Esileht Pereelu ja suhted vitiliigo pärilikkus (riskida või mitte)

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: vitiliigo pärilikkus (riskida või mitte)

Postitas:

Kui peaks osutuma, et tõenäoliselt sinu laps on lihtsalt geenikandja, kas sa siis tõesti tahaksid, et su lapselapsed põeks korralikult avalduvat varianti? Mida sinu silmad ei näe, seda sina ei muretse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:12; 12.06 12:31; 12.06 15:38; 13.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui peaks osutuma, et tõenäoliselt sinu laps on lihtsalt geenikandja, kas sa siis tõesti tahaksid, et su lapselapsed põeks korralikult avalduvat varianti? Mida sinu silmad ei näe, seda sina ei muretse?[/tsitaat]

No selle mehe pealt ei ole näha, et see midagi hirmsat oleks 🙂
Ta on täiesti õnnelik ja rahulolev inimene, kes vaatamata teadmisele, et ta ise seda haigust põeb, on samuti juba 2 last siia ilma sigitanud.

Ja üks oluline seik – ma tegelikult ei ole kuskilt leidnud veel 100% kinnitust, et see üldse on pärilik e. geneetiline haigus.

Tema isaga ma pole kohtunud, kuna ta polnud meie tutvumise ajal enam elavate kirjas. Tema emal seda igatahes silmaga nähtavalt ei olnud, kui kohtusime.
Omal ajal ei pidanud eriti vajalikuks selle kohta ka küsimusi esitada, kuna polnud nö. minu asi.
Nüüd ei saa enam emalt midagi küsida, kuna ema on tal ka praeguseks surnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 10:47; 12.06 11:11; 12.06 12:22; 12.06 14:23; 12.06 14:39; 12.06 15:01; 12.06 15:18; 12.06 15:35; 12.06 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

The cause of vitiligo is unknown, but research suggests that it may arise from autoimmune, genetic, oxidative stress, neural, or viral causes.

Ehk siis vastus ühele su küsimusele. Haiguse päritolu on teadmata kuid uurimuste tulemusel on võimalik ka see haigus omale \”päranduseks\” saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaajaline armuke, kes on leppinud et ta jääbki armukeseks ja et tema pärast naist maha ei jäeta.
Kurb.
Valiks parimad geenid lapsele, mitte teadlikult haigeid.
Mul on ka nahaomapära – triipnahk. Esimene oma suguvõsas, kellel see on. Elu sees ei tahaks seda oma lastele, aga kunagi tea .. võibolla lapselastel lööb välja hoopis. Mis see paar vorpi või laiku ära ei ole? Piinlik on ja nõme on koguaeg kõigile seletada, et \”mis sul siin on?\”

PS! Vaatasin internetist vitiliigo pilte. Sa teemaalgataja oled ikka puhta HULL! Teadlikult riskida sellise jamaga (eriti arvestades, et suhet/armastust ei ole)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:13; 13.06 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Või on siiski võimalik, et tema vitiliigo on nö. kergemal kujul ja tema lapsed järgmise põlvkonnana ei pruugi haigestuda?

[/tsitaat]

Mehe isa ja isa õed-vennad olid puhtad. Vanaisa ja vanaisa vennal lõi välja. Minu mehel lõi välja pärast puberteeti, aga tema õel mitte. Mees ise ütles, et nende suguvõsas läheb ainult meesliini pidi edasi ja üle põlve. Meil on tüdrukud lapsed ja üsna noored veel. Midagi veel näha pole Noorimal oli umbes poole kuu vanuses miski nahaplekk, aga kadus ära.
Ühel mu tuttaval tüdrukul on ka sama häda. Välja lõi ülikooli ajal ning tema perekonnas pole varem sellist juhtumit olnud.
Ja siis tean veel üht inimest, kelle perekonnas lööb välja juba lapseeas ja nende lastel ja lastelastel.

Sinu mehe lastel ei pruugi midagi juhtuda, ka nende lastel mitte, keegi ei oska ette ennustada, kellel välja lööb. Lihtsam on ennustada kui suguvõsas on haigus mingit kindlat mustrit käinud, aga ka see ei ütle suurt midagi.
Haigus üldse ei pruugi välja lüüagi, oleneb palju ka sellest, mis keskkonnas lapsed viibivad, mida sisse söövad, palju keemiaga kokku puutuvad.
Pigmendi saab ka taastada, ravi on täiesti olemas, aga haigus jääb alles ja laigud tekivad ikka uuesti ja uuesti. Kui veel laigud on väikesed, siis ravi aitab, aga tegemist on kange hormoonraviga. Lõpuks oles seisus, kus ka kõige kangem hormoonravi ei aita.

Vähesel määral päike tõmbab laike tagasi, aga liigne päike hoopis tekitab juurde, samuti solaarium. Paljudel lööbki haigus välja pärast solaariumis käimist või pärast päikese põletust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 14:08; 12.06 14:31; 12.06 15:20; 12.06 15:23; 12.06 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, see on kohutav haigus ja lööb su lapsel kindlasti välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kardaksin teemaalgataja asemel karmavõlga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli mingi Eesti film kunagi \”Regina\” või midagi sarnast, kus üks kõrgelt haritud naine ka endale meest ei tahtnud ja sobivat laste isa otsis. Ma ei suuda meenutada, mis seal sai lõpuks. Kas naine leidis oma õnne? Laste sünd muudab väga paljusid vaateid elule ning mine tea, äkki muutub ka Sinu vaade ning sa tahad kõigest hingest selle mehega perekonda. See kõik saab väga paljudele inimestele aga valus olema. Soovitaksin kasutada spermadoonorit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midaiganes…lausa uskumatu tundub. Mees elab koos naisega, sest ta ARMASTAB teda ja lapsi, aga ometi teeb naise selja taga armukesele heast südamest lapse…
No see armukese pidamine võib veel arusaadav olla, ehk kodus ei saa nii palju, aga et mees TAHAB teha oma armukesele last, keda armuke just temaga tahab..see on lihtsalt nii ajuvaba…Oma naist armastav mees nii ei teeks..
Ja kes see mees on? Mingi tuvlialune sul et täidab kõik su soovid?
Mees on hale ja ise oled sa veel haledam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tänan asjaliku vastuse eest.
Kuidas on pärilikkusega? Kas lastele on see kuidagi edasi kandunud?
Sa mainisid vist ka, et see lööb märgatavalt välja üle põlvkonna? Seega Teie lastel ei ole tõenäoliselt, kui abikaasal on?

Seega ei pruugi minu lapsel ka seda tulla?
Või tähendab see, et kui mind huvitaval mehel on ainsaks vitiliigo ilminguks hele nahk ja heledad juuksed ning kõik muud sinupoolt kirjeldatud sümptomid puuduvad, siis temal tegelikult ei ole vitiliigo nö. aktiivselt välja löönud ja ta on ainult geeni edasi kandev ja tõenäoliselt on meie ühine laps hoopis selleks lüliks, kellel ka rasked sümptomid tulevad?

Või on siiski võimalik, et tema vitiliigo on nö. kergemal kujul ja tema lapsed järgmise põlvkonnana ei pruugi haigestuda?

Kui nüüd raudselt toetuda sellele üle-põlvkonna reeglile, siis milliste sümptomitega loetakse inimest vitiliigot aktiivselt põdevaks ja milliste sümptomitega lihtsalt geeni kandvaks?[/tsitaat]

Mingit üle-põlvkonna reeglit pole olemas. Kandjal polegi sümptomeid, tal on vastav alleel lihtsalt olemas, aga ei avaldu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no sorry. vallalisel naisel on vaba voli elada, kuidas tema tahab ja tegeleda tegevustega, mis teda õnnelikuks teevad. oma moraali võid jätta sellele mehele. ja mingid õpetussõnad isegi mehe abikaasale, sest selleks, et mees niimoodi aastaid stabiilselt kõrvalt paneb, selleks peab abikaasa ikka kodus parajalt ka \”vaeva nägema\” oma käitumisega.[/tsitaat]

Kui mees pani seda naist juba enne abiellumist ja jätkas seda kogu abielu vältel, siis vaevalt ametlikul abikaasal sellega midagi pistmist on, mees valiski endale koju lihtsalt mingi kohatäite.

Aga loomulikult ei pea naine mõtlema võõrale perele, aga tema asi on mõelda oma lapsele, kes tahab ühel päeval teada, miks ta ei või kohtuda oma isapoolsete vanavanematega, oma vendade ja õdedega jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle pika aja olen perekoolis ning see siin esimene teema, mida lugesin. Aga üks kuldne reegel käib endiselt perekooli kohta- usud poolt, saad poolega ikka petta 🙂

Minul on samuti vitiliigo (olen 29 aastane naine). Kuna olen heleda nahaga, siis talvel ei ole mitte midagi näha. Suvel kasutan isepruunistavaid kreeme. Minu elu ei ole see küll kuidagi rikkunud (kui sellist sõna võib üldse kasutada). Olen end suhteliselt heale järjele töötanud ning meeste puudust ei ole kunagi olnud (olen selles suhtes väga pirtsakas, ning 99% perekooli naiste mehed praagiksin kindlasti koheselt välja).

Mul on ka laps (10 aastane tumedama nahaga tüdruk, temal ei ole hetkel vitiliigot täheldanud).

Kui mehe geenid on head(pikkus, teadmised, ….) ja Sinul soov kohe last saada, siis mina Sinu asemel vitilligot ei kardaks (olen elanud sellega lapsest saati ning see ei ole minu elu mitte kuidagi takistanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbrannal on vitiliigo (valged laigud) ja et need ei avalduks suvel päikesega, kasutab ta päikeseblokaatorit ja ei käi väga päikese käes. Kuid need on siiski sama suurusjärgu nahavead kui teise inimese sünnimärgid või tedretähed.
Samuti oli mul kunagi meessõber, kellel vitiliigo avaldus väikese oti piirkonnas ja tema peenis oli lapiline nagu mustavalgekirju lehm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks jahuda midagi geenidest kui kavatsed lapse isata üles kavatada? Mis kasu on geenidest kui su laps normaalset pereelu ei näe kunagi! Ma siiralt loodan, et sa saad hakkama. Aga üldiselt kasvavad vaimselt ja füüsiliselt terved lapsed kodudes kus on ema ja isa, kes armastavad teineteist ja oma lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kui mõni naine, kellel on kodus vitiliigot põdev mees või lapsed (või mõlemad), juhtub seda siin lugema ning suudab mõelda ka veidi muus suunas kui abikaasa võimalik truudusetus, oleks nii lahke ja jagaks minuga oma kogemusi selle haiguse kulu ja pärilikkuse osas, siis oleks ma küll südamest tänulik igakülgse info eest. :)[/tsitaat]

Minul on \”kodus\” vitiliigot podev mees ja meil on ka 2 taiesti tervet last.
Hele nahk ja juuksed ei ole vitiliigo veel – see on hoopis yks tavaline keskmine eesti mees 😀
Minu mees on t6mmu ja tumedate juustega, muidu igati terve ja eluaeg tegelenud ka spordiga. Tema vitiliigo avaldub vaikestes valgetes laikudes, mis aeg-ajalt valja loovad. Need ei sega tema elu mitte kuidagi ja muid symptomeid nendega ei kaasne. 6nneks on tal need kohtades, kus keegi neid ei nae ja vahel kaovad paris ara. Arstidelt pole ta veel siiani abi saanud, kuigi on proovinud erinevaid ravimeid. Mina olen tahele pannud, et tal ilmnevad need laigud stressirohketel aegadel ja siis jalle kaovad. Meie tutvumise alguses ei olnud tal yldse seda probleemi, aga kui oleks olnud, poleks ma iialgi moelnud, et \”kas tasub yldse lapsi teha temaga\”. Ta on suureparane mees ja isa oma lastele, mis koige tahtsam – ta on aus ja hooliv, ta ei teeks iial midagi sellist nagu teemaalgataja \”ideaalne mees\”. Minu jaoks on siiski tahtsam (kui vitiliigo) see, et lapsed saaks tehtud mehega, kes ei motle alumise otsaga ja kellel oleks ka piisavalt moistust antud, et need geenidega lastele edasi anda. Minu arvates teemaalgataja valjavalitud mees kyll haid geene ei kanna. Mingi valelik ja vastutsutundetu jorss, kelle sooviks on vaid syydimatult paljuneda. Selle peale peaks teemaalgataja motlema hoopis.

Teemaalgataja, kui Sul on materiaalselt voimalik yksi last kasvatada, siis minul jallegi tekkis kysimus, et miks siis kuntslik viljastamine yle jou kaib ja mees peaks selle kinni maksma? Kas oled ikka teadlik, et laste kasvatamine on kordi kulukam kui viljastamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 23:03; 12.06 23:11; 12.06 23:55; 13.06 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… ja veel, et kui teemaalgataja on oma s6nul majanduslikult kindlustatud ja voimalik ise last kasvatada, siis on arusaamatu minu jaoks see noue mehel viljastamine kinni maksta. Kui juba lastetegemine yle jou kaib, siis mismoodi sa ette kujutad teda yksi kasvatada?? Lastekasvatus on kulukas, palju kulukam kui kunstlik viljatsamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 23:03; 12.06 23:11; 12.06 23:55; 13.06 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Samuti oli mul kunagi meessõber, kellel vitiliigo avaldus väikese oti piirkonnas ja tema peenis oli lapiline nagu mustavalgekirju lehm. [/tsitaat]
sõber oli neeger või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minul on \”kodus\” vitiliigot\” podev mees ja meil on ka 2 taiesti tervet last.
[/tsitaat]

Haigus avaldub umbes pooltel juhtudel enne 20. eluaastat, pooltel juhtudel hiljem, nii et praegu on vara öelda, kas lapsed on täiesti terved või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nyyd veel arutleda vitiliigo parilikkusest, siis mismoodi seletada seda, et taiesti tervetele vanematele synnib vitiliigot p6dev laps? Minu abikaasa peres mitte kellelgi ei ole seda ja ometi l6i tal see valja(30ndates). Nii et voimalik, et tegemist pole yldse päritava haigusega. Ka meditsiiniliselt pole sellele toestust veel. Seega, samuti meist(tervetest) keegi pole kaitstud selle eest, et meile synnib laps kes vitiliigot poeb.
Yldse, minu arvates pole tegu teab mis hullu haigusega, kui see just vaga raskel kujul ei avaldu. Tapselt nagu keegi kirjutas, see pigem kosmeetiline viga, nagu synnimargid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 23:03; 12.06 23:11; 12.06 23:55; 13.06 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaks mainima, et su ideel on jumet, aga…

http://elbiruniblogspotcom.blogspot.com/2011/10/vitiligo-signs-and-symptoms-aad.html
mul on 1 tuttav VALGE mees, kelle käed ja nägu on naaatukese hullemad kui nendel piltidel. (must mees pildil, aga valge mehe näos on asi 10 korda koledam)
see mees on väga õnnetu, ta vaevleb haiguse pärast aastid depressioonis ja lõppeks jättis ta nainegi ta maha, sest avalikus sektoris ei sobinud sellise mehega koos ennast näidata. tegu on 50pluss inimestega nüüdseks. sel mehel lõi välja 30 aastate algul.
avalikku sektorisse tööle ei võeta, ainult firmajuhid, suure kontserni itimehed ja klientide eest varjul kontoritöötajad võivad sellist välimust lubada… nii, et mõtle sellele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Haigus avaldub umbes pooltel juhtudel enne 20. eluaastat, pooltel juhtudel hiljem, nii et praegu on vara öelda, kas lapsed on täiesti terved või mitte.[/tsitaat]

No mu mehel avaldus see alles 30ndates ja oma paari vaikse vitiliigo laiguga pole ta ka mingi \”haige\” mees, et nyyd paaniliselt karta oma laste tuleviku ees. Te ajate siin natuke pilli l6hki minu arvates. Tegemist on siiski pigem kosmeetilise iluveaga(sest muid symptomeid sellega ei kaasne), minu jaoks oleks naiteks palju hairivam mehe 6llekoht, kiilaspaisus, lame lontis tagumik, suured korvad jne(kui nyyd juba \”iluvigadest\” raakimiseks laks). Paar vitiliigo laiku ei ole mind kunagi hairinud, AGA mind hairib 10X rohkem naiteks mu enda r6ve ohatis huulel, mis iga aastal talvel valja loob ja sydamest loodan, et mu lapsed seda nuhtlust kaela ei saa 😀 Ma vist poleks ka pidanud lapsi saama(sel juhul pea pooled meist ei peaks saama lapsi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 23:03; 12.06 23:11; 12.06 23:55; 13.06 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtted, mis mul teemat lugedes pähe kargasid:

1. Teemaalgataja, sa tundud päris nutikas. Miks sa siis vitiliigo kohta ei googelda, vaid küsid perekoolist. Sellest on päris palju kirjutatud. Näiteks täitsa juhuslikult oli eilses DM-s artikkel:
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2157873/Vitilio-How-stress-bleach-colour-skin-Thats-happened-Emma-new-drug-ease-anguish-.html
Sealt kokku võttes: vitiliigo on pärilik autoimmuunhaigus, mis võib vallanduda/ägeneda stressis, rõhutatakse kaasnevaid psüühilisi probleeme, üks paljutõotav uus ravim on katsetuses.
Kindlasti leiad ka väärtuslikumat infot.

2. Mõttekäigud teemadel, kes/kas peaks kunstliku viljastamise maksma, on lapsikud. Kui sul raha nii hirmsasti napib, siis kas maksab üldse last saada? Ega doonorspermaga viljastamine pole IVFi mõõtu ja hinnaskaalas protseduur.

3. Sa üritad mõista anda, et sinu lähedus kõnealuse mehega on suurem/püham, kui lähedus selle mehe ja tema naise vahel iialgi olla saab. Võib-olla tõesti, kui sina jätkuvalt pildis oled. Äkki oleks väärikam kõrvale hoida ja anda neile võimalus.

4. Ma ise valiks 100% doonorsperma variandi. Nii haiguse kui moraali seisukohast lähtudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kass03 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üle pika aja olen perekoolis ning see siin esimene teema, mida lugesin. Aga üks kuldne reegel käib endiselt perekooli kohta- usud poolt, saad poolega ikka petta 🙂

Minul on samuti vitiliigo (olen 29 aastane naine). Kuna olen heleda nahaga, siis talvel ei ole mitte midagi näha. Suvel kasutan isepruunistavaid kreeme. Minu elu ei ole see küll kuidagi rikkunud (kui sellist sõna võib üldse kasutada). Olen end suhteliselt heale järjele töötanud ning meeste puudust ei ole kunagi olnud (olen selles suhtes väga pirtsakas, ning 99% perekooli naiste mehed praagiksin kindlasti koheselt välja).

Mul on ka laps (10 aastane tumedama nahaga tüdruk, temal ei ole hetkel vitiliigot täheldanud).

Kui mehe geenid on head(pikkus, teadmised, ….) ja Sinul soov kohe last saada, siis mina Sinu asemel vitilligot ei kardaks (olen elanud sellega lapsest saati ning see ei ole minu elu mitte kuidagi takistanud. [/tsitaat]
Aga milleseid isepruunistuvaid kreeme sa kasutad? Ja kas need peidavad ka need heledad laigud ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kass03 kirjutas:[/small]

Aga milleseid isepruunistuvaid kreeme sa kasutad? Ja kas need peidavad ka need heledad laigud ära? [/tsitaat]

Heledanahalistel võivad tulla ka tumedad laigud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:13; 13.06 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vitiliigo ehk nahaaluse pigmendi kadumine.
olen keskealine naine, mul tuli esimene laik 16aastaselt. umbes 20selt tulid järgmised.
need laigud on ja ei kao kuskile, ainult suurenevad. päiksekreeme peab ohtralt kasutama, muidu põlevad need heledad kohad ära, hakkavad veritsema. ma olen oma suguvõsas ainuke, kel see on. nahaarst ütles, et see pole pärilik. lapsed mul kõik ilusa ja terve nahaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan siiski teemat kommenteerides veel, et seda, kas haigus on pärilik või juhuslikult ilmnenud, ei tea iial.
Nt vanasti oli esimese tüübi diabeet puhtalt pärilik haigus, enam mitte 100%. Sõbranna lapsel on raske geenihaigus, mis reeglina on pärilik, kuid kummagi lapsevanema peres seda haigust esinenud pole, tegid ka geeniuuringu, kumbki pole ka haiguse geeni kandja, ikkagi sündis neil väga haruldase haigusega laps.

Et sa haiget last ei saa, ei garanteeri keegi, et selle mehe haigus pärilik pole, ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:12; 12.06 12:31; 12.06 15:38; 13.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on vitiliigo minu vanaemal, aga rohkem peres esinenud ei ole – ei tema laste, lastelastel ega ka lastelastelastel. Nii et… selle pärast viljastumist välistada poleks küll õige, kui kõik muu klapib. Jõudu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et see ei ole nüüd küll haigus mille pärast muretseda. On hullemaid pärilike haigusi ja keegi ei tea mis millisel põlvkonnal välja lööb. Sa ei saa ka kindel olla, et sinu enda suguvõsas seda ei esine.

Lihtsalt, kõige pärast ei jõua muretseda ja vitiliigo ei ole kindlasti asi millele energiat raisata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailmas on 6 miljardit inimest ja ikka on tarvis olla aastaid abielumehe armuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted vitiliigo pärilikkus (riskida või mitte)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.