Esileht Beebi ja mitmikud Võrdlus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Võrdlus

Postitas:

Olen viimasel ajal tihti mõelnud sellele, et ühe lapse kasvatamine ja kahe samavana juntsu kasvatamine ei ole ikka päris sarnased. Sageli kipuvad ka minu ja venna vanemad meie lapsi võrdlema. Vennal on 1 laps ja mul siis kaks samavana. Võrdlemine on tobe. Olen imelikke pilke kohanud ka lasteaias kui poisid tuuritama hakkavad, sest ju ma ei käitu nii nagu üksiku lapse vanemad.

On ju selge, et…

1. meil on rohkem jonni ja kriiskamist, sest mõlemal on omad soovid ja tahtmised;
2. Mõningates reeglites tuleb teha enda terve mõistuse nimel kompromisse;
3. Mängimine on häälekam, sest neid on ju kaks ja nad ei mängi üksi rahulikult.

Sageli võib jääda mulje, et olen hoolimatu ja puudub kasvatus. Iga asjaga ei saa ju ka lastele turja hüpata ja näägutada. Hindan ohte, sekkun vajadusel, annan vabadust, lasen mõnuga jonnida kui neil vaja, olen olemas, teen kompromisse jne.

Kas ma olen ainus, kes tunnetab mõnikord teiste mõistmatuid pilke ja hukkamõistu mõne oma kasvatusmeetodi suhtes?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 16:19; 02.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ytleks oma laste põhjal, et kaksikud on pidevalt tähelepnaupuuduses 🙂

Aga kaksikuid saab ka kasvatada nii, et kõva kord on majas, iseasi kas me tahame 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su lapsed on juba päris vanad selleks et emmel võiks olla selle ajaga paks nahk kasvanud kommenteerijate ja kõõrdivaatajate suhtes 😛

Kaksikute kasvatamine on kindlasti erinev kui 1 lapse kasvatamine. Ka ei ole alati asi tähelepanupuudumises. Pahatihti kehtibki lihtsalt lause \”kaks pead on kaks pead\”. Üksik laps ei genereeriks ealeski selliseid ideid ja tegevusi kui kaksikud selleks on võimelised.

Lisaks keelamise kohta. Ma arvan et kaksikute emmedele jõuab lihtsalt kiiremini kohale tõsiasi et mida vähem sa asjatult käskude ja keeldudega oma lastel \”kukil elad\” seda paremini nad kuuletuvad ja tervemad on ka emme närvid. Nii kurb on kõrvalt vaadata neid tresseeritud üksikuid nukukesi, kelle emmed arvavadki et laps peab sõnapealt kuuletuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Lisaks keelamise kohta. Ma arvan et kaksikute emmedele jõuab lihtsalt kiiremini kohale tõsiasi et mida vähem sa asjatult käskude ja keeldudega oma lastel \”kukil elad\” seda paremini nad kuuletuvad ja tervemad on ka emme närvid. Nii kurb on kõrvalt vaadata neid tresseeritud üksikuid nukukesi, kelle emmed arvavadki et laps peab sõnapealt kuuletuma.[/tsitaat]

Kuldsed sõnad! Mind paneb ikka vahest väga kulmu kergitama, mis kummalisi keelde vanemad oma lastele peale panevad. Ükspäev pargis kuulsin, kui ema pragas oma pojaga, et pargis ei tohtvat kõva häälega hüüda. Et peab rääkima vaikse häälega. Üks teine vanaema pahandas oma tütrega, kui see tahtis puu otsa ronida. Et ei tohi, tüdrukud ei roni puu otsas:)

Jne jne

Aga jah, ma olen tundnud küll kuklas inimeste kummalisi pilke, kui vahest olen pidanud tänaval kõndima, mõlema käe otsas sülle tahtev ja jonniv laps. Üksiku lapse ema võtab jonnipunni sülle ja jonn lõppeb, aga kaksikutega ju seda ei saa – ühe võtad sülle, teine kisab ikak ja tahab ka. See on vaid üks näide.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loogiline, et kaksikutega elu on teistsugune.
Nt lasteaias meil panevad kõik üksikud lapsed vaikselt riidesse, aga meie lapsed \”ei mahu kapi ette istuma\”, \”tahabad mõlemad ja kohe emmele oma lasteaias tehtud asju näidata, tahavad mõlemad ja korraga, et ma just neid kuulaks…no ja siis ma julhgen arvata, et üksikute vanemad vaatavad, kuidas meil küll kogu aeg üks kemplus käib.

Kaksikud peavad võitlema tähelepanu eest ja seda teevad nad täiel rinnal. Kõik peab olema ju võrdne ja ühte moodi…kui teed ühele pai, siis teine tahab ju ka kohe, kuigi vahel kui üks teeb midagi ja teisel on teine tegevus, siis esimene ikka hõikab \”aga mina sain omale joonistamiseks paber\”, siis teine pistab kisama, et miks tema paberit ei saa jne jne

Ehk siis kaksikute vanus on samasugune ja nende soovid on ka samal ajal samasugused, ehk nende arengutase on ju sama. Üksikutel lastel on erinevad huvid ja selliseid nääklusi ehk ei ole.

Meie saame hakkama ja mul siiralt ükskõik, mis teised arvavad. Ise olen rahul!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid, et mõtteid avaldasite. Ega ma kurdagi, aga ikkagi on hea lugeda, et teistel kaksikute emmedel on suures plaanis samad mured ja rõõmud. Ma hakkasin siin juba vaikselt mõtlema, et teen midagi täiesti valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 16:19; 02.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Võrdlus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.