Esileht Väikelaps Voolimismassid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Voolimismassid

Postitas:
Kägu

Tere,
2,5a lapsele väga meeldib voolida, aga selle jama koristamine on õudus kuubis. Nt playdoh jääb riietele ja enam maha ei tule, kui kohe ei avasta. Käpalun soovitage veel voolimismasse, mis ei pudiseks nii kiirelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga proovi suunata teda laua taga ainult mängima? Ma ei tea, mida su laps teeb, aga ma ise pole märganud, et lastel see väga riiete külge jääks, kui nad just peale ei istu (lapsed on 2a10k ja 4a10k).

Eks see, kui suur jama tekib, sõltubki palju sellest, kui palju sa ise viitsid juures passida, millised reeglid on (te kas mängib laua taga istudes, diivanil, põrandal jne). Võimalik kasutada ka käsitööpõlle (või misiganes põlle), kui ei taha, et riided määrduks.

Kui mul suurem laps oli selles vanuses tohtiski ainul tköögi laua taga mängida, et noorem laps ringi käputades miskit suhu ei paneks. Kui juba noorem ka nendega mängima hakkas, siis alates sellest ajast, kui ta enam suhu ei topi (st ma ei pea koguaeg jälgima teda), suunasin nad teadlikult põrandale mängima. Miks põrandale? sest peamiselt nad lihtsalt lõiguvad seda massi ja laua taga istudes olid nii laud, toolid kui ka põrand seda pudi täis. Nüüd on ainult põrand, st kõik väiksem puru, mida tagasi topsi ei pane, tõmban harja või tolmuimejaga kokku ja ainult üht epind avaja puhastada 😀 2,5aastane tegelikult saab väga edukalt ka ise tolmuimejaga hakkama, kui ise teda samal ajal juhendad 🙂 Vähemalt minu lastele meeldib tolmuimejaga möllata.

Diivanile lähenemine plastiliiniga on meil keelatud. (etteruttavalt ka mainin, et veega pestavad vildikad ei tule pehmelt mööblilt sugugi nii hästi maha, plastiliin on selle kõrval köömen :/ )
Riietest mul kahju pole, väikelastega olen arvestanud, et mäkerdavad ikka söögiga, guaššidega jne (need vakstust käsitööpõlled tunduvad mulle endale kuidagi ebamugavad)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Voolimismassid kipuvad jah asju rikkuma. Isegi kui laps ilusti ühe koha peal mängib, pärast ikka kuskil miski mis riiete külge jäänud. Mina eelistan soolatainast, toiduvärvidega saab värvilisi ka teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Playdoh (see õige) on minu kogemusel voolimiskraamist siiski kõige koristajasõbralikum (kui nii saab öelda). Paljud analoogid kuivavad kiiresti ja hakkavad kohe pudisema ja lõpuks on seda kogu ilm töis, isegi kui lapsed laua taga askeldavad. “Vanast heast” plastiliinist ei räägi üldse, see kitib igale poole kinni.
Soolatainas (ja igasugu soodatainavariandid) on jah alternatiiv – üldiselt saab selle ka igalt poolt kätte, pesus vähemalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Playdoh tuleb väga ilusti maha. Kui ära kuivab, siis ta on kõva käkk, aga vees läheb pehmeks ja tuleb ära.

Mina oma lapsele õpetasin seda, et playdohiga tohib mängida laua taga, põll ees ja pärast kui on mängimise lõpetanud, siis ma aitan asjad kokku korjatam sest kui näiteks vaiba peale on pudenenud ja seal ära kuivab, siis pärast on paha ja valus kui peale astud.

Näpuvärvid osad ei tule minu kogemuse järgi maha. Selleks meil oli lahenduseks see, et panime enne nendega plätserdamist selga vana t-särgi, nn näpuvärvisärgi, mille peale võis plekke tulla.

Ma arvan, et parim lahendus olekski see, et kui on mingi kunstiga tegelemine, olgu siis lima, playdoh, näpuvärvid, guašid vms, siis lapsele sisse harjutada see, et kas põll ette või “kunstnikuriided” selga. Mängib sellle ühe asjaga ära, siis teine särk asemele ja jälle kõik okei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Playdoh on kõige normaalsem, kui kipub kuivama ja pudisema, pane topsi mõni tilk vett ja lase seista. Aga lõpuks lähevad nad pikapeale jah vanaks.
Plastiliin määrib ja jätab pindadele rasvaseid jälgi.
Endatehtud lima (hamebeajamisvahuga, pva liimiga, lahedad asjad, millega plätserdada).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jovi pastiliinid on väga head – pehmed, ei kuiva kõvaks, ei määri. Laps peaks voolima laua ääres, nii ei saa terve elamine plastiliini täis. Meie kasutame voolimisaluseks köögi lauakatteid, neid on ilusaid ja lastepäraseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tark plastiliin, müüakse nt Apollos.
Meil on mitu erinevat karpi neid, ei pudise, ei jää riiete külge ja kestavad väga kaua.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Voolimismassid