Esileht Väikelaps Viiruslik kopsupõletik

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Viiruslik kopsupõletik

Postitas:

Meie 3a hakkas üks õhtu täitsa \”lambist\” köhima ja järgmine öö tõusis suur palavik ( maksim 39,5 ) Kuna palavikust päris lahti ei saanudki ja maha sai ka ajutiselt ainult võtta, siis kutsusin arsti koju. Kuulas ja ei kuulndu midagi, kuid palus järgmine hommiks röntgenisse ja vereproovile laps viia. Sealt siis tuli välja, et viiruslik kopsupõletik. Antibiootikume ega muid rohte välja ei kirjutatud vaid paluti last ravida koduste vahenditega, et juua palju, köha rohtu ja palavikku kontrolli all hoida. Tänaseks on ka meie 1a haige ja kuna ta köhib samamoodi ja on ka palavikus ( maksim 38,2 ) siis kindlasti sama diagnoosiga, et viiruslik kopsupõletik.
Lapsi on nii hale vaadata ja põhimõtteliselt on viimased päevad ja ööd meil endal mehega magamata.
3a on siis tänaseks juba 5 päev palavikku ja väikesel siis teine päev.
Kas kellegil on selle haigusega kogemusi, et kaua tervenemine aega võtab ja mida peaks kohe eriti tähele panema ja tegema, et neil kergem oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 21:36; 15.02 21:50; 15.02 22:05; 15.02 22:10; 15.02 22:23; 15.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, mina arvasin, et kopsupõletikku ikka tuleb ab-ga ravida. Oma tarkusest otsiks siis ka mujalt abi, helistaks vähemalt lastearsti telefonil või lastekliinikusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 21:47; 15.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst pidaski nõu lastearstiga. Kuna see mingi näit oli väga väike olnud, siis aravti, et AB pole vaja, saab ka koduste vahenditega. Aga kaua see aega võtab!??!!? Poiss juba 5 päev palavikus. Nüüd tuleb nv ka peale :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 21:36; 15.02 21:50; 15.02 22:05; 15.02 22:10; 15.02 22:23; 15.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 päeva nii kõrget palavikku näitab ikkagi, et asi ei liigu paremuse poole. me ise ootasime niimoodi väikse kõrvapõletiku taandumist. kuid 2-3 päeva pärast oli palavik endiselt ligi 40 ja kõrv oli lõpuks veel hullemaks läinud ja lõppes kahjuks ikkagi ab raviga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 21:47; 15.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viiruslike haigusi ei ravita AB!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 15.02 21:57; 16.02 09:24; 16.02 09:29; 17.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viiruslike haiguste ravi ei ole AB!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 15.02 21:57; 16.02 09:24; 16.02 09:29; 17.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli paar aastat tagasi ka viiruslik kopsupõletik. Põletiku näit ei olnud tõusnud, aga röntgen näitas kopsupõletikku. Määrati AB. Kopsupõletikku minu meelest koduste vahendititega ei ravita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemal lapsel oli just kopsupõletik (3a ja 1,5 a)- tugev köha, palavik. Diagnoositi röntgenis ainult, kusjuures veres põletiku näitu polnud, määrati kohe antib. Ma ka kahtlesin, et miks siis antib, kui tegemist viirusliku kopsupõletikuga, aga ka tasulisest lastearsti infotelefonilt öeldi, et vahet pole kumb ikka tuleb AB võtta. Ab aitas kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.tarbija24.ee/1001616/kopsupoletik-voib-ka-markamatuks-jaada/

Kui väga muretsed, siis võid helistada lastearsti tasulisele liinile (1599).

Mis päeval täpselt röntgen ja analüüsid tehti? Kui kõrge palavik täna on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:04; 15.02 22:17; 15.02 22:34; 18.02 01:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aru saanud, et viiruslik kopsupõletik võib üle minna bakteriaalseks ( oli vist selline nimetus ) kopsupõletikuks. Vb siis peab AB ravima?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 21:36; 15.02 21:50; 15.02 22:05; 15.02 22:10; 15.02 22:23; 15.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmapäeval tehti röntgen ja vereproov. Täna õhtul oli palavik 38,5. Esimene palavik tõusis pühap öösel vastu esmaspäeva. Eile oli terve päev ilma palavikuta, lausa 36,4 oli ainult. Kuid õhtuks tuli jälle 38 tagasi. Praegu ei ole enam mitu päeva julgenud palavikualandajat ka anda. Esimesed kolm päeva sai ikka korralikult muudkui maha võtta. Ei tohigi ju seda alandajat ka nii palju anda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 21:36; 15.02 21:50; 15.02 22:05; 15.02 22:10; 15.02 22:23; 15.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kolmapäeval tehti röntgen ja vereproov. Täna õhtul oli palavik 38,5. Esimene palavik tõusis pühap öösel vastu esmaspäeva. Eile oli terve päev ilma palavikuta, lausa 36,4 oli ainult. Kuid õhtuks tuli jälle 38 tagasi. Praegu ei ole enam mitu päeva julgenud palavikualandajat ka anda. Esimesed kolm päeva sai ikka korralikult muudkui maha võtta. Ei tohigi ju seda alandajat ka nii palju anda…[/tsitaat]
Võid ikka palavikualandajat anda, eriti kui seda ainult õhtul (ehk üks kord päevas) vaja on. Kuidas palavikuga täna hommikul ja päeval oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:04; 15.02 22:17; 15.02 22:34; 18.02 01:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul ei olnud ja päeval oli väike. Ei kraadinudki päeval, kuid saan aru, et lapsel on väike palavik, sest jääb ilusasti päeval magama ( muidu ei taha kunagi jääda )Õhtul siis jälle üle 38.
Olen eelnevalt andud ainult siis kui üle 38,5 läheb…!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 21:36; 15.02 21:50; 15.02 22:05; 15.02 22:10; 15.02 22:23; 15.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemuse järgi on palaviku selline dünaamika, et hommikul enam ei ole ja ainult õhtuks tõuseb, üldjuhul selge märk paranemisest. Otseselt viirusliku kopspõletikuga mul aga kogemus puudub, seega ma siin ainult arvan ja oletan.

Palavikualandajat pole vaja anda, kui palavik last ei häiri. Kui selgelt häirib, siis võib alla 38,5 ka anda.

Kui laps ennast muidu hästi tunneb, sööb, joob ja näeb tavaline välja, siis ma ise nädalavahetusel kuhugi ei tormaks. Kui aga lapse enesetunne halveneb, palavik on taas ka hommikul ja päeval kõrge vms, siis läheks kindlasti erakorralisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:04; 15.02 22:17; 15.02 22:34; 18.02 01:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viirushaiguseid tõesti ABga ei ravita, sest Viirustele antibiootikum lihtsalt ei mõju. ABga ravitakse ainult bakteriaalseid infektsioone ja haiguseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kopsupõletikuga ongi hüplev palavik

kindlasti võta ka teise arsti arvamus, kaldun ka arva, et ilma rohtudeta sellest jagu ei saa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska küll kopsupõletikku kommenteerida aga meil oli viiruslik bronhiit- üks laps 11kuud, teine 3aastat. Algas köhaga siis lisandus nohu ja palavik- 38. Suuremal palavik taandus 2päevaga, väiksemal oli palavik 6päeva- kõige rohkem 39,5 enamasti 38- võtsin alandajaga alla ja tüusid jälle u 5tunni pärast.
Väiksemaga läksin EMOsse lõpuks kui palavik oli 4p kõrge olnud- kuulati ja võeti bronhiidi kahtlusega sisse haiglasse. Haiglas tegime inhalaatoriga 3eri sorti aure, olime 5päeva haiglas. Saime koju kuna meil kodus inhalaator ja jätkame praegu ravi. Nohu-köha enam pole aga haiglast välja saades ta veel krõbises kuulates:) Paari päeva pärast kontrolli. Kõik proovid muud veri, kaka olid korras kui meid sisse võeti ja ABd ka arst ei määranud. Olen ka aru saanud, et viiruslikule AB ei mõju.
Sain ka aru, et arst väga palaviku pärast ei muretsenud vaid ütles, et lapsel kops väga kinni, vahepeal hingeldas.
Vanema lapse saatsin perearsti kontrolli kui noorem oli haiglasse võetud- kopsupilt näitas, et bronhiit, veri oli korras. Määrati kodune aururavi, mida sai 7päeva- täna tunnistati ta terveks.
Selline siis meie lugu. Mina läheks kõrge palavikuga EMosse kui juba pikalt olnud, las keegi teine siis ka kontrollib lisaks perearstile.
Loodan, et saate kiiresti terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh sulle! Kindel vahe ongi vanemal poisil juba sellega, et alguspäevadel oli ööpäeva ringselt muudkui palavik, kuid nüüd tõesti tõuseb õhtuks kõrgem. Loodan kogu hingest, et see on tõesti paranemise märk.
Väiksemaga siis kõik see alles ees kuna täna alles teine päev :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.02 21:36; 15.02 21:50; 15.02 22:05; 15.02 22:10; 15.02 22:23; 15.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kahel lapsel oli paar aastat tagasi viiruslik kopsupõletik, üks oli siis 3- ja teine 1-aastane. mõlemale määrati ab-ravi. esimesena haigestus vanem ja kuna ta sai õige ab peale hilja (esimene ab ei mõjunud), siis kulges haigus väga raskelt ning ta oli kaks nädalat haiglas. väiksem sai kohe õige rohu peale ja temal kulges haigus kergelt.

mis palavikku puutub, siis ka minu kogemus on see, et kui päeval palavikku pole, aga õhtuks tõuseb, siis annab see tavaliselt märku sellest, et haigus hakkab taanduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui üks lastest põdeS raskemalt on aSi AB mis määrati viirus haigusega. Kuna AB nõrgestab organismi sellega seoses haigu ägenes põletilikuseks! Sellepärast ei tohiks arstid kergekäeliselt iga viirusega AB määrata! Viirus haigusega võib AB lausaeluohtlikuks muutuda. AB pole lihtsalt nagu tavaline valuvaigisti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 15.02 21:57; 16.02 09:24; 16.02 09:29; 17.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks lastest põdes raskemalt on asi AB mis määrati viirus haigusega. Ravi viirushaigusega oli vale ja ei ravinud lihtsalt nõrgestas organismi sellega seoses haigus ägenes põletilikuseks! Sellepärast ei tohiks arstid kergekäeliselt iga viirusega AB määrata! Viirus haigusega võib AB lausaeluohtlikuks muutuda. AB pole lihtsalt nagu tavaline valuvaigisti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 15.02 21:57; 16.02 09:24; 16.02 09:29; 17.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel on seljataga üli ägeda viirusliku kopsupõletigu saaga aasta ja 6k tagasi oli ta kokku haige ligi 4 kuud kodus 3 nädalat ja ülejäänud aja haiglas kopsupõletik läks nii kaugele et laps kukkus kodus kokku kopsupõletik on tegelt üli kummaline haigus ta tuleb ja päris ära enam minna ei taha pikalt, isegi arstid eksivad ja ravivad peaegu alati seda liiga valesti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausaltöeldes on see väga kummaline lugeda et kopsupõletiku ei ravita ab-ga.
Mul endal on olnud lapsepõlves 3x kopsupõletik, mis lõppes ükskord kuuajase (selleks ajaks oli kujunenud juba kahepoolne kopsupõletik)olemisega haiglas. Tookord ravis polikliiniku arst algselt samuti seda kuuma tee ja aspiriiniga.
Nüüd kui mul lapsel on olnud oma lühikese eluea jooksul 2x korda kopsupõletik, siis meie lastearst ei ole kunagi arvanud et peaks kodus teed jooma ning ilma ab-ta ravima. Just selle haiguse tõsiduse suhtes.
Haiguspilt on olnud meil samuti selline et algab kuiva köhaga, kõrge palavkuga ning 5. päev näitab röntgen kopsupõletiku.
Kusjuures vere põletikunäitaja ei ole olnud üldse väga kõrge ning kuulamisega pole ei kahinaid ega krõbinaid.
Kopsupõletiku puhul ongi ju palavik iseloom, et päeva ei pruugi üldse olla ning see tõuseb ainult õhtuti.
Oma lapse haigusjuhtudes just nii oligi. Palavik päeval kadunud, aga õhtul 37,5- 38 ning mingist paranemisest ei olenud siin küll juttu.
Kospupõletik (olgu ta viiruslik või bakteriaalne) on väga tõsine haigus. Haigus võib ägeneda kiiresti, tekib hingamispuudulikus ning kops võib langeda sisse.
Ma ei soovi küll hirmutada, aga mulle tõesti jääb see nö. kuuma teega ravimine täielikuks mõistatuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli alla 2 a laps sügisel kopsupõletikus pärast viiruse põdemist ja antibiootikumid määrati ka siis, kui lapsel enam palavikku praktiliselt ei olnud. Viirus oli selline, et paar-kolm päeva oli lapsel palavik, mis ei läinudki väga kõrgeks (39,3 maksimum) ja siis alanes, lapsel oli tugev nohu. NB! Laps ei köhinud, aeg ajalt harva köhatas. Mõtlesime siis, et nohu satub hingamisteedesse, et sellest. Läksime umbes nädal peale palavikku arsti juurde, olime terve perega haiged, kuidagi ei paranenud nohust ja ehkki lapsel ei olnud palavikku (37,2 – 37,3), oli ta väga tatine ja kuidagi väsinud ja uimase olemisega. Arst kuulas kopse ja saatis röntgenisse. Minu ka. Mul ei olnud kopsupõletikku, lapsel oli paar kopsusagarat põletikus. Olenemata sellest, et lapsel ei olnud kõrget palavikku juba üle nädala olnud, arvas arst, et tuleks antibiootikumiravi ära teha. Et võib olla küll iseparanevaid variante aga tema küll ei julgeks, tavaliselt ikka kopsupõletiku puhul vaja antibiootikume. Ise mõtlesin siis samuti, et kui ta sellega vinduma jätta, saab veel mõne viiruse juurde ja läheb asi hullemaks, parem ravime siis antibiootikumidega välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 01:02; 17.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viiruseid ei ravita antibiootikumidega! Need ei tee viirustele midagi, vaid tapavad baktereid (mistõttu ei tohiks neid liiga palju süüa). Kuna kui sa sööd antibiootikume siis see tapab su kehafloora ning allesjäänud floora on see millele see antibiootikum ei mõju, mis tähendab, et tulevikus võib tekkida probleeme kuna su kehas olevad baktereid on niiöelda immuunsed antibiootikumidele. Viirused paljunevad su kehas kasutades su keha enda rakkusid ning kui antibiootikumid neile mõjuks siis oleksid nad surmavad (tappes su keha enda rakkusid). Viiruslikud haigused tavaliselt kestavad 10-14 päeva mistõttu enamik inimesi kes nende vastu antibiootikume söövad hakkasid juba paranema nagunii. Üldiselt ma soovitaks süüa võimalikult vähe antibiootikume.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, kuid praegu on ju jutt kopsupõletikust, mis tekkinud viiruse tagajärjel. Ja kui laps on kaua vinduvas kopsupõletikus, siis saab kergesti nõrga immuunsüsteemi tõttu uusi viirushaiguseid juurde. Kas on siis ka viiruslikku kopsupõletikku (st viiruse tagajärjel tekkinud kopsupõletikku?), mida ei tule ravida antibiootikumidega? Minul kaks perearsti (enda arst ja teda asendanud arst) mõlemad kinnitasid, et kopsupõletiku puhul AB igal juhul vajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 01:02; 17.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, kuid praegu on ju jutt kopsupõletikust, mis tekkinud viiruse tagajärjel. Ja kui laps on kaua vinduvas kopsupõletikus, siis saab kergesti nõrga immuunsüsteemi tõttu uusi viirushaiguseid juurde. Kas on siis ka viiruslikku kopsupõletikku (st viiruse tagajärjel tekkinud kopsupõletikku?), mida ei tule ravida antibiootikumidega? Minul kaks perearsti (enda arst ja teda asendanud arst) mõlemad kinnitasid, et kopsupõletiku puhul AB igal juhul vajalik.[/tsitaat]

Antibiootikumid tapavad vaid baktereid, viiruste vastu on nad kasutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.reporter.ee/2013/01/12/eesti-lapsed-soovad-liiga-palju-antibiootikume/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 15.02 21:57; 16.02 09:24; 16.02 09:29; 17.02 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, kuid praegu on ju jutt kopsupõletikust, mis tekkinud viiruse tagajärjel. Ja kui laps on kaua vinduvas kopsupõletikus, siis saab kergesti nõrga immuunsüsteemi tõttu uusi viirushaiguseid juurde. Kas on siis ka viiruslikku kopsupõletikku (st viiruse tagajärjel tekkinud kopsupõletikku?), mida ei tule ravida antibiootikumidega? Minul kaks perearsti (enda arst ja teda asendanud arst) mõlemad kinnitasid, et kopsupõletiku puhul AB igal juhul vajalik.[/tsitaat]
Kopsupõletikku on tõesti nii viiruslikku kui bakteriaalset. Antud juhul on arsti arvates tegu viirusliku kopsupõletikuga, mitte viiruse tagajärjel tekkinud bakteriaalse kopsupõletikuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:04; 15.02 22:17; 15.02 22:34; 18.02 01:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps Viiruslik kopsupõletik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.