Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viirus ja rasedus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Viirus ja rasedus

Postitas:

15 ndl rase, 4 päev haige, algas kuiva köhaga, palavik kõikus, kuni 37.5. Täna aga püsivalt 38 – 38.1. Lisaks peavalu, kurguvalu, köha, ainult nohu on olnud talutav. Olen aru saanud, et paratsetamool alates 38.5 võib võtta. Samas aga äkki peaks korraks organismile puhkust andma ja võtma 500mg või on see vale lähenemine?

Praegune ravi Gelo Myrtol 2x päevas, soolaveega kuristamine, tähesalv varvastel, nina välisküljel, mentooli salv rinnal, kõike 2…3 x päevas, tänasest isla moos, kuna kurk jube valus. Kui palavikku polnud tegin sinepijalavanni, aga perearst keelas selle ära. Olen võtnud tavapärast raseda vitamiini, aga eespool oli kirjas, et see toidab viirust, et puhas c parem – ongi nii või?
Olen ülimures, kardan et viirus võib teha lapsele kahju või põhjustada katkemist. Pole varasemate rasedustega nii haige olnud. Kuidas teie end ravinud olete ja kas kõik on läinud hästi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sa lugesid, et v6ib v6tta alat 38,5. Rase ei tohiks pikalt lasta temberatuuril olla yle 38 kraadi. V6ta paracetamol. Praegu palju haigeid ja paljud rasedad samuti. Minu beebigrupis on veel t6sisemate haigustega naisi, palavik ikka seal 39 ringis, kui paracetamoli ei v6ta. Isegi grippi p6denud m6ned. Ravi ennast igatepidi, varsti läheb yle. Peaasi, et palavikku k6rgeks ei lase… no mina ei tea, kuidas mingid vitamiinid toidavad viirust? C-vitamiini v6id muidugi v6tta, aga ega ta selles faasis enam väga ei m6ju. Söö marju ja muud c-vitamiinirikast toitu… viirus vaja lihtsalt läbi p6deda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 19:31; 10.02 17:03; 12.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see tähendab, et “paratsetamool alates 38.5 võib võtta. “? Paratsetamooli võib iga kell võtta. See on üks vähestest asjadest mida üldse võib võtta. Palaviku peab alla saama ja ei tohi lasta palavikul püsida pikemat aega, see hakkab last kahjustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun, siinsamas perekoolis kirjas, et palavikualandaja alates 38,5.

http://www.perekool.ee/artiklid/kodune-kulmetuse-ravi/

Mis see tähendab, et “paratsetamool alates 38.5 võib võtta. “? Paratsetamooli võib iga kell võtta. See on üks vähestest asjadest mida üldse võib võtta. Palaviku peab alla saama ja ei tohi lasta palavikul püsida pikemat aega, see hakkab last kahjustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja on õigesti aru saanud, et üldjuhul ei soovitata palavikku alandada allpool 38,5, et keha saaks haigusega võidelda. ta pole ka öelnud, et on kuulnud, et see soovitus käib konkreetselt raseduse kohta, siis uuribki, et kuidas on palaviku alandamisega raseduse puhul.
midagi lisada pole, paratsetamooli võib rasedusega võtta, ja palavik ja igasugune ülekuumenemine on raseduse ajal ohtlik, ka kuum dušš/vann on raseduse ajal mittesoovitatav.
mina väldiks ka tugevaid eeterlikke õlisid, nagu vicks ja vietnami salv. propolise ja saialille pihusti pole kurgule vastunäidustatud.
üldjuhul ei tee viirused rasedusele midagi halba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal alustada ikka varem palaviku alandamist, palavik on raseduse ajal ohtlik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun, siinsamas perekoolis kirjas, et palavikualandaja alates 38,5.

http://www.perekool.ee/artiklid/kodune-kulmetuse-ravi/

Mis see tähendab, et “paratsetamool alates 38.5 võib võtta. “? Paratsetamooli võib iga kell võtta. See on üks vähestest asjadest mida üldse võib võtta. Palaviku peab alla saama ja ei tohi lasta palavikul püsida pikemat aega, see hakkab last kahjustama.

Mina saan aru, et artikkel käib rasedate kohta, aga ei n6ustu sellega sugugi, et alles peale 38,5 peab hakkama alandama. Mitte rasedad jah, sellega n6ustun, aga raseduse puhul ei tohiks sellega riskida, p6hjused ylalpool juba mainitud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 19:31; 10.02 17:03; 12.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka väike mure. Juba nädal aega haige olnud. Algas kurguvalu ja nohuga. Hiljem lisandus ka kinnine köha. Joon igasuguseid raviteesid ja võtan GeloMyrtol forte kapsleid, kuid ikka ei ole terveks saanud ja nõrkus on. Natuke paremaks on läinud kuid terveks ei ole veel saanud. Kas see ongi normaalne, et raseduse ajal põeb viiruseid kauem? Ja kõige suurem hirm on, et see võib last mõjutada. Rasedust 19 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<

Mina saan aru, et artikkel käib rasedate kohta, aga ei n6ustu sellega sugugi, et alles peale 38,5 peab hakkama alandama. Mitte rasedad jah, sellega n6ustun, aga raseduse puhul ei tohiks sellega riskida, p6hjused ylalpool juba mainitud…

Miks peab rase hakkama väikese palaviku korral rohtu neelama? Ülekuumenemisest saab rääkida ikka kõrge palaviku korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<

Mina saan aru, et artikkel käib rasedate kohta, aga ei n6ustu sellega sugugi, et alles peale 38,5 peab hakkama alandama. Mitte rasedad jah, sellega n6ustun, aga raseduse puhul ei tohiks sellega riskida, p6hjused ylalpool juba mainitud…

Miks peab rase hakkama väikese palaviku korral rohtu neelama? Ülekuumenemisest saab rääkida ikka kõrge palaviku korral.

38 ei ole väga väike palavik ja kohe ei peagi v6tma. Lihtsalt pikalt ei tohi lasta palavikul 38 ja peale pysida. Samamoodi ei ole UH ohtlik, kui seda teha tund aega järjest, aga kui näiteks 10 tundi järjest, siis juba ohtlik, sest uh ajal kuded kuumenevad. Seda kuumustunnet on ilmselt iga rase uh ajal tundnud, ja teab, millest räägin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 19:31; 10.02 17:03; 12.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli gripp ja vastavalt arstide ja apteekrite soovitusele tarbisin paratsetamooli, saialille kurguspreid ja islamoosi. Paar korda kasutasin ka mingit ninaspreid.
Ma ei leidnud internetist mitte mingit konsensust selles osas, millal peaks rase palavikku alandama. Lähtusin enesetundest ja nii kaua kui palavik püsis 38.0 ümber, oli veel okei. Üle selle võtsin paratsetamooli, vastavalt vajadusele 500 või 1000 korraga. Palavik on vajalik haigusega võitlemiseks, nii et täitsa maha suruda ei tasu ka.
Väidetavasti on kõrge palavik lootele tõesti ohtlik, aga ämmaemanda juures käies nentis ta, et ega keegi ei oska öelda kas see haigus nüüd võib mingit mõju avaldada või mitte. Kuigi ta ütles ka, et üldiselt on loode ikkagi kaitstud ema haiguste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedana võib isegi saunas käia … Ok, selge see, et seal ei istuta tundide kaupa, aga arvan, et mõningast ülekuumenemist ei tasu siiski peljata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viirus ja rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.