Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viljatusravi etapid

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Viljatusravi etapid

Postitas:

Olen triipe püüdnud al 2018.a suvest. Vahelduva eduga olen võtnud duphastoni, et tsükkel toimiks. Nüüd olen jõudnud viljatusraviarsti juurde. Arst pakkus, et võiks teha LAP, et välistada munajuhade liited. Kas saan õigesti aru, et enne LAPi muid võimalusi viljatusraviga edasiliikumiseks ei ole? Seni saaks jätkata üksnes ov stimuleerimisega (mis võib olla mõttetu, kuna munajuhade seisu ei tea)? Kui paljud on kohe LAPi teinud või tasuks esmalt siiski kergemat protseduuri vahuainega proovida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 08:46; 09.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LAPi ajal saab teha väga palju protseduure korraga. vaadatakse kogu kõhuõõn üle, kotrollitakse munajuhade läbivust, vaadatakse emakat seestpoolt.
Neid ükshaaval tehes ootad igat protseduuri mitu kuud järjekorras, koos saad korraga tehtud ja edasi minna oma raviplaaniga kiiremini.

Lõpuks on see sinu otsus, aga mina soovitaks sul sama LAPiga teha maksimaalselt palju uuringuid ära. kui see o diagnostiline protseduur, siis taastud suhtelisel ruttu sellest ja pole hullu midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin lapi, “üks tee, mitu asja”- vaadatakse üle emaka sisemus ja et pole müoome jms (milleks peaks tegema eraldi hüsteroskoopia hiljem), kontrollitakse munajuhad (hüsterosalpinograafia eraldi protseduurina, mis nagunii oleks mõnusam teha narkoosis), kui vaja, saab isegi nakitseda lahti mõned liited munajuhade ümbert ja kohendada väiksemaid asju, mid laparoskoopia võimaldab. vaadatakse üle munasarjad jnejne. Mul oli taastumine kiire, polnud mingeid õlavalusid jne, eks see ole igalühel erinev. Seega arvan, et lap on kindlasti parem ja kiirem tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 10:59; 09.05 15:26; 10.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina alustaks ka LAP-iga. Olen ka 2018 juulist alates püüdnud triipe. 2019 oktoober tehti LAP, kus siis eemaldtati liited jne (mul oli ka siis tegelikult näidustus selleks ka juba). Nüüd siiani hetkel pole positiivset rasedustesti saanud ja esimene visiit viljatusravi arsti juurde ootamas see nädal. Siiski loodan, et ehk see kuu punased ei hakka ja juhtus “ime”…
Kui ei, siis loodan et asjad liiguvad viljatusravi arsti suunamisel kiiremini, kuna LAP ja suur ports uuringuid minuga juba eelnevate arstide poolt tehtud.

Kr2su

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFiga annab lihtsalt see munajuhade-etapp üldse vahele jätta, seega ivf puhul polegi tähtis, kas need munajuhad iseenesest on läbitavad või mitte. Loomuliku viljastumise juures jälle on see kriitiliselt tähtis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 10:59; 09.05 15:26; 10.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et LAP-le võib ka tavagünekoloog saata, kuid kui juba viljatusraviarsti juures olla, kas siis ei olegi just IVF nö kiireim tee edasi? Muidugi jah, ka IVF ei anna pesastumise mõttes garantiid, kuid tehes LAP ja lootes loomulikule viljastumisele, siis ehk mõnel juhul võib nii ootama jäädagi…?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 08:46; 09.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud viljatusravi arstid jätavad LAP vahele, kui kõik analüüsid näitavad, et pole endometrioosi ja munajuhade läbitavuse uuring on korras,või mehe pärast tuleb niikuinii IVF, või on AMH selline et pole aega pärast LAPi ise kuid katsetada, vaid tuleb ruttu katsele minna.

Kogenud arstid oskavad muude analüüside järgi öelda, kas ja kui palju see kasu võib tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LAPil on minu arusaamist mööda mõtet jah siis, kui on lootust loomulikule rasestumisele või tahetakse veenduda, kas seda on.
Meil näiteks IVFi peapõhjus mehes ja see, kas mul LAPil midagi leitaks ja ravitaks, ei mänginud rolli.
Nii et mina läksin ilma LAPita IVFile ja kohe esimene katse õnnestus ka ja saime lapsevanemateks. Teist korda pole kahjuks õnnestunud, kuigi juba mitu tiiru katsetanud, aga arst pole siiani pidanud vajalikuks midagi uurida lisaks ja katsetame edasi praegu veel niisama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst pakkus, et võiks teha LAP, et välistada munajuhade liited.

Kui meest on juba uuritud ja selgunud, et tema poolt takistusi pole, siis soovitatakse LAP ikkagi ära teha. Kui esineb liiteid, munajuhad pole läbitavad, siis saavad nad olukorrast selgema pildi ja võimalusel probleemi likvideerida. Kui esineb nt vaba vedelikku, siis pidavat see vähendama ka IVF-i edukust. LAP annab võimaluse liikuda sammu võrra edasi ja teada, milles võib olla asi või siis vähemalt välistada teatud probleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled võtnud duphastoni, et tsükkel toimiks? Niiet sul on tsükliga probleeme, on sul pco(s), kuidas ov toimumisega üldse on? KAs mees on tipp-topp (seda on ju uuritud, kui juba viljatuse raviga tegelete, enamasti enne kui arstid üldse naise suurema torkimise ette võtavad, saadetakse ka mees spermaproovi andma, sest sama tõenäoliselt võib temas olla asi).

Kõik oleneb konkreetsest olukorrast, kas sinus on üldse probleem (vist mingil määral on, kui rohtusid tarvitad), kui on mõlemapoolne viljatus, siis ausalt soovitaks joonelt ivf teed. Kui tahate proovida veel ise rasestuda ja sinul on sellega raskusi, siis jah, tehke lap läbi ja proovige veel. Kui keerulisem, siis selle ravimisega võib minna aastaid ja tulemust ei pruugi olla (mul oli pcosi ravi, hüsteroskoopia, stimuleerimised, duphaston, lap, lõpuks kui mina olin 3a hiljem “korras” selgus ikka, et selle ajaga on mehel viljakus nii väike, et loomulikult midagi välja ei tule, 3a ravi ja edasi ivfide peale, saime 2. ivf korraga lapse).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 10:59; 09.05 15:26; 10.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viljatusravi etapid