Esileht Pereelu ja suhted Võõras koer kuses minu lapse kelgu täis!

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Võõras koer kuses minu lapse kelgu täis!

Postitas:

Nii oligi. Käisime kodu juures lahtisel mänguväljakul. Seal käib kõrvalmajast üks vene mutike oma koeraga ka ja koer pole tal kunagi rihma otsas, alati jookseb niisama ringi. Kuna mänguväljak on ühendatud ka pargiga, siis istubki ta seal pargipingil ja koer jookseb oma jooksmised ära. Terve mänguväljak on niigi koera väljaheiteid täis ja täna siis kuses otse meie kelgu peale. Kelk oli maas ja meie eemal.
Ise ei oska nii hästi vene keelt, et selle tädiga rääkida. Kuhu võiks sellise murega pöörduda ja mida ette võtta, et ta lõpuks paneks oma koera keti otsa?

Tänud vastajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

politsei, mupo

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mida see mupo või politsei sellisega teeb? Käsib koera rihma otsa panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politseisse. Tõsiselt. Trahvi teeb. Koer peab rihma otsas olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minuarust oleks sa võinud kasvõi eemalt kisama hakata ja kasvõi eesti keeles sõimata. kehakeel ja emotsioon saadavad sõnumi väga kenasti kohale. mul on endal ka juhus olnud, kui olin lastega mänguväljakul ja kõrvalolevast suurest korrusmajast väljusi üks rakats, kes jooksis joonelt ennast kergendama vastu vedrukiike. oi, kuidas ma tagantjärele kahetsesin, et ma sellele mutile eesti keeles sõimu järele ei saatnud. mõrvarliku pilguga vahtisin küll, aga sellest polnud tolku. no nii jahmatas. oleks et väljak oleks tühi olnud, aga ei, lapsi täis ja tema kusetab oma koeraniru seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi oligi selles, et ma olin lapsega eemal ja nägin vaid, et koer kraapis kelgu juures ja siis tõstis muti meie kelgu pingi peale. Ei tulnudki kohe sellise asja peale, et ta end sinna kergendas. Hiljem, kui panin lapse kelgu peale, nägin loiku, mis oli selleks hetkeks juba külmunud ja muti ära läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]neljakuune kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja mida see mupo või politsei sellisega teeb? Käsib koera rihma otsa panna?[/tsitaat]
eks sa helista ja küsi politsei käest järele, mida nad sellisel puhul teevad.
laste mänguväljakul suitsetajatele on nad igatahes patrulli saatnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks. Koer mitte \”kuses\”, vaid kusi.

Teiseks. Ma saan aru, et selline juhtum loomulikult ärritab. Too proua oleks võinud vähemalt vabandada. Aga äkki dramatiseerid natuke ise ikka üle? Kelk on siiski suhteliselt lihtsasti puhastatav ja koertel üldiselt on loomuldasa objektide märgistamise komme. Tavaliselt tähendab see üsna vähese kogusega kiiret sirtsutamist, mis võib väga kergesti juhtuda ka siis, kui kutsat rihma otsas hoitakse. Vahest pole siiski mõtet nüüd lausa kuriteo avaldust teha? Iseasi, kui too koer kuri ja ohtlik tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rlv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks. Koer mitte \”kuses\”, vaid kusi.

Teiseks. Ma saan aru, et selline juhtum loomulikult ärritab. Too proua oleks võinud vähemalt vabandada. Aga äkki dramatiseerid natuke ise ikka üle? Kelk on siiski suhteliselt lihtsasti puhastatav ja koertel üldiselt on loomuldasa objektide märgistamise komme. Tavaliselt tähendab see üsna vähese kogusega kiiret sirtsutamist, mis võib väga kergesti juhtuda ka siis, kui kutsat rihma otsas hoitakse. Vahest pole siiski mõtet nüüd lausa kuriteo avaldust teha? Iseasi, kui too koer kuri ja ohtlik tundub. [/tsitaat]

Koer otseselt kuri ei ole. Ja väike on ta ka, niiet muidu ta ei häiri üldse. Selline vanem ja rahulik teine.
Seda ma ise mõtlen ka, et politseid küll nagu kutsuda ei tahaks, ise käin igapäev seal.
Ebameeldiv oli lihtsalt see, et ma pidin väsinud lapse selle kelguga koju vedama. Sealsamas seda pesta ei saanud, kodus pesin ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rlv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks. Koer mitte \”kuses\”, vaid kusi.
[/tsitaat]
IRW see on mingi murrak? Olen kuulnud, et mõned inimesed kuses asemel kusi ütlevad aga seda kuuleb väga harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see ei ole murrak vaid eesti kirjakeel.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=kusema&F=M

Ilmselt on hoopis vorm \”kuses\” murdetaustaga. Minu Viljandimaal elav ämm räägib ka näiteks \”pesi\” asemel \”peses\”, mis kirjakeeles kasutatuna oleks sarnane viga. Võib-olla on need vormid siis Lõuna-Eestist pärit, äkki mõni filoloog teab täpsemalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetan sulle siis natuke vene keelt. Pead tädi suunas õudset kurja nägu tegema, rusikat viibutama ja karjuma: Nahhui, bljääd, ubjuuu!!!

Rohkem pole vast vajagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti kirjakeel on
pesi, kusi, lasi

mitte
peses, kuses, lases

Mis murrak on \”kuses\” ei oska kahjuks pakkuda

Aga tädiga räägi eesti keeles ja kehakeeles.

Kas kohapeal lume ja pabertaskurätiga ei andnud kelku puhastada, et panid lapse koerapissi sisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eesti kirjakeel on
pesi, kusi, lasi

mitte
peses, kuses, lases

Mis murrak on \”kuses\” ei oska kahjuks pakkuda

Aga tädiga räägi eesti keeles ja kehakeeles.

Kas kohapeal lume ja pabertaskurätiga ei andnud kelku puhastada, et panid lapse koerapissi sisse?[/tsitaat]
Õues nii külm, et loik oli ära jäätunud 🙂
Seega läks isegi hästi. Õnneks polnud loik pepu all vaid rohkem jalgade pool. laps oli juba väsinud ja tahtis istuda. Ma poleks teda süles koju jaksanud tassida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle mingid perekooli filoloogid siin koos.Ma arvan et pole vaja siia vigu tulla parandama, kõik said ju aru nagunii mida see koer seal mänguväljakul tegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 19:01; 10.02 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neljakuune tõesti veel vene keelt ei oska, ei oska ka eesti keelt.
Aga täiskasvanud normaalne inimene Eestis oskab nii eesti kui vene keelt, vähemalt niipalju, et asi selgeks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Neljakuune tõesti veel vene keelt ei oska, ei oska ka eesti keelt.
Aga täiskasvanud normaalne inimene Eestis oskab nii eesti kui vene keelt, vähemalt niipalju, et asi selgeks teha.[/tsitaat]

Minu keeleoskus on nüüd küll minu enda mure, eks. Tore, et mainiti, et seda sõna käänatakse teisiti. Järgmine kord tean.
Aga kui sa oleksid mu postitusi lugenud, siis teaksid, et tädi oli juba lahkunud, kui mina asja avastasin. Seega oleksin võinud iseenda või lapsega igas keeles suhelda, tema ikka seda kuulnud ega sellest aru saanud poleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Neljakuune tõesti veel vene keelt ei oska, ei oska ka eesti keelt.
Aga täiskasvanud normaalne inimene Eestis oskab nii eesti kui vene keelt, vähemalt niipalju, et asi selgeks teha.[/tsitaat]
Saa ometi aru, et kõik ei ole keelegeeniused nagu sina!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 19:01; 10.02 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kardinal kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga demonstreeri järgmine kord sellele mutikesele tema nuustiku seni avastamata uut omadust ehk lennuoskust.
NB! Mitte kasutada terava ninaga saabast.[/tsitaat]

kui piiratud mõistus peab oma inimesel, kes soovitab koera jalga lüüa? laste nähes?

Sissejuhatuseks röögata – devu¨ka! selle peale reageerivad kõik vene naised hoolimata vanusest.
Ja siis teed kätega vehkides selgeks – kasuta ka väljendit – miliitzija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MUL alati pippragaas taskus kui linna käin,neid ajukääbikuid kes oma koeral lasevad vabalt ringi joosta ja suukorvi ka koeral ei ole on lihtssalt liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Võõras koer kuses minu lapse kelgu täis!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.