Esileht Ajaviite- ja muud jutud Võrkturunduse/soovitusturunduse entusiastid tutvuskonnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Võrkturunduse/soovitusturunduse entusiastid tutvuskonnas

Postitas:
Kägu

Kas teil ka selliseid?
Mul üks tuttav andunud Oriflame fänn, ei möödu päevagi kui oma kontol või nö ärikontol ei jaga selleteemalist jura, a la imeline elustiiliäri, oi kuidas saab reisida, oi kuidas eneseareng jne. Öökimiseni sellest. Selline klassikaline võrkturunduse ohvri jutt, kuidas tema tooted kõige imelisemad ja paremad ja kui hea äri.
Selliseid läbi aegade veel olnud, Amway, Herbalife jms. Imestan, et kuidas inimesed ilka veel selle jura õnge lähevad kuigi nii palju juttu ajakirjanduseski. Okei kui sa ise endale tellid seda jura ja tarbid aga no kui hakkad jüngriks, maksad sinna ise rahagi sisse…saamat aru, et need ” tasuta reisid” jms oled ise juba kümnekordselt ise kinni maksnud.
Olen varasemat loobunud mitme inimestega suhtlemisest sest kohvile ka ei saa nendega minna ilma “imelisest tootest” kuulmata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aegade jooksul on paar tükki ikka olnud, aga õnneks mitte lähedased sõbrad. Sel ajal polnud õnneks sotsiaalmeediat ka, kus ohjeldamatult jagada. Ja praeguseks on neil endil ka see vaimustus üle läinud. Aga sotsiaalmeediaga on ju lihtne, blokeerid nende postitused ära.

Mõned inimesed ongi sellised lihtsameelsed, kes astuvada sama reha otsa lausa mitu korda ja ise ka aru ei saa, et nad on õnge võetud. Kui ükskord saavad aru, et selle äriga rikkaks ei saa nagu lubatud, siis hoiavad madalat profiili mingi aeg. Mõni küll ainult uue “rehani” ja algab jälle otsast peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks eestlased nii hullult kardavad sõna-võrkturundus. Ei taheta isegi süveneda, mis tooted on jne. Alati ju ei pea ise tegelema hakkama, saab lihtsalt tellida. Ise olen tegelenud ja tegelen hetkelgi aga ei ole hull pähemäärija. Igapäevaselt tarbin tooteid ja mis kõige ägedam-ühe osana on ka tervislik toitumine(tahan lihtsalt kaalu alandada). Mulle meeldib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sõbranna hakkas Amwayga tegelema ja ka pidi mingi aja jooksul (aasta või paar, täpselt ei mäleta) saama püsiva korraliku sissetuleku ning palgatöölt ära tulema. See oli siis u 15 aastat tagasi, siiani suurt rikkust ei ole näha ja tööl käib ka. Lyoness omadest käin kaarega ringi. Tavaliselt kui mõni tuttav või sõber, kellega suhtlus on soiku jäänud, ootamatult ühendust võtab ja ütleb, et tahab mulle kingitust teha, siis on selge, et hakkab üks värbamise jura pihta. No ei huvita nende äriskeemid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

on ka olnud, ühe sõbranjega lõpetasin suhtluse,
kõige vastikum oli see, et tullakse külla ja siis hakatakse mind omakasuks ära kasutama – ütleks siis otse, et mis firmat nuumab, et oskaks ennast rünnakuks valmis panna, aga ei!
asi lõppes ikka väga alatult, kuna ma ei olnud nõus tema jüngriks hakkama, siis tuli karjus mulle näkku, kuidas tema minu pärast šveitsi ei saa – mingi nõue oli firma poolt, et tibi peab 5 järglast (lolli) endale mingi ajaga sebima.
hiljem kuulsin, et tibi lõpetas sügavas depressioonis – et kasuahnus ikka keerab ajud sassi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks eestlased nii hullult kardavad sõna-võrkturundus. Ei taheta isegi süveneda, mis tooted on jne. Alati ju ei pea ise tegelema hakkama, saab lihtsalt tellida. Ise olen tegelenud ja tegelen hetkelgi aga ei ole hull pähemäärija. Igapäevaselt tarbin tooteid ja mis kõige ägedam-ühe osana on ka tervislik toitumine(tahan lihtsalt kaalu alandada). Mulle meeldib.

See, kui ise tarbid, ei sega kedagi. Aga see, kui tehakse ettepanek teha mingi mõnus koosviibimine ja selle nime all siis hakatakse oma müügijura ajama, vat seda kardetakse. Ja olgem ausad, nii need võrkturundusinimesed ju välja on koolitatud. Et aja aga oma sõpruskond kokku ja las sõbrad kutsuvad oma tuttavaidki ja siis muudkui reklaamid ja müüd. Eestlased ei ole seda tüüpi. Meile ei meeldi seegi, kui oleme vastavas poes ja siis ligineb müüja, et kuidas saan aidata.

Mul oli kunagi ammu kogemus Amway müüjaga. Meil oli sõpradega mõnus aiapidu ja siis tema hakkas oma 10-aastaga-miljonäriks-jutuga pihta. Et kuidas varsti enam palgatööl ei pea käima ja muu jama. Totaalselt vale aeg ja vale koht, keegi ei tahtnud seda mula kuulata. See oli kuskil 20 a tagasi, inimene käib siiani palgatööl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati ju ei pea ise tegelema hakkama, saab lihtsalt tellida.

Vaata, selles asi ongi, et ma ei taha ka tellida! Mul on oma kodukeemia, millega ma rahul olen (ja jah, ma olen seda super10 proovinud, ei avaldanud muljet) ja kosmeetikat ma mingi oriflame ja Avoni vastu ammugi ei hakka vahetama (kunagi küll ostsin, naabrinaise kaudu, aga tema ei survestanud küll kuidagi). Ja kui sõbranje ei saa sellest paari ütlemise peale aru ja ikka surub, siis sry, suhtluspaus paar aastat, kuni õhin üle läheb. Kui ma tahan tellida, küll ma su üles leian, eksole!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ega võrkturundusega ei saagi ju rikkaks, lihtsalt lisaraha saab teenida. Aga eks iga inimene ise teab, millega soovib tegeleda ja millega mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi ammu kogemus Amway müüjaga. Meil oli sõpradega mõnus aiapidu ja siis tema hakkas oma 10-aastaga-miljonäriks-jutuga pihta. Et kuidas varsti enam palgatööl ei pea käima ja muu jama. Totaalselt vale aeg ja vale koht, keegi ei tahtnud seda mula kuulata. See oli kuskil 20 a tagasi, inimene käib siiani palgatööl.

Tean Tartus koristusfirma omanikku, kes selle ämmavei võrku sattus ja firma raha nende imetootete kokkuostuga hakkama pani, nüüd pole enam ammu firmatki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lisaraha saab teenida.

Kuidas, Eesti tingimustes, see käiks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

on ka olnud, ühe sõbranjega lõpetasin suhtluse,

kõige vastikum oli see, et tullakse külla ja siis hakatakse mind omakasuks ära kasutama – ütleks siis otse, et mis firmat nuumab, et oskaks ennast rünnakuks valmis panna, aga ei!

asi lõppes ikka väga alatult, kuna ma ei olnud nõus tema jüngriks hakkama, siis tuli karjus mulle näkku, kuidas tema minu pärast šveitsi ei saa – mingi nõue oli firma poolt, et tibi peab 5 järglast (lolli) endale mingi ajaga sebima.

hiljem kuulsin, et tibi lõpetas sügavas depressioonis – et kasuahnus ikka keerab ajud sassi.

Üsna kole lugeda, kuidas sa oma kunagist sõpra parastad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tutvuskonnas paar Avoni müüginaist, aga nemad peavad küll piiri oma reklaamide ja töölevärbamistega. Selle suhtumise tõttu olen ma julgelt nende käest ka mõne asja tellinud, ilma hirmuta, et hakkab moosima mind nende pundiga liituma. Kunagi üks Tupperwarega tegelev klient oli, no see oli küll lausa kohutav, kuidas lihtsalt alusatas juttu mingitest ulmelistest soodustustest ja reisidest ja spa-puhkustest jne. Mingi aeg vist ta kas kolis ära sealt piirkonnast või sai ise aru oma õhulosside mõttetusest.
Praegu on kõige tüütum üks kolleeg, kes tegeleb mingi prillipuhastusvahendi ja nahkesemete hooldusvahenite edasimüügiga. Õnneks ta ei värba uusi inimesi sinna, aga kui iga kohtumine temaga algab- ma teen su prillid puhtaks, või et vaata mis see vahend su kingadele teeb- no sorry.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma teen su prillid puhtaks

Selline õudus-moor pesitses kunagi Eedenis, ei saanud kunagi ilma toitu ostmas käia kui ta ei oleks röökinud: proua-proua, teeme prillid puhtaks!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tüütud ajupestud tegelased.
Hea kaup läheb müügiks niigi.
Nendes kettides aga peab x taset kõrgemal pulgal olevaid inimesi toidetud saama. See aga tähendab, et üldjuhul tegemist olematu omahinnaga rämpsuga mida siis vaja kallilt pähemäärida. Muidu see süsteem ei toimiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja olgem ausad, nii need võrkturundusinimesed ju välja on koolitatud.

Ja lisaks oleks neil nagu tropid kõrvas ja klapid silmadel. Ma sõidutasin kunagi heast südamest ühte oma ema tuttava tütart teise linna. Ja jõudsin selle kahe tunni jooksul ikka mitu korda kahetseda. Nagu usufanatt oleks autos olnud!

KÕige naljakam asi, mis mul veel meeles ka on: Kõige tähtsam on teha endale isiklik äriplaan (raudselt mäletan, et ta nimetas seda nii!!!), et aasta pärast ostan teenitud raha eest tolmuimeja, kahe aasta pärast külmkapi ja kolme aasta pärast auto.

Selline äriplaan siis…
ju neile mingitel oma kogunemistel ja koolitustel õpetati sellist jampsi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka paari erineva keti müüja käest mõne asja ostnud. Üks avoni juuksetoode sobis mulle hästi ja osa tupperware kraamist. Mingit müügijuttu ajada ei lasknud kuigi üks neist küll proovis, aga õnneks polnud päris loll ja sai aru, et pole mõtet. Kaupadel oleks rohkem käivet ja müüjatel tulu kui nad piirduksid müügiga ja ei üritaks elu eest uusi värvata. Eestlane tahab ise selleni jõuda kui tegu hea kaubaga ja hakata tundma huvi, mitte pähemäärimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.youtube.com/watch?v=o8pCVXM3szA
See film, “Müümise kunst” on kohustuslik vaatamine neile, kes mõtlevad, et nad liituvad mingi võrkturundusega. Seal näeb ehedalt seda haipi ja telgitagust ka, mismoodi õpetatakse pähe määrima. Ja üks nö peategelastest on ehtne võrkturunduse ohver – algub kõrbes Kirbyga, aga ikka lootis veel rikastumist, ning teist korda siis kõrbes Tupperwarega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli nii naljakas lugu selle asjaga seoses. Oli üks tuttav, hobiga seoses, vist polnud isegi oma silmaga varem näinud teda, aga hobifoorumis samas teemas lobisenud ja nii ma tema sõbrakutse ka vastu võtsin. Ühel päeval küsis messengeris mu tel nr. Helistas ja kutsus koosviibimisele, et väga huvitav ja tutvustatakse suurepäraseid tooteid eksklusiivsele väljavalitute rühmale. Koosviibimine toimub ühe tema tuttava kodus, kes on tohutult edukas inimene ja meil on kõigil võimalik saada sama edukateks. Millega tegu, ei öelnud. Eks ma muidugi aimasin, et see peab olema mingi võrkturundus. Aga ma olin siis parajasti töölt koondatud ja kodune, aega palju. Mõtlesin, et lähen vaatan, mis värk on.
Saime selle oma tuttavaga kusagil Õismäe vahel kokku ja läksime koos edasi tema tuttava poole koju. Tee peal veel rääkis, kui edukas too tema tuttav on. Jõudsime kohale, tavaline 3-toaline magalakorter veneaegse mööbliga. Ei paistnud seda suurt edu kusagilt välja. Hakkas siis selline keskealine blond proua oma ettekannet pidama. Vaatasin kella, tal õnnestus 35 min nii rääkida, et ta selle võrgustiku nime ei nimetanud. Alles 35. minutil tuli ära – Amway.
Ma muidugi selle õnge ei läinud, aga oma tuttavalt pärast küsisin, et tahaks osta kahte toodet. Tuttav aga oli väga solvunud, et ma liituda ja edasimüüjaks hakata ei tahtnud. Nähvas, et niisama osta ei saa, peab liituma! Äärmiselt ebaloogiline, kellele need liitujad siis müüvad, kui niisama osta ei saagi, ainult edasimüüjaks saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võrkturundus on nagu tatt, mis jääb külge. Tahab mind muuta mingiks ostumüügimasinaks. Ma ei taha mingi toote nimel elada, mul on täitsa ükskõik, milline on mu tolmuimeja ja põrandapesuvahend, mitu tolmulesta koos minuga ööbib ja mis kreemi ma täpselt näkku määrin. Haaran ühe poeriiulilt ja tehtud, aja-, energia- ja närvikulu minimaalne. Võrkturundusega ei ole nii kunagi. Seepärast ma neid väldingi. Saagu omaette rikkaks ja jätku mu hing rahule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil pidevalt toonitatakse ja tõstetalse esile edumeelseid inimesi (ka siin Perekoolis). Millegipärast on paljudel soov sattuda “koorekihti”, mõtlemata et ka koorel on teatud säilivusaeg, siis võib see hapuks minna ja on kasutuskõlbmatu.:)
Kõik need müügi- ja muud edumeelsusele rajatud koolitused on meile sisseimbunud ameerikalikust suhtumisest, alates Carnegie, Napolen Hilli, Kiyosaki, “Saladuse” jms, kus toonitatakse, et just sina oled see eriline, kes jõuab kõrgele. Samas mitte üheski nende teostes ei mainita seda, kui palju nad ise koorisid endast nõrgemaid. Tõstetakse vaid esile, et rahva “suur depressioon” on hea võimalus rikastuda ja ilmselt pole nende asi, kui paljud jäävad nende tegevuse tõttu tänavale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks on Eestisse hakanud imbuma ka eeterlike õlide ärikad. Kõige hullem – nad annavad sisuliselt meditsiinilist nõu, kui kusagil foorumis või fb keegi tõsise murega esineb, kargab kommentaaridesse keegi, kes teab, et just see õli aitab x haiguse vastu ja juu-huslikult otse tema käest saab.
Ja loomulikult on need 20-30 eurot maksnud DT ja YL õlid hoopis teine kaup kui täpselt sama no-name õli apteegis (not). Nimelt mingi firma on mõelnud enda jaoks kaubamärgilause “certified pure therapeutic grade”, mis tegelikult ei tähenda absoluutselt mitte midagi, puudub selline sertifitseerimisasutus ja standardki, aga selle toel väidavad, et teiste firmade õlid ei ole nii, nii “pure”. Et neid võib lausa sisse võtta.

Soe soovitus eemale hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.youtube.com/watch?v=o8pCVXM3szA

See film, “Müümise kunst” on kohustuslik vaatamine neile, kes mõtlevad, et nad liituvad mingi võrkturundusega. Seal näeb ehedalt seda haipi ja telgitagust ka, mismoodi õpetatakse pähe määrima. Ja üks nö peategelastest on ehtne võrkturunduse ohver – algub kõrbes Kirbyga, aga ikka lootis veel rikastumist, ning teist korda siis kõrbes Tupperwarega.

Vaatasin huvi pärast selle video üle. Peep Vain ju kasutab ehtsat massidega manipuleerimist ja ta ei erine mingil moel kristlaste eufoorilistest usukuulutajatest. Kuna ta on õppinud Ameerikas, siis on ta väga palju omaks võtnud ameerikalikku hoiakut ja suhtumist. Lõpuks sai ta vist ise ka aru, et sellega ta täitis vaid oma sisemist tühjust. Ta viimases raamatus on peatükk, kus mainib kuidas ta poeg elas kord tema juures, kord oma ema juures, kuid lõpuks otsustas siiski päriselt ema juurde jääda. Peep Vain aga ise lausa rõõmustas selle üle, et “nüüd on nähtamatu nabanöör temaga katki lõigatud”.
Põhiline on ju vaja oma nimi kuulsaks teha, osata manipuleerimiskunsti ja massid on võimelised tegema ükskõik mida, kasvõi pea ees kuristikku jooksma.
Mis erilist “annet” temas küll leitaks, on arusaamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mnjah

Paar aastat tagasi kõrvetasin totaalselt praeahju ära. Proovisin kõiki vahendeid, puhtaks ei saanud millegagi. Üks soovitas Amwayd. Mul polnud ühtegi tuttavat kes sellega tegeles ja tegin ennast ise seal kasutajaks. Pidin nn mentori ka valima sealt. Valisin kodulähedalt siis. Praegu olen 2 aastat nende kodu tooteid kasutanud kuna kvaliteedi vahe poe omadega on ikka märgatav (eriti fännan pesupulbrit ja nõudepesu vahendeid). Mentor on küll paar korda kusagile koolitustele kutsunud aga olen viisakalt ära öelnud. Paar sõbrannat tahaks ka minu kaudu tellida, kuid ma isegi ei tahaks seda teha, tahan ainult neid tooteid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ka kunagi üks klassiõde, kes sattus mingi võrkturundusskeemiga tegelejaks. Sattusin ka tema koju, kus üks hüsteeriliselt “keep smiling” tädi väga entusiastlikult rääkis, kuidas meil on nüüd nii vedanud, et me siin oleme ja siis neist toodetest, kuidas need kõik tervemateks, ilusamateks ja paremateks teevad. Ma tundsin pärast viite minutit seda ettekannet soovi minema joosta, aga viisakusest kuulasin jutu lõpuni.

Pärast seda küsis tädi küsimusi mu tervise kohta ja kuna mul mitte midagi tollel hetkel viga ei olnud, siis ma nii ütlesingi. Hoolimata sellest hakkas too proua seepeale rääkima, kuidas mul on ühte, teist ja kolmandat toidulisandit kindlasti vaja. Mina ütlesin viisakalt, et aitäh pakkumast, aga mul ei ole seda raha hetkel ega ka ostusoovi. Siis küsis tädike, et äkki su vanemad annavad selle raha, kui ma ütlesin, et vaevalt küll, siis ta küsis veel, et kas su vanemad sinu tervisest tõesti ei hooli ja kui ma seepeale vastasin, et hoolivad vägagi ja on mulle õpetanud, et igasugu jama endale sisse süüa ei tasu, siis oli meie vestlus sellel teemal ka lõppenud.

Klassiõde aga kutsus mind veel palju kordi “edukate” ja “rikaste” kogunemisele, aga mingil hetkel õnneks loobus. Praegu ta minu andmetel selle asjaga vist enam ei tegele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaadake videos seda kohta, kus ta kasutab oma koolitusel “mustkunsti”. Peatage video 14:52 ajal, kus on näha kuidas üks mees hoiab käes vineertahvlit ja üks noor naine lööb selle vertikaalselt pooleks nagu saega lõigatud. Tegelikult on vineertahvlil tagaseljal näha vertikaalset triipu, mis näitab selgelt et see vineertahvel on juba eelnevalt poolitatud, kuid lööjatele jäetakse eufooriline tunne, et just nemad on selle tahvli oma tahtejõuga pooleks löönud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu olen 2 aastat nende kodu tooteid kasutanud kuna kvaliteedi vahe poe omadega on ikka märgatav (eriti fännan pesupulbrit ja nõudepesu vahendeid).

Mul üks mehe sugulane ka kunagi üritas meid amwaysse meelitada, kirjeldus umbes sama kui ühel eelpoolkirjutanud käol (selle vahega ainult, et nõuk aegsesse korterisse meid ei kutsutud, kutsuti külla nende teismelise lapse sünnipäeva paiku, võtsime isegi kingi kaasa, sest olime varem ka lapse sünnipäeval käinud), kahtlustan et mees salaja isegi ühines nendega, et sugulasi aidata (seal pead ju endale mingi hulga uusi värbama), sest saime koju ka amway stardipaketi. See toodi küll mehe sünnipäevaks, aga no kes kingib kastitäie kodukeemiat (mingi kohv jms oli ka seal kastis). Kasutada on kõik asjad kõlvanud, aga mingit eelist supermarketi toodete ees ma küll ei märganud, pigem sellised käib kah tooted, mida teine kord enam ei ostaks, aga lausa prügikasti ka ei viskaks. ma naljalt midagi ära ei viska ka kui asjale vähegi mingit kasutust leian.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks on Eestisse hakanud imbuma ka eeterlike õlide ärikad. Kõige hullem – nad annavad sisuliselt meditsiinilist nõu, kui kusagil foorumis või fb keegi tõsise murega esineb, kargab kommentaaridesse keegi, kes teab, et just see õli aitab x haiguse vastu ja juu-huslikult otse tema käest saab.

Ja loomulikult on need 20-30 eurot maksnud DT ja YL õlid hoopis teine kaup kui täpselt sama no-name õli apteegis (not). Nimelt mingi firma on mõelnud enda jaoks kaubamärgilause “certified pure therapeutic grade”, mis tegelikult ei tähenda absoluutselt mitte midagi, puudub selline sertifitseerimisasutus ja standardki, aga selle toel väidavad, et teiste firmade õlid ei ole nii, nii “pure”. Et neid võib lausa sisse võtta.

Soe soovitus eemale hoida.

Kasutan ise DT, YL ja veel ühe kolmanda brändi õlisid juba paar-kolm aastat ja tohutu vahe on. Apteekides ja ökopoodides müüdavad õlid lausa haisevad nende kõrval. Mul on mitmed pudelid apteegist ja ökopoest ostetud ja nendega puhastan vannituba või tualettpotti. Selleks sobivad need odavad ka. Kuigi DT, YL jne on mitmed õlid odavamad kui apteegis müüdavad. Õli hind oleneb tooraine kättesaadavusest ja õli tegemise keerukusest ning sellest kui palju toorainet õli jaoks vaja on.
Ise ma ei müü ja inimene kellelt ostan, ei määri ka pähe ega sunni liituma. Tean kuupäeva, millal ta igal kuul tellib ja kui on soovi, siis selleks ajaks lihtsalt esitan tellimuse.
Keerulisemaid haigusi need ei ravi, aga nohu, köha, peavalu ja väsimuse vastu aitavad küll. Mina kasutan eelkõige meeleolu loomiseks, koristamiseks ja toidu valmistamiseks. Kuna aastaringselt kvaliteetseid värskeid ürte saada pole, on mul muretsetud oregano, tüümian, sidrunhein jne eeterlike õlide kujul. Need on köögis maitseaineriiulis ja kui mõni retsept nõuab nt sidrunheina, panen ühe või isegi ainult pool tilka õli ning toidul on väga autentne sidrunheina maitse juures. DT 15ml sidrunheina õli maksab ca 10-15eur ja sealt peaks saama 250 tilga kanti st 250 potitäit suppi. Sidrunheina hind poes on palju kallim.
Sellegipoolest kui keegi tuleks mulle seda pähe määrima nii et end halvasti tunneksin, ei ostaks põhimõtteliselt. Cinzino kohvi kunagi määriti pähe. Olen kuulnud, et tegu on hea kohviga, aga ei soovi et midagi peale sunnitakse. Amway jne on ka kõik ära nähtud. Usun, et neil on isegi täitsa head vahendid, aga kui neid jõuab pakkuma vale inimene, on mul s**amaitse suus ja ei osta enam põhimõtteliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tutvuskonnas? Mul on ema

Minu ema sai ära tinistatud Amway poolt, ca 15 aastat tagasi! Arvan, et ta ei taha seda läbikukkumist omale tunnistada, sest on aastate jooksul kogu oma raha sinna matnud ja kuidas sa siis nüüd katki jätad asja. Oma tuttavatega, lähedastega ja perekonnaliikmetega on suhted väga ära rikkunud.
Kunagi ütles, et meil on perekondlik restiraniõhtu, et olgu kõik kohal. Läksime siis kohale ja mingi tädi rääkis imelistest karvapatjadest ja tekkidest vms, toit oli väga kesine. Ühesõnaga polnudki mingi perekondlik restoraniõhtu, kus istud maha, tellid OMAL VALIKUL toidu ja räägid lähedastega. Olin noor ja loll, istusime lõpuni ja siis selle jama lõpus hakkas ema oma tuttavaga seda müüginaist hoopis Amwaysse värbama.

Emal on kodus seinad ja peeglid mingeid motivatsiooni ja ajupesu tsitaate täis, köögikapp uputab toidulisanditest (ta pm toitubki tablettidest ja nendest energiajookidest), teine kapp on mingist kolast pungil, igale poole kuhu vaatad, vahib amway vastu. Kuulab mingeid Amwayga seotud ajupesu loenguid CD-lt. Igal tähtpäeval sokutab Amway kraami kingiks.
Need tooted on küll kahtlased sest 15 aasta jooksul tarbitud seep jms vahendid on torude seintele haakunud ja seda kraami aina koguneb juurde, torud vaikselt umbes. Kunagi juba mul elukaaslane pidi ta torusid parandama. Ta ei tahtnud ema solvata ja pehmelt ütles et peab kuumemas vees pesuvahendid dnne ära lahustama kui masinasse paneb, et diis ei haaku torude srinale. Ema isegi ei kuulanud jutu mõtet, tõmbas suu kriipsu, nina püsti ja õigustas oma tooteid. Ometi keegi polnud tooteid halvustanud (kuigi oldks võinud).
Ükskord oli tal koosoleku tahvlile kirjutatud a la töö, pere, amway ja perest läks rasvane nool läbi. Ühesõnaga ōpetas, et kui pere seda jama ei toeta siis tuleb perele selg keerata ja nii on ka meil. Keegi ei taha temaga suhelda. Mingi aeg läks mu sõbranna vanemate koju ja hakkas seal amway loengut pidama, pererahvas ütles, et tahaks magama minna juba, tema ikka pidas oma loengut 11 ööseni välja. Siis omast arust oli veel kaval, ütles, et tal uut telefoni vaja ja andku ma oma tuttava nr kes telefoni poes töötab. Läks sinna telefonipoodi ja hakkas mu tuttavat seal Amwaysse hoopis värbama. Pärast tuttav vaikselt mainis seda. Aga selleks, et mulle vaikselt mainuda, siis mu ema pidi seal ikka kõva pressimist tegema ja ta tööaega kinni hoidma oma loengutega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohutav kogemus amweyga, n.ö. tuttav tüütas 2 tundi mind sellega, kõik katsed asi kiiresti lõpetada lõigati läbi. Sain alles lahti siis, kui lapsed tulid koolist ja siis alles tõusis püsti (ma jõudsin mitu korda ise püsti tõusta ja tänada külastuse eest, aga see ei mõjunud). Ma teenin ise kahte keskmist, on eraettevõte ja kuigi ma korrutasin seda talle, et ma ei soovi tema skeemiga liituda (tegi mingeid skeeme) – lasi ta vahetpidamata vaimustunult, kuidas me saame kõik (kogu pere täiskasvnaud liikmed ka liituvad) rikkaks ja mul on üldse palgatöölise meelelaad (kuigi 10x sai öeldud, et olen eraettevõtja). Kohutav fanatism ja vaimustus ning samas teatud üleolek, et kuidas ma nii piiratud mõttemaailma olen, et ei mõista selle plaani totaalset edukust!
Üldiselt jäi suht segaseks ka see kuidas see rikkus tulema pidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes inglise keelt oskab, siis siin palju juttu, kuidas võrkturundusfirmad oma ohvreid varitsevad (raha ei teeni nendega praktiliselt keegi). https://www.reddit.com/r/antiMLM/

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Võrkturunduse/soovitusturunduse entusiastid tutvuskonnas