Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vikatimees

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Vikatimees

Postitas:
kartulisalat

Väga lühikese ajaga on manalateele läinud väga suur hulk tuntud inimesi – Valeeria Villandi (tõlkija), Maria Klenskaja (näitleja), Toomas Sõmera (sideminister), Kristi Ojasaar (telenägu), Eino Mäelt (klaasikunstnik), Ruta Arumäe (majandusanalüütik), Katrin Uusoja (fotograaf), Valeri Lõõnik (kohtunik).  Ei julge enam uudisteportaale lahti teha.  Nagu keegi niidaks vikatiga.

+9
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
matas

Et 97selt ei või ära surra?

Ja pooli noorem generatsioon loomulikult ei tunne

+14
-4
Please wait...

Postitas:
mc22cm

Ma olen juba ammu täheldanud, et kui keegi tuntud inimene sureb siis kohe (kas samal päeval või siis mõni päev hiljem) sureb veel mõni tuntud inimene. Siis tuleb jälle suurem vahe. Mis seaduspärasus see on, seda ma ei tea.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Tahesara

On jah käive käive hoogsalt kasvamas

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
geisha

No loodame, et see vikatimees nüüd peatub, ei julgegi enam uudiseid lugeda, eriti kahju on noortest inimestest.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Wanda

Kui 90+ vanuses inimese lahkumisega tuleb leppida, ja peabki! Hädapärast ka 70-aastasega. Aga 40-tuuris inimeste lahkumisega leppimine on kuidagi ülikeeruline. Eriti, kui seda juhtub nii tihti.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
mees33

Mees

Paljud saavad aru küll et neil on vähk aga ei julge arsti juurde minna. Kardavad halbu uudiseid, tõde teada. Lähevad viimases hädas alles, kui valu on nii suur juba.

Üks mu tuttav naine oli selline aga õnneks julges mulle oma kahtlusi tunnistada. Käratasin talle peale, et marss arsti juurde ja nõuad endale kõige karmima ravi. Läks ka ja keemiatati ning lõigati mis hirmus. Õnneks seni elus olnud, kuigi üritab vahel viilida.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
svips

Paljud saavad aru küll et neil on vähk …

(välja mõeldud jama ajad) Oh kui kena kui see nii oleks. Aga paraku pole. Ei saada ise aru , et on vähk, ega pahatihti ei saa ka arstid ise kohe aru. On väga vähe vähihaigusi mille sümptomid on ilmselt vähile viitavad, enamasti on tegu üldiste sümptomitega nagu köha, seedehäired, peavalud, uimasus, palavik ja nii edasi. Kõik need sümptomid reeglina ei viita vähile.

Ja seepärast ei mindagi arsti juurde enne kui sümptomid elu häirima hakkavad. Enamasti ei saada isegi siis vähidiagnoosi. Ära unusta fakti, et vähk on tesiste tavalisemate haiguste kõrval siiski suhteliselt haruldane.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
mees33

(välja mõeldud jama ajad) Oh kui kena kui see nii oleks. Aga paraku pole. Ei saada ise aru , et on vähk, ega pahatihti ei saa ka arstid ise kohe aru. On väga vähe vähihaigusi mille sümptomid on ilmselt vähile viitavad, enamasti on tegu üldiste sümptomitega nagu köha, seedehäired, peavalud, uimasus, palavik ja nii edasi. Kõik need sümptomid reeglina ei viita vähile.

Ja seepärast ei mindagi arsti juurde enne kui sümptomid elu häirima hakkavad. Enamasti ei saada isegi siis vähidiagnoosi. Ära unusta fakti, et vähk on tesiste tavalisemate haiguste kõrval siiski suhteliselt haruldane.

Kui sul pidevalt paha olla, lähed näost halliks, kõhnemaks, ei jõua midagi teha, toit ei maitse jne, siis ilmselgelt mingi tõsine jama. Siis peaks kohe kontrolli minema.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
mees33

Mis haiguste kõrval on vähk haruldane??? Kui mul üle keskea tuttavatel on pikemalt, kuude viisi paha olla olnud, siis 70% juhtidel vähk mis vähk. Ei ole haruldane.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
ageta

Kui sul pidevalt paha olla, lähed näost halliks, kõhnemaks, ei jõua midagi teha, toit ei maitse jne, siis ilmselgelt mingi tõsine jama. Siis peaks kohe kontrolli minema.

Selliselt avalduvad sümptomid siis, kui on liiga hilja. Nii palju kasvajaid ei anna endast märkugi enne kui kolmas või neljas staadium käes. Aegajalt kuiv köha, kui paljud sellega arstile lähevad? Või aegajalt kõhuvalu? Need on need esimesed märgid, mis aegajalt kõiki inimesi vaevavad ja nendest on väga raske kasvajat välja lugeda, samas on tõenäoliselt tegu juba teise/kolmanda staadiumiga. Mida sagedasemaks ja tugevamaks muutuvad kaebused, seda suuremaks ja tõsisemaks muutub ka kasvaja. Neljanda staadiumi kasvaja on metastaasidega metastaasidega teistes organites ja avastatakse, sest kaebusi tekib palju ja erinevaid. Sellepärast ongi kasvajad nii keeruliselt avastatavad, rasked ravida ja kiire kuluga.

+11
0
Please wait...

Postitas:
mirjem

meie suguvõsas on rinnavähki ja olen mõelnud, et paljude teiste vähiliikidega võrreldes on rinnavähk “lahkem”, sest selle võib ise endal avastada. paljude kudede (aju, seedeelundid, hingamiselundid, vereloome) vähid ei ole iseleitavad.

+9
0
Please wait...

Postitas:
mees33

Selliselt avalduvad sümptomid siis, kui on liiga hilja. Nii palju kasvajaid ei anna endast märkugi enne kui kolmas või neljas staadium käes. Aegajalt kuiv köha, kui paljud sellega arstile lähevad? Või aegajalt kõhuvalu? Need on need esimesed märgid, mis aegajalt kõiki inimesi vaevavad ja nendest on väga raske kasvajat välja lugeda, samas on tõenäoliselt tegu juba teise/kolmanda staadiumiga. Mida sagedasemaks ja tugevamaks muutuvad kaebused, seda suuremaks ja tõsisemaks muutub ka kasvaja. Neljanda staadiumi kasvaja on metastaasidega metastaasidega teistes organites ja avastatakse, sest kaebusi tekib palju ja erinevaid. Sellepärast ongi kasvajad nii keeruliselt avastatavad, rasked ravida ja kiire kuluga.

Hormonaalsed häired, mis mõjutavad enesetunnet, algavad juba väga varakult. Kui su jutt oleks õige, siis ei avastatakski ühtegi vähki õigeaegselt. Tegelikult enamus leitakse üpris vara.

0
-9
Please wait...

Postitas:
ageta

Hormonaalsed häired, mis mõjutavad enesetunnet, algavad juba väga varakult. Kui su jutt oleks õige, siis ei avastatakski ühtegi vähki õigeaegselt. Tegelikult enamus leitakse üpris vara.

Eesti inimeste suremuse põhjustes on pahaloomulised kasvajavad teisel kohal. Kui sinu väide varajase leidmise kohta vastaks tõele, siis ei oleks suremus pahaloomulistesse kasvajatesse nii suur.

+2
0
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Inimesed ei vaktsineeri ennast, pole siis imestada, et koroonaviirus lõikab saagi.

0
-12
Please wait...

Postitas:
mees33

Eesti inimeste suremuse põhjustes on pahaloomulised kasvajavad teisel kohal. Kui sinu väide varajase leidmise kohta vastaks tõele, siis ei oleks suremus pahaloomulistesse kasvajatesse nii suur.

Aga sa väitsid just et vähk on haruldane haigus. Probleem ongi selles et inimesed eiravad ilmselgeid tunnuseid, kuna kardavad tõde teada.

PS. Kutsusid oma 7 sõbrannat siia mind miinustama ja end plussima? Lasteaed.

0
-12
Please wait...

Postitas:
ageta

Aga sa väitsid just et vähk on haruldane haigus. Probleem ongi selles et inimesed eiravad ilmselgeid tunnuseid, kuna kardavad tõde teada. PS. Kutsusid oma 7 sõbrannat siia mind miinustama ja end plussima? Lasteaed.

Näita palun, kus ma ütlesin, et vähk on haruldane haigus. Ja ei, mina pole kedagi kutsunud sind miinustama-end plussitama. See on siinsete lugejate vabatahtlik tegevus. See, et sa sellise asja välja suudad mõelda, on tõepoolest lasteaed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Aga sa väitsid just et vähk on haruldane haigus. Probleem ongi selles et inimesed eiravad ilmselgeid tunnuseid, kuna kardavad tõde teada.

PS. Kutsusid oma 7 sõbrannat siia mind miinustama ja end plussima? Lasteaed.

Ma tema sõbranna ei ole, aga panin sulle miinuse selle rumala avalduse eest.

+7
0
Please wait...

Postitas:
talent

Ma olen juba ammu täheldanud, et kui keegi tuntud inimene sureb siis kohe (kas samal päeval või siis mõni päev hiljem) sureb veel mõni tuntud inimene. Siis tuleb jälle suurem vahe. Mis seaduspärasus see on, seda ma ei tea.

Jah, ja otsemaid ilmub Perekooli teema “Mis toimub?!”

Ma loodan, et see salat ei hakka jälle vaktsineerimisest mingeid oletusi tegema 😣

+1
-1
Please wait...

Postitas:
talent

On jah käive käive hoogsalt kasvamas

Mis seos sel firmal nüüd teemaga peaks olema? Ise saad ikka aru?

0
0
Please wait...

Postitas:
talent

Eriti, kui seda juhtub nii tihti.

Kui tihti?

0
0
Please wait...

Postitas:
talent

PS. Kutsusid oma 7 sõbrannat siia mind miinustama ja end plussima?

Päriselt mingit meest morjendab see (virtuaalne hindamine)? 😮😂

+1
0
Please wait...

Postitas:
apunane

No pühapäeval, 9.01. 2022 suri Aare Urm…

0
0
Please wait...

Postitas:
K4gu

Surmade kiirstatistika näitab, et pea igal aastal teeb detsembri lõpus suremuskõver jõnksu ülespoole:

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/viiruse-moju-eestile/surmade-kiirstatistika

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vikatimees