Esileht Koolilaps Viljandi maakonna koolid (Saarepeedi, Kalmetu, Viiratsi)

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Viljandi maakonna koolid (Saarepeedi, Kalmetu, Viiratsi)

Postitas:

Laps järgmine õppeaasta kooli ja kaalun nende koolide vahet.
Oleksin tänulik tagasiside eest, nii negatiivse kui positiivse eest. Lihtsalt ei suuda valikut teha nende seast.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 11:48; 18.10 21:03; 20.10 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiks kodule lähima muidugi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamine algklassilapse puhul on see, kas ja kuidas ta saab kooli ja sealt koju või huviringidesse. Millal läheb buss, millal tuleb. Kas juba on teada mingi hobi, kus laps kindlasti käia tahab ja kas pärast kooli läheb buss Viljandisse või peab laps leppima oma kooli ringidega. Kas on olemas pikapäevarühm.

Saarepeedi ja Kalmetu on põhikoolid, Viiratsi on 6-klassiline kool ja pärast selle lõpetamist peab laps vahetama kooli kõige õrnemas eas, kus on olulised sõbrad ja tuttav keskkond.
Muidu on kõik toredad koolid, oma sportimisvõimalustega ja huvitegevustega. Viiratsi kool on rohkem kunsti (kaunite kunstide) kallakuga.
Sellel aastal läks Kalmetu kooli esimesse klassi 16 õpilast, Viiratsi kooli 14 õpilast ja Saarepeedi kooli 7 õpilast: https://www.viljandivald.ee/koolid/opilaste-arv-koolides

Kui esialgu mõtled, et viid ja tood last ise autoga, siis üsna pea muutub see tüütuks ja vajalikud on alternatiivid. Busside kohta saad uurida koolidest endast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimetatud koolid on linnast täiesti eri suundades, natuke veidrad valikud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimetatud koolid on linnast täiesti eri suundades, natuke veidrad valikud.

Öösel mõte vist ei tööta sul korralikult. Miks veider? Lapse kodu ei asu ilmselt linnas, vaid kusagil nende kolme kooli vahel…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nagu viimane kommenteerija mainis, elukoht ei asu linnas ja koolid enamvähem samal kaugusel (Kalmetu kõige kaugemal). Klassis olevate laste arvu tean, kuid see väga ei aita mind. Viiratsi kooli miinus on 6-klassi, Kalmetu on asukohalt kõige kaugem ja Saarepeedi kohta ei oska midagi öelda. Omal pole ühegi kooliga kokkupuudet olnud neist ja tuttavate lapsed ka linnakoolides (Paala, Kesklinn ja Jakobson), seega isiklikke soovitusi ei saa neilt (ei ela linnas ja elanikuks pole ka regatud, seega linnakoolid kättesaamatud vist).
Viiratsi kaunite kunstide poolt ma ise ei osanud vaadatagi, tänud seda märkamast!
Lihtsalt seda valikut raske teha ja vb keegi kelle laps käib/käinud oskab muljeid jagada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 11:48; 18.10 21:03; 20.10 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralda laps linna kooli. Ebapopulaarne on muidugi seda välja öelda, aga kui su lapsel põhikoolist ja kutsekast kõrgemad ambitsioonid on, siis on mõistlik ta kohe hea tasemega kooli panna. Pärast läheb nagunii linna ja siis on olukord nutune. Usinad, korralikud, hoolsad lapsed, eluaeg häid hindeid saanud, järsku ei saa aru, miks kahed ja kolmed kukuvad. Kõige hullem kontrast on võõrkeeltes ja emakeeles.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On su laps erivajadusega? Käi koolid läbi, vestle. Netis istudes ei otsusta sa midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On su laps erivajadusega? Käi koolid läbi, vestle. Netis istudes ei otsusta sa midagi.

Ei ole erivajadusega, täitsa tavaline laps. Pere esimene laps ja seepärast ka liiga mures koolivaliku osas. Sooviks just vanemate kogemusi antud koolidega, see mu jaoks olulisem kui koolis vestlus. Kuigi jah, need kolm kooli käin ma kevadel läbi ja Viiratsi eelkooli viin lapse ka

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 11:48; 18.10 21:03; 20.10 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õppis Viiratsi koolis. Seejärel Jakobsoni koolis ja siis Viljandi Gümnaasiumis.
Mina jäin Viiratsi kooliga väga rahule. Klassijuhataja oli suprer, lapsi oli aastate jooksul klassis 13-15.
Ma ei ole küll aru saanud, et Viiratsi kool oleks kaunite kunstide kallakuga, v.a ehk, et direktor on vist kunstiõpetaja. Täiesti tavaline väike maakool.
Pole absoluutselt nõus kommenteerijaga, kes leiab, et laps tuleks panna kohe linna kooli. Oma lapse näite põhjal võin öelda, et enamus sõltub lapse võimetest ja kodu toetusest. Muidugi ka suhetest klassikaaslastega.
Ma ei ole küll aru saanud mille poolest on Viljandi kiidetuim kool – Kesklinna kool- parem kui Viiratsi kool. Viiratsi koolis sai laps rahulikult kooliellu sisse elada, kõik tunnevad kõiki, kõik toetavad üksteist, hästi soe ja mõnus olemine. Nii palju toredaid üritus, ekskursioone. Koolis on ainult 6 klassi, seega on rahulikum ja vaiksem kui suures linnakoolis kus igat klassi vähemalt 3 paralleeli, Jakobsoni koolis mõnda lendu vist isegi 4 paralleeli.
Kooli vahetuse eel oli küll väike hirm kuidas uues koolis läheb, aga kõik sujus ilusti. Jõuludeks oli ära harjunud. Mina närveerisin rohkem kui asi väärt. Elame Viiratsis ja laps ei pääsenud “kodulähedasse” Kesklinna kooli, aga tagantjärele olen väga rahul, et ta sattus Jakobsoni kooli. Seal sai ujumise selgeks ja inglise keelt suuremas mahus. Kesklinna koolis poleks neid lisaväärtusi olnud.
Mitmed inimesed on öelnud, et kui peale 6ndat klassi minna suuremasse kooli ja seejärel gümnaasiumisse, ei ole koolivahetus nii raske kui minna väiksest maakoolist peale 9ndat suurde gümnaasiumisse kus kursusel 32 ja enam last.
Gümnaasiumisse pääses ka üsna kergelt, st test läks väga hästi ja vestluse kohta ütles, et läks hästi, vastas kõigile küsimustele ja põhjendas oma seisukohti.
Mina soovitan küll Viiratsi kooli. Olen aastate jooksul aru saanud, et kõige olulisem on kooliskäimise rõõm. Minu lapsel see Viiratsi koolis oli.
Ära karda väikseid koole. Toeta oma last õpingutes ja ta jõuab kindlasti kaugele.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ka kohe linna.

Minu laps käis kunagi Saarepeedil aasta ja üsna kohe sain aru, et vale vale otsus oli ja panin linna. Maakoolides on klassidevahelist hõõrumist ikka päris palju. Linnas suhtlevad pigem oma ja paralleelklassiga ja pole seda “suurem kiusab väiksemat”. Ja samuti mu arust linnas õpetajad märkavad rohkem kui nt mingis aines vajab järeleaitamist või kiusamisolukord tekib.

Need minu kogemused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Viljandi maakonna koolid (Saarepeedi, Kalmetu, Viiratsi)