Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Visannette, endometrioos

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Visannette, endometrioos

Postitas:
Kägu

Kes kui kaua võtnud Visannettet ? Kas tegite ka pausi ravist või võtategi mitu aastat?
Kas kellegil tagasi ka nö tulnud?
Kas olete rasestunud?

Arstiga tegime pausi,et mingi aeg ei võta. Samas nüüd on pausi juba kaua ja hakkavad kergelt uuesti tekke sümptomid…
Mida teha?
Kas ainus lahendus proovida köhku rasestuda?
Neid rohtrusid ka ei taha, põhjustasid liiga palju kõrvaltoimeid, samas kui ei võta, siis uuesti opp ja vb ei jäägi rasedaks jne.. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga millal sa muidu lapsi tahaks saada? Üldiselt peaks jah seda endometrioosi seni kuidagi ohjes hoidma. Ma võtsin Visannette neli kuud enne esimest IVF-i. Üsna imelik olemine oli aga parandas olukorda küll. Samas lõhkes mul ravimi tarvitamise ajal munasarjatsüst, ma millegipärast arvasin, et Visannette ajal seda ei juhtu.

IVF-ide ajal tuli aga ilma ravimiteta endometrioosi ohjes hoida. Arsti soovitusel toitusin gluteenivabalt, lisaks hoidusin muudest põletiku tekitavatest toitudest. Jäin ise rasedaks lõpuks. Kusjuures rasedus võib endometrioosile nii mõjuda, et kaob ära aga samas mingit garantiid ei ole. Mul on ühes munasarjas endometrioidne tsüst, millega on ka raseduse ajal probleeme olnud. Nüüd kolmandaks trimestriks on ta kuhugi kadunud, et enam UH ei leia. Ilmselt peale sünnitust selgub, kas on ise ära kadunud või ikka alles kuskil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa avaldaksid oma arsti nime? Ei ole just palju naistearste, kes endometrioosi puhul toitumisest räägiksid. Tean, et toitumine ja teatud toidulisandid mängivad suurt rolli endometrioosi ohjes hoidmisel, aga arstid ei ole seni veel kordagi toitumist maininud. Samas olen läbi teinud kaks operatsiooni.

Please wait...
Postitas:
kats2

Olen nõus, et millegi pärast eesti spetsialistid ei pööra endometrioosi ja toitumise seosele mingit tähelepanu. Minul endo III diagnoositud ja kui mainisin arstile, et teatud toitudega ma tunnen, et oluliselt kehvem enesetunne, valud alakôhus, mega hull puhitus nagu 5k rase. Arst vaatas mind sellise näoga, et millest ma ometi räägin.
Olen ise väga palju lugenud ingliskeelset materjali ntks mis on “endo belly”, kuidas leevendada jne.
Ise olen nüüd juba 5 kuud gluteenivabalt toitunud, samuti piimatooteid minimaalselt tarbinud jne jne kôik need soovitused, mida netist leiab ja tõesti see on uskumatu erinevus varasemaga:))

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIna kirjutasin siin aprillis toitumisest. Käin arstil Soomes ja ega siin ka palju endometrioosist ei teata. Mul on hea arst, käib pidevalt end välismaal konverentsidel ja kursustel täiendamas. Kui rasedaks jäime, tegi minu mehest isegi ettekande kuskil kuna ta toitumise ja kaalulangetusega suutis oma sperma kogust tõsta. Olime lootusetu juhtum alguses aga siis jäin ise rasedaks ning praegu istun siin laps rinnal 😊

Kusjuures seda gv toitumise asja oli ta ka kuskil konverentsil kuulnud ja soovitas proovida kuna mul endo tekitas palju kõhuprobleeme. Soovitan ise infot otsida, inglise keeles leiab netist rohkem.

27.08 on ka tõehetk tsüsti osas, et kas on alles või mitte 😃

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen nõus, et millegi pärast eesti spetsialistid ei pööra endometrioosi ja toitumise seosele mingit tähelepanu. Minul endo III diagnoositud ja kui mainisin arstile, et teatud toitudega ma tunnen, et oluliselt kehvem enesetunne, valud alakôhus, mega hull puhitus nagu 5k rase. Arst vaatas mind sellise näoga, et millest ma ometi räägin.

Olen ise väga palju lugenud ingliskeelset materjali ntks mis on “endo belly”, kuidas leevendada jne.

Ise olen nüüd juba 5 kuud gluteenivabalt toitunud, samuti piimatooteid minimaalselt tarbinud jne jne kôik need soovitused, mida netist leiab ja tõesti see on uskumatu erinevus varasemaga:))

Kats2, ka minule on tuttav see 5k rase puhituse tunne (kuigi ma pole kunagi rase olnud, aga ma tean, mida sa mõtled sellega). Ma olen püüdnud ka gluteenivabasid dieete pidada. Mul hakkab kohe kaal langema selle peale ja enesetunne läheb kergeks. Samas ma pole suutnud seda dieeti kunagi üle kahe kuu pidada, sest ikkagi armastan väga jahutooteid (pasta, saiakesed, koogid jne). Olen täiesti nõus, et toitumisel ja endol on omavahel seos. Kui kellelgi on mingeid lihtsaid nippe kirjeldada lühidalt, mida toitumises on lihtne muuta, siis ootaks huviga. Internet on infot täis ja väga raske on sealt seda sobivat välja valida.

Mul endal on endo kontrolli all, pole progresseerunud (kunagi oli III staadium, siis tehti op ja sain ka pärast hormoone – taandati I staadiumile peale oppi). Ainuke asi, mis segab, on keskmiselt korra kvartalis esinevad karmid menstruatsiooni valud (emaka-krampidega valuhood on kestnud paar tundi). Samas iga kuu neid ei esine, s.t. mõni menstruatsioon on täitsa kerge, kuigi üsna vererohke. Kõhupuhitust kogen ka aeg-ajalt, viimasel ajal vähem.

Liblikas

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ostsin hiljuti raamatu, kus on kõik levinumad naistehädad läbi võetud läbi looduslikuma ravi vaatevinkli. Kuidas neid leevendada läbi toidu ja vitamiinide ilma kunsthormoone sisse võtmata. Eesti keelde tõlgitud.

Please wait...
Postitas:
K22

Mul oli neljanda astme endometrioos. Pärast selle operatsiooni neli kuud tekitatud menopaus ja siis IVF. Nüüd peaaegu pool aastata järgmist IVFi oodates ei ole mulle räägitud ega määratud ühestki ravimist ega toitumisest. Teise arsti juures nõu küsimas käies sain teada, et endometrioos võib ka näiteks poole aastaga tagasi tulla ja raske on selle kulgu ennustada.

Mida see ravim Visanette täpsemalt teeb ja ära hoiab, millised on kõrvalnähud?

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Visannette, endometrioos