, sest ega ma täpselt ei tea seda asja, ma ise ei ole veel seda varianti kasutanud, aga mul just eile üks tuttav peatas ajutiselt oma FIE staatuse, sest tal on pmt kogu töö seotud kultuurivaldkonnaga, mis on nüüd kuni maikuuni lukus… No vähemalt siis ei pea sellel ajal sotsmaksu maksma. Haigekassa sellest kohe päevapealt ära ei tohiks lõppeda. Aga uuri ise edasi, igal juhul on tegevuse ajutine peatamine võimalik.[/quote ]

Kaks kuud on Haigekassa teenus veel kehtiv peale sotsmaksu maksmise lõpetamist. Et vahet ei tuleks pead aga teisel kuul juba kas leidma töö ja maksma maksu või ennast töötuks registreerima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 22:54; 14.03 00:03; 14.03 00:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas hambaarstid töötavad? Mul lagunes eile hammas ära, seda küll mitmeks kuuks ootele ei saa panna, siis pole enam midagi parandada seal.

Oleneb vast arstist. Mina helistasin reedel enda kliinikusse ja tavakontrolliks aja esmaspäevaks. Kuna mul vaja tarkusehammas välja tõmmata ja seda oleks tegelikult väga hea teha praegu kui ma koolis käima ei pea, siis loodetavasti saan ka välja tõmbamiseks aja kähku. Kui keegi on haigestumise tõttu või hirmust oma aja ära öelnud, siis see sobib mulle väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 19:10; 14.03 19:12; 14.03 19:50; 14.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E-selver otsib komplekteerijaid. Mine kasvõi ajutiselt palgatööle, et raske aeg üle elada.

Go Work a Bit pakub hulgaliselt lühiajalisi töid. Olen isegi käinud Prismades inventuuri tegemas, trükikojas/lihatööstuses abitöödel jne. Väga hea variant praegu neil kasutada, kes töölt palgata puhkusel on.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 19:10; 14.03 19:12; 14.03 19:50; 14.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Viirus ja FIE-de saatus