Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viljatusravi- mida tehakse esimesel vastuvõtul?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Viljatusravi- mida tehakse esimesel vastuvõtul?

Postitas:

Tere! Olen siin foorumis uus inimene.

Rasestuda oleme püüdnud üle aasta.

Minu arst suunas mind ITK viljatusravikeskusesse dr. Tiina Rassi vastuvõtule. Kuna too kord ei taibanud kohe küsida, et mis mind seal viljatusravikeskuses siis ees ootab.
Viimasel viisiidil oma günekoloogi juures tehti UH (asjad sees nn sirged ja siledad); tehti igaks juhuks ka suguhaiguste proov (tulid negatiivsed, et ikka terve); võeti kilpnäärme hormooni määramiseks verd (tulemus on Ipatsindis olemas, aga mulle ei ütle see number seal midagi).
Kas keegi on käinud ja oskab öelda, milliseks kujuneb tavaliselt esimene visiit viljatusravikeskuses. Tehakse uuesti UH? Mul on sel ajal arvatavasti just päevad hakanud, et kas see võib olla probleemiks? Kas kellelgil on kogemusi ka just dr. Tiina Rassiga?

Oskate ehk valgustada, mis ees ootab. Olen sisuliste vastuste eest tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su meest on ka uuritud?
Nii palju kui mina olen asjast aru saanud siis enne viljatusravi arstile minemist peaks olema ka mees uurtud, spermaproov antud jne.

Endal seisab sama tee ilmselt ees aga ootame mehe vastused ka ära enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, meest ei ole uuritud. Ma olen ka aru saanud, et meest on kergem-lihtsam uurida, kuid miskipärast sellest mulle ei räägitud midagi. Küsiti lihtsalt, et kas tahan veel oodata või siis viljatusravikeskusesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saada mees enne oma visiiti spermogrammi, siis on sinu visiidiks juba Rassil su mehe andmed käes.

Muidu on sul esimene visiit lihtsalt konsultatsioon ja palutakse mees niikuinii esimese asjana kontrolli saata.

Arst kes teeb spermogrammi on Tro¨in, helista ITK regitratuuri ja pane aeg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei… no ju siis tuleb esimene visiit lihtsalt konsultatsioon. (mehel endal tekib esimene vaba aeg alles pärast seda kui mulle on aeg kinni pandud. )

Aga kuidas on selle spermogrammiga… kellel mehed teinud, kas oskate infot jagada, et kudias see käib. Kas ongi nagu filmis, et tops ja tuba (ja ajakirjad-filmid)? Kujutan ette, et kui ise peaks kuskil toas… noh… sellisel kujul proovi andma, siis oleks ikka põdemist ja närveerimist kõvasti, et kas üldse on võimalik sellega hakkama saada 😀 Muidu mingeid probleeme mehel ei esine, kuid kujutan ette, et mingi vaimne eneseületus tuleb igal inimsel teha ja siis ongi hea, kui võimalikult palju ette teada, kuidas asjad siin eestis reaalselt ka käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah ,nagu filmis tops ja ajakirjad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin ka ITK Viljatuskeskuses. Pidin ootama päevadis, et tsükli 3-5 päeval analüüsid anda. Neid oli ikka terve hunnik. Ja siis pani uue aja, et ovulatsiooni toimumist vaadata. Kuna mul olnud katkemine, siis meest kontrolli ei saadetud. Viga tundub olevat minus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin dr.Rassi juures juulis, selleks hetkeks olime proovinud juba 2 aastat. Küsis, et kas mees on käinud uuringutel ning ütlesin, et kohe läheb. Kirjutas Serophene ja ütles, et kuna ma veel nii noor (25 a), et siis ei ole mõtet küll veel muretseda. Soovitas pool aastat veel oodata. Ei meeldinud Rassi suhtumine, et olen liiga noor. Seega otsustasin minna Aluri juurde peale 6te kuud. Selleks ajaks oli ka mees arsti juures ära käinud ja selgus, et tema poolt on kõik korras. Dr Aluri hakkas kohe uurima, saatis vereanalüüsidele, jägib ov toimumist ultrahelis ning saatis veel ka Laparoskoopiale. Avastas, et mul on prolaktiini tase kõrge mistõttu ma ei olekski ise kunagi rasedaks jäänud (söön rohtu, et seda normaliseerida).
Aga mehel on jah seal ruum ja oli olnud üks räbal ajakiri, et mõtekam oma ajakirjaga minna:P Ja eks meeste jaoks ka ei ole seal kõikide analüüside andmmine väga meeldiv aga mis teha, vaja on:)

Palju edu ja jaksu triipude püüdmisel:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole ise Rassiga kokku puutunud, aga kui mul kolmas IVF ebaõnnestus, siis minu tuttav, kes on mõlemad IVF-iga saanud, soovitas just Rassi. Kuna mul oma arstile pretensioone ei ole (pigem olen väga rahul), siis ei ole plaanis vahetada.
Meestel see analüüsi andmine ei tohiks küll keeruline olla. Enda omaga läksin esimest korda kabinetti kaasa 🙂 Edaspidi ei sobinud mulle need ajad ja nüüd ta on järgmised analüüsid külma kõhuga andnud. Need töötajad näevad seda ju iga päev ja nende jaoks ei ole selles mitte midagi imelikku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viljatusravi- mida tehakse esimesel vastuvõtul?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.