Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vorstipidu pensioniraha eest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Vorstipidu pensioniraha eest

Postitas:
Kägu

https://toidutare.ohtuleht.ee/1043427/vorstipidu-pensioniraha-eest-lihatoostused-naudivad-rekordilisi-kaibeid-ostetakse-nii-hakkliha-kui-ka-kalleid-sinke

Siit võib siis lugeda, kuhu raha kaob!

Mida teie või teie tuttavad on pensioniraha eest head soetanud?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksis ära mingi kiirvõla ning ostis endale uue iphonei ja macbooki, pärast kekkas, et nüüd on ainult poolteist aastat jäänud veel mega intressiga laene tagasi maksta ????‍♀️????‍♀️????‍♀️.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teie või teie tuttavad on pensioniraha eest head soetanud?

Ei ole tutvusringkonnas ühtki inimest, kes oleks selle raha välja võtnud. Pigem tegid need, kel enne polnud, kolmanda samba juurde.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor inimene, palju polnud kogunenud, käis naaberriigis reisil ja ülejäänu läheb jooksvate kulude katmiseks ????‍♀️

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbrad ja tuttavad pole keegi seda raha välja võtnud. va üks – finantsharidusega inimene, kes omandab selle raha eest hetkel kaasomandis oleva äärmiselt likviidse kinnisvara teise poole. Kokkulepe selles osas varasemalt tehtud. Igati mõistlik otsus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsime korteri ja raha läheb sisustamiseks.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on juba kummaliseks läinud. Plaanin osta uut diivanit, pensioniraha välja pole võtnud, aga nüüd on kuidagi vastumeelne tunne poodi minna – vaadatakse kui lolli, kes kindlasti just pensioniraha laiaks lööb.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on juba kummaliseks läinud. Plaanin osta uut diivanit, pensioniraha välja pole võtnud, aga nüüd on kuidagi vastumeelne tunne poodi minna – vaadatakse kui lolli, kes kindlasti just pensioniraha laiaks lööb.

Mul täpselt sama teema televiisoriga. Telekas kärssas ja raha sain hoopis kindlustusest. Nüüd on selline tunne, et vahitakse kõõrdi, kui poodi lähed.

 

Minu arvates see pensioniraha pärast parastamine on üldse mõttetu. Igaüks vaatab, kuidas ise saab. Kes selle pensioniga ikka niiväga arvestab. Pigem ikka loodetakse oma investeeringute peale. Ja kui tõesti raha ei ole – jestas, no siis võib ju ära ka surra või sillalt alla hüpata. Mis see teiste asi kraaksuda on?

Minu sünniaastaga ei olnudki II sammas kohustuslik ja pole elades mingit raha kogunud. Kinnisvara mitu ühikut ja aktsiaid on küll ja selle poolest ei erine minu vara kuidagi nendest sammastest, mida nooremad maksnud on.

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Ja kui tõesti raha ei ole – jestas, no siis võib ju ära ka surra või sillalt alla hüpata. Mis see teiste asi kraaksuda on?

Ja palju neid vanureid on sillalt alla hüpanud? Ikka oodatakse, käsi pikal, laste või KOVi tuge. Ja lõpuks maksabki KOV nende MacBooki ostjate hooldekodu kinni.</p>

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks see tõesti naljakas ole, et isegi, kui pensioniraha ei võtnud välja, aga ostad koduse sünnipäeva pidamiseks toidukraami, vaadatakse sind kui ullikest, kes korraga suurt summat laiaks lööb.

huvitav, kas ajakirjanik selle vorstipiruka ikka ka arvesse võttis, mille mu laps eile pärast kooli poest ostis, ikkagi vorst ju.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Ja kui tõesti raha ei ole – jestas, no siis võib ju ära ka surra või sillalt alla hüpata. Mis see teiste asi kraaksuda on?

Ja palju neid vanureid on sillalt alla hüpanud? Ikka oodatakse, käsi pikal, laste või KOVi tuge. Ja lõpuks maksabki KOV nende MacBooki ostjate hooldekodu kinni.</p>

Ca 40 tuhande suurune pensionisammas annab arvutuslikult 270euro suuruse pensionilisa

40 tuhandene pensionisammas on väga vähestel, näiteks minu mehel. Enamikel on see palju väiksem.

See ei maksa kinni sinu hooldekodu!

Osta parem mingi tükk kinnisvara, mida enne hooldekodu uksest sisse astumist maha müüa. Ja kui ei lähe hooldekodu maksmiseks vaja, pärandub vähemalt lastele. Sambaraha ajavad lihsalt kindlustusfirmad taskusse.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise jutu peale meenuvad üheksakümnendad, kus üheks väiksemat sorti maailmaimeks oli võimalus seista Estkompeximi järjekorras ja lasta endale viilutada sadakond grammi shampinjonidega sinkvorsti. Kallis, aga tekitas tunde, nagu oleksid osa millestki suurest ja olulisest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on juba kummaliseks läinud. Plaanin osta uut diivanit, pensioniraha välja pole võtnud, aga nüüd on kuidagi vastumeelne tunne poodi minna – vaadatakse kui lolli, kes kindlasti just pensioniraha laiaks lööb.

Üks asi see, et vaatavad aga hoopis teine mure, et kõik on juba nina alt ära ostetud!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle peale tekib küsimus, mida siis muidu süüakse kui isegi hakkliha delikatessiks on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sambaraha ajavad lihsalt kindlustusfirmad taskusse.

Palun viidet seadusele, mis käsib raha anda kindlustusfirmale!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta parem mingi tükk kinnisvara, mida enne hooldekodu uksest sisse astumist maha müüa. Ja kui ei lähe hooldekodu maksmiseks vaja, pärandub vähemalt lastele.

5000-7000 € eest on kinnisvara valik selline, et võtab silme eest kirjuks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta parem mingi tükk kinnisvara, mida enne hooldekodu uksest sisse astumist maha müüa. Ja kui ei lähe hooldekodu maksmiseks vaja, pärandub vähemalt lastele.

5000-7000 € eest on kinnisvara valik selline, et võtab silme eest kirjuks.

Mingi tükk, öeldi, mingi tükk 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta parem mingi tükk kinnisvara, mida enne hooldekodu uksest sisse astumist maha müüa. Ja kui ei lähe hooldekodu maksmiseks vaja, pärandub vähemalt lastele.

5000-7000 € eest on kinnisvara valik selline, et võtab silme eest kirjuks.

Mingi tükk, öeldi, mingi tükk ????

Mis see tükk siis olla võiks? Köögimööbli äkki saab selle raha eest. Ülejäänud korteri jaoks tuleb edasi koguda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta parem mingi tükk kinnisvara, mida enne hooldekodu uksest sisse astumist maha müüa. Ja kui ei lähe hooldekodu maksmiseks vaja, pärandub vähemalt lastele.

5000-7000 € eest on kinnisvara valik selline, et võtab silme eest kirjuks.

5000-7000€ eest saad kohe mitu aastat hooldekodus elada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta parem mingi tükk kinnisvara, mida enne hooldekodu uksest sisse astumist maha müüa. Ja kui ei lähe hooldekodu maksmiseks vaja, pärandub vähemalt lastele.

5000-7000 € eest on kinnisvara valik selline, et võtab silme eest kirjuks.

Mingi tükk, öeldi, mingi tükk ????

Mis see tükk siis olla võiks? Köögimööbli äkki saab selle raha eest. Ülejäänud korteri jaoks tuleb edasi koguda.

No võta 10 tuhat laenu juurde siis, selle ikka jõuad 30 aastaga ära maksta.

15 tuhandese hinnapiiriga on saadaval 394 korterit Eestimaal.

 

 

 

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sambaraha ajavad lihsalt kindlustusfirmad taskusse.

Palun viidet seadusele, mis käsib raha anda kindlustusfirmale!

Palun viidet, mis saab sinu sambarahast, kui sa pensionil rohkem ei jõua olla, kui (näiteks) 5 aastat.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sambaraha ajavad lihsalt kindlustusfirmad taskusse.

Palun viidet seadusele, mis käsib raha anda kindlustusfirmale!

Palun viidet, mis saab sinu sambarahast, kui sa pensionil rohkem ei jõua olla, kui (näiteks) 5 aastat.

Soovitan selle läbi lugeda: https://www.pensionikeskus.ee/ii-sammas/valjamaksed/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on juba kummaliseks läinud. Plaanin osta uut diivanit, pensioniraha välja pole võtnud, aga nüüd on kuidagi vastumeelne tunne poodi minna – vaadatakse kui lolli, kes kindlasti just pensioniraha laiaks lööb.

Sama tunne oli koroona esimese laine ajal, kui kõik vetsupaberit kokku ostma hakkasid. Meil mingeid hiigelvarusid pole, ostan tavaliselt 6 või 8 paki, nüme tunne oli poodi minna uut ostma kui viimane rull oli juba kasutusel.

Teemasse niipalju, et ei tea kedagi kes oma teise samba välja võtnud oleks. Olen eluaeg umbes keskmist palka saanud, teine sammas on ka selline üsna keskmine pigem hästiteenivas fondis, no ei ole see kogunenud raha selline millega oma elujärge parandaks või midagi asjalikku ostaks. Loll olin et kunagi tegin, aga praegu tundub et pigem las tiksub edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on need inimesed, kes häbenevad telekat või sünnipäevakraami ostma minna ja endale ette kujutavad, et kõik neid nüüd vahivad, üsna vaesed inimesed või siis vähemalt sellised vaese inimese mõttemalliga. Rikkamapoolne inimene, kel näiteks on praegu II sambas 40000 eurot ja sealt ülespoole ja kel on samas vabalt ka vabu vahendeid millegi ostmiseks ja kes ei ole selle samba peale praegu üldse mõelnudki (sammas on välja võtmata, inimene pole selle teema üle eriti juurelnud), ei tuleks üldse selle pealegi, et ei julge mingit asja ostma minna, sest teised mõtlevad ‘nää-nää’.

Mina olen suhteliselt jõukas inimene, mul on selline amet, mis hästi toidab. Ostsin üleeile tütrele korteri, ilma pangalaenuta, otse välja, ja ei, mitte karup*rse. Nüüd siin teemas loen, et ma oleksin pidanud mõtlema sellele, et notar kindlasti mõtles, et see on mu pensionisamba raha? Appi, ma ei tulnud selle pealegi, aga siit sain nüüd teada.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetage ometi ära arvustamine, mida teised inimesed oma rahaga teevad!
Veel kummalisem on muretseda selle üle, mida teised mõtlevad, kui praegu endale midagi osta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on sambas 25 000 ja jääb sinna veel 15 aastaks, kuni lähen pensile, eks siis otsustan, mis sellega teen – võtan välja või jätan sinna. 25 000 – tulumaks ei ole nii suur summa, et praegu selle eest midagi osta (kinnisvara näiteks). Samas ei tea ka kedagi, kes oleks pensioniraha välja võtnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sealt sanbast ainult 2-3000 euri netos tulebki, ega selle eest polegi ju muud teha kui a) aktsiad või krüpto  b) kuld/hõbe c) ära kulutada.

Variant a-ga kaasneb kõrbemisoht, pikaajaliselt ei oska keegi ju prognoosida ja kauplemistehinguteks pole kõigil vaistu (ega närvi). Ja ilmselt see paarituhande väärtuses kulda ka pensinieas suurt ei aita – nimelt kullas raha väärtus küll ei lange nii nagu sukasääres, aga vaevalt selle ostujõud kahekordistub. Ja isegi kui kahekordistub, siis ikka saad pensionieas a la uue teleri ja robottolmuimeja selle raha eest…

Need, kellel juba arvestatav summa kogunenud, ilmselt oskavad ka miskit mõistlikumat teha.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll olin et kunagi tegin

Ja mida Sa täpsemalt kahetsed? Nutad seda 1.6% netopalka taga ja arvad, et küll oleks parem elu, kui selle igas kuus kätte saaks?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees võttis välja, mul on kolmas sammas ja ei võtnud. Mees sai sealt 38000EUR kanti, mis oli kõik plaanis ära investeerida (tegeleb investeerimisega juba mõned aastad), aga kuna just ütles ootamatult auto üles nii, et parandamine tuleb kulukam kui uue ostmine, läks 3000EUR liisingu sissemakseks. Kõik ülejäänu on juba erinevate korvide vahel ära jaotatud ja mitte pangaarvel.
Meil on taastamist vajav maja, kus oleks selle rahaga nii mõndagi tehtud saanud, aga isegi kui peaks maja müüma kunagi ei saaks seda raha tagasi. Teeme edasi vaikselt ja oma vabadest vahenditest.

Vend sai 17000EUR ja läks kohe reisile, tegi peo, ostis uut tehnikat.
Rohkem ei tea neid, kes raha välja võtsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suuremal osal inimestest ei olnud see summa nii suur, et osta suuremasse või üldse linna kinnisvara. Keskmist palka ju keskmine inimene ei saa meil. Keskmine on suureks kuidagi aetud. Ja enamus saigi tagasi või on kogunud praeguseks u kümme tuha(natuke vähem)t. Minu hea tuttav, kes on 50-aastane,  on olndu terve elu tehases tööl ja võttis välja selle samba ja sai 7000 eurot. Ette nähtus on miiniumpalk, kui see tükitööga täis ei tulnud seal, siis selle pidid ikka iga kuu saama, kuid enamasti oligi nii odav, et üle tuhande brutot polnudki võimalik teenida, raba, kuidas tahad. Kui teed ületunde ja töötad vabadel päevadel ka, siis teeniti seal 800 kätte. Nii on paljudel ja paljudel. Poemüüjad. Jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vorstipidu pensioniraha eest