Esileht Ajaviite- ja muud jutud Viskab küll kopa ette

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Teema: Viskab küll kopa ette

Postitas:
Kägu

Aitäh kovidioodid!

Mina teen selliste pärast sel kuul 230 töötundi (norm on 158), sest ma pean asendama haigestunud kolleege (ärge tulge rääkima, et “ei PEA ju”, keegi peab olemas olema ja mina ei ole veel surnud). Sisuliselt iga päev kohtun reaalsete COVID-positiivsete inimestega. Tööl kannan kogu aeg respiraatorit (mitte maski!). Suurem füüsiline koormus (treppidest käimine, isegi pikalt rääkimine) tekitab respiraatoriga hingelduse ja õhupuudustunde, sest mina olen COVID-19 läbi põdenud. Aga noh, nad seal haiglas teevad ju ainult näitemängu…

See, mida Sina enda töökohas teed, on Sinu isiklik probleem. Eestis ei saa mitte kedagi sundida vägivaldselt tööle üle enda norm töötundide. Keeldu ja anna sellisest teada. Väga lihtne. Kui Sa ei keeldu, vaid võtad raha ebainimlike töötundide ja tingimuste eest, siis sry, aga keegi teine tõesti ei saa Sind aidata.

Siiralt loodan, et kui haigeks jääd, siis sa ei hakka meie meedikuid koormama. Saa palun ise hakkama. Mul suva kas tähistad jõule ja aastavahetust sõpradega või mitte. Aga sinu üleolev suhtumine ajab iiveldama. Suht rõve olend oled.

+36
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aitäh kovidioodid!

Mina teen selliste pärast sel kuul 230 töötundi (norm on 158), sest ma pean asendama haigestunud kolleege (ärge tulge rääkima, et “ei PEA ju”, keegi peab olemas olema ja mina ei ole veel surnud). Sisuliselt iga päev kohtun reaalsete COVID-positiivsete inimestega. Tööl kannan kogu aeg respiraatorit (mitte maski!). Suurem füüsiline koormus (treppidest käimine, isegi pikalt rääkimine) tekitab respiraatoriga hingelduse ja õhupuudustunde, sest mina olen COVID-19 läbi põdenud. Aga noh, nad seal haiglas teevad ju ainult näitemängu…

See, mida Sina enda töökohas teed, on Sinu isiklik probleem. Eestis ei saa mitte kedagi sundida vägivaldselt tööle üle enda norm töötundide. Keeldu ja anna sellisest teada. Väga lihtne. Kui Sa ei keeldu, vaid võtad raha ebainimlike töötundide ja tingimuste eest, siis sry, aga keegi teine tõesti ei saa Sind aidata.

Siiralt loodan, et kui haigeks jääd, siis sa ei hakka meie meedikuid koormama. Saa palun ise hakkama. Mul suva kas tähistad jõule ja aastavahetust sõpradega või mitte. Aga sinu üleolev suhtumine ajab iiveldama. Suht rõve olend oled.

Olen suht rõve olend, sest ma ütlen, et kedagi ei saa vägivaldselt tööle sundida kui ta seda ise ei taha ja nõus ei ole? Päriselt?! Sry, et mul pole sulle aasta töötaja auhinda anda, aga kui Sinu jaoks on Sul tööl kõik ok, siis ära palun kiunu lihtsalt ja tee oma asja. Suure tõenäosusega Sa muidugi ei ole ka meedik, vaid oled suvaline paniköörist eluülikooliga aasta emme. Ükski meedik sellist tortrust siia ei postitaks lihtsalt.

+8
-40
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aastavahetust peame 16 inimesega Pärnus spas.

kuidas te olete plaaninud seda korraldada? numbritoas?

Kõikidel on enda tuba. Enamikel kahene ja üksikutel ühene. Jõululaud on ühine restos ja päeval oleme koos spas, käime linnas kontserdil ja põgenemistoas, hiljem lõunasöögil. Oleme kaks päeva. 24.12-26.12. Mida Sa täpselt korraldamise all silmas pead? Kõik need asjad on tõesti juba korraldatud, bronnitud ja makstud. Ilma igasuguste probleemideta. Mida Sa täpselt selle korraldamise all silmas pead?

sa mainisid aastavahetuse pidamist, minu küsimus käiski selle kohta.

ps. ükski restoran ei lase teil 16 inimesega ühes lauas istuda. keegi ei taha endale tühisest asjast probleeme.

+15
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aitäh kovidioodid!

Olen suht rõve olend, sest ma ütlen, et kedagi ei saa vägivaldselt tööle sundida kui ta seda ise ei taha ja nõus ei ole? Päriselt?! Sry, et mul pole sulle aasta töötaja auhinda anda, aga kui Sinu jaoks on Sul tööl kõik ok, siis ära palun kiunu lihtsalt ja tee oma asja.

Mina ei tööta haiglas ega tee ületunde. Aga pean lugu neist kes peavad hetkel seda tegema.

Sina aga oled nende suhtes jälgilt üleolev. Aga tead mis, karma võib olla mõnikord aeglane aga ta on alati õiglane. Elu paneb sellised ülbikud paika.

+33
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõikidel on enda tuba. Enamikel kahene ja üksikutel ühene. Jõululaud on ühine restos ja päeval oleme koos spas, käime linnas kontserdil ja põgenemistoas, hiljem lõunasöögil. Oleme kaks päeva. 24.12-26.12. Mida Sa täpselt korraldamise all silmas pead? Kõik need asjad on tõesti juba korraldatud, bronnitud ja makstud. Ilma igasuguste probleemideta. Mida Sa täpselt selle korraldamise all silmas pead?

ps. ükski restoran ei lase teil 16 inimesega ühes lauas istuda. keegi ei taha endale tühisest asjast probleeme.

Ta arvab, et “on Tallinnast ja maksab”. 😋

+27
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei istugu ühes lauas. Istume kahes kõrvuti olevas lauas, kus ühes on 9 ja teises 7 inimest. See sai juba bronnides selgeks palju inimesi saab ühes lauas istuda. Lauad ei ole eraldi ruumides, vaid on paarimeetrise vahega, niiet see konkreetne asi ei morjenda küll meid kuidagi 🙂

+4
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh kovidioodid!

Olen suht rõve olend, sest ma ütlen, et kedagi ei saa vägivaldselt tööle sundida kui ta seda ise ei taha ja nõus ei ole? Päriselt?! Sry, et mul pole sulle aasta töötaja auhinda anda, aga kui Sinu jaoks on Sul tööl kõik ok, siis ära palun kiunu lihtsalt ja tee oma asja.

Mina ei tööta haiglas ega tee ületunde. Aga pean lugu neist kes peavad hetkel seda tegema.

Sina aga oled nende suhtes jälgilt üleolev. Aga tead mis, karma võib olla mõnikord aeglane aga ta on alati õiglane. Elu paneb sellised ülbikud paika.

Tead mis? Ma ei ole kellegi suhtes üleolev. Vaid rumaluse ja enda asjatult tähtsaks tegemise suhtes. Mitte kusagil ei ole keelatud veeta pühi ja aastavahetust enda lähedastega. Hotellid, restoranid ja spad on lahti. Inimesed töötavad seal ja tahavad samuti palka. Ma ei ei ole midagi valesti teinud neid teenuseid kasutades. Niiet tegele enda asjadega ja saa üle. Ilmselgelt ma panustan nii maksudena kui vabatahtlike annetustena oluliselt rohkem kui Sina.   Niiet pea lihtsalt suu kinni.

+6
-37
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead mis? Ma ei ole kellegi suhtes üleolev. Vaid rumaluse ja enda asjatult tähtsaks tegemise suhtes. Mitte kusagil ei ole keelatud veeta pühi ja aastavahetust enda lähedastega. Hotellid, restoranid ja spad on lahti. Inimesed töötavad seal ja tahavad samuti palka. Ma ei ei ole midagi valesti teinud neid teenuseid kasutades. Niiet tegele enda asjadega ja saa üle. Ilmselgelt ma panustan nii maksudena kui vabatahtlike annetustena oluliselt rohkem kui Sina. Niiet pea lihtsalt suu kinni.

Kas tõesti peab iga viimse kui asja riiklikul tasemel ära keelama, et inimesed taipaksid, et olukord on tõsine? Kas oma peaga mõelda ei oska, et kui viirus levib inimkontaktide kaudu, siis on olukorra kontrolli alla saamiseks vaja kontakte vältida? Kui selleks, et ka järgmistel pühadel oleks lähedasi, kellega aega veeta, peab sel aastal aknast lehvitama ja rääkima telefoniga, siis kas see on tõesti väljakannatamatu takistus? Kas makstud maksud ja annetused aitavad lähedastel haigusest võitu saada, kui ei ole kõigi abistamisks piisavalt meditsiinipersonali ega hädavajalikke hingamisaparaate?

Paar tundi tagasi Londonis justnimelt keelatigi pühade veetmine inimestega, kes ei kuulu samasse leibkonda.

Jah, surm on elu osa. Aga kas sellele peab nii innukalt oma joru ajamisega kaasa aitama? Praegu mõistlikult käitudes oleks lootust see olukord palju valutumalt lahendada.

+37
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik tore ju.
Aga mulle on sel sügisel juba 4 korda koroonaproovi tehtud. Õpetaja olen, Tallinnas.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga kurb on lugeda, kuidas osad inimesed on äärmiselt ülbed ja tänamatud meedikute ees, kes teisi oma tervisega riskides aitavad.

Ma ei mõista, mida hirmsat juhtub, kui sel aastal natuke rahulikumalt pühi ja aastavahetust veeta? Miks peab minema ööbimisega hotelli, kambaga restorani, spasse mitmeks päevaks?

Omaette kodus perega või väheste lähedastega kodus olemine ei ole elu seisma jäämine, vaid pigem võimalus rahulikult olla ja kulgeda, võib-olla natuke ka enese sisse vaadata, mitte aga ringi tormata.

Saan aru – ju siis on kodus niivõrd halb ja iseenese seltskond on ebameeldiv, et kohe kindlasti peab otsima abi suuremast seltskonnast.  Aga võin öelda, see abi on ainult ajutine. Varem või hiljem tuleb ikka enese sisse vaadata, et miks küll ometi on see sisemus rahutust, ülbust ja egoismi täis.

+34
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan rahus enda elu. Käin sõpradega õhtusöögil ja kontserdil. Partneriga spas ja teatris. Ise kosmeetikus ja juuksuris. Igapäevaselt poes ja väljas söömas, Jõuludel oleme koos minu ja elukaalsase perega, lisaks mõned meie vallalised ja üksi elavad sõbrad. Aastavahetust peame 16 inimesega Pärnus spas. Sina ela enda elu nii nagu tahad ja meie elame enda elu nii, nagu meie tehame. Kumbki variant ei ole täna keelatud ega kriminaalne. Häid pühi Sulle!

Ja kui haigeks jääte – siis ravige ennast kodus.

Minu jaoks see eriti totter lause – elu ei tohi seisma jääda. Nagu olekski elumõte mööda tuttavaid pidutseda, suht mõttetu elu siis.  Saan elada ka nii, et püsid kodus, käid looduses, naudid rahu ja vaikust.

+31
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõeliselt masendav lugeda, kui enesekeskseid inimesi on. Mõni veel mõnitab meditsiinitöötajaid, kellel praegu tööl tohutu koormus ja arvab, et normaalne ongi 60-selt surra.

Olen ka ennem öelnud, et ega enne ei usu, kui ise paugu kätte saad. Põdesin kevadel, pääsesin haiglast, aga senini hingeldan iga väiksemagi koormuse tõttu. Kardan, et päriselt ei taastugi. Saage aru, ei tarvitse selle haigusega alati hästi minna, parem karta, kui kahetseda.

Kas tõesti ei saa kord elus jõulude ajal rahulikult kodus olla? Ka kingid võiks jätta üks kord tegemata, polekski vaja poodides rallida.

+34
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanad peavadki surema, see on looduse poolt ette nähtud. Surm on elu osa.

Kui statistikat vaatad, siis on päris mitmed elust lahkunud olnud ka 50-60ndates. Ilmselt su vanemate vanused? Aga noh, “vanad” peavadki surema, eks? Yolo.

+30
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanad peavadki surema, see on looduse poolt ette nähtud. Surm on elu osa.

Kui statistikat vaatad, siis on päris mitmed elust lahkunud olnud ka 50-60ndates. Ilmselt su vanemate vanused? Aga noh, “vanad” peavadki surema, eks? Yolo.

Nii kaua ollakse küünilised, kui enda peres keegi surema hakkab, siis süüdistatakse arste.

+28
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma vaatan oma tutvusringkonnas täpselt sama asja. Isegi inimesed, kes  siiani on tundunud täiesti mõistliku suhtumisega viiruse leviku tõkestamisesse, on nagu äravahetatud. Ühe tuttava tegemisi jälgin sotsiaalmeedia vahendusel – ta liigub ühelt peolt teisele sõna otseses mõttes. Ja need peod toimuvad üle Eesti.

Oma lähimate sõpradega oleme jätnud kõik tavalised jõuluistumised ära, tööl jätsime jõulupeo ära, läksime eneseisolatsiooni, et jõulude ajal minu vanematega kohtuda saaks, kõik teised pühadeaegsed kogunemised sugulastega on ära jäetud.

Ja siis mingi seltskond leiab, et vot jõulupidu on see, mida nüüd küll ära ei jäta. Täiesti arusaamatu.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

KOGU ELU EI SAA SEISMA PANNA.

Mida see klišee õieti tähendab sinu jaoks? Miks ei saa, kes ei saa – kas tõesti ei saa? Misasi on “kogu elu”?

Sellised vaidlevad nagu jonnakad lapsed, kellele on eakohane mitte aru saada. Täiskasvanu suust kõlab see ebaküpselt.

Aga saage muidugi kokku, elage oma “kogu elu” ilusti jõulude paiku ära ja edasi on looduslik valik.

+22
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

KOGU ELU EI SAA SEISMA PANNA.

Mida see klišee õieti tähendab sinu jaoks? Miks ei saa, kes ei saa – kas tõesti ei saa? Misasi on “kogu elu”?

Sellised vaidlevad nagu jonnakad lapsed, kellele on eakohane mitte aru saada. Täiskasvanu suust kõlab see ebaküpselt.

Aga saage muidugi kokku, elage oma “kogu elu” ilusti jõulude paiku ära ja edasi on looduslik valik.

Mida sa kraaksud? Kes andis sulle õiguse tulla täiskasvanud inimesi õpetama?

+5
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista ka seda “elu ei saa seisma jääda” suhtumist. Kui lühike see elu sul siis planeeritud on, et praegu on justkui viimane võimalus midagi teha? Ma küll ei tunne, et mu elu seisaks kuna pidusid ei korralda ja teatris ei käi. Küll ma siis korraldan ja käin, kui asi paremas seisus on.

Ma ka ei teadnud varem, kui palju lolle mu ümber on.  Igati silmiavardav aasta on olnud. Tänu sellele on selgeks saanud millised inimesed edaspidi mu ellu enam ei kuulu eriti ja kelle osas olen tõeliselt sügavalt oma arvamust muutma pidanud.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema töötab lasteaias ja imestan teda ja neid teisi tädisid seal päris tõsiselt. Pool kevadet istusid haiguslehel, sest kartsid koroonat. Virisesid, miks nemad ei saa kodus istuda nagu kooliõpetajad, sest nemad on ka ju õpetajad. Saatsid lapsevanematele kirju, et võimalusel mitte lapsi lasteaeda tuua. Käisidki tööl päris vähe, sest lapsi ei toodudki väga. Ja nüüd muudkui korraldavad sünnipäevi, ajavad ringi, sest nemad on nüüd tüdinud, ise on riskigrupp vanuse pärast. Ainuke koht, kus eriti käia ei saa, on töö. Ma võin rääkida, palju tahan, ikka sama jutt, ega elu ei saa seisma jääda. Nüüd korraldatakse sugulaste kokkutulekut jõuludeks. Ja varem oli mu ema täitsa normaalne inimene.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema töötab lasteaias ja imestan teda ja neid teisi tädisid seal päris tõsiselt. Pool kevadet istusid haiguslehel, sest kartsid koroonat. Virisesid, miks nemad ei saa kodus istuda nagu kooliõpetajad, sest nemad on ka ju õpetajad. Saatsid lapsevanematele kirju, et võimalusel mitte lapsi lasteaeda tuua. Käisidki tööl päris vähe, sest lapsi ei toodudki väga. Ja nüüd muudkui korraldavad sünnipäevi, ajavad ringi, sest nemad on nüüd tüdinud, ise on riskigrupp vanuse pärast. Ainuke koht, kus eriti käia ei saa, on töö. Ma võin rääkida, palju tahan, ikka sama jutt, ega elu ei saa seisma jääda. Nüüd korraldatakse sugulaste kokkutulekut jõuludeks. Ja varem oli mu ema täitsa normaalne inimene.

Ma iseenesest mõistan, et inimesed väsivad piirangutest ja hakkavad jonnima aga samas ei mõista ka, kui enesekesksed täiskasvanud inimesed olla võivad.

Tõesti paljud, kes kevadel olid hoolikad ja eeskujulikud ajavad nüüd sellist umbluud suust välja, et paha kuulata lausa.

Ehk loodus teeb tõesti oma töö ja esimesena võiksid langeda just need ‘lollid’

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuu-kaks piiri peaksid? No kõigile peaks juba selge olema, et piiri pidamisest pole kasu. Viirus tuleb ikka tagasi ja elu lõpuni isolatsioonis elada ma ei kavatse.

Just. Kevadel pidasime piiri, sest “kohe on intensiivikohad täis ja laibad vedelevad tänavatel”. Mitte midagi sellest ei muutunud, haigus taandus loomulikult suveks, nagu muudki gripiliigid, kuigi suheldi ja kohtuti piiranguteta. Sügisel tuli tagasi ja taandub see jälle kevadel. Võib- ollavaktsiin suretab koroona lõpuks välja, vo mitte.
Elan seadusekuulekalt, aga nii, nagu mulle mugav- käin poes, teatris, juuksuris ja tööl. Kannan maski ja hoian distantsi, aga hulluks ei kavatse minna ja ennast koju müürida.

+6
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lauad saab kuuesteks või kaheksasteks jagada. Käisime paar päeva tagasi restoranis õhtust söömas. Restoran oli täis ja vabu kohti nappis. Kõige suurem laud, mida nägin oli kuuesele seltskonnale. Polnud mingit probleemi.

Ei ela Eestis, seega sealse medsüsteemi koormajat minust ei saa. Seda enam, et med-töötajana saan varsti eelisjärjekorras vaktsineeritud.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ise haiglasse peaksid sattuma praegu, ma ei ütle, et koroona tõttu, aga näiteks mõni sinusugune “teen mis tahan” tüüp sõidab sulle lihtsalt autoga otsa, ja kui sul siis napib õe tähelepanu, arst jõuab sulle korraks ainult väsimusest hallide silmadega otsa vaadata ja hooldaja ei jõuagi piisavalt ruttu ei pudrukausi ega siibriga sinu juurde, sest haigestumiste tõttu on haigla krooniliselt alamehitatud, siis sa küll ei leia, et see on nende isiklik mure, siis oled sa ju esimene oma õigusi nõudma.

Paraku on meditsiin selline valdkond, kus haigestunud arsti asendamine võtab nii 10 a, haigestunud medõe asendamine vähemalt 5, ja hooldajaks miskipärast ei taha ka eriti keegi hakata, isegi praeguses majanduskriisis. A ega sa ei lepikski ju ainul hooldusteenusega haiglas, sa tahaks ikka ravi ka.

Ainult et kes sind ravib, kui kägu, kelle kallal sa nii vaimupimedalt näägutad, ületunde ei tee?

+28
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga ära tee. Keegi peale sinu ülemuse ei vaja seda “teenet”. Tee oma normtunnid ära ja ela oma õnnetut elu edasi.

Haiglas patsiendid näiteks vajavad. Mõtle sellele.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa kraaksud? Kes andis sulle õiguse tulla täiskasvanud inimesi õpetama?

Kui sa tahad, et sind koheldakse nagu täiskasvanud inimest, siis käitu nagu täiskasvanud inimene. Lihtne.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sry, et mul pole sulle aasta töötaja auhinda anda, aga kui Sinu jaoks on Sul tööl kõik ok, siis ära palun kiunu lihtsalt ja tee oma asja.

Kui sinu jaoks on ok, et haiglates ei jätku personali, siis ära ise ka kiunu, kui sul ravi peaks vaja minema aga tekib olukord, kus pole kedagi, kes sind ravida saaks. Ära siis kiunu.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teate, mul ei oleks kahju kui neid hoolimatuid ja äärmiselt egoistlikuid kovidioote lihtsalt maha notitaks. Ausalt, see grupp pole ühiskonnale absoluutselt vajalik ning nad näitavad praegu välja, et millised nad on siis kui kõik peaksid koos ühe eesmärgi nimel töötama. Neil on ükskõik neid ümbritsevatest inimestest ja ma ei saa kaasa tunda inimesele, kes ise käitub nagu kõnts.

Inimene, kes peab oma sõpradega peetud jõulupidu olulisemaks kui teiste inimeste elud, ei ole minu jaoks inimene vaid narts.

+9
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA-ga täiesti nõus. Lisaks aga ainult seda, et minu meelest ei ole olemas mingit karmat. Võime küll neid hoiatada, et “kuni ise haiglas oled”, aga fakt on, et enamus neist inimestest ei põe seda nii raskelt, et neile tagantjärelegi kohale jõuaks. Kannatavad need, kes enamasti ise süüdigi pole. Õigemini hakatakse neid ringilehvijate poolt hoopis süüdistama, et mis te siis olete nii stressis ja toitute halvasti ja blaa-blaa-blaa, sellepärast haigestutegi.

Maailm tundub viimasel ajal nii krdi ebaõiglane, et oksele ajab.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti valitsus jõuab veel jõuludeks uued piirangud kehtestada küll, kui vaadata viimaste päevade jookusl tehtud otsuseid teistes Euroopa riikides. Paljudes riikides lasti jõuluostud ära teha, nüüd alates tänasest-homsest karmid liikumispiirangud, ainult 25.dets tohib vastu võtta mõned külalised ( eri riikides erinev, 2-6). Poed jm suletud. Transport mitmetes riikides piiratud. UK uue tüve kartuses on vähemalt 1 EU riik ühendused alates tänasest lõpetanud. Prantsusmaal ei tohi kodust kaugemale kui 20km minna.

Istutegi kenasti kodus, maanteed on blokeeritud ja koju tohib lubada ainult paar inimest, kellega juba parem kohtutud. Aastavahetusel kõik kinni ja pidude pidamine keelatud. Jääbki elu elamata, sest ega elu toimub ju ainult selle paari nädala jooksul….

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul mitmed sõbrad on suhtumisega, et ,, koroonast on täiesti savi, üldse ei karda ,, või ,, see on tavaline viirusnohu ,, või ,, inimesed on nii ära hirmutatud selle lollusega ,,.
Ega ma ise ka paanikas pole nüüd aga kogunemistel ei käi, haigetest hoian eemale, külalisi meil ei käi, ise ka ei külas.
Lapsed käivad koolis ( ei ela Eestis ), nende koolis on see klasside hajutatus väga hästi korraldatud ja hügieenitase on ka kõrge, lisaks on neil ka kõik vahetunnid õues koguaeg olnud ja nüüd on ka need hajutatult. Koolipoolse korraldusega olen mina väga rahul.
Mulle endale on hingeliselt väga raske jõulude ajal mitte olla oma teise poole perega koos, oleme alati jõulud koos veetnud, aga kuna minu kallis vanaema on vanuse poolest riskigrupis siis see aasta jääb vahele, ise soovis ta ka seda.

+15
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Viskab küll kopa ette