Esileht Ilu ja tervis Viis tiibetlast – kes teevad/teinud neid harjutusi

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Viis tiibetlast – kes teevad/teinud neid harjutusi

Postitas:

Kes on teinud neid harjutusi või praegu teevad. Rääkige, milline on reaalne kasu neist. Kas on muutunud enesetunne märgatavalt? Kui kiiresti muutused tulid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:33; 18.02 10:58; 18.02 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen kuulnud, et kui õieti ei tee, siis on tervisele pigem kahjulik kui kasulik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahajkski neid harjutusi õigesti teha, aga mul on selle hingamistehnika osas kahe harjutuse puhul kahtlused. Kas see higamine on Villido tõlgitud raamatus ikka õigesti kirjas? On ehk keegi lugenud originaali?
Ma pole ise ka keeleoskaja ja seetõttu keeruline aru saada inglise keelsetest videotest/artiklitest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:33; 18.02 10:58; 18.02 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hingamisega on lihtne reegel: sisse hingad siis kui lõdvestud, välja hingad siis kui venitad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 13:00; 19.02 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada originaalis (Peter Kelder) pole midgai hingamisest. See tuli hiljem. Kelderi raamatut peaks saama netist osta. Ma teen neid harjutusi, aga väga ebaregulaarselt. Minuarust on pärast täitsa mõnus tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hingamisega on lihtne reegel: sisse hingad siis kui lõdvestud, välja hingad siis kui venitad.[/tsitaat]

Aga kuidas sa hingad, kas lihtsalt nii nagu endal mugavam on?

Mina hingaks hoopis nii, et kui sirutan, siis hingan sisse ja kui ennast kokku tõmban, siis välja. Seal kahel harjutusel on vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:33; 18.02 10:58; 18.02 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen neid harjutusi juba 1,5 kuud…jälgin ka toitumist hoolega ja olen alla võtnud 7 kilo. Ostsin endale \”5 Tiibetlast, nooruse allika iidne saladus\” raamatu ja seal kirjutab, et harjutuste tegemisel õieti hingamine on väga tähtis.
Püüan lühidalt siia kirja panna:
1. Keeriste pöörlemisel hingata tavaliselt
2. Hingata sügavalt sisse, kui tõstad pea ja jalad, hingata täielikult välja, kui lased nad alla.
3. Tahapoole sirutades on vaja hingata sügavalt sisse, liikudes tagasi algasendisse hingata välja.
4. Harjutus algab väljahingamisega, väikese pausi ajal alusta sisse hingamist_ samal ajal tõsta kere ülesse ja vii pea kuklasse.Lihaste pingutamise ajal hoia hetkeks hinge kinni.Algasendisse laskudes toimub täielik väljahingamine.
5. Hinga sügavalt sisse keha tõstmisel üles ja hinga sügavalt välja keha langetades.

NB! Harjutusi tuleb teha aeglaselt ja kõiki lihaseid pingutades. Mis kõige tähtsam….IGA PÄEV!

Mulle meeldivad need harjutused, võtavad aega ainult 20 min päevas ja teevad ka hea enesetunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kuidas sa hingad, kas lihtsalt nii nagu endal mugavam on?

Mina hingaks hoopis nii, et kui sirutan, siis hingan sisse ja kui ennast kokku tõmban, siis välja. Seal kahel harjutusel on vastupidi.[/tsitaat]

See hingamise asi, mille ma kirjutasin, on üleüldine reegel venitusharjutuste jaoks. St lihased venivad kõige paremini välja hingates. Tiibetlaste puhul on vast jah teised reeglid. Proovisin ka hommikul ning paar harjutust on tunduvalt lihtsamad teistpidi hingates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 13:00; 19.02 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid teinud.
Minu seisukoht on, et need harjutused pole midagi müstilist, tavalised füüsilised pingutamised. Keerutamisega ei tasu seega liiale minna, muid asju võib teha niipalju, kui soovi ja jaksu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka taasalustasin nendega nüüd, olen jõudnud 11 korrani. See kordade lisamine on väga nutikas süsteem neil, niimoodi tekib hasart ja siis, kui juba 21 teed, oled üle kahe kuu järjest igal hommikul võimelnud ja sellest harjumusest ei taha loobuda kuidagi enam. Ma olen ka aru saanud, et midagi müstilist ei ole, aga parema enesetunde saad ikka. Kui mõtled müstikat juurde, küllap siis saad ka 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei suuda uskuda, et mõnest väikesest võimlemisharjutusest võib mingit kahju tõusta, kui neid valesti teha. Aga võibolla see minu probleem.

Aga kui neid paar aastat tagasi tegin, siis püüdsime last saada ning ei õnnestunud. Siis lugesin kuskilt, et Tiibeti naised ei tee harjutusi, kui soovivad rasestuda, et need takistavad ja igaks juhuks jätsin järgi. Peaks varsti uuesti alustama. See keeriste harjutus meeldis mulle eriti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Viis tiibetlast – kes teevad/teinud neid harjutusi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.