Esileht Imetamine Võõrutamine 10 kuuselt?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Võõrutamine 10 kuuselt?

Postitas:

Mure selline et mulle tundub nagu hakkaks piim otsa saama. Poja on niiiii rahutu rinnal. Esimese minuti imeb rahulikult ja siis hakkab väänlema keerutama sikutama ja igasuguseid eri asendeid võtma. Samas kui võtan ta rinnalt ära siis hakkab nutma ja hakkab pluusi kakkuma ja tahab rinnale. uuesti rinnale pannes kordub sama asi. Lisaks veel see öösiti iga 2h tagant ärkamine. Asja teeb kõige hullemaks see et muud moodi teda magama ei saa kui rinnal ja nüüd selle sahmimisega ta ei jää magama. Nii ongi ta magama panek vähemalt tund aega kestev ettevõtmine. Mõtlesin et aitab küll ja harjutan ta pudelile ümber aga pudelit ta ei taha võtta. Mis te arvate, kas võib olla asi selles et piim hakkab otsa saama või on see lihtsalt mingi periood? Kas oleks mõtet teda pudelile harjutada? Samas varsti pole ju nagunii vaja enam anda… Mida teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pudelit pole küll mõtet hakata harjutama – pärast pead jälle vaeva nägema, et sellest lahti saada. Ja mida sa sealt pudelist annad? Kunstpiima? Seda ei ole 10kuusel enam vaja, kui ta sööb kenasti peretoitu.

Targad raamatud räägivad, et enne aastaseks saamist on pisut kergem kui muidu rinnast võõrutada. Mina ise alustasin võõrutamist u 2 kuud enne lapse 10 kuuseks saamist, samm sammult, üritasin nädala kaupa vähendada imetamiskordi.

Samas, mu laps oli ja on väga hea peretoidu sööja, magama jäi ta luti, mitte rinnaga. Nii et mul oli vist tegelikult lihtsam teda võõrutada.

Omast kogemusest soovitan vähendada imetamiskordi 4-5ni ööpäevas ja siis ühel päeval üldse ära jätta. Beebide puhul on hea see, et nad tegelikult unustavad paari-mõne päevaga iga asja ära, sh ka rinnapiima. Seega tuleks sul ainult mõned päevad ära kannatada.

Teisalt kõik oleneb lõpuks lapsest ja sa ei tea, kui väga ta rinnast sõltuvuses on, kuniks sa võõrutamist proovid.

Mul on tunne, et sinu laps kasutab rinda rahunemiseks ja magama jäämiseks. See teeb võõrutamise raskemaks. St sa pead leidma ASENDUSE oma rinnale – meil oli selleks lutt ja tudulapp. Midagi, mis last lohutaks ja mille sisse tal oleks mõnus oma nina panna või midagi ema lõhnaga näiteks.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammaste tulek võib seda põhjustada, ige on hell ja imeda ebamugav, sisi üritabki leida asendit, et kuidas vähem hellale kohale survet avaldab. Mul üksvahe just paremal rinnal olles siples ka hirmsasti, lõpuks sõigi niimoodi, et praktiliselt seisis jalgadel, pepu püsti ja siis kummardus rinnakohale. vasakust rinnast sõi normaalselt kaisus olles 😀 Mingi 2-3 nädalat kestis selline naljakas asi ja tõepoolest kui nüüd järele mõtlen, siis pärast 3. hamba lõikumist on hakanud taas normaalses asendis sööma 😀 laps 9kuune.

Ka öine tihedam söömine võib olla põhjustatud igemete sügelusest, tahab äkki hoopis niisama kaissu. samuti kui ta näiteks on vastupidiselt eelmisele vastajale kehva lisa sööja, siis energia vajadus kasvades suureneb ja teeb kasvuspurti – siis tahavadki rohkem rinnale mõnda aega, kuni piima hakkab rohkem peale tulema. Mul näiteks esimene laps ei teinud kordagi sellist kasvuspurti, aga teine on teinud nagu õpikus kirjas, 3nädalaselt, 3kuuselt jne

Mina olen oma 9kuusega praegu ka märganud, et kui üritan päevaseid imetamise-vahesid pikendada pikemaks kui 3 h, no nt et on veidi rohkem püreed söönud ja mõtlen, et ma annan siis 1 h pärast rinda, et esmane nälg ju kustutatud ja laps viril pole, et siis ka tahab kohe öösel tihedamini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pöördu imetamisnõustaja poole, see on päris jube mis nõuandeid sulle siin praegu jagatakse (viimane postitus on enam-vähem mõistlik) Kui soovid oma lapsele tõesti parimat, siis vali http://www.siet.ee lehelt mõni nõustaja välja ja kutsu endale koju. Usu, saad parimat nõu! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim ei saa niisama rinnast otsa. Ainult siis, kui ise mingit ekstreemdieeti pead või uuesti rase või raskelt haige oled, võib selline asi juhtuda.

Ma pakuks ka, et igemed on hammaste tulekust hellad ning sellest ka rahutu söömine. Öist imetamist ära torgi, sest kui laps ärkvelolekus piisavalt söödud ei saa, siis läbi une söövad nad tavaliselt rahulikumalt. Kui unepuudus sind piinab, palu mehel või kellelgi lähedasel päeval lapsega tegeleda, et ise magada saaks. See läheb mööda, varsti sööb jälle normaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja pudelist rinnapiima andmine on täiesti ok, mida te hirmutate siin, kui raske on kõigest last võõrutada,,,pudel võetsakse ära, ja ei nuteta perekoolis, et issand nüüd tegi sellist häält, ja nüüd ärkas üles!

tahab ja saab ka, kui mul ei osanud mitu nõustajadki last rinda haiglas võtma saada, siis mida ma neist koju endale kutsun?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Võõrutamine 10 kuuselt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.