Esileht Ilu ja tervis Virvendus silme ees ja järgnev peavalu- kui tihti?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Virvendus silme ees ja järgnev peavalu- kui tihti?

Postitas:

Spetsiaalselt ei pannud pealkirjaks auraga migreen, sest paljud ei teagi, et see neil on. Endal oli ikka mitmeid kordi enne, kui teada sain, mis see on. Lihtsalt huvi pärast küsin, et kui tihti teil seda esineb? 11a tagasi algas see mul, siis olid vahed kuni eelmise sügiseni 1,5-2a. Siis aga äkki iga 36 tunni tagant umbes nädalajagu ja siis iga nädal korra 4 kuu jooksul. Nüüd oli pool aastat vahet ja siis 10p vahega jälle 2x. Ma kardan nii väga, et läheb jälle tihedaks- vastutan 7 inimese (lapsed ja vanakesed) eest ja see seisund halva mu tegutsemisvõime. Lugesin (loll olin!), et see võib isegi nii olla ühest hetkest, et enam ei lähegi üle. Ongi 24/7 ja teha midagi pole…
Mul see emaliinipidi peres sees, paistab, et 10a tütrel ka. Vanaemal esineb 2-3a tagant, tädil veel harvem. Kuidas siis minul lausa päevase vahega nüüd ?:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on periooditi. mingil hetkel on kord päevas ja nii umbes nädal, siis jälle mitu kuud vahet. ei teagi, millest sõltub. minul peavalu ei järgne, on selline imelik tunne ja joogijanu. virvendus läheb üle 10-15 minutiga, imelik tunne umbes tunniga. rohkem esineb ennelõunasel ajal. mul on suhteliselt leebe variant ilmselt, kõige rohkem häirib see virvendus – sel ajal ei saa näiteks autot juhtida, arvutiga töötamisest või lugemisest rääkimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vahel mitu korda päevas, õnneks peavalu ei järgne. Siis võib paar kuud vahet olla, vahel 1x päevas, vahel mitu nädalat jutti pea iga päev.
Jõuetus on peale aurat vahel suurem, vahel väiksem.
Esimest korda tuli pelae nii 22 aastat tagasi, eriti suure stressi ajal, aastaid ei olnud midagi, nüüd nii 7 aastat ikka pidevalt aeg-ajalt.
Arst käskis jälgida mis võib vallandajaks olla, ei ole ühisnimetajat veel leidnud.
Täiesti lambist mu meelest tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 11:11; 29.05 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on vahel mitu korda päevas, õnneks peavalu ei järgne. Siis võib paar kuud vahet olla, vahel 1x päevas, vahel mitu nädalat jutti pea iga päev.
Jõuetus on peale aurat vahel suurem, vahel väiksem.
Esimest korda tuli pelae nii 22 aastat tagasi, eriti suure stressi ajal, aastaid ei olnud midagi, nüüd nii 7 aastat ikka pidevalt aeg-ajalt.
Arst käskis jälgida mis võib vallandajaks olla, ei ole ühisnimetajat veel leidnud.
Täiesti lambist mu meelest tuleb.
[/tsitaat]Algataja olen. Mul ka peavalu ei jārgne, vaid 1x on natuke pulsseerinud valu vastaspoole meelekohas. Minagi ei ole vallandajale pihta saanud. Neljal järjestikusel korral tuli hoog 3-5min peale orgasmi. Aga varem, ega hiljem pole olnud seksiga mingit seost. Juustu söön, shokolaadi ka juba 20a iga päev terve tahvli (ülekaalus ei ole)- nendega ka ei seosta. Alkot pole kunagi proovinudki, nii et see ka ei saa vallandajaks olla. Stressiga ka ei seosta. Insulti kardate? Ma ei olegi aru saanud, kas auramigreenikutel on oht insuldile 4x suurem tavainimeste omast ainult hoo ajal või igal ajahetkel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Insuldi peale ma ei ole isegi mõelnud. Üldse , tegelikult ma ei pööra igatmasti hädadele eriti tähelepanu.
Pisut fatalist või nii.
Perearst nägu läheb lausa särama, kui mõne lapse pärast ta juurde lähen ja ta saab mulle mu enda analüüside lehed pihku suruda, vahel ma isegi teen need analüüsid ära:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 11:11; 29.05 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pojal kuus kord või kaks. Virvendab, ajab oksele ja õudne peavalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]pojal kuus kord või kaks. Virvendab, ajab oksele ja õudne peavalu.[/tsitaat]Arst soovitas mul võtta 500mg paratsetamooli või 400mg ibuprofeni kohe, kui virvendus algab. Siis enamasti pääseb peavalust. Kas Sinu laps on seda nippi kasutanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]timberland kirjutas:[/small]
Arst soovitas mul võtta 500mg paratsetamooli või 400mg ibuprofeni kohe, kui virvendus algab. Siis enamasti pääseb peavalust. Kas Sinu laps on seda nippi kasutanud?[/tsitaat]

ostsin apteegist migreeni jaoks mõeldud tablette. Soovitasin isegi kohe kui midagi tunneb võtta tablett. Viimane kord oli koolis, tabletti ei saanud kohe võtta ja oligi jama majas. Kahju lapsest, kas see jääbki nüüd kogu eluks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ostsin apteegist migreeni jaoks mõeldud tablette. Soovitasin isegi kohe kui midagi tunneb võtta tablett. Viimane kord oli koolis, tabletti ei saanud kohe võtta ja oligi jama majas. Kahju lapsest, kas see jääbki nüüd kogu eluks?[/tsitaat]Jah, see jama on eluaegne. Vanemas eas pidid hood kaduma või väga harva esinema. No ma ei tea, kas mu 93a vanaema pole veel piisavalt vana või mis, aga temal ikka kordub suht tihti. Kõige tihedamaks pidi esinemissagedus muutuma 30-40 eluaastatel. Seda just eriti naistel hormoonide tõttu. Meeste kohta pole nii täpselt uurinud.
Laps peaks ikkagi uuesti proovima kohe nähtude alguses valuvaigisti sisse võtma. Mina näiteks kannan nüüd igal ajal taskus paari tabletti ja pisikest kõrrejooki 🙂 Siis tean, et saan kasvõi keset bussisõitu, teatrietendust või koosolekut vajadusel kohe reageerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised on need migreeni jaoks mõeldud rohud apteegis? Ilma retseptita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised on need migreeni jaoks mõeldud rohud apteegis? Ilma retseptita?[/tsitaat]

peale tööd panen kirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin infolehelt otseselt see küll migreeni jaoks pole. Apteeekri soovitus Butifen 400mg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]lugesin infolehelt otseselt see küll migreeni jaoks pole. Apteeekri soovitus Butifen 400mg.[/tsitaat]Butifen on tavaline ibuprofeen…Nii et ikkagi soovitan proovida kohe virvenduse esimesest hetkest võtta üks valuvaigisti sisse. Olgu see siis ibuprofeen või paratsetamool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt soovitan juua vett rohkem. Iga 2 tunni tagant klaasitäis. Samuti soovitan kohvi juua vähem. Enesetunde järgi. Valuvaigisti sisse kohe kui hakkab virvendama. Minu hakkab pilti igalt poolt äärtest tumedamaks ka kiskuma. Siis joon vett tükk aega järjest ja võtan valuvaigisti. Sügavalt peab siis hingama ka (tegema nö kõhuhingamist) nii et , sügavalt sisse ja samuti rahulikult välja. Hea kui saab üldse panna silmad kinni ja pikali. Kui ei saa pikali, siis ikkagi lõdvestunud olek ja sügav hingamine. Muidugi peab pidevalt jälgima toitumist, st seedimine peab olema korras ja ei või tekkida tunnet, et \”kõik justkui seisab sees\”.
Kokkuvõttes: rohkem liikumist ja vett organismile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Pitslina kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üldiselt soovitan juua vett rohkem. Iga 2 tunni tagant klaasitäis. Samuti soovitan kohvi juua vähem. Enesetunde järgi. Valuvaigisti sisse kohe kui hakkab virvendama. Minu hakkab pilti igalt poolt äärtest tumedamaks ka kiskuma. Siis joon vett tükk aega järjest ja võtan valuvaigisti. Sügavalt peab siis hingama ka (tegema nö kõhuhingamist) nii et , sügavalt sisse ja samuti rahulikult välja. Hea kui saab üldse panna silmad kinni ja pikali. Kui ei saa pikali, siis ikkagi lõdvestunud olek ja sügav hingamine. Muidugi peab pidevalt jälgima toitumist, st seedimine peab olema korras ja ei või tekkida tunnet, et \”kõik justkui seisab sees\”.
Kokkuvõttes: rohkem liikumist ja vett organismile.
[/tsitaat]Joon 2,5-3l päevas juba aastaid. Liigun palju, teen erinevat trenni. Seedimine korras, toitun tervislikult. Kohvi, ega alkot pole eluski joonud, lahjat teed vaid ja vett ning mahla. Ei aita, hood on tihenenud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai peavalude ja oksendamise tagajärjel lõpuks epilepsia diagnoosi. EEG näitas epilepsiat ei oleks ise sellist asja kahtlustanudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viimased paar aastat – olen 45. Päris valu on olnud ainult kord, esimene, kui ei teadnud, mis see on. Aura oli siis 2 päeva, valu kestis vaevu tunni. Edasi on olnud umbes kord kolme kuu jooksul, aga võtan kohe, kui esimene virvendus tekib ibuprofeeni – mind õpetati, et 2 400-st tabletti korraga. Nüüd siis tean, et võib ka vähema kogusega proovida. Peale tablette kestab aura veel tunnikese, siis on seni järgi andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil algab aura tavaliselt alati ühel pool vaateväljas või vahet pole? Mul algab alati vasakult.
Kas teil midagi kaasneb ka virvendamisega? Kehapoole tuimus? Kõnetakistus? Keelehalvatus? Mõttetöö segasus?
Mul just hetk tagasi algas ja tundub kuidagi agressiivsem olevat seekord…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.05 10:20; 29.05 11:22; 29.05 14:35; 30.05 10:19; 31.05 09:31; 31.05 15:37; 01.06 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord kuus hakkab tekkima, kuid õnneks on ravimid abosluutselt alati kaasas ning tean neid märke ja suudan hoogu ennetada.
Vasakult poolt tulevad täpid, mis lõhkevad. Kuna olen lühinägelik, aga prille ei kanna (väike miinus), siis viimased kaks aastat olen tähele pannud, et enne migreenihoo tekkimist muutub nägemine väga selgeks.

Kuid ikkagi on nii, et vähemalt korra aasta jooksul lõpetan EMOS tilgutite all või tuleb koju kiirabi.

Üks ise migreenide alla kannatav neruoloog õpetas, et lisaks tavalistele valuvaigistitele (kui spetsiaalsed triptaanid pole kättesaadavad) tuleb võtta ka kaks tabletti No¨paad – kuna migreeni ajal on veresooned spastilised, siis see aitab nn veresoonte krampe leevendada.

Hoog möödub, kui olen oksendanud ja maganud pimedas toas, külm lapp otsa ees järgmise hommikuni. Samuti on üks selline ravim nagu kuldtähe salv (väga vänge lõhnaga ja vist varem nimetati vietnami salviks), millega teen endale kaheksa täppi (kaks kuklasse sinna, kus kael peaks üle läheb, kas kõrva taha, kaks oimu kohale ja kaks laubale üles juuksepiirile).
Migreenihoog tuleb siis, kui ma pole oma kehale pikalt puhkust andnud – umbes nagu sunduslikult – et ahhaa, inimene, sa ei hoia oma organismi, nüüd oled sunniviisiliselt pikali.

Migreen geneetiline ning diagnoositud lapsepõlves.

Lapsena hakkas lihtsalt silm valutama, tulin koolist koju ja heitsin pikali, oksendasin ja jäin magama. Mingil ajal olid käsimüügis rohelised Tempalgini (või pentalgini tabletid) – need aitasid ülihästi hoo maha võtta.

Minul on endaga iga jumala päev kotis kaasas paratsetamool 500mg+kodeiin 30mg – aitavad hästi. Spets migreeniravimid mõjuvad mulle kogu seedetraktile kohutavalt halvasti – ajavad kõrvetama ja panevad kõhu kinni. Inimesed on väga erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 11:07; 01.06 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Migreenikutel on väga suur oht insuldile.

Lastel võib migreen avalduda ka sellise asjana nagu abdominaalmigreen (üks Tartu arst teeb sellel teemal doktorit – uurib laste migreene) – laps kurdab, et kõht valutab ja seda nimetatakse tihti nn kasvuvaluks, tegelikult on lapsel tõsine probleem.

tallinnas saab pöörduda ITK-s peavalu kabinetti – seal aidatakse probleemidega toime tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 11:07; 01.06 11:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Virvendus silme ees ja järgnev peavalu- kui tihti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.