Esileht Ilu ja tervis Võitlus söömissõltuvusega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Võitlus söömissõltuvusega

Postitas:

Kas on keegi kuulnud, kus Tallinnas sellealast psüholoogi konsultatsiooni võiks saada?
Tean, et selle teemaga tegelevad vaid vähesed.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:56; 07.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi ei tea, aga tean, et Aigi Vahing, kes ise on eksbuliimik ja aastaid selle probleemiga hädas olnud ning nüüd lahenduse leidnud, korraldab kahepäevaseid kursusi Tallinnas söömissõltuvuse teemal. Guugelda seda nime, siis leiad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 12:24; 01.03 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et psühholoog aitab? Milline sul söömissõltuvus on, kuidas väljendub?

Mul on ka, aga ma isegi ei hakka mingit psühholoogilist abi otsima, sest kuidas see saaks aidata. Aidata saab ennast ainult ise. Mitte enam käia seda sama rada ja teha neid samu vigu(kasvõi poes). Teoorias tundub nii lihtne, kas kellegi jutt paneks tõesti käitumist muutma? Ma saan ju ise ka aru kui kahjulik see on ja kuidas elus on tegelikult nii palju muud olulist.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 23:48; 09.03 10:51; 10.03 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sensuses on midagi.
Samas minagi arvan, et see on vaid enesepettus, järjekordne jänesehaak, mille järel ohata – mu probleem on lahendamatu.
Aidata saad end vaid ise.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas järjele mõned aastad tagasi Paul McKenna raamat https://www.rahvaraamat.ee/p/ma-teen-su-saledaks-cd/422036/et?isbn=9789985996683
Rõhutan meelega: aitas järjele, sest töö tuli ikka endal ära teha ja see oli väga aeglane kaalukaotus, umbes 1 kg kuus. Tulemus on see-eest püsinud ja olen väga rahul. Kui su eesmärk on saada aru oma psühholoogilisest probleemist, mis söömissõltuvust põhjustab, siis saad kindlasti pildi selgemaks. See raamat on ainult läbimüüdud, võibolla leiab raamatukogust või siis saab amazonist tellida ingliskeelset “I can make you thin” – kasutatud raamatu saab sealt mõne euroga, nii et see on peale kõige muu veel kõige odavam psühholoog.:)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 12:24; 01.03 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa selle vastu abi kuskilt. ise alates keskkooliajast buliimiaga kimpus, lihtsalt katsun neid hooge vähendada ja kontrolli all hoida, päriselt vabanemine pole kindlasti võimalik.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 16:25; 05.03 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.apollo.ee/liigne-kaal-tekib-tunnetest.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel juhul põhjustab alalist nälga mõne
vitamiini või mikroelemendi puudus.
Kui õnnesub see (katseliselt?) avastada ja
täiendavalt süüa, on kergem.
Enamus maitseaineid parandab
seedimist ja tõstab isu. Järelikult on
kaval loobuda maitseainetest.
Algul on harjumatu. Kui Teie naisele
meeldib Teile valmistada ainult
maitsvaid toite, siis vahetage naine.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel juhul põhjustab alalist nälga mõne

vitamiini või mikroelemendi puudus.

Kui õnnesub see (katseliselt?) avastada ja

täiendavalt süüa, on kergem.

Enamus maitseaineid parandab

seedimist ja tõstab isu. Järelikult on

kaval loobuda maitseainetest.

Algul on harjumatu. Kui Teie naisele

meeldib Teile valmistada ainult

maitsvaid toite, siis vahetage naine.

Sul on enter-klahviga mingi eriline teema?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:58; 14.04 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi ei tea, aga tean, et Aigi Vahing, kes ise on eksbuliimik ja aastaid selle probleemiga hädas olnud ning nüüd lahenduse leidnud, korraldab kahepäevaseid kursusi Tallinnas söömissõltuvuse teemal. Guugelda seda nime, siis leiad.

Loen just tema raamatut “Valik”, mis sel teemal jutustab. Ehk on see abiks kellelegi veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama lootusetus olukorras. 20 aastat olen võidelnud. Sealhulgas käinud Tartus psühhiaatri juures, kes sisuliselt ainult irvitas ja saatis mu kõrvalkabinetti toitumisnõustaja juurde, kes oli u 150-kilone mammi ja õpetas mind, et pean hommikuti putru sööma ja lõuna peab lõppema magustoiduga ja õhtuooteks kl 20 paiku on parim saiake ja magus tee… JA ma ei liialda. Loomulikult mingit abi ei saanud.

Ainus, mis on aidanud, on lchf, mida suutsin järgida terve aasta. Tõesti, isud kadusid. Aga siis libastusin ja nüüd 2 aastat pole saanud rajale tagasi ja asi läheb järjest hullemaks.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:40; 06.03 15:36; 08.03 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama lootusetus olukorras. 20 aastat olen võidelnud. Sealhulgas käinud Tartus psühhiaatri juures, kes sisuliselt ainult irvitas ja saatis mu kõrvalkabinetti toitumisnõustaja juurde, kes oli u 150-kilone mammi ja õpetas mind, et pean hommikuti putru sööma ja lõuna peab lõppema magustoiduga ja õhtuooteks kl 20 paiku on parim saiake ja magus tee… JA ma ei liialda. Loomulikult mingit abi ei saanud.

Ainus, mis on aidanud, on lchf, mida suutsin järgida terve aasta. Tõesti, isud kadusid. Aga siis libastusin ja nüüd 2 aastat pole saanud rajale tagasi ja asi läheb järjest hullemaks.

kusjuures, mul sama, kasutan lchf ja isud on vähenenud. vahel tekib nõrkushetk, siis õgin ja öögin aga samas tean, et see on ühekordne libastumine. positiivne on see, et kaal langeb aga tänu lchf´le on kõht täis, õhtuti söömist väldin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 16:25; 05.03 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu psühhiaater soovitas mul lisaks endale mingi obessiiv-kompulsiivsete häirete terapeudi juurde minna, kuna tegemist on kompulsiivse toitumishäirega minu puhul. kahjuks ei mäleta enam selle spetsialist täpset ametinimetust 🙁 kuidagi üldse ei jäänud meelde, järgmisel korral küsin uuesti 😀
aga igal juhul on see psühhiaatri teema ja on olemas ka toitumishäiretele spetsialiseerunud psühhiaatrid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ga igal juhul on see psühhiaatri teema ja on olemas ka toitumishäiretele spetsialiseerunud psühhiaatrid.

No mina käisingi Tartus ju spets toitumishäirete osakonnas ja sain sellise kogemuse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:40; 06.03 15:36; 08.03 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei läinud asi nii hulluks vist ja mu jutust ei pruugi kellelegi abi olla, aga kuna olen pikalt söömissõltuvusega maadelnud ja hetkel on olukord ca kuu aega rahulik olnud, siis siiski soovitan – mul on praegu u kuu aega tohutult abi olnud intervallsöömisest (söön 7 tunni jooksul päevas, seejärel “paastun” 17 tundi, aga sageli tehakse seda vahekorras 8/16). Tunnen esimest korda elus, et “dieet” ei ahista mind absoluutselt ja mul tõesti pole tekkinud seni veel taltsutamatut isu valel ajal. Üllatuslikult pole ka söömisperioodil suuremat isu kui muidu oli, veidi kartsin, et äkki olen siis padunäljane ja hakkan arutult sisse vohmima.

Lisan, et kuu aega on väga lühike aeg ja loomulikult võib millalgi tagasilööke olla, aga praegu on hea ja rahulik ja väga jätkusuutlik tunne igatahes. Söön harilikku toitu, aeg-ajalt magustoiduks ka kooki vms mitte kõige tervislikumat, aga tõesti kordades vähem kui varem, sest lihtsalt ei teki vajadust enam.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Arvan, et minu probleem ikka kõva kraad kangem, kui siin eelpool mainitud.
Elan pm ainult söögi nimel. Mõtlen kogu aeg söögist, premeerin ja lohutan ennast sellega.Kui päeva jooksul “midagi head” ei saa, olen tujust ära ja tihti siiki leian lõpuks selle võimaluse, et toiduga enda tuju parandada.
PÄeva jooksul käib sada korda mõte peast läbi, et pean midagi endaga ette võtma, aga no ei suuda ennast kokku võtta.
Olen elu jooksul igasugu vigureid endaga teinud, aga kokkuvõtteks olen ikka ülekaaluline.
Tean väga hästi, mida ja kuidas teha, aga no ei leia endas seda jõudu ja motivatsiooni. Olen väga kerge alla-andja ja ei suuda ennast üldse selles osas taltsutada ega piirata. Masendav …
Sellepärast uuringi, et kas oleks Tallinnas selleteemalist abi saada. Alustama peaks ju minu puhul mõtlemisest ja toitu suhtumisest.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:56; 07.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tundu “kraad kangem” kui eelnevad kommentaarid, pigem ikka kraad kergem.
Anoreksia ja buliimia on midagi palju tõsisemat kui see mida sina kirjeldad – motivatsioonipuudus ja suutmatus ennast käsile võtta ei ole kuidagi “kangem” kui buliimikute või anorektikute vale kehataju, temperatuuritaju jm sümptomaatika. Ja ma olen kliiniline psühholoog, nii et ma tean, millest ma räägin. Psühholoogid, kes spetsialiseeruvad toitumishäiretele ei tegele lihtsalt motivatsioonipuudusega vaid ikka diagnoositud raskete häiretega.
Kui teisiti ei saa, siis lase tasuline maovähendusoperatsioon teha (kui on piisavalt suur kaal, saab ka haigekassaga). Sellega võib loomulikult kaasuda palju tüsistusi ja mitte kõik ei ole edulood, aga kui muu ei aita, siis ei aita. Kui sul endal pole piisavalt motivatsiooni, ei saa ka psühholoog sind aidata.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et minu probleem ikka kõva kraad kangem, kui siin eelpool mainitud.

Kahjuks ikkagi ma tean, mida tunned. Mina mõtlen ka TERVE päeva toidust. Kusjuures katsun seda ikkagi pereliikmete eest varjata, söön salaja ja meeletutes kogustes.

Planeerin ette, kuidas saaks olla kuskil üksi, et siis süüa jne.
Maovähendusoperatsiooni peale ei maksa sellise häirega mõelda. Usun, et kui mina laseks seda teha, siis ma lihtsalt sööks ennast surnuks.
Ma olen loobunud mõttest olla jälle 50-kilone, aga tahaks saada terveks, et ei peaks kogu aeg toidule mõtlema.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 10:40; 06.03 15:36; 08.03 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraad kangem vaevalt, aga proovi intervalltoitumist. See ei ole mingi “vigur” ega raske asi, mida pidada. Lihtne asi- sööd normaalselt teatud aja ja ei sää teatud aja. Ja nii ka ei saa, et täiskasvanud inimene laiutab käsi, et ta oma söömise vastu mitte midagi ette võtta ei saa. Siis ei aita psühhiaater ega psüüholoog ka, kui ainult sind jõustada ja nõustada ja innustada oma elu eest ise vastutama, seda ei saa keegi teine nagunii sinu eest teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu iga sõltuvusega, algab lahendus ikka probleemi tunnistamisega. Kuni sa end toiduga “premeerid”, ja ise usud end korras olevat, seda lahendust ei saagi tulla. Tuleb sisse seada piirid, kindlad kellaajad ja kogused, mil sööd, mis aitaksid asja kontrolli all hoida. Tass teed ja üks küpsis pole kedagi paksuks , olgu siis kell 20 õhtul. Hullem on end täis nuumata või intervall toituda, mis pole inimese loomulik olek. Enesekiitusevajadusele tuleb leida teine väljund, hakkad nt söömise asemel jalutamas käima, rattaga sõitma, koeraga jooksmas käima. Ühtlasi pead mõtlema, mis on sind viinud liigsöömisele ja endas selgusele jõudma. Ülekaal pikas perspektiivis on tervisele üks kahjulikumaid asju, nagu ka anoreksia ja buliimia.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu iga sõltuvusega, algab lahendus ikka probleemi tunnistamisega. Kuni sa end toiduga “premeerid”, ja ise usud end korras olevat, seda lahendust ei saagi tulla. Tuleb sisse seada piirid, kindlad kellaajad ja kogused, mil sööd, mis aitaksid asja kontrolli all hoida. Tass teed ja üks küpsis pole kedagi paksuks , olgu siis kell 20 õhtul. Hullem on end täis nuumata või intervall toituda, mis pole inimese loomulik olek. Enesekiitusevajadusele tuleb leida teine väljund, hakkad nt söömise asemel jalutamas käima, rattaga sõitma, koeraga jooksmas käima. Ühtlasi pead mõtlema, mis on sind viinud liigsöömisele ja endas selgusele jõudma. Ülekaal pikas perspektiivis on tervisele üks kahjulikumaid asju, nagu ka anoreksia ja buliimia.

Ei no õige ja väga tore ja lihtne. Tee ja üks küpsis….selles see probleem söömissõltuvusega ongi ju. Et ei ole üks küpsis. Nagu alkohoolikul ei ole üks pits laupäeva õhtul. Intervall on sellepoolest hea, et sa lepid endaga kokku, et ühtegi küpsist ei võta. Minumeelest on nii lihtsam.

Ma proovin sellest üle olla nii, et ei osta endale koju selliseid asju, mida ma üle söön. Mul ei ole mingit shokolaadi tahvlit kodus, millest siis tüki kaupa võtta, jäätist ka ei ole. Kui ma luban endale midagi, siis ma ostangi poest täpselt nii palju. Perega on selles mõttes keeruline, et ikka peab kapis midagi süüa olema, kuigi ma olen ennast sinna maani viinud, et need mida nemad tavaliselt söövad, ei ole minu toit. Kuigi kui hoog peale tuleb olen vorsti saia majoneesiga ka vitsutanud (suht jälk asi ju tegelikult)

See on muidugi õige, et ise tuleb ennast aidata

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 23:48; 09.03 10:51; 10.03 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perega on selles mõttes keeruline, et ikka peab kapis midagi süüa olema, kuigi ma olen ennast sinna maani viinud, et need mida nemad tavaliselt söövad, ei ole minu toit. Kuigi kui hoog peale tuleb olen vorsti saia majoneesiga ka vitsutanud (suht jälk asi ju tegelikult)

Siit saab tihti lugeda, et perele/lastele peab ikka seda ja teist ebatervislikku ostma. Aga miks? Miks peab perele olema sai, keeduvorst ja majonees kapis? Mitte keegi ei pea selliseid asju sööma, see ei ole ju mingi inimõigus rämpsu süüa? Kes harjutas selle “pere” mingit jama sööma? Harjutagu siis ümber.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 11:13; 11.03 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatakse, et iga sõltuvus tuleneb millegi puudusest. Mõtle, mida kompenseerid söögiga?

Teemaalgatajal tundub söömine olevat tugevalt seotud emotsioonidega ja just selle teemaga tegeleb Aigi Vahing ja Teadliku muutuse kunst.

Küllap tead, et söömine peaks olema vajaduspõhine, mitte soovipõhine ja sööma peaks ikka päris toitu ning mõistlikus koguses.
Kas armastad ennast, tahad endale ja oma kehale parimat? Kui jah, siis otsusta ja tee õiged valikud! Edu 😉

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Arvan, et minu probleem ikka kõva kraad kangem, kui siin eelpool mainitud.

Elan pm ainult söögi nimel. Mõtlen kogu aeg söögist, premeerin ja lohutan ennast sellega.Kui päeva jooksul “midagi head” ei saa, olen tujust ära ja tihti siiki leian lõpuks selle võimaluse, et toiduga enda tuju parandada.

PÄeva jooksul käib sada korda mõte peast läbi, et pean midagi endaga ette võtma, aga no ei suuda ennast kokku võtta.

Olen elu jooksul igasugu vigureid endaga teinud, aga kokkuvõtteks olen ikka ülekaaluline.

Tean väga hästi, mida ja kuidas teha, aga no ei leia endas seda jõudu ja motivatsiooni. Olen väga kerge alla-andja ja ei suuda ennast üldse selles osas taltsutada ega piirata. Masendav …

Sellepärast uuringi, et kas oleks Tallinnas selleteemalist abi saada. Alustama peaks ju minu puhul mõtlemisest ja toitu suhtumisest.

Kas need isud on sul ainult ebatervisliku järgi? Vaheta toidulaud välja – osta brokkolit, lillkapsast, paprikat, porgandit, kurki jne, lõika viilud ja kui tunned vajadust midagi süüa, söö selliseid asju. Probleemi see küll ei lahenda, aga ülekaalu vähendab kindlasti.

Ja mis veel – mine trenni! Paljud inimesed vähendavad rämpsu söömist automaatselt, kui treenivad, sest kui sa oled ennast seal trennis ikka korralikult “ära ajanud”, siis ei tõuse käsi nii kergelt mitte krõpsupakki või jäätist haarama. Isegi kui selles plaanis trennist abi ei ole, siis on trenn kehale hea igal juhul, balansseerib natukenegi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perega on selles mõttes keeruline, et ikka peab kapis midagi süüa olema, kuigi ma olen ennast sinna maani viinud, et need mida nemad tavaliselt söövad, ei ole minu toit. Kuigi kui hoog peale tuleb olen vorsti saia majoneesiga ka vitsutanud (suht jälk asi ju tegelikult)

Siit saab tihti lugeda, et perele/lastele peab ikka seda ja teist ebatervislikku ostma. Aga miks? Miks peab perele olema sai, keeduvorst ja majonees kapis? Mitte keegi ei pea selliseid asju sööma, see ei ole ju mingi inimõigus rämpsu süüa? Kes harjutas selle “pere” mingit jama sööma? Harjutagu siis ümber.

Ma ei saa keelata (ja ei taha ka) ülejäänud perel söömast kõike, eriti kuna neil probleemi ei ole. Mu 5aastane poeg, kes on väga aktiivne, tahab vahel meega saia või abikaasa tahab hommikul panna teelusika täie majoneesi omletile. See söök ei ole tegelikult jama ega ebatervislik, oluline on kogused. Probleem on minul, ma olen niigi välja rookinud kappidest enam-vähem kõik, mis mul tekitab söömisööste. Aga ma vist sööks jahukörti ka hädaga…

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 23:48; 09.03 10:51; 10.03 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perega on selles mõttes keeruline, et ikka peab kapis midagi süüa olema, kuigi ma olen ennast sinna maani viinud, et need mida nemad tavaliselt söövad, ei ole minu toit. Kuigi kui hoog peale tuleb olen vorsti saia majoneesiga ka vitsutanud (suht jälk asi ju tegelikult)

Siit saab tihti lugeda, et perele/lastele peab ikka seda ja teist ebatervislikku ostma. Aga miks? Miks peab perele olema sai, keeduvorst ja majonees kapis? Mitte keegi ei pea selliseid asju sööma, see ei ole ju mingi inimõigus rämpsu süüa? Kes harjutas selle “pere” mingit jama sööma? Harjutagu siis ümber.

Ma ei saa keelata (ja ei taha ka) ülejäänud perel söömast kõike, eriti kuna neil probleemi ei ole. Mu 5aastane poeg, kes on väga aktiivne, tahab vahel meega saia või abikaasa tahab hommikul panna teelusika täie majoneesi omletile. See söök ei ole tegelikult jama ega ebatervislik, oluline on kogused. Probleem on minul, ma olen niigi välja rookinud kappidest enam-vähem kõik, mis mul tekitab söömisööste. Aga ma vist sööks jahukörti ka hädaga…

Juba hakkadki ilustama – meesai, TEELUSIKATÄIS majoneesi…
Sai ja majonees tegelikult on küll jama ja ebatervislik. Ära peta ennast. Ja ära ilusta. Sa tead küll, et tegelikult ei söö su pere “vahest teelusikatäie mett või majoneesi”.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 11:13; 11.03 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen stressisööja, ehk siis kui on raskem periood, söön kõike mida kätte saan. Mul aitas süsivesikuvaba dieet. Magusaisu vähenes kenasti. Sööd proteiini ja rasva, need hoiavad kõhu täis ja ei näksi nii palju. Söön mune, peekonit, avokaadot, tomatit, kurki, kana, kala. Natuke marju võib ka. Kui on magusaisu, vahustan vahukoort, maitsestan steviaga ja panen peotäie marju, väga hästi rahuldab magusavajaduse. Võtsin kenasti 7 kilo alla ja üritan nüüd tubli edaspidigi olla. Koju ostan ainult neid toiduaineid mida tohin süüa, siis ei teki õhtul kiusatust. Selle kohta saab lugeda LCHF dieet, üks naine peab eesti keeles blogi ja inglise keeles on palju materjali ja retsepte netis.

_

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka aastaid võidelnud söömissõltuvusega. Ei olegi head lahendust leidnud. Käin regulaarselt psühhiaatri juures. Lisaks samas majas ka psühholoogi juures, kes on spetsialiseerunud just toitumishäiretele. Määrati AD-d (Flux), mis esialgu toimis päris hästi. Kahjuks mõju kestis vaid mõned kuud ja nüüd olen jälle augus.

Olen elu jooksul katsetanud erinevaid dieete ja osa võtnud erinevatest “liikumistest”. Olen proovinud kaaljujälgimist, päriselt nälgimist, lihtsalt kalorite lugemist, LCHF-i, lisaks seda viimast moeröögatust, mille nime ma ei oska öeldagi (see, kus räägitakse mingist “aknast”) ja kindlasti veel midagi, mis kohe ei meenu. Samuti olen end nõrkemiseni treeninud. Mind rahuldava lahenduseni ei ole seni veel jõudnud.

Kommentaar osaliselt kustutatud.

Perekool.ee kasutajatingimused
2. Perekool.ee kasutaja kohustused
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
3. Foorumi kasutamise kodukord
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli moderaator

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 10:07; 14.04 15:27; 14.04 21:29; 14.04 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei läinud asi nii hulluks vist ja mu jutust ei pruugi kellelegi abi olla, aga kuna olen pikalt söömissõltuvusega maadelnud ja hetkel on olukord ca kuu aega rahulik olnud, siis siiski soovitan – mul on praegu u kuu aega tohutult abi olnud intervallsöömisest (söön 7 tunni jooksul päevas, seejärel “paastun” 17 tundi, aga sageli tehakse seda vahekorras 8/16). Tunnen esimest korda elus, et “dieet” ei ahista mind absoluutselt ja mul tõesti pole tekkinud seni veel taltsutamatut isu valel ajal. Üllatuslikult pole ka söömisperioodil suuremat isu kui muidu oli, veidi kartsin, et äkki olen siis padunäljane ja hakkan arutult sisse vohmima.

Lisan, et kuu aega on väga lühike aeg ja loomulikult võib millalgi tagasilööke olla, aga praegu on hea ja rahulik ja väga jätkusuutlik tunne igatahes. Söön harilikku toitu, aeg-ajalt magustoiduks ka kooki vms mitte kõige tervislikumat, aga tõesti kordades vähem kui varem, sest lihtsalt ei teki vajadust enam.

Huvitav, loen ja mõtlen, kas mina olen selle kirjutanud. Täpselt samad mõtted ja kogemused, aga kirjastiil pole nagu minu oma. Olen samuti alates veebruarist IF (intervall-söömine eesti keeles) rakendaja. Kaotanud sellega 7-8 kg, üle 10 on veel vaja. Esimest korda elus tunnen, et see on meetod, millega saan hakkama. On äärmiselt tobe soovitada söögi-sõltlasele, et söö vaid 1 küpsis. Keegi ei soovita ju alkohoolikule, et joo vaid 1 pits – võib-olla soovitatakse ka, ega tea. Mõlema sõltuvuse puhul ju see ongi, et sõltuvus on tugevam kui inimene. Seega, kui on alustatud, ükspuha kas alkoholi või küpsisega, jätkatakse nii kaua, kuni kõik on otsas.
IF ongi minu pääseteeks, et peale teatud kella-aega EI söö mitte midagi. Ja samas tean, et nagu tuleb hommik, võin süüa KÕIKE, sh neid neetud küpsiseid 🙂
Olen selle 3 kuu jooksul aru saanud, et hommikuti ongi hea ja kerge, ei vaja näksimist. Näksimise vajadus tekib tööl, alates kella 14-st ja kestab (kestis) kuni magamaminekuni. Sealt mul need ülekilod tulid – võitle palju tahes, ühel hetkel lööd käega, et mis see 1 küpsis siis on. Enamasti ei saanud võitu (loe: ei viitsinud mõttes võitlust pidada väikese häälega, kes ütles, et küpsis on ju nii hea ja võta veel 1, võta veel 1…).
Mina olen tänaseks enda pääsetee leidnud. Olen ka igasugu teraapiates käinud, aga söögiteemat pole ükski neist lahendanud. Olen leppinud mõttega, et kui on valik olla sõltuvuses ja paks või olla sõltuvuses ja norm kehakaaluga, siis valin selle viimase. Ega elu saagi vist täiuslik olla 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:05; 14.04 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tundu “kraad kangem” kui eelnevad kommentaarid, pigem ikka kraad kergem.

Anoreksia ja buliimia on midagi palju tõsisemat kui see mida sina kirjeldad – motivatsioonipuudus ja suutmatus ennast käsile võtta ei ole kuidagi “kangem” kui buliimikute või anorektikute vale kehataju, temperatuuritaju jm sümptomaatika. Ja ma olen kliiniline psühholoog, nii et ma tean, millest ma räägin. Psühholoogid, kes spetsialiseeruvad toitumishäiretele ei tegele lihtsalt motivatsioonipuudusega vaid ikka diagnoositud raskete häiretega.

Kui teisiti ei saa, siis lase tasuline maovähendusoperatsioon teha (kui on piisavalt suur kaal, saab ka haigekassaga). Sellega võib loomulikult kaasuda palju tüsistusi ja mitte kõik ei ole edulood, aga kui muu ei aita, siis ei aita. Kui sul endal pole piisavalt motivatsiooni, ei saa ka psühholoog sind aidata.

Hoidku jumal selliste kliiniliste psühholoogide eest. Aga kui nõu annavad sellised “asjatundjad”, siis pole ime, et inimesed abi ei saa.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 13:19; 14.04 14:29; 14.04 19:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Võitlus söömissõltuvusega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.