Esileht Tööelu, raha ja seadused. Võlgu ja suur viivis, mida teha ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Võlgu ja suur viivis, mida teha ?

Postitas:

Kahjuks on jäänud tasumata 2 aasta tagune võlg, 650 eur, nüüd tahab inkasso lisaks intress 100 eur, viivis 1250 eur, kõrvalnõuded 50 eur, kokku siis 2050 eur, mida teha ? Kas loota, et kui inkasso asja kohtusse annab, siis kohus ei lase mult nii suurt viivist võtta või teeks ta seda siiski ? Ja mis järjekorras need asjad käivad üldse, millal kohtusse, millal kohtutäitur jne…2 aastat möödas ja pole veel kohtutäiturini asi jõudnud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 09:04; 19.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võlg on võõra oma, ära tule tasuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebamõistlik intress ja kõrvalkulud.
Jah, võla maksaksin ära aga muid kulusid max 50.

Riigikohtu lahend on teatavasti see, et väljamõistetavad intressid ei tohi olla suuremad, kui põhiosa. kui inkasso lepib sellise summaga ja teeb selle kohta KIRJALIKU kokkuleppe, siis maksa inkassole. Kui inkasso hakkab puiklema, siis ütle, et las pöörduvad kohtusse, ega sealt rohkem ei nõuta.
See, et maksad vaid põhiosa, ilma inressideta, sul ei õnnestu kui asi on inkassosse antud, siis laenuandjale otse tõesti enam maksta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, kuni annavad kohtusse.

Saad kohtult makseettepaneku, siis on oluline esitada etteantud aja jooksul omapoolne vastulause, kus tunnistad põhivõlga, kuid palud ebamõistlikke intresside ja kõrvalkulude vähendamist.
Kui sa vastulauset ei esita, teeb kohus maksekäsu küsitud summale ja edasi tegutseb täitur.

Kui inkasso annab kohtusse nõude tekkimisest (esialgne maksetähtaeg) üle kolme aasta hiljem, võid vastulauses paluda võlgnevuse aegunuks lugemist. Kohus ise aegumist ei jälgi, seda peab ise jälgima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest.

Tähendab, et siis puhtalt sellele ei tasu mul loota, et kui kohtusse, siis kohus laseb intressisumma kohe allapoole, eks siis esitan selle vastulause kui asi sinnani läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 09:04; 19.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inkassole ütled, et läheme siis kohtusse. Kohus ei ole paha asi millega ähvarada, vaid õigusemõistja
Inkasso ähvardabki sellega, et sa ära maksaksid ja ähvardab kohtuga(kohtukulud+ jne)

Võid ka teha inkassole pakkumise maksad 600+100=700
Põhjedad seda sellega, et neil on ebaseaduslikult suur nõue. Nad võivad selle vastu võtta,sest and pole ka idiooid, kes lähevad kohtusse kaotama

Kui nad siiski annavad kohtusse, saad kohe anda kohtule vastulause ja soovitan reageerida, mitte nn maa alla minna.Tuttaval muutus 1000+2000 euri nõue 1000+200 nõudeks….Sest tegi kohtule vastuhagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 10:25; 21.04 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks kaks aastat iga kuu 27 euro maksnud, oleks võlg praegu tasutud.
Aga ei, ikka on vaja laenuandjaga lolli mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks küsiks, mis on krediidikulukuse määr (vaata lepingust)? Nende andmete põhjal tundub mulle, et sa ca 100% aastas. Tarbijakrediidileping on tühine, kui tarbija poolt tasumisele kuuluva krediidi kulukuse määr aastas ületab krediidi andmise ajal Eesti Panga viimati avaldatud viimase kuue kuu keskmist krediidiasutuste poolt eraisikutele antud tarbimislaenude kulukuse määra enam kui kolm korda. 2016 oli Eesti Panga poolt avaldatud krediidi kulukuse määr 18-20% vahel. Kolmekordne määr seega max 60%. Seega, kui sinu krediidikulukuse määr on ületab 60%, on leping tühine.

PS! Tegin väga umbkaudsed arvutused ja ülisuur viivise nõue ei pruugi tegelikult tulla lepingust, vaid võib olla ka inkasso omaalgatuslik nõue. Siiski, mina alustaks sellest, et uuri välja, mis krediidikulukuse määr on jan anna teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles oli Kuuuurijas selline teema, vaata läbi ja saad teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kõik see aeg, mil ootad kohtusaaga jahvatamist, oled nõus elama arestitud pangakonto ja kogu selle närvikuluga? Imestan, et siin üldse sellist lahendust pakutakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigikohtu lahend on teatavasti see, et väljamõistetavad intressid ei tohi olla suuremad, kui põhiosa

Tark mees taskus on rääkinud. 😉

http://www.kohus.ee/et/kohtuasjade-menetlused/maksekasu-kiirmenetlus

Maksekäsu kiirmenetluses esitatav nõue ei tohi ületada 6400 eurot (sealhulgas kõrvalnõuded nt intressid ja viivised). Kõrvalnõuded (nt intressid ja viivised) ei tohi ületada põhinõuet.

Seda teed minnnakse tänapäeval lõpuks 90%+ inkassonõuetega. Muidugi see põhinõue ostetakse kõigepealt sentidega euro pealt esmaselt võlausaldajalt ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:37; 21.04 17:17; 22.04 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke vahet intressil ja viivisel. Intress on tasu raha kasutamise eest ehk siis 100 eurot. Viivis on võla tasumisega viivitamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:57; 22.04 10:32; 23.04 08:17; 07.05 19:58; 08.05 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on jäänud tasumata 2 aasta tagune võlg, 650 eur, nüüd tahab inkasso lisaks intress 100 eur, viivis 1250 eur, kõrvalnõuded 50 eur, kokku siis 2050 eur, mida teha ?

Küsi neilt viiviste arvestuskäiku. Vaevalt usutav on, et lepingu sõlmisid 100% viivisemääraga. Pigem on tajutav see, et on järgitud seda..”kõrvalnõuded ei tohi ületada põhinõuet” asja..ja ongi 1 aasta lõpuks sulle viivistena lajatatud samasugune 650 euri nagu põhinõuegi. No ja läks veel aasta mööda ja viivistest sai 650 + 650 = ligikaudu 1250 euri. Seega on oluline, et mis määras ja kuidas selliste summadeni ikkagi jõuti.

Teiseks kui ei rakendata seadusejärgset viivisemäära, mis on miskit 8% aastas (näha on et ei rakendata!) ei tohi viivisemäär olla suurem kui lepingu intressimäär. No vaevuusutav jälle, et sõlmisid lepingu 100% intressimääraga.

Kolmandaks on arusaamatu see intress 100 eurot. Mis intresse sa enam maksad neile, kui asi on juba sissenõudmisel..Arusaamatu!

Sa ei mõista, et intress ja viivis on erinevad asjad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei mõista, et intress ja viivis on erinevad asjad?

Kust üldse seda võtad, et ma ei mõista? Väga hästi mõistan ju. Tundub, et sina ei mõista kui mu jutus midagi kaheldavat leidsid.

Kui konkreetse kuupäeva seisuga on laenu jääk + intress summas x, siis miks arvad, et võlgnevuse tekkimisel peab tasuma vaid jääk + viivised? Loogiline ju, et võlgnevuse tasumisel kuuluvad jääk + intress + viivis + täituritasud. Mis arusaamatuks jääb? Miks intressi osa peaks õhku haihtuma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui konkreetse kuupäeva seisuga on laenu jääk + intress summas x, siis miks arvad, et võlgnevuse tekkimisel peab tasuma vaid jääk + viivised? Loogiline ju, et võlgnevuse tasumisel kuuluvad jääk + intress + viivis + täituritasud. Mis arusaamatuks jääb? Miks intressi osa peaks õhku haihtuma?

Millal nõuda intressi ja millal viivist?

Intressi saab nõuda selle perioodi eest, millal laenusaajal oli õigus raha kasutada ehk alates temale raha väljamaksmisest kuni selle kuupäevani, millal laenusumma tuli tagasi maksta. Seejärel intressi arvestus lõppeb.

Viivist saab nõuda alates hetkest, kui maksetähtaeg on ületatud ehk alates viivituse esimesest päevast kuni selle päevani, mil kohustus lõpuks täidetakse (näiteks kui laen pidi olema tagasi makstud 10. novembriks, siis alates 11. novembrist).

Intressi ja viivist paralleelselt arvestada ei saa.

https://triniti.ee/viivisest-ja-intressist-mis-neil-vahet-on/

Mina saan sellest aru nii, et esmalt läheb jooksma intress ja kui inimene õigel ajal ära ei maksa, siis viivis. Ei olegi ju pralleelselt, järjest on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kõik see aeg, mil ootad kohtusaaga jahvatamist, oled nõus elama arestitud pangakonto ja kogu selle närvikuluga? Imestan, et siin üldse sellist lahendust pakutakse.

Kontot ei arestita. Kohus teeb otsuse, kui palju vaja maksta ja antakse aeg see vabatahtlikult ära maksta. Kui siis ka jääb maksmata, siis tuleb kohtutäitur ja võtab kontolt vajaliku summa. Kui kontol olev summa katab nõude, kontot ei arestita. Konto aretitakse siis, kui nõutavat summat sealt ei saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui konkreetse kuupäeva seisuga on laenu jääk + intress summas x, siis miks arvad, et võlgnevuse tekkimisel peab tasuma vaid jääk + viivised? Loogiline ju, et võlgnevuse tasumisel kuuluvad jääk + intress + viivis + täituritasud. Mis arusaamatuks jääb? Miks intressi osa peaks õhku haihtuma?

Millal nõuda intressi ja millal viivist?

Intressi saab nõuda selle perioodi eest, millal laenusaajal oli õigus raha kasutada ehk alates temale raha väljamaksmisest kuni selle kuupäevani, millal laenusumma tuli tagasi maksta. Seejärel intressi arvestus lõppeb.

Viivist saab nõuda alates hetkest, kui maksetähtaeg on ületatud ehk alates viivituse esimesest päevast kuni selle päevani, mil kohustus lõpuks täidetakse (näiteks kui laen pidi olema tagasi makstud 10. novembriks, siis alates 11. novembrist).

Intressi ja viivist paralleelselt arvestada ei saa.

https://triniti.ee/viivisest-ja-intressist-mis-neil-vahet-on/

Keegi polegi paralleelsest intressi-viivise arvestamisest rääkinud. Oletame, et laenujääk oli 01.01.2015 seisuga x eurot ja selleks päevaks oli kogunenud intresse x summas. Sellest päevast jäi laen võlgu ja algas viivise arvestus, siis lõppsummaks ongi vaja inimesel maksta laenujääk + kuni 01.01.2015 kogunenud intress + sellest kuupäevast alates jooksma hakanud viivis. On väga keeruline või? Kuhu see see kogunenud intress sealt vahelt peaks kaduma sinu arvates?

Milleks nõustada teemas, mida ise hästi ei valda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi polegi paralleelsest intressi-viivise arvestamisest rääkinud. Oletame, et laenujääk oli 01.01.2015 seisuga x eurot ja selleks päevaks oli kogunenud intresse x summas. Sellest päevast jäi laen võlgu ja algas viivise arvestus, siis lõppsummaks ongi vaja inimesel maksta laenujääk + kuni 01.01.2015 kogunenud intress + sellest kuupäevast alates jooksma hakanud viivis. On väga keeruline või? Kuhu see see kogunenud intress sealt vahelt peaks kaduma sinu arvates?

Milleks nõustada teemas, mida ise hästi ei valda?

Milleks ajada mingit kägu siin, jutt käib ju teemaalgataja juhtumist, mitte sellest, mis sina endale ette kujutad.

Mina aga vastan sulle, kes sa väidad, et võlgnevuse tasumisel haihtuvad võlgnevuse alguspäevaks kogunenud intressid õhku. Sa ei ole üldse pädev sellel teemal, aga muudkui targutad ja jagad näpunäiteid. Lihtsalt enda oletuste põhjal.

Reaalsus ja seadused ei pruugi alati kattuda sellega, mis meile loogilisena tundub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina aga vastan sulle, kes sa väidad, et võlgnevuse tasumisel haihtuvad võlgnevuse alguspäevaks kogunenud intressid õhku. Sa ei ole üldse pädev sellel teemal, aga muudkui targutad ja jagad näpunäiteid. Lihtsalt enda oletuste põhjal.

Sa ei ole ise pädev, teemaalgatajal konkreetne juhtum ja sina hakkad mingisugusest kehtivast lepingust siin soiguma. Kuidas see teadmine teemaalgatajat aitaks või mis tolku tal sellest oleks? Ei mingit. Lähtu ikka teemaalgataja juhtumist, mitte ära mõtle mingeid oma stsenaariume välja, et 2 aastat ja inkassos ja leping täitsa jõus..

Mina töötan laenuvaldkonnas. Paraku on võlgnevustega tegelemine ka minu üks igapäevane tööosa. Ja ma tean väga täpselt, mismoodi kogu võlgnevuse summa kokku pannakse. Loomulikult peab ka teemaalgataja tasuma laenujääk + võlgnevuse tekkimise kuupäevaks kogunenud intressi + viivised + sissenõudmiskulud. Kuidas saaks intressi osa sealt vahelt ära kustutada? Laen on ju kasutuses olnud ja seda on õigus nõuda viivise tekkimise alguskuupäevani. Kuidas saab üldse vastupidist väita?

Teeks nüüd nii, et rohkem ei vaidle sel teemal, mida hästi ei valda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan laenuvaldkonnas. Paraku on võlgnevustega tegelemine ka minu üks igapäevane tööosa. Ja ma tean väga täpselt, mismoodi kogu võlgnevuse summa kokku pannakse. Loomulikult peab ka teemaalgataja tasuma laenujääk + võlgnevuse tekkimise kuupäevaks kogunenud intressi + viivised + sissenõudmiskulud tasuma. Kuidas saaks intressi osa sealt vahelt ära kustutada? Laen on ju kasutuses olnud ja seda on õigus nõuda viivise tekkimise alguskuupäevani. Kuidas saab üldse vastupidist väita?

Teeks nüüd nii, et rohkem ei vaidle sel teemal, mida hästi ei valda.

Ära siis vaidle, kui sissenõudmise protsess sinu jaoks keeruline on. Imelik laenuvaldkonnas töötaja oled küll, kui puudub arusaam, mida tähendab lepingu ülesütlemine.

Kuule sina, isehakanud jurist-võlanõustaja, sul on vist aeg magama minna. Ei ole vaja loogika põhjal oletada, kuidas asjad vist on. Ilmselgelt sa teemat ei jaga, aga nõustada kangesti tahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule sina, isehakanud jurist-võlanõustaja, sul on vist aeg magama minna. Ei ole vaja loogika põhjal oletada, kuidas asjad vist on. Ilmselgelt sa teemat ei jaga, aga nõustada kangesti tahaks.

Mis loogikast sa räägid, tõin konkreetsed väljavõtted Riigikohtulahendist, sa pole sedagi toonud. Sa pole isegi teemale pihtagi saanud, millest me üldse sel juhul räägime:) Sina kui suur laenuasjatundja peaksid ju teadma, et laenuleping öeldakse üles kui laenusaaja on viivituses enam kui kahe osa tagastamisega või ühe osa tagastamisega kauem kui kolm kuud..Aga ometi sa arvad, et teemaalgataja leping, mis on 2 aastat võlas, on ikka veel kehtiv. Kuidas nii?

Teemaalgataja ju ütles, et kaks aastat võlas, asi inkassos, ootab kohtusse andmist, sina suur “laenuasjatundja” tuled siia ja kukud kilkama nagu inimene oleks vaid maksega paar päeva hilinenud ja hakkad mind, kes ma pea ainsana siin matsu jagan, materdama ebakompetentsuses:))

Näita palun minu tekstist see koht, kus ma väidan, et leping, mis on 2 aastat võlas, on ikka veel kehtiv!

Üldiselt, püüa nüüd maha rahuneda ja mitte rohkem väärinfot jagada. Ma ei näe eriti mõtet diskussioonil teemal “Sa oled loll – ei, hoopis sina oled loll, ei, sina oled loll – ei, ikka sina oled loll”… Juba see, et üritad teemat nii kaugele ajada, näitab, et sa ei ole just kuigi võrdne vestluspartner.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näita palun minu tekstist see koht, kus ma väidan, et leping, mis on 2 aastat võlas, on ikka veel kehtiv!

No väitsid ju kui hakkasid siin kilkama ja minu nõuandeid teemaalgatajale maha tegema ehk teisisõnu sa tõsimeeli arvasid, et 2 aastat ja leping siiani kehtiv.

Veel kord! Palun näita, kus ma olen kirjutanud, et 2 aastat võlgnevuses leping on siiani kehtiv! On arusaadav, et tõlgendad asju omamoodi. Nii seadusi kui ka minu juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus ma olen kirjutanud, et 2 aastat võlgnevuses leping on siiani kehtiv!

Aa, et siis arvad ka, et pole kehtiv, no ja mis siis kired siin, et intressid vaja ka maksta. Tõin ju sulle Riigikohtulahendist lõigu, kus must-valgel kirjas. Naljatilk oled, vaidlemisel on tarvilik ikka oma algsetele veendumustele ja seisukohtadele kindlaks jääda!

Need intressid tuleb lõpuks ikka ära maksta, mis on laenu kehtivuse ajal kogunenud, kuid maksmata jäetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näita palun minu tekstist see koht, kus ma väidan, et leping, mis on 2 aastat võlas, on ikka veel kehtiv!

No väitsid ju kui hakkasid siin kilkama ja minu nõuandeid teemaalgatajale maha tegema ehk teisisõnu sa tõsimeeli arvasid, et 2 aastat ja leping siiani kehtiv.

Veel kord! Palun näita, kus ma olen kirjutanud, et 2 aastat võlgnevuses leping on siiani kehtiv! On arusaadav, et tõlgendad asju omamoodi. Nii seadusi kui ka minu juttu.

sa ära pane seda hüsteerilist, vaidlejat tähele. ta on vist see perekooli kasutaja Helevalge. see on natuke uhhuuu ja igas sellises teemas üritab tarka panna. kopib mingeid seadusi kuskilt ja üritab nende abil tôde kuulutada. ise ei saa arugi, et teemast mööda paneb. täna vist on pisut svipsis ka. igale kommentaarile, mis pole temaga nôus, on 2 korda vastanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed abiküsijad kes nüüd selle 20x nõu andnud “asjatundja” arvamusi tõe pähe võtavad.
Inimene on kuskilt midagi kuulnud ja juba peab ennast eksperdiks, et teistele nõu anda.
Selle peale, et kõigepealt võiks endale asjad selgeks teha, ei ole paraku tulnud.
.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 08:13; 21.04 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand sa näed ja ei mürista!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 08:13; 21.04 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega ainus õige nõu andja olengi siin teemas vaid mina, kellele juba peale vaadates need summad ei tundunud õiged.

Veelkord: http://www.kohus.ee/et/kohtuasjade-menetlused/maksekasu-kiirmenetlus

Keda huvitavad need õiged ja valed summad, kui inkasso ei alusta elu sees hagimenetlust, vaid valib lõpuks maksekäsu kiirmenetluse. Eks leidub muidugi ka mingi tühine % ullikesi, kes võtavad esialgseid nõudmisi tõe pähe ja teevad inkassoga näiteks maksegraafiku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:37; 21.04 17:17; 22.04 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See maksegraafiku tegemine on ju vana nipp kuidas inkasso saab 1000 eurost 10000 eurot tekitada. Inimene käib ilusti kohal teeb uue maksegraafiku, mida “abivalmis” sekretar talle üle annab, allkirjad alla ja minna!!

Ehk reegel on see, et kuskile mingeid allkirju ei tasu alla anda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 10:25; 21.04 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi polegi paralleelsest intressi-viivise arvestamisest rääkinud.

Mis mõttes keegi pole, kogu see teema ju selle kohta ongi..loe uuesti kui ei aru ei saa..

Näita, kus keegi midagi sellist kirjutanud on!? Kust see 100 eurot intressi tuli, sulle juba selgitati. See, et intressi on arvestatud ja see on vaja ära maksta, ei tähenda, et intressi ja viivise arvestus on paralleelselt jooksnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.04 19:12; 20.04 20:23; 20.04 21:58; 20.04 22:18; 20.04 22:30; 20.04 22:38; 20.04 23:14; 20.04 23:24; 22.04 08:23; 22.04 19:18; 05.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sellepärast küsisin, et kas teete viivise ja intressi vahet, et kuna 100 eurot intressi ei ole ju teab, mis ebamõistlikult suur, mida kohus kindlasti vähendama hakkaks. Viivis on suur, aga selle ongi põhjustanud see, et inimene ei ole oma võlga ära maksnud ning iga viivitatud päev kasvatab seda suuremaks. Kust selline naiivne arvamus, et kui ma võtan laenu, siis on ikka tohutult ebaõiglane laenuandjal nõuda intressi (tasu oma raha kasutusse andmise eest) ja viivist, kui võlgnik ei ole 2 aastat laenu tagasi maksnud? Nimetage koht, kust saate intressi-vabalt laenu ja ei pea maksma seda tagasi või maksate siis tagasi, kui endale meeldib – aga mingil juhul ei pea maksma viiviseid.
Seega selle asemel et järgida siinseid soovitusi, et oota kuni kohtusse antakse, oleks mõistlik see teema ära lahendada
Võtsid laenu – siis maksa õigeaegselt tagasi, ise tead- oma lohakusest on viivised nüüd 1250 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:57; 22.04 10:32; 23.04 08:17; 07.05 19:58; 08.05 08:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Võlgu ja suur viivis, mida teha ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.