Esileht Rasestumine ja lapse ootamine “viljakad päevad”

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: “viljakad päevad”

Postitas:
Kägu

Tere,

Kas rasestumine võimalik ainult ovulatsiooni päeval või ka eelnevatel viljakatel päevadel? Kui viljakad päevad olid äpi järgi 08.03-14.03 ja vahekord oli ntks 07.03. Et kas siis sellejärgi oleks võimalus või pigem ei….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viljakateks päevadeks loeb äpp n-ö perioodi, mille lõpus eelduslikult toimub ovulatsioon (tavaliselt “ohtlikute päevade” eelviimane päev) ja mille jooksul toimunud vahekorrast võib kõige tõenäolisemalt rasestuda. “ohtlikud päevad” nii arvutuste kohaselt kui ka äppide põhiselt pole kindlasti mitte 100% täpsed. See tähendab, et kui Sul ovulatsioon toimus ka tegelikult “ohtliku aja” lõpus, siis suurima tõenäosusega enne “ohtlikkut aega” toimunud vahekorrast ei saa tekkida rasedust (spermid elavad naise kehas keskmiselt kuni 5 päeva ja seegi on juba ülemine piir, keskmiselt tasuks arvestada 3 päevaga). “ohtlikud päevad” katavadki selle spermide elupikkuse enne OVi.

Kui aga juhtus OV tegelikult olema “ohtliku aja” alguse poole (enne 11. märtsi), siis on vähemalt teoreetiliselt võimalus raseduseks olemas küll. Kui oled täpselt teadlik, millal OV toimus, siis saab julgemalt tõenäosuseid siin paika panna, kuid vaid “ohtliku aja” refereerimisega äpi/arvtuste põhjal on kõik vaid oletuslik, sest tegelik võimalus raseduseks sõltub ikka ja ainult OV tegelikust toimumise päevast.

Please wait...
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine “viljakad päevad”