Esileht Ilu ja tervis vitamiinid ja toidulisandid

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: vitamiinid ja toidulisandid

Postitas:
Kägu

Milliseid vitamiine/toidulisandeid igapäevaselt tarbite?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magneesiumi, muu üritan kätte saada toidust

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma igapäevaselt pikemat aega järjest ei julge midagi tarbida. Kuna vereteste regulaarselt ei tee, siis ma ei saa kindel olla, et millest mul puudus ja mida liigses hulgas ei saa.

Ma tarbin igaks juhuks nii paaril päeval nädalas toidulisandeid ja jätan pikemaid pause igaks juhuks sisse. Mu loogika oleks, et kui millesti toiduga puudus oleks, siis aeg-ajalt juurde võttes tuleks kasuks ja kui millesti puudus ei ole, siis aeg-ajalt võttes ei saa veel üledoosi 😀

Niiet aeg-ajalt võtan: Bertils kelasin rauda, sest mul pikk ajalugu rauapuudusaneemiaga. Suht näo järgi oletan – et kui keel ja kõrvalestad näpistamise peale väga kahvatud või ajab hingeldama viimasel ajal, siis oletan, et võiks rauda juurde võtta. Ja kui kõrvalestad näpistamise peale tumeroosad, siis oletan, et hemoglobiin ok ja ei võta rauda juurde. See mingi laias laastus pakkumine.

Multivitamiine+mineraale: siis kui mulle tundub, et pikalt on väsimus olnud, siis võtan umbes nädala-kahe jooksul iga päev või üle päeva.

Veel on koduapteegis olemas, kui vaja peaks minema, aga regulaarselt ei võta:
Magneesium: kui on stressi- või masenduserohkem periood. Lihaskrampe mul õnneks pole.

Tsink, C-vitamiin: peaks teoreetiliselt külmetushaiguste esimestel päevadel võttes kuidagi lühendama ja kergendama kulgu.

Enam ei võta kaltsiumit ja D-vitamiini ega kalamaksaõli. Paar aastat tagasi mõõtes olid mul natuke hõredamad luud, kui võiks, niisis tegin mingi aastase kaltsiumi ja d-vitamiini kuuri nagu soovitati. Aitab kah juba 😀 Hetkel apteekides vist luutihedust ei mõõdeta, niiet ei saa niisama huvi pärast üle kontrollida ka, kas ja kui palju oli kaltsiumikuuris kasu.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui luud pole tihedad, st sa ei tee mingit sporti. Just jooksmine kui trampimine teeb luud tihedaks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D-vitamiin. Mu perearsti sõnul on enamikul eestlastest D-vitamiinist tõsine puudujääk.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D-vitamiini ja kalaõli tarbin pidevalt.

Hetkel lisaks teen piimhappebakterikuuri.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

R-tähte sisaldavatel kuudel D-d. Vahelduva eduga magneesiumi koos B-dega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid vitamiine/toidulisandeid igapäevaselt tarbite?

Calcigrani, kroomi, betulicat ja Rõõmuallika multivitamiine. Lisaks kollageen igal hommikul.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliseid vitamiine/toidulisandeid igapäevaselt tarbite?

Calcigrani, kroomi, betulicat ja Rõõmuallika multivitamiine. Lisaks kollageen igal hommikul.

Ja ikka oled samasugune koll ja loll : pole neist abi olnud miskit!

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D-vitamiin. Mu perearsti sõnul on enamikul eestlastest D-vitamiinist tõsine puudujääk.

Mingit vahet pole kas sa sööd neid d vitamiine või ei söö, kõik on ju sama.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

C + D alati, nendest ei saa organismile kunagi küllalt ja üledoosi ka mitte, kui võtta tabletike.

Ca-Mg-Zn kuuri teen ka praegu veidi, luud raksusid veidi ja kerge väss, aga paistab et aitab  hästi, juba parem.

Väga täisväärtuslikult et kõik igapäevaselt kätte saada, on ikka keeruline, sellist menüüd pidevalt koostada ikka annab

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

C + D alati, nendest ei saa organismile kunagi küllalt ja üledoosi ka mitte, kui võtta tabletike.

Liigne C tuleb pissiga välja, aga D-st võib üledoosi saada küll.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit vahet pole kas sa sööd neid d vitamiine või ei söö, kõik on ju sama.

Üheks D-vitamiini defitsiidi märgiks on pideva väsimuse, liighigistamise, erektsioonihäirete ja kehva füüsilise võimekuse kõrval masendus ja depressioon.

D-vitamiini defitsiidi olulised märgid, mida pead teadma – Tervisenõu – Tervis (postimees.ee)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui on kõik need d vitamiini vaeguse sümptomid, siis apteeker küsib d vitamiini ostes, et kas tase on määratud. Mida sellest arvata? Kas on oht üledoosiks, et nad nõustavad või nad lihtsalt peavad nõustama iga ravimit mida müüvad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui on kõik need d vitamiini vaeguse sümptomid, siis apteeker küsib d vitamiini ostes, et kas tase on määratud. Mida sellest arvata? Kas on oht üledoosiks, et nad nõustavad või nad lihtsalt peavad nõustama iga ravimit mida müüvad?

Minult ei ole ükski apteeker seda kunagi küsinud. Võimalik, et see konkreetne apteek vahendas ka seda teenust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui on kõik need d vitamiini vaeguse sümptomid, siis apteeker küsib d vitamiini ostes, et kas tase on määratud. Mida sellest arvata? Kas on oht üledoosiks, et nad nõustavad või nad lihtsalt peavad nõustama iga ravimit mida müüvad?

 

kuna niikuinii on eurooplastel d vitamiini puudus, siis võib ju seda tavadoosilist alati võtta.

On ka tugevama doosilisi, ligi 5000u vist oli ? Neid ma küll niisama ei võtaks.

Mul tehti veretest, tavaline keskpärane puudus, soovitati siis tavalist igapäevaselt, 1000ü + . Usun et sul näitab ka vähemalt sama kui mitte rohkem, kes teab

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Zn+ c-vitamiin, talvisel ajal d-vitamiin, kuuridena probiootikumid aeg ajalt, magneesiumikuur kui tunnen kurnatuna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit vahet pole kas sa sööd neid d vitamiine või ei söö, kõik on ju sama.

Üheks D-vitamiini defitsiidi märgiks on pideva väsimuse, liighigistamise, erektsioonihäirete ja kehva füüsilise võimekuse kõrval masendus ja depressioon.

D-vitamiini defitsiidi olulised märgid, mida pead teadma – Tervisenõu – Tervis (postimees.ee)

Sisuturundus. Koguaeg on sisuturundused näiteks kohvi suhtes, kuidas kohvijoojad elavad paremini ja kauem. Tegelikult kohvijoomine ei ole tervisele kasulik, sest viib kehast mineraalid välja, juua kohvi tühjale kõhule võib lõpuks saada maohaavad jne. Negatiivsest küljest ei kirjuta keegi eks.

Nii on ka selle D vitamiiniga. See on lihtsalt äri. Kui toitud normaalselt isevalmistatud mitmekülgsest toidust ja suvel päevitad ka, siis ei vaja neid lisadoose. Keha vajab mikroaineid päevas minimaalselt, need kogused on mikrogrammides, teiseks keha salvestab mineraale ka rasva. Mida võiks süüa on tõesti C vitamiin, siis ei jää nii kergelt grippi vms. See on täiesti testitud.

Kui inimene on väsinud ja higistab palju (higistamine on soolade väljutamine, näiteks juuakse palju soolast mineraalvett või siis soolaseid sööke), siis põhjused ikka mujal. Korrapäratu puhkamine, kohvi joomine mis väsitab palju keha, ka paneb higistama.

Aga apteek teenib palju raha kui müüb neid D vitamiine, neil on see äri kasulik.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele vaatajale: D- vitamiin ei ole äri. Olen kolmel korral suurendanud võetavat doosi, sest ikka on olnud peale 6 juulist kuuri tase alla normi. Kusjuures teen kodus igapäevaselt süüa ja abikaasal ning lastel on d- vitamiini tase normist kõrgemal.

Eks see ongi organismis kinni, tema eripära. Ainult mai- juuli ei võtnud, augustis läheb vitamiini võtmine lahti. Lisaks veel magneesiumi. Muid eriti ei tarbi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele vaatajale: D- vitamiin ei ole äri. Olen kolmel korral suurendanud võetavat doosi, sest ikka on olnud peale 6 juulist kuuri tase alla normi. Kusjuures teen kodus igapäevaselt süüa ja abikaasal ning lastel on d- vitamiini tase normist kõrgemal.

Eks see ongi organismis kinni, tema eripära. Ainult mai- juuli ei võtnud, augustis läheb vitamiini võtmine lahti. Lisaks veel magneesiumi. Muid eriti ei tarbi.

Aga mingit vahet ju ei ole. Saad nii paljukest ikka aru, kui midagi sisse süüa, siis saab vastavaid näitajaid veres suurendada. Aga kas sellest kasu ka on??? Nii paljud inimesed tarbivad d-vitamiini, aga nad ei ole tervemad. Kunagi närisid inimesed palju kaltsimit, pidi juuksed, luud ja küüned tugevaks tegema. Läks kaks kümnendit mööda ja mis muutus? Luude tugevndamise asemel liigne kaltsium ladestus hoopis veresoontesse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis vitamiinid ja toidulisandid