Esileht Tööelu, raha ja seadused. Võlgade aegumine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Võlgade aegumine

Postitas:
Kägu

Kas keegi tegi eelmine aasta (2021) kohtutäiturile või kohtule avalduse võlgade aegumise kohta. Seoses selle  2021a aprillis kehtima hakanud seadusega?

Kui jah siis kas ja mis oli tulemuseks ?

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võlg kästi ära maksta

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi tegi eelmine aasta (2021) kohtutäiturile või kohtule avalduse võlgade aegumise kohta. Seoses selle 2021a aprillis kehtima hakanud seadusega?

Kui jah siis kas ja mis oli tulemuseks ?

Töö raames pidin palju aitama neid avaldusi koostada ja suures osas võlad kustutati (va täituri tasud). Eelkõige kustutati need võlad, mis olid kiirlaenude jms  laenudega seotud. Inimeste omavahelised lepingud ja laenud ning ka nt korteriühistute võlad läksid ka kohtusse ning tulemused olid erinevad, nt põhivõlg jäi aga intressid kustutati vms. Mida ei  saanud üldse aegunuks lugeda, oli elatusvõlgnevus, kuid ikka pöörduti paljudel kordadel ka sellega me poole.

Mõnel juhul oli küll siiralt hea meel inimese üle, kui ta sai oma võlgadest lahti (eriti kui kasiinosõltlasest või joodikust elukaaslane oli need tekitanud). Mõnel juhul aga on küll aja küsimus, millal inimene jälle võlgadesse satub, finantskirjaoskus on lihtsalt olematu. Samas ei saa eeldada, et inimene ilma ühegi eeskujuta ja toeta suudaks ka seda õppida (eriti probleemsed lastekodust pärit inimesed) ja tegelikult peaks riik tagama mingid koolitused vm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks igaüks oma võlgadega tegelema. Kas lasta need aegunuks tunnistada või ära tasuda. Aegumise eesmärk on tuua rahu ja kui täitur 10 aasta jooksul pole suutnud võlglaselt raha kätte saada, siis pole midagu teha. Olen selle poolt, et inimene saab uue võimaluse. Kiirlaenufirmad saavad selle raha intressidena teiste käest. Samamoodi peaks ka tegelema 3+ aastat vanade inkassovõlgadega. Pöörduge inkasso poole nõude aegumisega ja kui nad ei reageeri, siis kohtusse ja kohus tunnistab aegunuks ning kohtukulud saate inkassofirmalt sisse nõuda. Hugo Legal on riikliku õigusabiteenuse partner ning uurige kas kvalifitseerute tasuta/riigi kulul õigusabile. Tehke oma taust puhtaks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegumise eesmärk on tuua rahu ja kui täitur 10 aasta jooksul pole suutnud võlglaselt raha kätte saada, siis pole midagu teha.

Väga kummaline lähenemine … võtame näiteks inimesed, kes on netis olematut kaupa müües inimestelt raha välja petnud – mis õigusega lüüakse teema 10a pärast lukku?!?  Kellele see rahu toob? Petisele tõesti, aga kindlasti mitte petetutele … mina ei näe küll mingit mõjuvat põhjust, miks peaks 10a möödudes sellisel kombel tekkinud võlad aegunuks tunnistama.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegumise eesmärk on tuua rahu ja kui täitur 10 aasta jooksul pole suutnud võlglaselt raha kätte saada, siis pole midagu teha.

Väga kummaline lähenemine … võtame näiteks inimesed, kes on netis olematut kaupa müües inimestelt raha välja petnud – mis õigusega lüüakse teema 10a pärast lukku?!? Kellele see rahu toob? Petisele tõesti, aga kindlasti mitte petetutele … mina ei näe küll mingit mõjuvat põhjust, miks peaks 10a möödudes sellisel kombel tekkinud võlad aegunuks tunnistama.

Selliseid võlgasid ei löö keegi lukku ka praegu kuna seotud kriminaalmenetlusega. Ilmselt kommenteerija mõtles siin siiski kiirlaene ja nende nö tiksutamine pikki aastaid on ühiskonnale palju kahjulikum kui nende kustutamine (hinnanguliselt on läinud ca veerand kiirlaenu võlgnikest ära välismaale, kuna Eestis neil elu ei ole ja kokkuvõttes kannatab ühiskond tervikuna)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegumise eesmärk on tuua rahu ja kui täitur 10 aasta jooksul pole suutnud võlglaselt raha kätte saada, siis pole midagu teha.

Väga kummaline lähenemine … võtame näiteks inimesed, kes on netis olematut kaupa müües inimestelt raha välja petnud – mis õigusega lüüakse teema 10a pärast lukku?!? Kellele see rahu toob? Petisele tõesti, aga kindlasti mitte petetutele … mina ei näe küll mingit mõjuvat põhjust, miks peaks 10a möödudes sellisel kombel tekkinud võlad aegunuks tunnistama.

Selliseid võlgasid ei löö keegi lukku ka praegu kuna seotud kriminaalmenetlusega. Ilmselt kommenteerija mõtles siin siiski kiirlaene ja nende nö tiksutamine pikki aastaid on ühiskonnale palju kahjulikum kui nende kustutamine (hinnanguliselt on läinud ca veerand kiirlaenu võlgnikest ära välismaale, kuna Eestis neil elu ei ole ja kokkuvõttes kannatab ühiskond tervikuna)

Kiirlaenud, trahvid, tasumata arved. Kui 10 aastat pole mitte midagi kätte saanud, siis aitab sellest menetlusest. Paljud lähevadki välismaale ja kui lõpuks tagasi tulevad, siis ega nad oma võlgu tasuma ei hakka. Pärandina neist samuti loobutakse.

Minu vanemad lahutasif kui isa äri hakkas põhja minema. Koos elasid nad ikka edasi. Kui isa suri, siis me loobusime ka pärandist. Ta oli kahtlastest kohtadest laenu võtnud ja mingid ähvarduskirjad tulid ning hakati survestama isa võlgu maksma, aga kuna olen ise jurist, siis peale seda kui lubasin pöörduda nii maksuameti kui politsei poole ähvardamise ja äritegevuse kontrollimiseks, siis jäeti rahule. Maksuametile andsin ikka vihje.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta oli kahtlastest kohtadest laenu võtnud ja mingid ähvarduskirjad tulid ning hakati survestama isa võlgu maksma, aga kuna olen ise jurist, siis peale seda kui lubasin pöörduda nii maksuameti kui politsei poole ähvardamise ja äritegevuse kontrollimiseks, siis jäeti rahule. Maksuametile andsin ikka vihje.

Tundub imelik käitumine. Need ei olnud ju alusetud nõuded, vaid su isa oligi laenu võtnud. Loogiline, et laenuandja tahab oma laenu tagasi. Sa ju ise tahad ka raha tagasi saada, kui oled kellelegi laenu andnud?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks igaüks oma võlgadega tegelema. Kas lasta need aegunuks tunnistada või ära tasuda. Aegumise eesmärk on tuua rahu ja kui täitur 10 aasta jooksul pole suutnud võlglaselt raha kätte saada, siis pole midagu teha. Olen selle poolt, et inimene saab uue võimaluse. Kiirlaenufirmad saavad selle raha intressidena teiste käest. Samamoodi peaks ka tegelema 3+ aastat vanade inkassovõlgadega. Pöörduge inkasso poole nõude aegumisega ja kui nad ei reageeri, siis kohtusse ja kohus tunnistab aegunuks ning kohtukulud saate inkassofirmalt sisse nõuda. Hugo Legal on riikliku õigusabiteenuse partner ning uurige kas kvalifitseerute tasuta/riigi kulul õigusabile. Tehke oma taust puhtaks.

Kirjeldad seda nii, nagu see olekski normaalne eluviis. Et ärme maksa, venitame, hoiame kõrvale ja siis laseme aegunuks kuulutada. Küll need teised lollid, kes maksavad oma laene tagasi, maksavad oma intresside näol ka sinu võetud laenud kinni.

Suht häbematu! A ju sellised inimesed saavad elult omad vitsad. Ja ega sellised ei muutu ka. Varsti on nad jälle sama ora otsas. Ja paras sellistele!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks igaüks oma võlgadega tegelema. Kas lasta need aegunuks tunnistada või ära tasuda. Aegumise eesmärk on tuua rahu ja kui täitur 10 aasta jooksul pole suutnud võlglaselt raha kätte saada, siis pole midagu teha. Olen selle poolt, et inimene saab uue võimaluse. Kiirlaenufirmad saavad selle raha intressidena teiste käest. Samamoodi peaks ka tegelema 3+ aastat vanade inkassovõlgadega. Pöörduge inkasso poole nõude aegumisega ja kui nad ei reageeri, siis kohtusse ja kohus tunnistab aegunuks ning kohtukulud saate inkassofirmalt sisse nõuda. Hugo Legal on riikliku õigusabiteenuse partner ning uurige kas kvalifitseerute tasuta/riigi kulul õigusabile. Tehke oma taust puhtaks.

Kirjeldad seda nii, nagu see olekski normaalne eluviis. Et ärme maksa, venitame, hoiame kõrvale ja siis laseme aegunuks kuulutada. Küll need teised lollid, kes maksavad oma laene tagasi, maksavad oma intresside näol ka sinu võetud laenud kinni.

Suht häbematu! A ju sellised inimesed saavad elult omad vitsad. Ja ega sellised ei muutu ka. Varsti on nad jälle sama ora otsas. Ja paras sellistele!

Võlanõustajana võin öelda et on muidugi selliseid inimesi, kes satuvad uuesti samasse situatsiooni ja nendega pole midagi teha. Samas on rohkem neid, kes väga vajavad restarti ja  nö puhast lehte, et oma eluga saaksid üldse hakata edasi minema. Ja nad teevad ka järeldused. Tavaliselt tegu inimestega, kes noore ja rumalana on võtnud kiirlaene ning ei oska sealt puntrast välja enam tulla. Sealjuures ei saa nad ka täiturite tõttu tihti normaalsemat töökohta (ehk ongi suht võimatu tagasi maksta) ja ainus võimalus on kas Eestist minema minna või mõned teevad ka suitsiidi. Ühiskonnale see kokkuvõttes palju kahjulikum kui võlgade kustutamine mingi aja tagant.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta oli kahtlastest kohtadest laenu võtnud ja mingid ähvarduskirjad tulid ning hakati survestama isa võlgu maksma, aga kuna olen ise jurist, siis peale seda kui lubasin pöörduda nii maksuameti kui politsei poole ähvardamise ja äritegevuse kontrollimiseks, siis jäeti rahule. Maksuametile andsin ikka vihje.

Tundub imelik käitumine. Need ei olnud ju alusetud nõuded, vaid su isa oligi laenu võtnud. Loogiline, et laenuandja tahab oma laenu tagasi. Sa ju ise tahad ka raha tagasi saada, kui oled kellelegi laenu andnud?

Sain aru et laenuandjad hakkasid ebaausaid võtteid kasutades mitteasjakohastelt inimestelt laenu tagasi nõudma. Kui pärandusest loobuda, siis loobud ju ka võlgadest ja ei ole ühtegi õigustust lastelt isa võlgasid sisse nõuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta oli kahtlastest kohtadest laenu võtnud ja mingid ähvarduskirjad tulid ning hakati survestama isa võlgu maksma, aga kuna olen ise jurist, siis peale seda kui lubasin pöörduda nii maksuameti kui politsei poole ähvardamise ja äritegevuse kontrollimiseks, siis jäeti rahule. Maksuametile andsin ikka vihje.

Tundub imelik käitumine. Need ei olnud ju alusetud nõuded, vaid su isa oligi laenu võtnud. Loogiline, et laenuandja tahab oma laenu tagasi. Sa ju ise tahad ka raha tagasi saada, kui oled kellelegi laenu andnud?

Sain aru et laenuandjad hakkasid ebaausaid võtteid kasutades mitteasjakohastelt inimestelt laenu tagasi nõudma. Kui pärandusest loobuda, siis loobud ju ka võlgadest ja ei ole ühtegi õigustust lastelt isa võlgasid sisse nõuda.

Täpselt nii oligi, st survestati isa laene tagasi maksma pärandi vastuvõtmisega. Nad oleks saanud nõude minu ja venna vastu pöörata.

Ei, see pole eluviis, kuid seadusega reguleeritud võimalus. Mina pooldan aegunud nõuete korstnasse kirjutamist. Oma eriala tõttu olen aidanud ka pereliikmetel jamadest lahti saada. Aastaid on aega midagi ette võtta ja kui seda tehtud pole, siis peab ka rahu saabuma. Mõistan, et see riivab kellegi õiglust, aga kui seadusandja on sellise võimaluse andnud, siis miks mitte kasutada. See puudutab väikest osa meie elanikkonnast, enamik inimesi on korraliku maksekäitumisega.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võlg on võõra oma, maksa ära!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See puudutab väikest osa meie elanikkonnast, enamik inimesi on korraliku maksekäitumisega.

Ei puuduta väikest osa elanikkonnast. Neid on väga palju. Ja neil ei ole kunagi ainult ühest kiirlaenukontorist võetud laen ja neil ei ole mitte kunagi ainult üks võlg kellelegi, vaid nii laene kui ka võlgnevusi on neil massiliselt. Seejuures, väga paljudel neist on Eesti keskmine, või isegi keskmisest kõrgem, palk. See on elustiil. See on suhtumine kohustustesse.

Töötan samuti alal, mis puutub selliste inimestega kokku, ja sellepärast tean! Ma ilmselt näen selliste inimeste maksekäitumist ja mustreid paremini kui mõni võlanõustaja, kuna mul on ligipääs veel väga paljudele andmetele, mida võlanõustaja ei näe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Võlgade aegumine