Esileht Pereelu ja suhted Võõrandunud vanemate hooldekodu arved

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Võõrandunud vanemate hooldekodu arved

Postitas:

Laste kohustusi oma vanemate ees ma veel mõistan, aga kuidas on võimalik päästa lapselapsi sellest kohustusest? Kui eilse Pealtnägija näitel poeg ei maksa arveid, tema võlg muudkui suureneb, ja poeg juhtub surema, kas siis läheb võlg koos intressidega edasi tema lastele või ta abikaasale või hoopis teisele vennale, kes arveid maksab?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:19; 19.05 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eilse Pealtnägija loos hämmastas mind kõige enam suhtumine, et kuna naine ei olnud omal ajal mehe vägivaldsuse või pere materiaalsest toetamisest loobumise kohta ametlikku avaldust teinud, siis poleks seda nagu olnudki. Halloo, kuulge, nõukogude ajal ei olnud see reaalne, et politsei oleks sellise asja peale kohale tulnud. Selles ühiskonnas valitses hoopis teistsugune suhtumine ja koduvägivalda nagu ei võetudki tõsiselt. Seda peeti häbiväärseks saladuseks, mitte isikuvastaseks kuriteoks. Samuti olen ise lapse üles kasvatanud nii, et pere juurest lahkunud (vägivaldne) mees rahaliselt ei panustanud. Olin uhke, ega küsinud ka, kuid praegu keeldun küll aktsepteerimast, et laps, kes pidi pealt nägema oma isa vägivalda tema ema suhtes ja keda tema isa ei toetanud rahaliselt ega suhelnud temaga tema kooliminekust täiskasvanuks saamiseni, peaks nüüd panustama sellise isa ülalpidamisse. See pole lihtsalt õiglane.

+41
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:41; 07.05 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõukaajal miilitsal ei olnud õigust peretülidesse sekkuda. Kui üksteist äratapeti või juba traumapunkti väärilisi vigastusi tekitati, siis jah võidi asja hakata uurima. Olen ise näinud kuidas korteris on tüli, naine karjub valust, mees karjub, käivad mütsud ja miilitsad tegid all suitsu ja ajasid külameestega juttu. Hiljem kui asi arenes edasi ja meest tahteti kongi panna ja äraviia, läks naine miilitsatele kallale, et oma mees kaitsta. Sellist olukorda siit vaadates ei oskagi ettekujutada, et nii võis olla.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei maksa lapsed, maksame meie kõik, ehk siis maksumaksja. Lisaks oma vanemate eest maksmisele. Ei tundu kuigi õiglane.

+6
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:16; 07.05 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei maksa lapsed, maksame meie kõik, ehk siis maksumaksja. Lisaks oma vanemate eest maksmisele. Ei tundu kuigi õiglane.

Kas sina oleksid nõus täiskasvanuna maksma oma bioloogilise vanema hooldekodu arveid, kes sind on kolmeaastaselt hüljanud ja kes sinu elukäigu vastu pole sealtmaalt mingit huvi tundnud, rääkimata rahalisest toetusest, et sa ellu jääksid ja hakkama saaksid? Mina ei oleks. See, et see inimene on minu eostamises on osalenud, ei tähenda, et mul temaga lapse-vanema suhe oleks. Vanem on see, kes toidab, kasvatab, hoolitseb, õpetab elus toime tulema. See inimene ei ole midagi teinud selleks, et ma ellu jääksin ja hakkama saaksin, vastupidi, kui mu ellujäämine oleks vaid temast sõltunud, siis oleksin ammu surnud olnud.

+32
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:41; 07.05 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa oli nõuka ajal ettevõtte juht ja siis käisid need sinise silmaga naised just tema jutul. Oli ka seltsimehelik kohus, kes selliseid asju klaaris. Sõbranna elas ühes majas sellistega, siis kutsusid küll miilitsa, kui naine verisena, lõhkises kleidis naabrite ukse taga prõmmis – õnneks oli majas telefon. Mees viidi plate peale ja peale seda elati rõõmsalt kuni järgmise korrani edasi.
Võlad lähevad lastelastele edasi vaid siis, kui isa surma korral pärijad ei nõua inventuuri – kui on inventuur, siis masktakse võlad pärandvarast

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 11:40; 07.05 13:27; 07.05 15:37; 08.05 14:27; 10.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal öeldi, et lapsi ju ei peksnud, et vaid ema. Et lastele pol midagi teinud.
Kuid ometi on ju nii, et kuo ema koheldakse halvasti, siis see alati mõjutab negatiivselt ka lapsi, ja paljus.
Isegi, kui lapsed seda pealt ei näe, on sellel halb mõju. Rahuliku ja rõõmsa ema lapsed on ka ise seda. Ja vastupidi.
Sellised mehed teevad oma pered kurvaks ja õnnetuks, viivad stressi ja kahjustavad neid.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind üllatas kohtu otsus. Mina arvasin, et me oleme tänaseks jõudnud seisukohale, et vägivald vanemate vahel on igal juhul vägivald laste vastu.

Kuidas saab nii, et tunnistajate abiga fikseeriti vägivald ema vastu, aga lastel on kõik sellegipoolest kõige paremas korras, sest lapsi ei pekstud. Kuigi peksti küll, kui poeg ema kaitseks välja astus. Ja kui laps hirmust ei julge ema kaitseks välja astuda, siis vägivalda lapse suhtes ei esine… Mis asja nagu!!!!

+36
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal öeldi, et lapsi ju ei peksnud, et vaid ema. Et lastele pol midagi teinud.

Poja jutu järgi isa kolkis ka teda, kui ta kaklusele vahele läks, st ema isa eest kaitsma.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikseeriti vägivald ema vastu, aga lastel on kõik sellegipoolest kõige paremas korras, sest lapsi ei pekstud. Kuigi peksti küll, kui poeg ema kaitseks välja astus. Ja kui laps hirmust ei julge ema kaitseks välja astuda, siis vägivalda lapse suhtes ei esine… Mis asja nagu!!!!

Mina ka ùllatusin sama asja peale. Et laps, kes nägi 7 aastat pealt, kuidas isa peksis ema, ei olegi vägivalla ohver? Hoopis isale plusspunkt, et see 7 aastat olemas oli, mis sest, et peksis naist ja tekitas trauma lastele.

Ma olen igasuguse laste füüsilise karistamise vastu. Aga kohe kindladti saab suurema trauma laps, kes igapäevaselt näeb pealt isa vägivallatsemist ema kallal lapsest, kes korra elus suure sigaduse eest vitsa saab.

+31
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 12:27; 11.05 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei maksa lapsed, maksame meie kõik, ehk siis maksumaksja. Lisaks oma vanemate eest maksmisele. Ei tundu kuigi õiglane.

Kas sina oleksid nõus täiskasvanuna maksma oma bioloogilise vanema hooldekodu arveid, kes sind on kolmeaastaselt hüljanud ja kes sinu elukäigu vastu pole sealtmaalt mingit huvi tundnud, rääkimata rahalisest toetusest, et sa ellu jääksid ja hakkama saaksid? Mina ei oleks. See, et see inimene on minu eostamises on osalenud, ei tähenda, et mul temaga lapse-vanema suhe oleks. Vanem on see, kes toidab, kasvatab, hoolitseb, õpetab elus toime tulema. See inimene ei ole midagi teinud selleks, et ma ellu jääksin ja hakkama saaksin, vastupidi, kui mu ellujäämine oleks vaid temast sõltunud, siis oleksin ammu surnud olnud.

Nii on, valmis teha oskab igaüks, aga isa on see, kes kasvatab. Minul on ilmselt sama keiss ees, võõra inimese hooldekodu eest maksta. Ka ei kavatse seda teha. Inimene küll maksis mu emale alimente, aga kui ema uus mees ehk isa mind lapsendada soovis, siis emale kättemaksuks seda ei lubanud. Igasugune suhtlemine temaga puudub. Ei ole vähimatki tahtmist kunagi selle mehe hooldekodu eest tasuma hakata. Müügu oma kinnisvara, sealt saab raha küll, et oma vanaduspõlvega klaariks saada.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 13:08; 08.05 11:05; 08.05 16:30; 09.05 15:00; 10.05 18:13; 11.05 16:06; 12.05 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatame vahelduseks seda, mis seadus ütleb:
PkS § 103. Ülalpidamisnõude piiramine
(1) Kohus võib kohustatud isiku ülalpidamiskohustuse täitmisest vabastada või täitmist ajaliselt piirata või elatise suurust vähendada, kui kohustuse täitmist on äärmiselt ebaõiglane nõuda, eelkõige kui:
1) ülalpidamist saama õigustatud isiku abivajadus on tekkinud tema enda ebamõistliku käitumise tagajärjel;
2) õigustatud isik on jämedalt rikkunud oma ülalpidamiskohustust ülalpidamiskohustuslase vastu;
3) õigustatud isik on süüdi tahtlikus kuriteos ülalpidamist andma kohustatud isiku või tema lähikondse suhtes.

(2) Lõiget 1 ei kohaldata vanema ülalpidamiskohustusele, mis tal on oma alaealise lapse vastu.

(3) Kui abivajava isiku nõuet selle paragrahvi alusel piiratakse, ei või ta esitada ülalpidamisnõuet teiste ülalpidamiskohustuslaste vastu.

Seega keda peksti v.a. kui tegu ei olnud kuriteoga (st. isa ei ole süüdi mõistetud), siis see ei oma see kahjuks tähtsust. Kui aga isa ei pidanud lapsi üleval – siis omab just see tähtsust. Kurb lugu iseenesest ja moraalses mõttes ei peaks laps sellist kohustust täitma.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 11:40; 07.05 13:27; 07.05 15:37; 08.05 14:27; 10.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on arvatavasti samasugune lugu ees. Minu isa (paaadunud alkohoolik) on viinud minu psüühika sellisesse olukorda, et olen korduvalt suitsiide kaalunud ja proovinud. Varastas, peksis, jõi, tassis vägistajatest joomasõpru koju jne. Ka seda saatelõiku eile vaadates tuli mul kindel tahtmine elust lahkuda. Ma ei taha selle inimesega enam mingit tegemist teha, parem on surnud olla. Väga palju parem.
Vene ajal ei tulnud ükski miilits mingit kodutüli fikseerima. Hiljem politseis on midagi siiski kirjas, kui tema vägivaldne sõber mind ära tahtis tappa. Jällegi, isa ju ei tahtnud tappa, irvitas niisama, nii et ma ei tea, eilse saate põhjal jääb mulje, et kui isa oli olemas, siis on kõik korras. Samas – kui isa varastas korteri tühjaks, et omale viinaraha saada, siis seda ei loetud kuriteoks, see ei läinudki kuhugi kirja. Kõik mu ehted ja lõpusõrmuse, fööni ja teleka jne – kõik tassis minema. Politsei laiutas käsi, et oma asi. Ma magasin nii, et suur kööginuga oli padja all, et kui mõni joodik unepealt otsa peaks ronima.
Ah, ma ei taha rohkem meenutada.
Päriselt ka sellised seadused… Kas ma sain omale vanemad valida?

EDIT Olen käinud nii psühhiaatril kui psühholoogil. AD-d, rahustid ja unerohud jäävad minuga ilmselt elu lõpuni.

+45
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega keda peksti v.a. kui tegu ei olnud kuriteoga (st. isa ei ole süüdi mõistetud), siis see ei oma see kahjuks tähtsust. Kui aga isa ei pidanud lapsi üleval – siis omab just see tähtsust. Kurb lugu iseenesest ja moraalses mõttes ei peaks laps sellist kohustust täitma.

No teisest küljest on ju kõik õiglane. Kui isa last omal ajal ülal pidas, kuid halvasti kohtles, siis nüüd pidagu laps isa ülal ning temalgi on lubatud isa halvasti kohelda. Ülalpidamine ja kohtlemine tuleb siin lahus hoida. Emotsioonidel ei tohi lasta kohut mõista. Kui ülalpidamisest päästaks väide, et “aga isa kohtles mind lapsena halvasti”, siis ei maksaks vähemalt kolmandik inimesi oma vanemate hooldekodukohtade eest. Võib olla rohkemgi – näha ju, milleks ollakse võimelised, kui riigilt on võimalik mingi raha välja petta, vassitakse millega iganes, jäetakse laps vallaslapsena kirja, kuigi isa olemas jms. Miski pole püha, ei lapsed ega vanemad, siis hakkaks vanemate ümber üks suur vassimine pihta.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 15:29; 08.05 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadusele ei ole midagi etteheita, samas ongi probleem selles, et aastakümneid hiljem tekib vanematel see vajadus, et neid tuleb üleval pidada – aga siis ei ole ju enam tõendeid, tunnistajad surnud jne. Seega siit moraal – selleks, et omi lapsi selliste asjade eest kaitsta – tuleb praegu asju ajada – elatis kohtusse, siis kohtutäiturile jne.
Venemaal siiani ei peeta naise peksmist kuriteoks, vaid administratiivrikkumiseks! Nagu oleks vahet kellel näo üles lööd.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.05 11:40; 07.05 13:27; 07.05 15:37; 08.05 14:27; 10.05 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei maksa lapsed, maksame meie kõik, ehk siis maksumaksja. Lisaks oma vanemate eest maksmisele. Ei tundu kuigi õiglane.

Kas sina oleksid nõus täiskasvanuna maksma oma bioloogilise vanema hooldekodu arveid, kes sind on kolmeaastaselt hüljanud ja kes sinu elukäigu vastu pole sealtmaalt mingit huvi tundnud, rääkimata rahalisest toetusest, et sa ellu jääksid ja hakkama saaksid? Mina ei oleks. See, et see inimene on minu eostamises on osalenud, ei tähenda, et mul temaga lapse-vanema suhe oleks. Vanem on see, kes toidab, kasvatab, hoolitseb, õpetab elus toime tulema. See inimene ei ole midagi teinud selleks, et ma ellu jääksin ja hakkama saaksin, vastupidi, kui mu ellujäämine oleks vaid temast sõltunud, siis oleksin ammu surnud olnud.

Nii on, valmis teha oskab igaüks, aga isa on see, kes kasvatab. Minul on ilmselt sama keiss ees, võõra inimese hooldekodu eest maksta. Ka ei kavatse seda teha. Inimene küll maksis mu emale alimente, aga kui ema uus mees ehk isa mind lapsendada soovis, siis emale kättemaksuks seda ei lubanud. Igasugune suhtlemine temaga puudub. Ei ole vähimatki tahtmist kunagi selle mehe hooldekodu eest tasuma hakata. Müügu oma kinnisvara, sealt saab raha küll, et oma vanaduspõlvega klaariks saada.

Kui alimente maksis, on igati põhjendatud tema ülalpidamine vanaduses. Suhtlema ei pea.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:16; 07.05 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti olen ise lapse üles kasvatanud nii, et pere juurest lahkunud (vägivaldne) mees rahaliselt ei panustanud. Olin uhke, ega küsinud ka, kuid praegu keeldun küll aktsepteerimast, et laps, kes pidi pealt nägema oma isa vägivalda tema ema suhtes ja keda tema isa ei toetanud rahaliselt ega suhelnud temaga tema kooliminekust täiskasvanuks saamiseni, peaks nüüd panustama sellise isa ülalpidamisse.

Sina võid olla uhke olnud, see su last ei päästa. Sa tegid vea, et ülalpidamist ei küsinud, ja seetõttu see isapoolne mittemaksmine ei ole seaduse silmis oluline. Seega su laps peab oma isa hooldekodu arveid maksma hakkama. Ja sinu ‘keeldun aktsepteerimast’ paneb ainult muigama. Sa võid ju mida igenes mitte aktsepteerida, seadus on teine ja sul ei ole enam midagi öelda.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 17:36; 19.05 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina oleksid nõus täiskasvanuna maksma oma bioloogilise vanema hooldekodu arveid…

Jah, kui mul on elatise eest kõlvanud lapsena süüa, siis jah, täiesti elementaarne kohustus! Kallistused on juba teine klass, ega minult ka mitte keegi ei nõua, et ma peaksin hooldekodus bioloogilist vanemat kallistamas käima!

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 18:27; 07.05 18:31; 08.05 10:09; 09.05 13:06; 09.05 19:31; 10.05 10:28; 10.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii on, valmis teha oskab igaüks, aga isa on see, kes kasvatab. Minul on ilmselt sama keiss ees, võõra inimese hooldekodu eest maksta. Ka ei kavatse seda teha.

Soovitan mõelda, kas tasub seadust lollitada ja oma nimi ära määrida. Aga sinu valik, istu oma vihaga võlakirjas kui soovid.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 18:27; 07.05 18:31; 08.05 10:09; 09.05 13:06; 09.05 19:31; 10.05 10:28; 10.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutne debiilsus ühiskonnas ongi see, et hooldekodus ei ole võimalik elada nii, et peale maksma ei pea. Miks pensionist ei jagu? Kuidas üksinda kodus elades peab pensioniga toime tulema, kuid karjakesi koos elades ei jagu?
Ma saan aru, et tööjõukulud. Kuid toit ja eluase peaks ju sellevõrra soodsamalt tulema.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah, on tõesti absurdne see asi.
Endal vist ka kunagi tulemas üsna sama lugu. Mina olin veel väiksem kui see mees saates, kui ema, isa lahutasid ja isa ära läks. Õnneks olin nii väike, aga olevat ka olnud näinud, et kuidas isa ema peksab ja olevat mulle ka selgeks teinud, et emme on libu. Olin öelnud, et ei ole, et tibu on ???? See selleks, ei tahagi kõike teada. Pole mingit elatist üldse maksnud. Kas see on nüüd kõik ära rikkunud, et ema ei nõudnudki ametlikult elatist? Nojah, tema ei tahtnud selle isikuga tegemist teha, et parem kui ei näegi ja ei käi torkimas. Kord mitme aasta jooksul siiski käis sünnipäevakinki toomas ja paaril korral ka isal külas käinud. Ilmselt mind ei vabastata sellest kohustusest? Õnneks on tal palju lapsi ja natuke kasvatanud on ta neist kolme. Õiglane oleks see, kui need 3 ka maksaks, aga hetkel on neist 2 alaealised. Samas kui nii palju on lapsi, siis seda vähem on maksta. Mina oleksin ilmselt kõige esimene, kellelt nõutama hakataks, sest olen esimene laps ehk ka kõige vanem.
Üks kord elus oli kui isalt abi palusin. Sain vastuseks vaid, et pole teda ka keegi aidanud. Eks kunagi saan talle sama öelda.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 20:10; 08.05 13:25; 08.05 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle saate ja teie lugude valguses olen ma täitsa rõõmus, et mu bioloogiline isa paar aastat tagasi suri. Kasuisa hooldekodu eest olen vajadusel valmis nurinata maksma.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle saate ja teie lugude valguses olen ma täitsa rõõmus, et mu bioloogiline isa paar aastat tagasi suri. Kasuisa hooldekodu eest olen vajadusel valmis nurinata maksma.

Jutuks hea küll.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 18:27; 07.05 18:31; 08.05 10:09; 09.05 13:06; 09.05 19:31; 10.05 10:28; 10.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii on, valmis teha oskab igaüks, aga isa on see, kes kasvatab. Minul on ilmselt sama keiss ees, võõra inimese hooldekodu eest maksta. Ka ei kavatse seda teha.

Soovitan mõelda, kas tasub seadust lollitada ja oma nimi ära määrida. Aga sinu valik, istu oma vihaga võlakirjas kui soovid.

Miks vihaga? Sa arvad, et ma olen vihane, et nad mu emaga lahutasid jne.? Ei, olen emale öenud, et see on tema elu absoaluutselt kõige õigem tegu üldse.
Sellel inimesel oli võimalus alimente mitte maksta, oli võimalus minust loobuda. Isa, kes mind kasvatas ja mulle isa oli, soovis mind lapsendada, aga see inimene minu emale kättemaksuks ei lasknud. Pole aimugi, kuidas tal hetkel läheb või kus ta elab. Tean vaid, et tal on kinnisvara ja sellest siis vajadusel oma hooldekodu eest makskugi.
Isa eest, kes juriidiliselt küll kahjuks minu isa ei ole (ja sõna “kasuisa” ma keeldun kasutamast), jah, tema eest loomulikult olen nõus maksma. Õigemini ma ei laseks asjadel üldse sinnani minna, et nad emaga hooldekodusse peaks minema.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 13:08; 08.05 11:05; 08.05 16:30; 09.05 15:00; 10.05 18:13; 11.05 16:06; 12.05 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutne debiilsus ühiskonnas ongi see, et hooldekodus ei ole võimalik elada nii, et peale maksma ei pea. Miks pensionist ei jagu? Kuidas üksinda kodus elades peab pensioniga toime tulema, kuid karjakesi koos elades ei jagu?

Ma saan aru, et tööjõukulud. Kuid toit ja eluase peaks ju sellevõrra soodsamalt tulema.

Toidu ja eluaseme kulud ei ole võrreldavas suurusjärgus tööjõukuludega. Kodus sul ju ei käi medõde pidevalt ja hooldaja ja koristaja ja kokk – ning kui käiksid, siis oleks ka su kodused kulud kordades suuremad. Pluss ei arvestata koduste kulude hulka soetatud kinnisvara amortisatsiooni.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 15:29; 08.05 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 20.10.
Tegelikult ka täiskasvanuna saad minna paberiga, et ta isadusest loobuks. Kui muidugi kirjutab alla ….aga kui ta sinust nagunii ei hooli siis on lootust .

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutne debiilsus ühiskonnas ongi see, et hooldekodus ei ole võimalik elada nii, et peale maksma ei pea. Miks pensionist ei jagu? Kuidas üksinda kodus elades peab pensioniga toime tulema, kuid karjakesi koos elades ei jagu?

Ma saan aru, et tööjõukulud. Kuid toit ja eluase peaks ju sellevõrra soodsamalt tulema.

Toidu ja eluaseme kulud ei ole võrreldavas suurusjärgus tööjõukuludega. Kodus sul ju ei käi medõde pidevalt ja hooldaja ja koristaja ja kokk – ning kui käiksid, siis oleks ka su kodused kulud kordades suuremad. Pluss ei arvestata koduste kulude hulka soetatud kinnisvara amortisatsiooni.

Ei tule muidugi pensionist välja. Millegipärast on meil nii, et erihoolekandes peab maksma ainult söögi ja eluaseme eest, ülejäänud osa katab riik. Üldhoolekandes aga peab kõik ise (järeltulijate abiga) kinni maksma või siis KOV aitab. Ometi on need inimesed enamasti kogu elu tööd teinud ja makse maksnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:51; 08.05 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 20.10.

Tegelikult ka täiskasvanuna saad minna paberiga, et ta isadusest loobuks. Kui muidugi kirjutab alla ….aga kui ta sinust nagunii ei hooli siis on lootust .

Ema ajas neid asju kui väike olin. Olevat kasuisa tahtnud mind lapsendada, aga bioloogiline isa ei olnud nõus loobuma isadusest. Keerati minu elu täiesti tuksi, sest kasuisa oli pahane, et lapsendada ei saanud ja mina jäin talle edaspidi jalgu.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 20:10; 08.05 13:25; 08.05 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa, kes mind kasvatas ja mulle isa oli, soovis mind lapsendada, aga see inimene minu emale kättemaksuks ei lasknud. Pole aimugi, kuidas tal hetkel läheb või kus ta elab. Tean vaid, et tal on kinnisvara ja sellest siis vajadusel oma hooldekodu eest makskugi.

Aga otse loomulikult – kui tal on (kinnis)vara, siis muidugi läheb igati seadusekohaselt kõigepealt mängu tema enda vara. Häda on siis, kui ta on selle vara osanud enne hooldusvajaduse ilmnemist ära peita või laiaks lüüa. Aga niikaua kui tal endal vara on, ei tülita sind keegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keerati minu elu täiesti tuksi, sest kasuisa oli pahane, et lapsendada ei saanud ja mina jäin talle edaspidi jalgu.

Polnud just eriti hea kasuisa siis. Arvad et paber oleks inimest muutnud?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:51; 08.05 14:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Võõrandunud vanemate hooldekodu arved