Esileht Väikelaps Kustutatud

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kustutatud

Postitas:

Kustutatud

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina alustaks sellest naabriemast, kes teab, mis lapsed need on.

Ma pedagoogina teeks konkreetsemat häält nii, et see võõras laps saab aru, et temaga räägitakse (selleks on nipid: tuleb seni pinda käia (kükitad maha ja kutsud enda juurde, nii kui midagi muud hakkab tegema, ütled: “Ei, ma palusin sul korraks siia tulla,” mitte ei hakka taga ajama), kuni tuleb rääkima või lahkub õuelt; kui nimi teada, siis seda kasutada; panna jah-ei küsimustega kaasa mõtlema, kuidas on OK käituda, ja mitte leppida sellega, kui vastust ei tule; kui lapsi on kaks, siis nad kindlasti ükshaaval ette võtta). Nõme küll võõraid lapsi kasvatama hakata, aga mis teha, õpetaja argipäev nagunii.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tuleb filmida telefoniga nende laste käitumist, seejärel teha avaldus lastekaitsele, kes hakkab probleemsete laste perekonnaga tegelema. Filmimine on avalikus kohas lubatud aga avalikult ei tohi filmitut üles panna.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ongi üksi õues olev kolmene liiga väike ja ringihulkuvad viiesed samamoodi. Nii väikestega peabki kaasas käima. Saan aru, et on mugav nad üksi välja saata, aga kui selline olukord on, siis peabki lastega koos käima. Võib-olla nendel naabritel enam ei meeldigi seal käia, kui näevad, et ema ka kaasas on.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 12:25; 30.06 17:54; 30.06 18:47; 30.06 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tead, kelle sõbrad on, küsi nende vanematelt lastevanemate kontakte.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei oska midagi soovitada, aga sa tundud nii armas inimene, teemaalgataja. ma soovin sulle ja su lastele jõudu 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina olen selles mõttes kuri ema, et kui vaja, käratan ikka võõrastele lastele korralikult, kui minu laps kannatab.
Ma ikka peaks korraliku loengu maha ja kui selle peale irvitatakse näkku, kutsuksin politsei.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 17:23; 30.06 18:10; 30.06 19:53; 01.07 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka peaks korraliku loengu maha ja kui selle peale irvitatakse näkku, kutsuksin politsei.

Viiesele kutsud politsei? Natuke üle ei pinguta või? Minu arust see on isegi natuke naljakas, et keegi sõimab sõnadega “beebi” ja “kakajunn”. See näitab ju, et sõimaja on ise alles paras beebi. Mina istuks juures, seni kuni asi laheneb.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 12:25; 30.06 17:54; 30.06 18:47; 30.06 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka peaks korraliku loengu maha ja kui selle peale irvitatakse näkku, kutsuksin politsei.

Viiesele kutsud politsei? Natuke üle ei pinguta või? Minu arust see on isegi natuke naljakas, et keegi sõimab sõnadega “beebi” ja “kakajunn”. See näitab ju, et sõimaja on ise alles paras beebi. Mina istuks juures, seni kuni asi laheneb.

Politsei kutsuks seepärast, et siis on võimalik selle võõra lapse vaenamd välja selgitada. Teemaalgata neid ju ei tea. Siis edasi saab vanematega asju klattida.
Aga eks ma kahtlen, et sellise väljakutse peale politsei üldse välja ilmub.
Viiene peaks juba aru saama, mis on sobilik või ei. Eriti võõras hoovis!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 17:23; 30.06 18:10; 30.06 19:53; 01.07 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on juba see lastekaitsele teatamise aluseks, kui viiene hulgub ringi. Üks asi on, kui laps on oma akende all emal kogu aeg silma all ja hoopis teine asi, kui tuleb kuskilt kaugemalt rattaga.

Ise elan ka kortermajas aga nagu tänapäeval paljudel majadel on meil esimesel korrusel terrass ja saan väga hästi aru, miks teemaalgataja lubab lapsi õue. Lapsed mängivad terrassil või selle ümbruses, hoov on aiaga piiratud, ohtlikke kohti pole. Meil ainult kahjuks pole mänguväljakut.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed mängivad terrassil või selle ümbruses, hoov on aiaga piiratud, ohtlikke kohti pole.

Nii palju ohtu siiski on, et kui võõrad lapsed saavad vabalt sisse, ju siis oma lapsed saavad ka välja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 12:25; 30.06 17:54; 30.06 18:47; 30.06 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätaks nüüd politsei ja lastekaitse sellest teemast välja. Soovitage muud. On selge, et minu elu esimene kõne politseisse ei saa olema see, et 5a kutsus minu last beebiks. Isegi kui see käib mõne paragrahvi alla. Lastekaitse tuleks kõne alla, kui ma oleks selle võõra lapse pärast mures. Ma ei ole. Ta tundub igati adekvaatne, et sõita rattaga nt kõrvalmänguväljakule (ma ei usu, et nad kaugelt viitsivad nii palju käia). Tõenäoliselt on see 8-10a vanem poiss tema vend, kellega koos käivad. Jääks ta vahele suitsetamise vms oleks mures küll, et mis kodus toimub. Jäägu lastekaitse kasutamine kättemaksuks ja kiusamiseks soomlastele ja norrakatele.

Elame jah 1. korrusel ja lapsed on kogu aeg aknast näha. Õu ei ole suur ja jooksevad pidevalt sisse-välja, ise käin ka neile asju ja sööki viimas. Silm on kogu aeg peal. Koristama ja süüa tegema peab ometi ka ju.

Aga kuidas sa siis kavatsed olukorra lahendada?

Mina muud lahendust ei näegi, et peab üsna järsk ja karm olema ja ütlema nendele võõrastele lastele, et nad ei ole sinna hoovi oodatud, kui kiusavad. Kui aru sellest ei saa, siis aitabki äärmuslik meede(politsei, kes seletab ise seda kõike).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 17:23; 30.06 18:10; 30.06 19:53; 01.07 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta esmalt naabrinaisest, kelle lapse sõbrad nad on. Uuri, kas tunneb vanemaid, äkki on numbrit jagada ja saad mure ära rääkida. Oma lapsele peale hüpata mina ei laseks, lähedki õue ja küsid, kas nii on ilus käituda, miks rattakella ära lõhkusid, miks sa hirmutad. Et kui korra veel näed, võtad mõlemad poisid käekõrvale ja lased neil ennast koju juhatada, et vanematega silmast-silma vestelda. Rattad võid ära võtta, kui on korralikud vanemad, tulevad küsima, mis toimub. Siis diplomaatiliselt seletadki, et sind ei võeta kuulda ja sellepärast äärmuslikud meetmed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa üldse rangema tooniga rääkida ei oska? Kui oma laps pahandust teeb või piire katsetab, siis ei kutsu teda teistsuguse häälega korrale? Mina olen ka õpetaja ja u teisel tööaastal sain aru, et n-ö õpsihääl mõjub väga hästi ka täiskasvanutele. Ükskord üks arvutifirma nt üritas mult mingit summat välja petta, kuigi tegu oli garantiiremondiga. Kui ma suu lahti tegin, tõmbas kutt leti taga pea õlgade vahele ja rahanõue kadus sekundiga. Tulin välja läpakas näpus ja järsku koitis, et pragasin temaga nagu töö juures kui pubekad laiutama hakkavad. Sa tahad, et sulle laused ette öeldaks, aga sellest, mida öelda, on tähtsam, kuidas öelda. Üks kord tuleb uksest välja karata ja oma sisemine kuri mutt valla lasta. Pärast seda piisab mõnda aega, kui näitad end aknalt või korra hõikad. Siis läheb jälle vaikselt meelest ära ja peab end käima meelde tuletamas. Isegi kui nad klähvivad vastu või irvitavad, tuleb sul nende tegevus nii ebamugavaks muuta, et nad ei viitsi enam hoovi peale laiama tulla.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 21:14; 30.06 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on su mehel väga hea idee! Rattad käest ära ja saadad vanematele kitule. Kui sinu last beebiks kutsuvad, siis vastad, et kes teisele ütleb, see ise on. Kui räägivad kakajunnidest, siis ütled, et kes kakast räägib, sellel on kakahäda või kaka püksis. Ja kaka on püksis ainult beebidel, järelikult on nad ise beebid. Ja üleüldse, beebid ei tohi ratastega sõita, siis ütledki, et võtad rattad ära, sest beebid sõita ei tohi ja tulgu vanematega koos järgi. Rataste konfiskeerimine jäägu muidugi viimaseks, kui muu ei aita.

Kuna ma ise olen pedagoog, siis ütlen omast kogemusest, et see, et sa räägid, et nii ei ole ilus ja viisakas, toimib tegelikult väga väheste laste puhul. Vaatavad küll sulle pühaliku näoga otsa, aga sisimas on neil täiesti suva su igavast monoloogist. Ja väga paljudele, eriti sellistele ülbetele kujudele, tuleb tuima järjekindlusega nende enda meetoditega vastata. Ma olen väga paljude oma klassi lastega selliste meetoditega kiusamise välja juurinud, kui kuri jutt ja hurjutamine aidanud pole, haiget teinud ega asju lõhkunud muidugi pole.

Snäkkide viimine õue on hea mõte ainult siis, kui ütled, et mingid kakajunnid ja beebid neid võtta ei tohi ja võõrad hoidku näpud heaga eemale. Snäkke saavad AINULT sõbralikud ja hästi käituvad lapsed. Oma laste kiusajate vastu eriti kena olemine võib sinu teoorias hästi kõlada, aga tegelikult näitad nii, et halva käitumise eest saab preemiat ja sind nagu ei häirigi, et nad su laste vastu halvad on. Ära ole selline suss!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, nohhhhh! Nendel jõmpsikatel on jumala savi, et sa tahad oma elu raamatu järgi elada. Loomulikult ei oska 3-aastane 5-aastasele vastu astuda ega öelda, mida veel! Nende kõne pole samal tasemel arenenudki ju. Sa üritad praegu vastutust endalt ära lükata. SINA pead oma lapsi kaitsma, mitte ootama, et 3-aastane pähe õpitud lauseid korrutades end kehtestaks. Õpetad talle mingi lausejupi ära, ähmiga läheb tal pool meelest või kui ütlebki, siis viiene suudab ju kohe mingi uue solvangu välja mõelda.
Kas see on mingi talurahva kasvatusmeetod või, loen raamatuid ja vaatan aknast? Mine õue ja seisa oma laste eest, nii õpivad nad ka ise enda eest seisma. Mis signaali sa üldse annad neile praegu oma käitumisega? Emme on arg ja ei aita meid probleemiga, sussutab kodus mingeid lauseid, millega midagi peale hakata pole. Kas sa tõesti arvad, et kiusamine lõpeb, kui su laps paar korda ütleb midagi vastu? 3-aastane? Kiusamine lõpeb siis, kui need poisid ei tule enam teie hoovi või kui nad ei julge enam kiusata. Kirjutad, et laps nutab ja tuleb sulle kaebama. Selle käitumismalli on ta sinult õppinud, sa ise ka ju ei hakka vastu, vaid tuled perekooli kaebama ja loodad, et keegi teine probleemi ära lahendaks. Hakka ometi täiskasvanu kombel käituma.
Lõpeta see aknal passimine ja marss õue korda looma!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 21:14; 30.06 22:17;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

See nõu, mida ma kõige rohkem ootaks, on, et kuidas mind poleks vaja lahendama.

Kuidas palun, sina ootad nõuandeid, mida peaks su 3 ja 5 aastane vastu ütlema, et neid ei kiusataks, et ise saaks kuskile urgu pugeda? Sina pead ikka nende eest seisma. Kas kolmene peab hakkama vastu sõimama? Karjuvad kahekesi seal: kaka-kaka-kaka, et sina saaks rahus süüa teha ja koristada? Hakkab juba mingi ülepunnitatud libateemana tunduma.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 12:25; 30.06 17:54; 30.06 18:47; 30.06 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise suss oled ja hakkama ei saa, las siis isa läheb loob korra majja.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.06 17:23; 30.06 18:10; 30.06 19:53; 01.07 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On suur vahe, kas lapsed maal oma maja hoovis, kus võõramaid ei liigu, mängivad või suuemas kohas kortermajade hoovis (mis ilmselt pole nii kinnine ja ainult ja ainult ühe maja hoov) nii väikesed omaette. Omast kogemusest (aastate pikkuste mänguväljakul taustana olijana) võin öelda, et tihti need varakult üksi ja omaette (suuremates piirkondades üksinda liikumas) mängivad lapsed ongi  lõpuks ka teiste solvajad, ägedamad kätega asju lahendavad lapsed, teisi kiusavad jne. Seda lihtsalt seetõttu, et nad ongi omaette varakult õppinud omast peast, kuidas asju lahendada ja neil ei ole olnud täiskasvanulikku mõistust ja kätt kõrval suunamas ja manitsemas ja oma eeskujuga järjepidevalt toeks, kuidas võiks teisiti (kõrvalseisjana anda hiljem ka  nõu, mida parandada enda käitumises jne) Sõna beebi 3,5-aastase kohta võib täiesti vabalt veidi suurematel (5-6-aastestel) olla ka lihtsalt konstanteering, et ta veel väike tegemaks selliseid asju, mis 5-8-aastased  suudavad teha või kannab mähkmeid, mida vanemad ei tee vms. 3,5-aastane ja 5-aastane võivad situatsiooni valesti tõlgendada, üle reageerida ja sinule esitades veidi ka moonutada. Sellistes olukordades tuleks olla kohe kõrval, mitte nö kellegi “kaebamise” peale reageerida minuteid  hiljem. Ka 5-aastane pole veel nii suur, et suudab kõikjal, eriti vanemate võõramate laste seltskonnas, adekvaatselt käituda ja reageerida. Rääkimata 3,5-aastasest lapsest ja see ongi sinu kohustus olla kõrval. Kui sinu poolt olukorra lahendamiseks on siit otsida pigem paikapanevaid ( solvavaid) sõnu ja reageeringud, siis ilmselt ei lähe kaua aega, kui teised sinu laste kohta siin samas samamoodi sõna võtavad. Ma ka pole seltskondlik ja suur teiste lastega sõbrustaja, aga ka vanemad lapsed tõmbasid oma reageeringud, sõnad, teod tagasi, sest igavusest suurema pilgu all kõike tegusid ette ei võta ja ka  minu kohese,  konkreetse, kiire ja täiskasvanuliku regeeringu tõtttu ei olnudki võimalus ja laps muutus ise kasvades kindlamaks , konkreetsemaks. Õpetasin ka oma last (väikesest peale) käega peatama teise mägnuasja äravõtmise, mitte koheselt ärrituma teiste ägedama liigutuse vms pärast,  konkreetsetesse sõnadesse panema, mis ei sobi, mis variandis sobib (võta see, mina mängin sellega, kui sul on igav ja tegevust pole, tule minuga seda tegema), huumorit kasutama jne.  Kiusamiseks valitakse ikka pigem ebakindlam, kergemalt   iga sõna peale ärrituv, nutma hakkav laps vms, kui kindlam, rahulikum,  humoorikam ja teistega koos tegutsev laps.  Mulle tundub, et laps on teismeliseks sirgunud ja niimoodi palju paremini inimestega ja konfliktsituatsioonidaga hakkama saanud, kui need kes väikesest peale sama sõnavara ja tegudega teistele vastu hakkasid panema.

Kui ikkagi selline kinnine ja kindlate majade mänguala, siis KÜ-s saaks need asjad ajada (ja selle naabri kaudu tuttavale edastada), et üksi ja võõrad ei saakski seal olla (meil kinnisesse hoovi võõra ilmudes kohe keegi nägija reageerib).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et laps on ju kodu peegel. Seal kodus järelikult nii räägitakse ja käitutakse omavahel. Mina käin koos oma viiesega igal pool kaasas ja kui mõni ninatark laps kusagil mingit moodi nimetama hakkab, sekkun ja teen märkuse ütlejale lapsele. Samuti ka vanemale teatan kui vanem on kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on su mehel väga hea idee! Rattad käest ära ja saadad vanematele kitule.

Mu meelest see küll hea idee pole. Mõtle, kui vanemad ei tule sinna hoovile midagi klaarima, vaid politseisse helistavad? Muidugi sa võid ju politseile seletada, miks nii tegid, aga mis sa arvad, kumma käitumise vastu politsei nüüd rohkem huvi tunneb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Kustutatud