Esileht Tööelu, raha ja seadused. Voolava tööjõuga töökohad

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Voolava tööjõuga töökohad

Postitas:

Kuidas on töötada sellisel töökohal kus inimesed vahetuvad pidevalt? Kui enamus inimesi mõnda aega on tööl ja siis lähevad ära ja tulevad uued? Olen ise töötanud mõnda aega sellises keskkonnas ja ausaltöeldes ebameeldiv oli.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen töötanud kõnekeskuses, kus ise ja mitmed teised töötasid aastaid, aga julgelt üle poole töötajatest vahetusid suhteliselt tihti. Niimoodi, et 1 aasta staažini jõudmine oli ebatavaline. Ega see hea pole, eriti kui on selline “kollektiivne töö”, s.t. kus teiste vead mõjutavad otseselt ka sind. Minu töökoha puhul nt see, et vihane klient helistab tagasi ja mina pean siise mõne rohelise vigasid või tühjasid lubadusi klattima. Lisaks, vanad olijad nagu mina ei viitsinud tükk aega eriti kolleegidesse süübida ega nende aitamise/õpetamise peale eriti aega kulutada, sest kunagi pole teada kaua need siin üldse püsivad – alles siis kui see 1 aasta verstapost on käes hakkasin nendele veidi rohkem tähelepanu pöörama. Mõnes mõttes on see arusaadav, aga teisalt, ega see meeskonna headele suhetele kaasa ei aita.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 22:05; 25.11 18:07; 26.11 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära mine siis sellisesse kohta. Minu tütar töötas kooli kõrvalt ettekandjana, oli ka väga voolav tööjõud. Midagi halba pole sellegipoolest öelda, vahva koht oli, ülemused toredad. Lihtsalt koht oligi selline, kus noored töötasid, kelle elu oli väga muutuv. Sõber töötab IT firmas, seal ka töötajad vahetuvad päris tihti, halba pole siiski midagi öelda. Ise töötan kohas, kus lahkutakse pigem jalad ees, samas kiita pole midagi. Lihtsalt tööl on inimesed, kellel pole väga valida, mina nende hulgas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanad olijad nagu mina ei viitsinud tükk aega eriti kolleegidesse süübida ega nende aitamise/õpetamise peale eriti aega kulutada, sest kunagi pole teada kaua need siin üldse püsivad – alles siis kui see 1 aasta verstapost on käes hakkasinnendele veidi rohkem tähelepanu pöörama.

Päris rõve suhtumine. Ma läheks ka minema kui sellise diivaga koos peaks töötama.

+9
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanad olijad nagu mina ei viitsinud tükk aega eriti kolleegidesse süübida ega nende aitamise/õpetamise peale eriti aega kulutada, sest kunagi pole teada kaua need siin üldse püsivad – alles siis kui see 1 aasta verstapost on käes hakkasinnendele veidi rohkem tähelepanu pöörama.

Päris rõve suhtumine. Ma läheks ka minema kui sellise diivaga koos peaks töötama.

Küll sa teistmoodi arvaks, kui kellegi välja õpetaksid ja siis paari kuu pärast ta leegid teeks. Ja siis uuesti sama jama. Korduvalt.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et palju oleneb miks inimesed liiguvad. Olen ka töötanud kohas, mis oli paljudele noortele esimene tõsisem töökoht ja ikka liiguti nii aasta jooksul edasi kas parema palga või huvitavamate võimaluste poole. Samas inimesed olid kõik toredad ja kuigi firmal on niimoodi keeruline (muudkui õpeta inimesi välja, aga seda nö tagasi tootma nad ei jõua hakata), aga ülemused olid normaalsed. Seega töötada oli seal täiesti ok, põhiline väljaõpe toimus tööandja poolt, mina ainult aitasin kui uus inimene tuli ja jamasid klattis manager kui miskit ette tuli (aga meil enne päris suurt jama enamasti oli aega märgata ja muuta). Mind ei häirinud see, et inimesi tuli ja läks. Aga töötasin ka ise u aasta, st kui oleks 10 aastat olnud, oleks ilmselt teine suhtumine.

Samas hoopis teine asi oleks kui töötajad pidevalt vahetuksid, sest kollektiivis ussitatakse või on ülemuste poolt midagi väga valesti. Ilmselt ka väga madala palga puhul töötajate vahetumine ja motivatsioonitus oleks häiriv.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll sa teistmoodi arvaks, kui kellegi välja õpetaksid ja siis paari kuu pärast ta leegid teeks.

Selle väljaõpetamise eest on sulle ju mõeldud lisatasu.

Aga kui inimesed seal niimoodi pidevalt juab mõne kuuga lahkuvad, siis enamasti on asi siiski selles, et töötingimused on ebanormaalsed pluss ka ülemus võib olla oma ametisse ebasobiv.

Ma olen üks neist, kes on kõnekeskuses käinud, väljaõppe saanud ja siis katseajal lahkumisavalduse sisse andnud. Ei sobinud see koht mulle. Kolleegide kohta ei saa küll halba sõna öelda, aga graafikute koostamine oli seal kohati lausa ebaseaduslik (kahe vahetuse vahele ei jäänud piisavalt aega) ja vetsupause mõõdeti sekunditega. Mingi karjuv või nuttev klient toru otsas ei mõjutanud mu lahkumisotsust kuidagi. Põhiliseks kaalukeeleks oli libisev graafik, mis ei võimaldanud oma elu ja vaba aega üldse planeerida. Vanematel olijatel oli seal juba mingi oma kindel süsteem paigas, a la alati neljapäev vaba vms, uusi siis solgutati, erinevatel kellaaegadel.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 10:53; 25.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle väljaõpetamise eest on sulle ju mõeldud lisatasu.

Kuskil on ka selline asi või?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle väljaõpetamise eest on sulle ju mõeldud lisatasu.

Mul ei olnud ja tavaliselt polegi. Ma polnud tegelikult treener/coach, tavaline töötaja nagu need uued, lihtsalt oli meil nt mentor süsteem (pannakse sind uuega paari, keda kantseldad, kelle vigade eest vastutad jne), lisaks nagu öeldud, uute vead tulid tavaliselt kogenumate töötajate parandada, sest vihane klient helistas/kirjutas tagasi ning kaebused jm ei läinud uutele töötajatele. Mingit lisatasu, paremat graafikut vms selle eest ei saanud ning pole kuulnudki kontaktikeskusest Eestis kus saaks.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 22:05; 25.11 18:07; 26.11 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil on ka selline asi või?

Seal, kus mina olin, seal said õpetajad lisatasu, lisaks oli seal ka see süsteem, et aastate pealt sai lisatasu. Vanemate olijate ja uute tulijate palgataseme vahe oli väga suur. Uus teenis umbes 600 netos, vana olija aga 1000 ringis. Kui neil oli mingi õpilane, siis selle eest maksti lisaraha, seda ütles mulle see inimene, kes mind õpetas. Meil tuli jutuks see, et tegelikult ju paljud ei jäägi üldse tööle, siis ta ütles, et kuni selle eest lisaraha makstake, siis seni on ok.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 10:53; 25.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud sellises asutuses. Ebameeldivaks kujunenud juhtkond, kellel olid töötajatele suured nõudmised, oma töötajaid kasutati ära, paar nuhki käis juhile infot ette kandmas, mõni üksik pika staažiga inimene seal on, kellest üks on juhi isiklik sõbranna, üks sugulane. Oli ka väga palju ussitamist, aga ise hoidsin nendest inimestest eemale. See oli minu esimene töökoht. Pikka aega kaalusin lahkumist, õnneks lõpuks selle otsuse tegin ja praeguse töökohaga olen väga rahul. Selles asutuses on püsiv kaader.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan väga suure personalivoolavuega osakonnas.

Lühidalt on meie osakonnas kaht tüüpi tööd. Ühed teevad palju pisikesi asjakesi ja teinekord ülimalt tüütut tööd ja saavad rohkem palka. Nende töö on kellast kellani. Kui tahavad, teevad pausi. Kasvõi tund lisaks lõunale. Nende töö on suunal -> välja.

Teised teevad suuri asju, liigutavad palju-palju tuhandeid päevas, käivad klientidega restoranis ja sünnipäevaks lilli viimas ning saavad vähem töötasu . Tööd tuleb sageli teha ka nädalavahetusel või öösel, mingi paar tundi nädalas ja kell 17 pastakat nurka visata ei saa. Pausi ette planeerida ei saa. Aga töö pole kaugeltki nii tüütu ja liigutada saab suuri asju. Töö pigem <- sisse, aga seda nõudlikum on klient.

Esimesed näevad, et teised säravad laua taga ja liigutavad kümneid ja kümneid tuhandeid silma pilgutamata, kui nemad peavad hullult tõmblema mingi 150 euro pärast. Nad tahavad seda näilist glamuuri – kingitused, kliendipeod (enne koroonat), tänubuketid. Nad tahavad saada teise gruppi.
Osad lahkuvad pettunult, sest ei saa. Osad saavad ja põruvad paari kuuga. Esmalt töötasuvahe – mõned sajad eurod, ütleme 220. Teiseks see, et nad ei ole harjunud olema kättesaadavad ja pidevalt teenindyusvalmis ja kole kiiresti lahendusi leidma. Lisaks kui I grupis teed vea, siis kaotab firma 150 eurot, teises grupis 25 000. Ja teiseks neil on raske ümber orienteeruda, et klient on suur ja temaga tuleb tegeleda nii, et praktiliselt on ta juba su sõber. Et sa ei saa teha tööd, kui tahad, vaid teed seda siis, kui ka võileiva söömine pooleli. Ja lapsega tööajast hambaarstile lihtsalt üldiselt ei saa, hädapärast muidugi, ülemused lubavad alati. Aga pärast närid läbi tunnise eemaloleku ajal laekunud 15 e-kirjast.

Esimeses grupis siis rahvas voolab meeletult kohe ära, viidates kadedalt teisele grupile ja “karjäärivõimaluste puudumisele”, või põrub nutuselt ja pettub, kui on saanud II gruppi.

Meid on umbes 30. Ca 20 I grupis (see muidugi on minu väljamõeldud kategoriseerimine) ja 10 teises grupis. Esimesest grupist on sel aastal ära läinud 7 inimest, kuna nad ei saanud teise gruppi ja 2 inimest, kuna nad ei saanud II grupis hakkama.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 15:26; 26.11 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – nii huvitav kirjeldus, kas ütleksid mis alaga tegu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 22:05; 25.11 18:07; 26.11 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – nii huvitav kirjeldus, kas ütleksid mis alaga tegu?

Ei 🙂 Nagu kirjeldusest aru saada, mingit sorti klienditeenindus ja projektid.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 15:26; 26.11 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen töötanud, kus 12 inimesest osakonnas vahetus aastaga 14. Mõned jäid samad ka. Tööl olles on üks pidev õpetamine, õpetamine ja tagasi ei saa midagi, kuna siis kui selgeks saab, on juba uue koha leidnud. Sisuliselt tööle tulles juba hakati uut kohta otsima ja siis olidki inimesed kolme – nelja kuuga uue koha leidnud. Sama aeg oli ka õppeaeg, et enam-vähem baas asjad selgeks saada. Töö oli suhteliselt keeruline ja juhtimine oli see, mis oli nii halb ja halvustav.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin neli aastat ühes väikeettevõttes, kus oli meeletu kaadrivoolavus. Põhiline põhjus oli see, et töö oli väga spetsiifiline, masinatega, ja kui paari tunniga selgeks ei saanud, siis kanti inimene sisuliselt maha. Ülemused hakkasid nurisema, kutsuti pidevalt vaibale, teised töötajad (vanad olijad) hakkasid kaebama, et töö ei liigu edasi jne. Kogu toodang, mis nässu läks aeti uute tulijate kraesse jne, inimesele anti iga päev uus masin ja uued tööülesanded, kuid õpetamise peale aega eriti ei raisatud. Enamus uusi inimesi lahkus peale kaht nädalat, mõni pidas kuu vastu.

Mina pidasin lausa 4 aastat vastu ja siis lahkusin, sest tee kuidas sa teed oma tööd, ikka oli valesti, ikka oli halvasti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mitmel kohal töötanud, kus suur kaadrivoolavus. Üldiselt ma ei soovita kellelgi sellistele kohtadele kandideerida. Jah, sinna võetakse kergelt tööle, sest keegi ei taha seda tööd teha, aga kes ei tea sellest tööst midagi, proovivad. Ikka mõtled ju, et mina ei ole tossike, ma saan hakkama. Ju siis teised on sellised lillekesed, kes tööd ei viitsi teha. Tegelikkus on hoopis teine. Need on töökohad, kus töö iseloom ja palk ei ole kooskõlas. Enamasti siis tegu n.ö lihttöödega, aga samas nõuavad ka sellised tööd päris pikka õppimist ja sisseelamist.
Esimene koht oli väike tehas. Tükitöö. Ütleme nii, et üks tükk maksab otsast lõpuni valmis tehes 10euri. Esimene päev suutsin õpetaja juhendamisel vaevalt selle ühe tükiga hakkama saada. 1,5 nädalat hiljem tegin tüki juba täiesti ise valmis. Suutsin päevas teha 2 tükki ehk päeva palk 20 euri. Tööle sõitmiseks kulus mul ehk 10euri bensiinile. Väga mitmed töötud saadeti sinna proovipäevale. Mehed tegid üks päev tööd, nägid, kui mõttetu see on ja rohkem nad tagasi ei tulnud. Vanad olijad olid osavad ja teenisid hästi. Võisid näiteks 10 tükki päevas teha.
Teine koht oli samuti tehas, aga väga suur tehas. Töö kolmes vahetuses. Suhteliselt üksluine töö ja palk väike. Ainus pluss see, et tööle minekuks raha ei kulunud. Aga jällegi, oleks kasvõi pakutud 1000bruto, oleks seal töötamine olnud mõeldav. Aga ei. Personalitöötajad teenisid selle peale, palju nad suudavad värvata tööle ja kes jääb ka pärast katseaega tööle. Täiesti haige süsteem. Ma poleks isegi personalitöötaja tahtnud seal olla.
Kolmas koht pood. Jällegi, megapikad tööpäevad ja palk selle eest häbematult väike. Mitte et töö raske oleks või vajaks mingeid erilisi teadmisi. Lihtsalt füüsiliselt on raske 12-13 tundi järjest püsti seista.
Niikaua, kui selliste tööde eest ei hakata maksma vähemalt kasvõi 1000bruto, toimub endiselt kaadrivoolavus. Omanikku see muidugi ei huvita. Teda huvitab ainult kasum.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 10:15; 09.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanad olijad nagu mina ei viitsinud tükk aega eriti kolleegidesse süübida ega nende aitamise/õpetamise peale eriti aega kulutada, sest kunagi pole teada kaua need siin üldse püsivad – alles siis kui see 1 aasta verstapost on käes hakkasinnendele veidi rohkem tähelepanu pöörama.

Päris rõve suhtumine. Ma läheks ka minema kui sellise diivaga koos peaks töötama.

Küll sa teistmoodi arvaks, kui kellegi välja õpetaksid ja siis paari kuu pärast ta leegid teeks. Ja siis uuesti sama jama. Korduvalt.

Oled ikka hale kuju küll, kui enda pahameelt elad välja uue töötaja peal teda väljaõpetades! Ise ajadki nad minema oma suhtumisega eelkõige. Jumal hoidku, mine ja ütle ülemusele, et sa ei kavatse tasuta kedagi õpetada enam, et ainult lisatasu eest. Seisa enda eest, mitte ära pritsi tatti suvaliste peale.

Teemale vastates, vaatan praegu, et kuhu hiljuti kandideerisin ja ei saanud, et sellest pole veel 2 kuudki möödas ja nüüd otsitakse uusi töötajaid  ja mitut veel. Jumalast imelik kui mulle jälle võimalust ei anta. Eelmisel korral käisin ka vestlusel ja kuskilt polnud näha, et ei sobi miski. Riigiamet, et ehk jälle lihtsalt bürokraatia tõttu pannakse kuulutusi, aga tegelikult ei kavatseta väljast kedagi võtta. Täiesti nõme!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suutsin päevas teha 2 tükki ehk päeva palk 20 euri.  /…/ Vanad olijad olid osavad ja teenisid hästi. Võisid näiteks 10 tükki päevas teha.

Ma ei suuda näha probleemi. Kas 2 tükki päevas tegijale peaks maksma sama palju kui 10 tükki tegijale? Pealegi, täiskohaga tööl olles teenid peaaegu miinimumpalga välja ning kuna alla miinimumi ei maksta, peaks töö olema ju algaja vääriliselt tasustatud.

Või peaks maksma 2 tk/päeva tegijale tonni ning 10tk/päevas tegijad peaks vastvalt siis 5 tonni kuus saama tehase liinitööl?

Muidu oleks varsti hala, et teen 5 korda rohkem, aga palk polegi 5 korda suurem.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle sõitmiseks kulus mul ehk 10euri bensiinile.

Läksid 50 km kaugusele odavale lihttööle?
Aga üldiselt on sellistel tehase- ja tükitöödel suhteliselt kiirelt näha, kes saab nobenäpuks, kes mitte. Mõned ongi aeglasemad ja kobamad ja kui neile makstaks sama raha, mis poole kiiremini tegijatele, siis nuriseksid varsti need kiiremad tegijad ja lahkukaid ebavõrdsuse tõttu. Mis firmale oleks hoopis kahjulikum.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suutsin päevas teha 2 tükki ehk päeva palk 20 euri. /…/ Vanad olijad olid osavad ja teenisid hästi. Võisid näiteks 10 tükki päevas teha.

Ma ei suuda näha probleemi. Kas 2 tükki päevas tegijale peaks maksma sama palju kui 10 tükki tegijale? Pealegi, täiskohaga tööl olles teenid peaaegu miinimumpalga välja ning kuna alla miinimumi ei maksta, peaks töö olema ju algaja vääriliselt tasustatud.

Või peaks maksma 2 tk/päeva tegijale tonni ning 10tk/päevas tegijad peaks vastvalt siis 5 tonni kuus saama tehase liinitööl?

Muidu oleks varsti hala, et teen 5 korda rohkem, aga palk polegi 5 korda suurem.

10 tüki tegija oli selles firmas 20 aastat töötanud ja see oli ka väga maksimum, mis tema suutis teha. Ja ega tükid kõik ühesugused polnud. Igat tükki tuli õppida erinevalt kokku panema ja töö oli raske. Tükkidel olid ka erinevad hinnad. Kui mehed lõid kohe esimesel proovipäeval käega, siis mina naisena ikka pusisin edasi. Ei tulnud sealt kuskilt miinimumpalka. Mitte ligilähedalegi. Ma käisin vist alla 2 nädala tööl ja sain 80euri. Ma ei eeldagi, et algaja saab 1500euri. Aga isegi algaja miinimumi saamine oleks olnud liiga väike palk sellise töö kohta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 10:15; 09.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan sellises kohas. Tegu riidepoega, kus ühelgi praegusel töötajal pole isegi aastast staazi. Palk on madal ja kõik lahkuvad esimesel võimalusel paremale kohale. Poe omanikul (õigemini poeketi omanikul) on sügavalt ükskõik, kaup saab müüdud naginii. Tüli on sellest ainult poe juhatajal, kes peab pidevalt uusi müüjaid valima ja koolitama. Nüüd plaanib ka juhataja lahkuda ja moositakse müüjaid, et keegi juhataja töö üle võtaks. Keegi pole huvitatud, sest palgatõus on väike, küll aga on sekeldamist ja vastutust rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Voolava tööjõuga töökohad