Esileht Kodunurk Voodipesu pesemine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Voodipesu pesemine

Postitas:

Mis kraadiga pesete? Võib ka lisada, millise programmiga.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on peres olnud haigus (olgu siis mingi viirus või lihtsalt kergem tatitõbi), siis need linad pesen 95 kraadiga.

Aga kui on tavaolukord, siis kuidas kunagi, mõnikord 40 kraadiga, mõnikord 60 kraadiga, ja ma kasutan oma pesumasinal mingit pikemat ökoprogrammi. 60-kraadine peseb 3,5 tundi ja 40 kraadine 2,5 tundi.

Voodipesu ostan tavalise puuvillase, polüestrit ei talu üldse linade puhul (ajab üle kere kleepuma). Ja liiga libe siidine mulle ka ei meeldi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 17:03; 21.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

95 kraadiga tavaprogramm. Valgetele lisan pesuvalgendit. Ainult puuvillast voodipesu kasutan. Värvide tuhmumine ei morjenda, voodipesu peab puhas olema!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 ja vahel ka 95.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ja pesu peseb 1 tund, ma ei saa aru, miks peaks pesu 3 tundi pesumasinas loksutama. 60 kraadi sellepärast, et see kuumus tapab tolmulestad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu masinal on eraldi voodipesu programm, ma isegi pole vaadanud, mis kraadiga ta peseb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen kõike 40 kraadiga ja loputan 4 korda.

Voodipesuprogramm on muidu masinas 40 kraadi peal ja loputab 2 korda.

Kuivatan terrassi peal õues.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ja pikk programm (2.40) ja pärast kuivatis puuvillaprogrammiga kapikuivaks. Ostan puuvillasatiinist voodipesu. Valin heledad värvid ja mustrid, mis ka pleekides kohe väga koledaks ei peaks minema. Laste mingid tumedad kirjud on küll pesemisega järjest tuhmimaks muutunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult linane voodipesu; pesen vaheldusmisi 60- ja 95se programmiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuvillane voodipesu, pesuprogramm 60 kraadi ja enamus aastast masinkuivatus

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ei tee tolmulestadele midagi

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ei tee tolmulestadele midagi

Teeb ikka küll, tolmulestad hävivad vähemalt 60 kraadi ja ühe tunnise pesu järel.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ja pesu peseb 1 tund, ma ei saa aru, miks peaks pesu 3 tundi pesumasinas loksutama.

Et vett ja elektrit (loe: raha + jalajälg) kokku hoida.
Kirjutasin siiasamasse kodunurka selle kohta hiljuti pika artikli, praegu rohkem ei viitsi.
A+, A+++, mida uuem masin, seda pikemad tsüklid, uued nõuded kuludele jne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti käivad voodiriided ja rätikud pesus 60 kraadiga, 2h 40 min programm. Umbes pooltel kordadel kuivavad kuivatis, pooltel õues nööril.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadiga, vahel ka 50 kraadi, tunniga peseb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ja pesu peseb 1 tund, ma ei saa aru, miks peaks pesu 3 tundi pesumasinas loksutama.

Et vett ja elektrit (loe: raha + jalajälg) kokku hoida.

Kirjutasin siiasamasse kodunurka selle kohta hiljuti pika artikli, praegu rohkem ei viitsi.

A+, A+++, mida uuem masin, seda pikemad tsüklid, uued nõuded kuludele jne.

Kas oleks võimalik saada viidet, mis teema see olla võis? Loeksin huviga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 kraadi ja pesu peseb 1 tund, ma ei saa aru, miks peaks pesu 3 tundi pesumasinas loksutama.

Mul ei olegi pesumasinal sellist programmi, mis peseks pesu tund aega 60 kraadiga.  Tunnine kõige tavalisem peseb 40ga. Siis on sünteetiliste materjalide programm, 60-kraadine, see teeb 2 tundi. Tavaline 60-kraadine teeb 2 tundi 30 min. Ja siis see öko, see on see kõige pikem.

No ja ma panengi selle kõige pikema 60 kraadise, sest see kasutab vett optimaalselt ja ega mul ei ole ausaltöeldes vahet kui kaua see pesumasin seal käib, ma ei pea ju selle kõrval istuma ometi.

Seda 1h ja 40 kraadi programmi ma kasutan siis kui mul on mingid uued riided ostetud, siis enne esimest kandmist loputan selle tunnisega läbi. enne esimest kandmist pesen läbi kõik sellised uued asjad, mis puutuvad otseselt naha vastu. Masinal on ka mingi 15 min loputus, aga ma arvan, et uute esemete puhul jääb sellest väheks. Otse poeriiulilt selga või voodile ma ei pane küll midagi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 17:03; 21.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen enamasti 40 kraadiga vahel ka 60. Peseb üle 2 tunni. Mul pesumasin megavana(üle 10 aasta)  ja polegi sellist programmi mis peseks 1 h . Poole tunnine on kõige väiksem,aga see ei pese puhtaks ja pesu jääb läbimärg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi pesumasinal sellist programmi, mis peseks pesu tund aega 60 kraadiga.

Mul on päris uus pesumasin ja sellel saab küll ise kokku panna kõikvõimalikke programme. St et lühematel programmidel on võimalik ka ise temperatuuri ja tsentrifuugi kiirust valida (mitte päris kõigil variantidel mitte päris kõiki siiski). Aga enamasti ma panen pesu ikkagi kas siis puuvillaprogrammiga, mis peseb vaikimisi 60 kraadiga ja maksimaalse tsentrifuugiga ca üle kolme tunni, olenevalt pesu kogusest. Või siis analoogsed “baby steam” ja “allergy care” programmid, sama temperatuur ja aeg, aga siis toimub seal veel mingi aurutamine. Ma mõtlen, et kui pesumasina tootjad, kes on ju selle ala spetsialistid, on välja töötanud niisuguse programmi, siis miks peaks mina targem olema, et kuidagi teistmoodi pesta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täitsa uus (mõned kuud) masin, aga kõik programmid on ca tund või natuke peale, vaid üks pikk pesu on 3,5 tundi. Nii et sellest ülipikast pesust, mis vett ja elektrit säästab, ei saa päris hästi aru. Kas jälle on siis seisukohad muutunud? Masin ise on pesumasinate lipulaevafirma toodang, mitte mõni Beko vms.

Voodipesud pesen alati 90 kraadiga, mustad nad ei ole, nii et tunnine pesuaeg on enam kui piisav.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb. Kui on külaliste linad, kes on tõesti 1 öö seal maganud, siis 60 kraadiga ja tavaline programm meie masinal – umbes 2 tundi ja 5 minutit. Enda pere omi 90ga ja pikema programmiga, umbes 3 h ja 20 min. Värvide tuhmumine ei huvita.

On ka neli udupeent padjapüüri, mis plastlukkude pärast taluvad vaid 60 kraadi. Neid siis lihtsalt vahetan sagedamini ja pesen 60ga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Voodipesu pesemine