Esileht Ajaviite- ja muud jutud Võrkturunduse/soovitusturunduse entusiastid tutvuskonnas

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Võrkturunduse/soovitusturunduse entusiastid tutvuskonnas

Postitas:
Kägu

Aga tänu sellele oli jõuludeks kingitused olemas ja ei pidanud mööda poode otsima. See aasta jõulud kavatsen sama teha. /…/ Kõik ei ole sellised hullud pähemäärijad. Kõigepealt tasuks natuke süveneda, et mis tooted on….

Ei ole hullud pähemäärijad 😀 pähekinkijad hoopis. Selle asemel, et kinkida seda, mis saajale tõeliselt võiks rõõmu valmistada, on tädil kõigile sobivad kingitused kohe olemas…

Ma ikka vaatasin ka ja arvestasin sellega, mis kingisaajale meeldiks ja ka praktiline oleks-nt teismelisele lõhn ju kulub ära-on mul õigus
vähe vanemale inimesele, kui kreeme kasutab, kulub ju ära
Nii, et ei ole mina uisa-päisa pähekinkija…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga tänu sellele oli jõuludeks kingitused olemas ja ei pidanud mööda poode otsima. See aasta jõulud kavatsen sama teha. /…/ Kõik ei ole sellised hullud pähemäärijad. Kõigepealt tasuks natuke süveneda, et mis tooted on….

Ei ole hullud pähemäärijad 😀 pähekinkijad hoopis. Selle asemel, et kinkida seda, mis saajale tõeliselt võiks rõõmu valmistada, on tädil kõigile sobivad kingitused kohe olemas…

Ma ikka vaatasin ka ja arvestasin sellega, mis kingisaajale meeldiks ja ka praktiline oleks-nt teismelisele lõhn ju kulub ära-on mul õigus

Hämmastav enesekindlus muidugi, et julged arvata, et see lõhn või kreem sobib, meeldib ja üldse ära kulub. Minul on kingitud kreemid prügikasti või tuutavatele, kes neid tahavad, antud. Mul on täpselt 2 kreemi mida kasutan ja neid ostan ise.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hämmastav enesekindlus muidugi, et julged arvata, et see lõhn või kreem sobib, meeldib ja üldse ära kulub. Minul on kingitud kreemid prügikasti või tuutavatele, kes neid tahavad, antud. Mul on täpselt 2 kreemi mida kasutan ja neid ostan ise.

Aga võib-olla oli mul enne nö eeltöö tehtud, et mis soovitakse, meeldib, sobib….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga võib-olla oli mul enne nö eeltöö tehtud, et mis soovitakse, meeldib, sobib….

Siis oleks seda olematu omahinnaga “väärt kraami” sinult ostetud, mitte ei peaks sa seda kinkima.
Seda tegelikult odavat sodi saabki ainult käest kätte turustada, sest tuttavale ju ei söandata oma pettumust ausalt öelda ja kaupa tagasi viia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siis oleks seda olematu omahinnaga “väärt kraami” sinult ostetud, mitte ei peaks sa seda kinkima.

Seda tegelikult odavat sodi saabki ainult käest kätte turustada, sest tuttavale ju ei söandata oma pettumust ausalt öelda ja kaupa tagasi viia.

Ise ja mu pere kasutab ka seda nö “väärt kraami”. Lihtsalt mul on kodus rohkem tooteid, just selle mõttega, et kui tulemas kellegi sünnipäev, jõulud jms, siis ei pea poodi jooksma. Selle “väärt kraamiga” ollakse rahul. Nii et ei pea kohe negatiivselt komenteerima…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei tunne. Kunagi oli mul tuttav Avoni tädi, saime kataloogist 40% soodukat. Oriflame oli, enam pole. Tupperware kontakt oli ka, enam pole. Ka saime korralikku soodustust.

Kord on mind püütud kohvile kutsuda ja siis võrku püüda, lollina läksingi. Kui aru sain, sellele tüübile ma ütlesin kohe, et oleksid sa pakkunud mulle oma tooteid müüa niisama, saatnud meilile kataloogi oma soovitustega vms, ma oleksin ehk ostnudki ja ehk regulaarselt. Nüüd, kui sa püüad mind ajupesta, ei osta ma sinult midagi.

Ja nii käitungi.

Ehk siis mulle võiks küll kontakti pakkuda, aga AINULT ostmiseks (kataloog e-postile, kuu/perioodi soodustused välja toodud, tellimisaja info jms), mitte liitumiseks ja AINULT korraliku soodukaga. Ja AINUT Avon, Oriflame ja Tupperware ( kui nad veel elus on, muidugi – pole aimugi). Tallinn.

Mida imet sealt inimestel nii palju osta on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kunagi liitusid tuttavad (üks seltskond) Lyonessiga. Käisid mingitel koosolekutel alailma. Kõrvaltvaadates jäi mulje, et tegemist on nagu mingi usuhullude üritusega.

Kusjuures, need tuttavad on kõik keskmisest haritumad ja intelligentsemad. Samas, väga kergelt mõjutatavad. Küll mind üritati ka sinna sekti meelitada. Minu resoluutse “EI!” peale solvuti, kuid alla ei antud. Mingi hullumeelse järjekindlusega ja lausa ebaviisakuseni jätkati värbamist.

Ma ei tea, kas teised teenisid sealt midagi, kuid üks kuulutas uhkelt, et on juba 16 eurot kontole saanud. Ta oli rohkem kui aasta tagasi liitunud. Kui ütlesin, et nüüd arvuta kokku, kui palju ta isiklikku aja, bensiini ja parkimise peale on kulutanud (miitingud toimusid alati kuskil kallis kesklinna piirkonnas), mis sul see reaalne tulu on. Selle peale jäi vait.

Nüüd on paar aastat möödas. Ja mitte ükski neist tuttavatest ei tegele sellega enam. Kui küsida, siis vaatavad häbelikult maha. Mõni ikka üritab selgitada, et kui oleks aega tegeleda, siis tasuks kindlasti ära. Ei olegi aru saanud, miks nad oma 1 000-eurosel palgatööl edasi rühivad, kui töölt lahti võttes ja Lyonessiga süvitsi tegeledes oleksid ammu juba miljonärid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mul on kodus rohkem tooteid,

Ha-ha, neid on seepärast, et need saastavõrgud sunnivad kaupa ostma, et rikkaks saamisel kursil püsiksid. Norm kingitusi ei saa sa teha jah, sest raha on selle “väärt kraami” peale ära raisatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ha-ha, neid on seepärast, et need saastavõrgud sunnivad kaupa ostma, et rikkaks saamisel kursil püsiksid. Norm kingitusi ei saa sa teha jah, sest raha on selle “väärt kraami” peale ära raisatud.

Vat näed, ongi juba negatiivne arvamus et kõik saastavõrgud sunnivad kaupa ostma, et rikkaks saada. Mul on just täpselt natuke et ise tarbida ja siis natuke, mida kingiks viia kui peaks vajadus tekkima. Ja ei ole mul raha “väärt kraami” peale ära raisatud aga kui see sinu arvamus, siis arva edasi nii…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat näed, ongi juba negatiivne arvamus et kõik saastavõrgud sunnivad kaupa ostma, et rikkaks saada. Mul on just täpselt natuke et ise tarbida ja siis natuke, mida kingiks viia kui peaks vajadus tekkima. Ja ei ole mul raha “väärt kraami” peale ära raisatud aga kui see sinu arvamus, siis arva edasi nii…

Kas oskad kuidagi selgitada ka, miks Oriflamest või Avonist ostetud huuleläige, ripsmetušš, põsepuna, lõhn jne. jne. on palju parem kui poest ostetu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teismelisele meeldib lõhn aga lõhn selline asi, mille peab ise valima!ma isegi oma lapsele ei osta lõhna, kui just pole kindel mark, mis talle seni meeldinud.
Suvalisi kaheeuriseid orifleimi kätekreeme ei julgeks kellelegi kinkida, parem ei kingiks midagi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tuttav müüb Avonit. Korra küsis, kas ma tahaksin ka liituda. Peale eitava vastuse saamist ei ole seda teemat enam üles võtnud. Tellin üsna sageli tema käest (üks mu lemmiklõhn ongi Avonist). Kui on sooduspakkumised, saab kätekreemid, dušigeelid ja šampoonid suht sama hinnaga mis poes. Mis mulle meeldib, on tagastamise süsteem. No kui ei ole ostuga rahul, saab suht lihtsalt toote tagastada. Kunagi poest ostes tekkis just tagastamisega probleem – kreem ei sobinud, tekkis lööve. Pooliku kreemituubiga poodi tagasi marssides ei tahtnud keegi mind jutule võtta, raha ka tagasi ei saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei tunne. Kunagi oli mul tuttav Avoni tädi, saime kataloogist 40% soodukat. Oriflame oli, enam pole. Tupperware kontakt oli ka, enam pole. Ka saime korralikku soodustust.

Kord on mind püütud kohvile kutsuda ja siis võrku püüda, lollina läksingi. Kui aru sain, sellele tüübile ma ütlesin kohe, et oleksid sa pakkunud mulle oma tooteid müüa niisama, saatnud meilile kataloogi oma soovitustega vms, ma oleksin ehk ostnudki ja ehk regulaarselt. Nüüd, kui sa püüad mind ajupesta, ei osta ma sinult midagi.

Ja nii käitungi.

Ehk siis mulle võiks küll kontakti pakkuda, aga AINULT ostmiseks (kataloog e-postile, kuu/perioodi soodustused välja toodud, tellimisaja info jms), mitte liitumiseks ja AINULT korraliku soodukaga. Ja AINUT Avon, Oriflame ja Tupperware ( kui nad veel elus on, muidugi – pole aimugi). Tallinn.

Mida imet sealt inimestel nii palju osta on?

Mis mõttes nii palju? Kas ma olen öelnud, et ma ostsin palju ja-või tihti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav müüb Avonit. Korra küsis, kas ma tahaksin ka liituda. Peale eitava vastuse saamist ei ole seda teemat enam üles võtnud. Tellin üsna sageli tema käest (üks mu lemmiklõhn ongi Avonist). Kui on sooduspakkumised, saab kätekreemid, dušigeelid ja šampoonid suht sama hinnaga mis poes. Mis mulle meeldib, on tagastamise süsteem. No kui ei ole ostuga rahul, saab suht lihtsalt toote tagastada. Kunagi poest ostes tekkis just tagastamisega probleem – kreem ei sobinud, tekkis lööve. Pooliku kreemituubiga poodi tagasi marssides ei tahtnud keegi mind jutule võtta, raha ka tagasi ei saanud.

No näete, et leidub ka neid, kes ei ole tüütavad oma liitumis jutuga. On ju neid, kes eelistavad poest osta ja ka neid, kes ostavad avonist, oriflamist jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav müüb Avonit. Korra küsis, kas ma tahaksin ka liituda.

Avon ongi vist rohkem müügile kui võrgutamisele orienteeritud. Nad ju müüvad ka poodide koridorides. Mul on ka Avoniga tegelenud töökaaslasi olnud, pakkusid oma katalooge vaadata ja liitumist isegi ei küsinud.
Aga kui üks gnld võrku sattus, siis läks asi ikka väga hulluks. Vaatasin, et kuidas see gnld nüüd nii kadunud on ja vaata aga, see on jälle nime muutnud. Nüüd on NeoLife Northern Europe. Nagu eesti pätid (n kuulsad ärikaksikud), et kui üks nimi täis tehtud, siis võetakse järgmine.
https://www.teatmik.ee/et/personlegal/10003057

Please wait...
Postitas:
Kägu

viimane on nagu siin keegi juba kirjeldas – et jagab kingituseks võrkturustuse kaupa. Töökaaslane saab ämmalt ka Oriflame tooteid, et siis üllatus-üllatus! Tööle tulles ei olegi mõtet küsida, mida jõuludeks sai.

Just seda süvenemise juttu nad kõik räägivadki, aga me lollikesed ei saa aru

Üks äärmus on see, et enda viimased sendid mingi kola alla magama paned ja seda teistele pähe käid määrimas. Siit teemast paistab ka teine äärmus. Jumala eest kõik, mida võrkturundusega müüakse, on kindla peale täielik saast ja kõik kes seda ostavad, tingimata lollid. Ei ole, see on lihtsalt üks variant, kuidas asju müüa. Kehvad asjad ei jää turule, enamasti on tegu väga kvaliteetsete toodetega ja suurema tõenäosusega saad Selverist ebakvaliteetse toote. Norwexi tooted, Amway, Kirby tolmuimeja, DT õlid, Tupperware (kellele plastik vastumeelne pole) jnejne. Neid kõiki kiidetakse taevani nende poolt, kes kasutavad ja need inimesed ise ei müü ega plaanigi müüa. Kiruvad ainult need, kes pole neid asju suure tõenäosusega lähedalt näinudki.

Väga nõus. Ma ise ei müü ega tegelikult ka osta. Mul on Amway ahjupuhastaja, ja midagi paremat pole ma elus näinud. Ostsin ühe kauge sugulase käest, sest keegi oli juba enne kiitnud. Ja no ülirahul. Tupperwaret mul pole, aga ma usun, et ka see on hea. Õlide kohta ei tea, aga olen pidanud plaani osta kuskilt, sest need õlid, mille poest olen ostnud, on natukese ajaga naftahaisulised. Ei tea, kas nood DT-d või mis nad on, on paremad? Kirby imeja esitlust olen näinud, täitsa usun, et on hea, aga no selle ulmehinnaga ma kindlasti ei osta.
Nii et tõesti, teise äärmusse ei maksa ka minna. Eriti seda ahjupuhastajat soovitan täiest jõust. Täitsa imerohi.
Ahjaa, hambapastat on kingitud. Selle kohta ei oska midagi öelda, pasta nagu pasta ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viimane on nagu siin keegi juba kirjeldas – et jagab kingituseks võrkturustuse kaupa. Töökaaslane saab ämmalt ka Oriflame tooteid, et siis üllatus-üllatus! Tööle tulles ei olegi mõtet küsida, mida jõuludeks sai.

Just seda süvenemise juttu nad kõik räägivadki, aga me lollikesed ei saa aru

Üks äärmus on see, et enda viimased sendid mingi kola alla magama paned ja seda teistele pähe käid määrimas. Siit teemast paistab ka teine äärmus. Jumala eest kõik, mida võrkturundusega müüakse, on kindla peale täielik saast ja kõik kes seda ostavad, tingimata lollid. Ei ole, see on lihtsalt üks variant, kuidas asju müüa. Kehvad asjad ei jää turule, enamasti on tegu väga kvaliteetsete toodetega ja suurema tõenäosusega saad Selverist ebakvaliteetse toote. Norwexi tooted, Amway, Kirby tolmuimeja, DT õlid, Tupperware (kellele plastik vastumeelne pole) jnejne. Neid kõiki kiidetakse taevani nende poolt, kes kasutavad ja need inimesed ise ei müü ega plaanigi müüa. Kiruvad ainult need, kes pole neid asju suure tõenäosusega lähedalt näinudki.

Väga nõus. Ma ise ei müü ega tegelikult ka osta. Mul on Amway ahjupuhastaja, ja midagi paremat pole ma elus näinud. Ostsin ühe kauge sugulase käest, sest keegi oli juba enne kiitnud. Ja no ülirahul. Tupperwaret mul pole, aga ma usun, et ka see on hea. Õlide kohta ei tea, aga olen pidanud plaani osta kuskilt, sest need õlid, mille poest olen ostnud, on natukese ajaga naftahaisulised. Ei tea, kas nood DT-d või mis nad on, on paremad? Kirby imeja esitlust olen näinud, täitsa usun, et on hea, aga no selle ulmehinnaga ma kindlasti ei osta.

Nii et tõesti, teise äärmusse ei maksa ka minna. Eriti seda ahjupuhastajat soovitan täiest jõust. Täitsa imerohi.

Ahjaa, hambapastat on kingitud. Selle kohta ei oska midagi öelda, pasta nagu pasta ikka.

Kiidan sinu postitust….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhm usun ma jee seda ‘eeltööd’. Pead mingist absoluutsest shitast parima valima, et mida vähegi kasutaks. See pole eeltöö. Kas mingit neutraalset alternatiivi ka pakkusid, nt sularaha või mõne poe kinkekaarti? Raudselt oleks hoopis need valinud. Minu ema nn eeltöö oli ka ilusti paberisse sokutatud, et alles pakist väljavôttes näeks ja tagasi ei saaks anda. ‘Aga proovi, see on nii hea, loll oled kui ei kasuta jne’. Kogu see nn väärtkraam seisis riiulis, oli ees, kogus tolmu ja lõpetas prügikastis. Dma teab väga hästi, et ma pole huvitatud sellest kraamist, sai ise rõõmu kinkimisest, mina aga kehva tunde sellest, et see kola mul ees oli ja lõpuks pidin ära ka visksma. Ma olen isegi the body shopi tooteid saanud (küll teiselt inimeselt), need jagasin ka ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütlen välja enda arvamuse – mitte ükski normaalne inimene ei liitu mingi püramiidskeemiga.

Liituvad need, kes on veidi lihtsakesed, need, kes vaimustuvad igast imeasjast, mis tervist, rikkust, ilu ja õnne lubab tuua või need, kellel sissetuleku osas muid valikuid pole.

See peab üks väga teistsuguse mõtlemisega inimene olema, kes arvab, et sõprade või sugulaste koosistumisel tuleb muule jutule oma teemaga sisse sõita, et kuulake nüüd, ma räägin teile ühest imetootest, mida te kõik peate ära proovima. Või siis pressib oma kraami teistele kingituseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi lihtsalt, just sina oledki see “uisa-päisa pähekinkija”.
Uskumatu, et inimene ise sellest aru ei saa 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

Appi lihtsalt, just sina oledki see “uisa-päisa pähekinkija”.
Uskumatu, et inimene ise sellest aru ei saa 😀

Kas see asi nüüd just nii hull on? Kõik ei ole nii tundlikud ja valivad tarbe- kui dekoratiivkosmeetika suhtes, siis võivad need asjad neile sobida küll. Sina ju ei tea, mis olukord sel kinkijal on. Näiteks minu kadunud ema kasutas peamiselt kolme asja – lanoliinpiima, Orto päevituskreemi (oli omal ajal sihuke ümmargune lapik valge pudelike) ja lihtsalt kakaovõi kamakat. Mingeid peenemaid asju tal polnudki ja teda ei huvitanudki. Vahel ma ikka kinkisin talle mõne ihupiima ja kätekreemi ja näokreemi, ja ütlesin ka, et näokreemi võib ka kätele määrida, aga kätekreemi näkku määrida väga ei maksaks. A ta oli sihuke pohhuist ja määris ikka, ning ei olnud küll aru saada, et see talle halvasti oleks mõjunud. Ma usun, et tänapäeval oleks talle kindlasti meeldinud näiteks kookosrasv ja just peale määrituna, mitte isegi niivõrd sissesööduna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüütud ajupestud tegelased.

Hea kaup läheb müügiks niigi.

Nendes kettides aga peab x taset kõrgemal pulgal olevaid inimesi toidetud saama. See aga tähendab, et üldjuhul tegemist olematu omahinnaga rämpsuga mida siis vaja kallilt pähemäärida. Muidu see süsteem ei toimiks.

Kuidas see hea kaup müügiks läheb, kui seda avalikult kuskil ei reklaamita, firma hoiab kokku just reklaamide pealt ja maksab raha tarbijatele, kes soovitavad ise edasi ja tutvustavad tooteid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas oskad kuidagi selgitada ka, miks Oriflamest või Avonist ostetud huuleläige, ripsmetušš, põsepuna, lõhn jne. jne. on palju parem kui poest ostetu?

Avoni ja oriflamega ma ei usu ka et eriti teenib, küll aga on nende tooted looduslikud ja poe omad seda kõik siiski ei ole.

Mina samas tellin aga sellisest e-poest, kust ma saan ostu pealt raha tagasi, seega kui ma ostan meie poest 100 euri eest kaupa, siis tagasi saan 1euro, aga oma netipoest tellides saan tagasi 14,50€ ja lisaks on tooted ka looduslikud ja ma ei ütleks, et oluliselt kallimad kui poodides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see asi nüüd just nii hull on? Kõik ei ole nii tundlikud ja valivad tarbe- kui dekoratiivkosmeetika suhtes, siis võivad need asjad neile sobida küll.

No näiteks mina ei kasutagi dekoratiivkosmeetikat, üldse mitte. Vanus hakakn 50-le lähenema ja no ei ole mul mingit vajaldust ei käte- ega näokreemi järele. Ok, kui nohu on, siis ninaümbrust vaseliiniga pehmendan, see on kõik. Ja oi kui palju on neid, kes arvavad, et vanus selline ja nõudlik kreemide suhtes pole, küll ta ikka kasutab ja kingivad mulle igasuguseid mökse. Ausalt, ma ei viitsi isegi süveneda, mis seal purgis on, ehk saaks saapaid viksida või miskit. Jäi vedelema aastaid. Nüüd viimasel ajal on mu täiselaisel pojal tekkinud kuivade käte ja naha lõheneimsie probleem. Tema ostab kätekreeme ja temale ma pakun siis kõiki mulle kingitud kreeme. Ise loeb, kas tema vajadustele sobib või ei.
Aga veel paar aastat tagasi lendasid kõik sellised kreemid prügikasti lihtsalt. No ma ei hakka kasutama lihtsalt seepärast, et kingiti, kui vajadust ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Avoni ja oriflamega ma ei usu ka et eriti teenib, küll aga on nende tooted looduslikud ja poe omad seda kõik siiski ei ole.

See “looduslik” on neil ainult nimes sees, pole nad midagi looduslikumad kui poodides müüdavad. Avonil oli kunagi mini skandaal, et tooted sisaldasid mürgiseid komponente. Oriflame’i naturaalsus seisneb aindult selles, et ei testita loomadel ega sisalda komponente, mis on saadud loomadelt nende vigastamise teel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Kas see asi nüüd just nii hull on? Kõik ei ole nii tundlikud ja valivad tarbe- kui dekoratiivkosmeetika suhtes, siis võivad need asjad neile sobida küll.

No näiteks mina ei kasutagi dekoratiivkosmeetikat, üldse mitte. Vanus hakakn 50-le lähenema ja no ei ole mul mingit vajaldust ei käte- ega näokreemi järele. Ok, kui nohu on, siis ninaümbrust vaseliiniga pehmendan, see on kõik. Ja oi kui palju on neid, kes arvavad, et vanus selline ja nõudlik kreemide suhtes pole, küll ta ikka kasutab ja kingivad mulle igasuguseid mökse. Ausalt, ma ei viitsi isegi süveneda, mis seal purgis on, ehk saaks saapaid viksida või miskit. Jäi vedelema aastaid. Nüüd viimasel ajal on mu täiselaisel pojal tekkinud kuivade käte ja naha lõheneimsie probleem. Tema ostab kätekreeme ja temale ma pakun siis kõiki mulle kingitud kreeme. Ise loeb, kas tema vajadustele sobib või ei.

Aga veel paar aastat tagasi lendasid kõik sellised kreemid prügikasti lihtsalt. No ma ei hakka kasutama lihtsalt seepärast, et kingiti, kui vajadust ei ole.

no siis pole sul lihtsalt vedanud ja ongi sattunud need vägisi pähemäärijad. kui nüüd võtta aluseks teise käo ütlus, et ta tegi eeltööd, siis pole nagu põhjust ka tema jutus kahelda. et kingibki neid siis neile, kellest ta ikka teab, et kasutavad. kui ta oleks sinu tuttav ja ta teab, et sa kohe üldse ei kasuta, siis sulle ta ei kingiks ilmselt.

aga kas sa oled neile toppijaile siis öelnud ka, et pole vaja, ärge tehke, kuna sa ÜLDSE ei kasuta ja et lendavadki joonelt prükki? st sellel pole siis ju ka mõtet, eksole, akka nüid mõtlema, et kas saaks ehk siiski saapaid viksida või klaverit poleerida, onju 🙂
või on nad sul juhtunud sellised, kes ei saa aru ühestki osast sõnast EI ja vaatamata sinu pidevale keelamisele ikka topivad edasi?

Please wait...
Postitas:
Tähesära

aga kas sa oled neile toppijaile siis öelnud ka, et pole vaja, ärge tehke, kuna sa ÜLDSE ei kasuta ja et lendavadki joonelt prükki? st sellel pole siis ju ka mõtet, eksole, akka nüid mõtlema, et kas saaks ehk siiski saapaid viksida või klaverit poleerida, onju 🙂
või on nad sul juhtunud sellised, kes ei saa aru ühestki osast sõnast EI ja vaatamata sinu pidevale keelamisele ikka topivad edasi?

Kas sind ei ole nii kasvatatud, et kingitud hobuse suhu ei vaadata? Olen ka elu jooksul igasugust jama (õnneks mitte võrkturustuse ülejääke) kingiks saanud ja ei ole küll olnud südant õnneliku näoga kinkijale öelda, et see kingitus ei sobi mitte.

Please wait...
Postitas:
kitah

Jah, ma tean, mida sa mõtled, kuid nagu nähtub, on see keiss kaugelt ületanud juba viisakuse piirid. Ma tean, et peaks saama rääkida inimestega ja üldiselt ma usungi sellesse, aga ma tean ka seda, et vahel on seda lihtsalt raske teha ja inimesed jätavadki rääkimata. Kuid nagu selgub, selline olukord on kestnud juba kaua, kas siis pole tõesti asi jutuks tulnud? Miks ometi kannatatakse sellise võltsviisakuse all ja ei suudeta asju selgeks rääkida? Kui asi on mööda üks kord, no kaks korda, ja rohkem, siis võiks ja peaks ju ometi suu lahti tegema ja viisakalt ütlema, et kle nii ja naa, need asjad ei sobi mulle. Kas on tõesti parem aastaid sedasi kannatada, aga et jumala pärast midagi öeldud ei saa ja jäetakse ka kinkija õndsasse teadmatusse oma kingituste totaalsest sobimatusest?
Mulle nagu meenub, et sa oled varemgi sellistel teemadel sõna võtnud – äkki oleks aeg lõpuks täiskasvanuks saada ja asjad ausalt sirgeks rääkida, sest minu kogemus ütleb, et öelda saab kõike, kuid oluline on, KUIDAS neid asju öeldakse. Jätta kinkija teadmatusse (kui tegemist on tõesti heauskse inimesega ja mitte ajupestud, süüdimatu toppijaga), siis ei ole see tema suhtes mitte viisakus, vaid hoopis silmakirjalikkus, et mitte öelda alatus. Mina oleksin küll igatahes solvunud, kui saaksin teada, et minu heast tahtest tulevad kingid on totaalselt vastunäidustatud ja ALATI prükki rändavad. Et miks siis inimene ometi suud lahti ei tee ja seda ei ütle ja laseb mul pungestada.
Kas siis sina oledki enda arust viisakas ning korjad mõttetut sodi või viskad selle kohe minema, peaasi, et aus olema ei peaks ja oleks sunnitud seda jama ära lõpetama? Ehk sa ei tule siis siia teemat tegema ja kiruma, et nädsa, kingitakse alati mingit jura, aga sa just nimelt kutsud üles ka teisi seda taluma, nagu mulle meenub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no siis pole sul lihtsalt vedanud ja ongi sattunud need vägisi pähemäärijad. kui nüüd võtta aluseks teise käo ütlus, et ta tegi eeltööd, siis pole nagu põhjust ka tema jutus kahelda. et kingibki neid siis neile, kellest ta ikka teab, et kasutavad.

Võibolla sul on õigus. Aga mind tegi ettevaatlikuks see, et ta viitas vanusele mõlemal juhul. Et kui teismeline, siis lõhn: “nt teismelisele lõhn ju kulub ära-on mul õigus”. Ta nagu oleks kindel, et kõik peavad nõustuma, et teismelisele kulub igal juhul lõhn ära. Ja ei paista üldse kaaluvat varianti, et äkki mõni teismeline ei kasuta lõhna või kasutab väga kindlaid lõhnu, mida tema ei pruugi teada. Või siis vanemas eas kulub kreem ära: “vähe vanemale inimesele, kui kreeme kasutab, kulub ju ära”. Jah, siin ta tõesti lisab, et kui kreeme kasutab, aga ma pole sugugi kindel, et ta tegeliklt samamoodi ei mõtle (et kuna veidi vanem vanus, siis ses vanuses kindlasti juba kasutab kreeme).

Et kui ta teeks eeltööd ja uuriks inimese pärishuvisid, siis miks üldse vanust rõhutada mõlemal juhul? Küsib veel meilt nagu kinnitust, et me ju nõustume, et teismelisele kulub lõhn ja vanemale inimesele kreem ära. Ka teismeline võib karedate käte tõttu kätekreemi kasutada. Ja ta ei pruugi lõhna kasutada. Ja samuti ei pruugi see vanem inimene kreeme kasutada, aga võibolla kasutab näiteks lõhna.

Et kui see postitaja tõesti inimese soove oleks uurinud, siis ei oleks ju vaja vanust rõhutada, vaid seda, et uurisin ja tean, et ta just seda tüüpi kreeme/lõhnu kastuab ja siis valiksin kingi.

Mulle näiteks lõhna võiks kinkida. Mul väga kindlat marki ei ole, mida kasutan, ilmselt mingeid jõledusi mu õde ja sõbranna ei valiks, suure tõenäosusega nende valik sobiks mulle.

Mulle nagu meenub, et sa oled varemgi sellistel teemadel sõna võtnud – äkki oleks aeg lõpuks täiskasvanuks saada ja asjad ausalt sirgeks rääkida, sest minu kogemus ütleb, et öelda saab kõike, kuid oluline on, KUIDAS neid asju öeldakse.

Ajad mu kellegai segi, mina ei ole kingi teemades väga sõna võtnud. Siin teemas see vanusega seonduv mind häiris, seepärast võtsin.
Jah, ma ei ole otse kingi avamise ajal kunagi öelnud, et see ei sobi, pean seda tõesti liia ebaviisakaks. Ma olen küll üsna hea enesekehtestaja, aga vot kinkide osas ma ei tee seda. Küll aga olen nende kinkijatega niisama lobisedes vahelka seda teemat puudutanud, et ma tegelikult kosmeetikat üldse ei kasuta. Ainult lõhnu. Ää muretse, küll ma hakkama saan, seda pole nii palju, et ma pidevalt midagi ära viskaks. Lihtsalt tahtsin selle käole märku anda, et pole põhjust tal vanuse järgi midagi eeldada. Võibolla ta ei eeldagi ja oli lihtsalt halb sõnastus, aga no nii ma ta sõnastusest aru sain.

Please wait...
Postitas:
kitah

Ma pidasin silmas Tähesära (kui sina pole tema). Aga võin muidugi eksida ka, ma tean, et sellisest asjast, nagu tema kirjeldas, on siin varemgi korduvalt juttu olnud. Et nagu ei tohikski siis kingisaaja midagi ütelda ega täpsustada, vaid peab kõik vastu võtma. Aga no minul praktilise inimesena oleks lihtsalt kahju, kui mingi rumala uhkuse, võltsviisakuse või arguse pärast jäävadki mõlemad pooled pikaajalisele või ka igavesele eksiarvamusele – kulutatakse raha ja häid kavatsusi, et kink joonelt kohe minema visata. Noh milleks, arumaisaa.
Selge on muidugi ka see, et nagu vanasõna ütleb – kes end kord piimaga on kõrvetanud, see puhub ka vee peale. Ehk siis et kui mingi kamm on pidevalt mingi teemaga, siis ongi inimene selles suhtes hellaks tehtud ja skeptiline.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Võrkturunduse/soovitusturunduse entusiastid tutvuskonnas