Esileht Väikelaps Viite lasteaia lapsi juba vanavanemate juurde ja suvel ka ?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Viite lasteaia lapsi juba vanavanemate juurde ja suvel ka ?

Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas.
Mina ei julgeks veel mitu kuud.

Itaalias algas ju hullem puhang vanemate inimeste seas just laste vanavanemate juurde viimisest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna laps lasteaias hetkel ei käi ja vist ei vii enne sügist ka, ja mehega oleme ka kodused, siis julgen viia küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei vii. Muidugi oleks lihtsam ja laps ka igatseb, aga ma ei ole valmis leppima sellega, et vb nakatan kogemata oma vanemaid ja laps peab lõpuks ilma nendeta üles kasvama, sest mul oli nii kiire “normaalse elu” taastamisega. Me oleme ka muidu kõik kodused olnud, aga eks toidupoes käime nii meie kui vanemad, nii et nakatumise risk päris olematu ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheme täna vanavanematele korraks külla, plaanis hoida distantsi. Me pole näinud peaaegu kaks kuud, peame videovestlusi (muidu ikka saame kokku 2-3 korda kuus)
Me oleme eriolukorrast alatest kodused, mitte kuskil pole käinud peale poe, õues/metsa/matkaradadel ainult oma perega. Külas ei käi, külalisi ei kutsu, töö üle toodud kodukontorisse ja kaks lasteaialast kodus. Oleme olnud korralikud kodanikud ja lähtume riiklikest soovitustest. Vanavanemad ei ole kodused raugad, vaid ise tööinimesed, üks nö eesliinil.
Lähtun sellest, et viiruse haripunkt on möödunud ja Punamütsikese reklaami pole enam lastud ja ka enne seda pikka nädalavahetust ei pandud niipalju rõhku manitsustele.
Aga lapsi selles mõttes ei vii vanavanematele hoida vm ega neid endale ka külla ei kutsu.
Suvel samas loomulikult tahaks ka rohkem aega veeta vanavanemate juures. Oleneb, mida viiruse statistika teeb ja muidugi ka riiklikest juhistest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna laps lasteaias hetkel ei käi ja vist ei vii enne sügist ka, ja mehega oleme ka kodused, siis julgen viia küll.

Ahjaa, üks vanavanematest käib ka tööl, st kodust väljas. Pigem nakatab tema meid kui meie teda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste vanaisa käib ka praegu ugapäevaselt tööl, vanaema töötab kodukontorist. Oleme käinud lastega vanavanemate aias heakorratöid tegemas. Siiani oleme distantsi hoidnud.

Kui tööandja lõpetab kodutöö võimaluse, viin lapsed lasteaia asemel vanaema/vanaisa juurde. Lasteaias märksa suurem oht see viirus üles korjata ja suvel millalgi peaksin nagunii viima, sest lastele sai suvepuhkuseks märgitud juuni keskpaigast augusti lõpuni ja minu ja mehe puhkused seda vahemikku ei kata ning lasteaed ei ole nõus muutma enam, sest neil ka valverühmad ja puhkused korraldatud. Ilmselt ise iga päev vanavanemate juures ei käiks, juhuks kui peaksime tööl olles haigestuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel olukord siiski piisavalt hea, et plaanime emadepäeval vanaema juurde minna. Kroonilisi haigusi tal pole.

Mai keskel ka lasteaeda, kui olukord püsib languses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasteaias märksa suurem oht see viirus üles korjata

Et siis niipidi, aga riskirühm on kes ?

Please wait...
Postitas:
Thaleia

Ma pole küll see, kellelt küsisid, kuid minu lapse rühmas 2 õpetajat kolmest on küll riskirühmas…. no oma ja mehe vanemad on küll lähedased inimesed aga selline küsimine on kohatu, Eestis on noori õpetajaid lasteaedades ikka vähe. Ma ka viin pigem vanaema juurde kui igapäevaselt lasteaeda. St laps läheb lasteaeda loodetavasti augustis aga kui olukord jätkub sel viisil nagu praegu, siis kogu suve isolatsioonis ei istu ja hiljemalt mai lõpus lähme vanavanematele külla (muidugi tervete lastega).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna oleme kodused, siis vist isegi julgeks viia, hetkel küll pole vajadust. Vanavanemad on 40+ ka, seega mitte päris riskigrupp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riskirühm on vanavanemad, aga minu lapsed ja meie ise oleme 13. märtsist saadik kodus olnud. No OK rattaga oleme sõitmas käinud ja metsas jalutamas ka ja üle aia naabritega oleme ka rääkinud. Toidu toob kuller. Kust need lapsed selke viiruse saama oleks pidanud? Pigem nakatub 5 päeva nädalas tööl käiv vanaisa kui minu kodused lapsed. Ja kuna ma nagunii pean lapsed suvel vanavanemate juurde viima (lasteaed ei ole nõus mu lapsi juulis, kui nad esialgse plaani kohaselt vanaema hoida pidid olema, valverühma võtma), siis pigem viin ma vanevanematele vahepeal lasteaias mitte käinud lapsed. Päris nii ei saa jah viia, et reedel on lapsed veel lasteaias ja esmaspäevaks viin vanaemale hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1 päev kohtusime ämmaga. Kokkulepe oli, et räägime distantsilt. Lapsele sai ka ilusti enne selgeks tehtud, et sülle-kalli ei saa. Aga ämm tuli maskiga vastu ja haaras lapse kohe sülle! No ega ma ju hakanud teda vägisi ära võtma. Telefoni teel käib juba ammu jutt, et naabritel käivad ju küll lapsed külas, te ikka võiks ka tulla.
Eks edasi vaata, mis saab. Praegu hoiame ikkagi eemale, sest me mehega mõlemad peame mõned päevad nädalas tööl käima ja võime nakatada. Ämm sellepärast ei paista paraku muretsevat. Eks mu oma ema ka natuke sellise suhtumisega, aga talle oleks mul kergem selgeks teha, et 2 meetrit on 2 meetrit. Temaga pole 1,5 kuud kohtunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, lapsed käisid koolivaheajal vanaema juures. Praeguseks kojutulekust nädal möödas ja keegi pole haigestunud.
Jah, meil istusid lapsed 5 nädalat kodus. Aga mina käisin iga päev haiglas tööl ja mees käis samuti tööl, mis nõuab erinevate inimestega suhtlemist. Lisaks käisin üle päeva poes. Nii et viiruse kojutoomise võimalusi meil jätkus. Ja laste vanaema käis samuti u 2 korda nädalas kohapeal tööl.
See kodus-passimine hakkas rohkem vaimsele tervisele, seetõttu otsustasimegi lapsed vanaema juurde viia. Poes nad ei käinud, juuksuris käisid (nö. ühemeheäri) ja õues võisid lõputult olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste seas ja lastelt ei pidavat see viirus väga nakkama. Sellele tõsiasjale toetudes avatakse näiteks Soomes koolid ja lasteaiad ka maikuu keskel.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Väikelaps Viite lasteaia lapsi juba vanavanemate juurde ja suvel ka ?