Esileht Tööelu, raha ja seadused. Võla aegumine.

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Võla aegumine.

Postitas:

Jäin 2007 aastal võlgu SMS-laenud, 3 andsid kohtusse ja 2008 lõpuks sain makstud ära. Üks jäi era inkasosse tiksuma. Tasutud on põhi osa 3000 krooni.
Olen püüdnud nendega kompromisse leida aga nad ei vasta või saadavad paar kuud hiljem ähvarduse, et annavad kohtusse. Nüüd on möödunud 10 aastat ja sooviks taodelda võla aegumist.
Kuhu pean hagi ja paberid esitama ja mis paberid? Kaua võtab protsess aega? Kaua peale seda olen veel maksehäiretes?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua peale seda olen veel maksehäiretes?

Kindlasti peaksid seal veel 10 aastat olnud. Võimalikud krediidiandjad peaksid teadma, et tegu on eriti räige mittemaksjaga.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paar aastat tagasi mitu aegunud maksehäiret üleval ja inkassod nõudsid ulmelisi summasid. Kasutasin õigusabiteenust nimega InkassoAbi. Maksin neile umbes 30 eurot nõude kohta ja jurist suhtles ise võlanõudjatega ja aegunud nõuded kustutati maksehäireregistrist paari päeva jooksul. Praegu seda firmat sama nimega enam ei eksisteeri, koduleht viib aadressile juristaitab.ee.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen püüdnud nendega kompromisse leida aga nad ei vasta või saadavad paar kuud hiljem ähvarduse, et annavad kohtusse. Nüüd on möödunud 10 aastat ja sooviks taodelda võla aegumist.
Kuhu pean hagi ja paberid esitama ja mis paberid? Kaua võtab protsess aega? Kaua peale seda olen veel maksehäiretes?

Ostu-müügi/teenuse osutamise tehingu võlg aegub 3 aastat pärast maksetähtaega. Iga võlgnikuga suhtlemine/kirjutamine/vastamine peatab aegumise, see algab uuesti otsast.
Kas 10 aastat on möödunud algsest maksetähtajast või sinupoolsest viimasest kirjast inkassofirmale?
Võla aegumise saadki argumendiks tuua siis, kui inkassofirma on kohtusse pöördunud. Vastad kohtuteatisele, et võlg on aegunud. Sellega asi ka lõpeb.
Kohtuotsuse alusel välja mõistetud võlg aegub 10 aastaga.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 00:27; 30.07 01:08; 30.07 03:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi peatumisel ei hakka midagi otsast peale..

Algab küll. Loe TsÜS-i (5. jagu)

Päris iga suhtlus ka nüüd aegumist ei katkesta.

Kompromissettepanekute teemal suhtlemine loetakse nõude tunnustamiseks.
TsÜS § 158:
(1) Aegumine katkeb ja algab uuesti kohustatud isiku poolt nõude tunnustamisega.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 00:27; 30.07 01:08; 30.07 03:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa ju väitsid, et IGA suhtlemine, kirjutamine ja vastamine..päris IGA ikka ei hakka..

Kirjutasingi ainult teemast lähtuvalt – teemaalgataja kirjutas kompromisside leidmisest, mitte suvalisest meilivahetusest. Pole vaja siia teemasse ju muid nüansse juurde mõelda, mis küsijasse ei puutu.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 00:27; 30.07 01:08; 30.07 03:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin 2007 aastal võlgu SMS-laenud, 3 andsid kohtusse ja 2008 lõpuks sain makstud ära. Üks jäi era inkasosse tiksuma. Tasutud on põhi osa 3000 krooni.

Olen püüdnud nendega kompromisse leida aga nad ei vasta või saadavad paar kuud hiljem ähvarduse, et annavad kohtusse. Nüüd on möödunud 10 aastat ja sooviks taodelda võla aegumist.

Kuhu pean hagi ja paberid esitama ja mis paberid? Kaua võtab protsess aega? Kaua peale seda olen veel maksehäiretes?

Aegumiseks kohaldamiseks ei pea võlgnik kuhugi ise pöörduma ega mingeid hagiavaldusi saatma ega koostama hakkama, kui aegunud, siis aegunud. Teiseks kas ikka on aegunud? Igasugune kompromissi pakkumine sisuliselt tähendab aegumise katkemist, seega oleneb millal neid kompromisse püüdsid nendega saavutada? Kui kohtusse asi jõudnud pole, siis aegub/aegus 3 aastaga.

Miks jagad valeinfot.
Iseenesest ei aegu midagi.
Aegumiseks PEAB kohtusse pöörduma.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 13:54; 30.07 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen püüdnud nendega kompromisse leida aga nad ei vasta või saadavad paar kuud hiljem ähvarduse, et annavad kohtusse. Nüüd on möödunud 10 aastat ja sooviks taodelda võla aegumist.

Kuhu pean hagi ja paberid esitama ja mis paberid? Kaua võtab protsess aega? Kaua peale seda olen veel maksehäiretes?

Ostu-müügi/teenuse osutamise tehingu võlg aegub 3 aastat pärast maksetähtaega. Iga võlgnikuga suhtlemine/kirjutamine/vastamine peatab aegumise, see algab uuesti otsast.

Kas 10 aastat on möödunud algsest maksetähtajast või sinupoolsest viimasest kirjast inkassofirmale?

Võla aegumise saadki argumendiks tuua siis, kui inkassofirma on kohtusse pöördunud. Vastad kohtuteatisele, et võlg on aegunud. Sellega asi ka lõpeb.

Kohtuotsuse alusel välja mõistetud võlg aegub 10 aastaga.

Suhtlemine/ kirjutamine ei võrdu kokkulepete sõlmimisega, kui ei toimu laekumisi, seega ei peatu aegumine.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 13:54; 30.07 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga kahju, kui aegub.
tekitad kellelegi kahju, siis elad 10 aastat nagu rott, ja oledki puhas leht.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#2885310:
Pealegi peatumisel ei hakka midagi otsast peale..

Algab küll. Loe TsÜS-i (5. jagu)

#2885310:
Päris iga suhtlus ka nüüd aegumist ei katkesta.

Kompromissettepanekute teemal suhtlemine loetakse nõude tunnustamiseks.
TsÜS § 158:
(1) Aegumine katkeb ja algab uuesti kohustatud isiku poolt nõude tunnustamisega.

Selle suhtluse ajaks võis nõue juba aegunud olla. Katkeda saab aga tähtaeg, mis pole veel möödunud. Puhtalt kompromissi pakkumine ei tõenda ka aegumise vastuväitele tuginemisest loobumist ega kokkulepet aegumistähtaja pikendamise kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks jagad valeinfot.
Iseenesest ei aegu midagi.
Aegumiseks PEAB kohtusse pöörduma.

Aga ütle siis teemaalgatajale, mida ta kohtust nõudma peab. Näiteks, lugupeetud kohus, minult nõutakse võlga, mis on aegunud. Palun väljastada sertifikaat selle kohta, et nõue on aegunud. Või kuidas?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti peab kohtule avalduse esitama, selleks pöördu mõne juristi poole, kes seda teha aitab!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isik soovib, et tema aegunud nõuded Maksehäireregistrist kustutatakse, siis selleks on vaja kas:
1) võlausaldaja kinnitust aegunud nõude osas (võlausaldaja peatab andmete avalikustamise)
2) kohtuotsust

Niisama ei juhtu midagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isik soovib, et tema aegunud nõuded Maksehäireregistrist kustutatakse, siis selleks on vaja kas:
1) võlausaldaja kinnitust aegunud nõude osas (võlausaldaja peatab andmete avalikustamise)
2) kohtuotsust

Niisama ei juhtu midagi.

Jah, kui eesmärk on lahti saada kirjest maksehäireregistris, siis seda saab kohtu kaudu teha. Aga teemaalgajata ei pidanud seda silmas, sellele viitab selgelt ka küsimus, kaua see kirje veel üleval oleks.

Teemaalgataja, kui sul on probleem inkassoga ja sa arvad, et pole kohustatud neile maksma, siis lõpeta nendega suhtlemine ära ja kõik. Kui sa tahad, et maksehäireregistri kirje kaoks, siis see on absoluutselt teine teema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega inkasso ju ise aegunuks kirjuta maksehäireregistris seda kannet.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makske oma võlad ära haiged rotid!
Muidu on küll riik süüdi kõiges aga kui riiki vaja lüpsta, siis leiaks aga äranihverdamise oma kohustuste ees. Võlg on võõra oma – oled kuulnud seda?

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 15:53; 06.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega inkasso ju ise aegunuks kirjuta maksehäireregistris seda kannet.

Ei kirjuta ja kuhugi see ei kao sealt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis rumal jutt see on, et suhtlemine peatab aegumise? Ainus asi, mis aegumise nö edasi lükkab, ehk mille puhul on aegumin e10 aastat, mitte tavapärased 3 aastat, on kui võlausaldaja on üritanud võlga kätte saada, teinud endast kõik oleneva ja võlgnik hoidub teadlikult eemale.

Kui võlausaldaja 10 aastat on ainult ähvardanud ja pole suutnud kohtusse pöörduda selle aja jooksul, on nõue aegunud ja punkt. Inkasso pole mingi näitaja, inkassol puudub juriidiline võim, tähendus.

Sisulisel tvõla 3aastane aegumistähtaeg tähendab, et selle aja jooksul peaksid jõudma kohtusse – see ongi hagi aegumise tähtaeg. Ja sealt edasi sõltub, kui aktiivsel tikka on üritatud võlga kätte saada. Aga 10 aastaga aegub igasugune asi ära ja miski ei peata aegumist.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kas häbi ei ole selliseid postitusi teha? Ja lugedes neid kommentaare siis tuleb välja et on täiesti okei olla 10 aastat võlgu ja seejärel nõudma hakata ise võla aegumist. Ma väga loodan, et kõik sellised inimesed millalgi oma õppetunni kätte saavad. Ei ole okei võtta teiselt raha ja see lihtsalt maksmata jätta. Minu meelest on eriti debiilne, et saab võlg aeguda. Mismõttes? Kuidas üldse sellised inimesed elada suudavad normaalselt? Endal ei ole grammigi häbi või mis lapsed sellistest perekondadest küll kasvavad? Siin on küllalt olnud ka neid postitusi, kus pangakontod on arestitud ja lastele ei ole normaalseid tingimusi eluks, sest keegi “tropp” võtab iga kuu raha lihtsalt lambist ära? Ega aru sellest ei saa, et ise teevad selliseid valikuid OMA lastele. Tõsiselt vastikud ennast täis inimesed. Ärge võtke siis võlgu, kui ei ole grammigi kohusetunnet!

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 09:25; 05.06 09:12; 06.06 08:42; 07.06 09:17; 07.06 09:21; 11.06 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt ei käi ju 30.aastat tagasi võetud võlast. 10 aastaseid asju võiksid ikka meeles pidada. Mis selles mäletamises nii keerulist on? Ega võlgu ei võeta üldjuhul suusõnaliselt, kõik on ju kirjas ja mis see 20.aastaga muutuma peaks? Kui võlgu võtad, võiksid ikka ära maksta, mitte jääda ootama aegumist, aga kahjuks ei ole kõigile kohusetunnet antud jah. Minu meelest oleks igati adekvaatne, kui inimesed oma võlad ära maksaks enne kui sellest on möödas 10 või 30 aastat. Aga tundub, et sinu jaoks on okei võtta võlgu ja lihtsalt oodata, kuni tähtaeg kukub, seega ühisele meelele ilmselgelt ei jõuagi (:

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 09:25; 05.06 09:12; 06.06 08:42; 07.06 09:17; 07.06 09:21; 11.06 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on vahva igast sõnast kinni võtta. Mida see ühiskond tegema peaks siis. Aitama ja kahe käega raha võlgnikule andma v :D, mida iganes ausõna. Huvitav küll, kui annaksid kellegile võlgu, ja ootad tagasi oma raha 10-30 aastat, kui tore sul oleks kui ühiskond võtaks neid osapooli võrdsena ja peaksid ise veel võimlema, et OMA raha tagasi saada. Laenu peaksid võtma maksejõulised inimesed. Tee omad järeldused ja proovi edaspidi vähem ! märke kasutada :)Jätab päris agressiivse mulje.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 09:25; 05.06 09:12; 06.06 08:42; 07.06 09:17; 07.06 09:21; 11.06 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ignoreerige seda 15 korda teemasse kirjutanud kägu, ta on ise ilmselt krooniline laenaja ja võlgnik, pooldab ju kahe käega võla aegumist ja mittemaksmist. Ebareaalne millised rotid Eestis elavad, endal pole piinlik?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 15:53; 06.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti okei olla 10 aastat võlgu ja seejärel nõudma hakata ise võla aegumist.

Võla aegumist ei nõuta, see aegub tähtaja möödumisel.

Minu meelest on eriti debiilne, et saab võlg aeguda. Mismõttes?

Ükski asi siin ilmas ei kesta igavesti. Meist keegi ei ela igavesti jne. Igal asjal on oma konkreetne algus ja konkreetne lõpp, nii ka võlgnevusel. Debiilne oleks siis kui ei aeguks. Või kuidas sa kujutaks ette kohtuprotsessi näiteks 30 aasta taguse võla kohta. Kas sinu meelest oleks see adekvaatne? Kas inimesed mäletaksid 30 aastat tagasi aset leidnud asjaolusid? Loomulikult mitte. Ei mäleta keegi mingeid 10, 20, 30, 40 või 50 aasta taguseid asju. Aegumise mõte ju selles ongi, et võlgnevust sunnitakse lahendama siis kui ta veel värske on ja kõigil asjaolud värskelt meeles.

Ühesõnaga kui ma su lähedase maha löön, siis sul on see 10-aastaga ununenud ja kõik korras. Kui su maja maha põletatakse, siis ega sa seda 20a hiljem ju ei mäleta? Seniilne oled või lihtsalt rumal, et arvad, et kõik on sinusugused, kellel kahe kõrva vahel tuul vaid ulub ja pole võimelised 10-20-30a vanu asju meeles hoidma?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui loed välja, et iga minu kommentaaris seisukoht muutub, siis loe palun uuesti ja rahulikult, sest siis peaksid mõistma, et minu seisukoht on alati olnud üks ja sama. Kuidagi kiiresti ägestud. Maksa võlad ära, saad rahulikumalt elada, usu mind 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 09:25; 05.06 09:12; 06.06 08:42; 07.06 09:17; 07.06 09:21; 11.06 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kurb ongi just see, et sellistel rottidel pole absoluutselt häbi. Pigem nad just lähevadki selle peale välja, kui ebaõiglased kõik on ja kui halb riik Eesti ikka on jnejnejne.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 09:25; 05.06 09:12; 06.06 08:42; 07.06 09:17; 07.06 09:21; 11.06 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui loed välja, et iga minu kommentaaris seisukoht muutub, siis loe palun uuesti ja rahulikult, sest siis peaksid mõistma, et minu seisukoht on alati olnud üks ja sama.

No sina rääkisid, et küll on debiilne, et võlad saavad aeguda. Sinu seisukoht oli, et need võiks igaveseks jääda..Ma siis küsisingi vastu, et kuidas sa näeksid sel juhul võimalust pidada kohtuistungit näiteks 30-aastase võlgnevuse üle (kus asjaolud on juba meelest ju läinud). Selle peale teatasid, et jutt ei käinud 30-aastasest võlast. Kui sinu meelest ei tohiks võlad aeguda, siis ei ole ju vahet, kas me räägime 30-aastasest või 130-aastasest võlast.

Kas sa oled eriti rumal? Rääkisin sellest, kui debiilne on, et võlad saavad aeguda, sest miks üldse peaks nii kaugele asi jõudma, et sellest on 30.aastat möödas? Miks peab midagi”unustama” sest see oli 30.aastat tagasi? Jääb minu viimaseks kommentaariks, sest sa paistad päris rumal ja palju võlgu olevat. Vastasel juhul ei pooldaks seda nii palju. Edu!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 09:25; 05.06 09:12; 06.06 08:42; 07.06 09:17; 07.06 09:21; 11.06 09:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Võla aegumine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.