Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Vorstisai

Postitas:
Kägu

Läksin poodi ja ostsin saia (õigemini kaks ciabatta paksu kuklit, sest tervet saia ju ära ei sööks) ja keeduvorsti. Seda viimast ei osanud muudmoodi valida, kui et vaatasin millist on riiulist kõige rohkem võetud. Kodus lõikasin kuklid pooleks, vahele taluvõid, jäme viil vorsti, kasvuhoonest tomatit ja…. issand, kui hea patt see oli! Viimane taoline toit oli ~ 10 aastat tagasi sõbranna lapse sünnipäeval.

Mis toiduga teie patustate?

+30
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Terve pakk peekonit. Kuna see on nii sigasoolane, siis väga tihti tarbida ei taha.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Läksin poodi ja ostsin saia (õigemini kaks ciabatta paksu kuklit, sest tervet saia ju ära ei sööks) ja keeduvorsti. Seda viimast ei osanud muudmoodi valida, kui et vaatasin millist on riiulist kõige rohkem võetud. Kodus lõikasin kuklid pooleks, vahele taluvõid, jäme viil vorsti, kasvuhoonest tomatit ja…. issand, kui hea patt see oli! Viimane taoline toit oli ~ 10 aastat tagasi sõbranna lapse sünnipäeval.

Mul sarnane – juustuvorstiga sai. Rakvere juustuvorst peab kindlasti olema. No ja teine patt on see, et mulle kohutavalt meeldib pruun jahukaste. Eriti kotlettide ja kartulipudruga, lapsepõlv tuleb meelde. Valge jahukaste on ka hea, aga mitte nii hea.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Söön moosisaia koos külma piimaga. Teine on praetud soolaliha, ikka paksud viilud ja must leib + piim.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Must leib, taluvõi soolakristallidega ja mugulsibula viilud peale + külm piim

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tekkis küsimus, et millised on nn mittepatustamise toidud? :/

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tekkis küsimus, et millised on nn mittepatustamise toidud? :/

Minu jaoks need, mida süües ei tunne pärast süümekaid, et ebatervislik on.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Must leib, taluvõi soolakristallidega ja mugulsibula viilud peale + külm piim

Kui see on puhas rukkileib, siis on see pigem tervislik vahepala ju.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Misajast maitsva toidu söömine patt on.

Kui tahan sinki, söön 2 cm viilu pekiservaga suitsusinki musta rukkileivaga või odrakaraskiga, aga seda patuks a lugeda küll ei oska – kui ma just ei söö seda samal ajal, kui naabri-Valloga abielu rikun.

Lihtsalt siis söön muud asja vähem sel päeval. Kui teemaalgataja arvates mittepatustamine on lahja kanarind, keedutatar ja hautatud kaalikas, siis minu peas on see vastupidi – patt on oma elu üht külge nii ära nudida, et maitsmisaistingulised naudingud piirnevad sellega, et “ilgem nälg on, soolata ja veega tehtud keedutatar tundub ka maitsev”. Ja tulemus on see, et või, tomativiilu ja keeduvorstiga saiakukkel tundub nii vaimustavalt maitsev! Gurmee. Kui igavalt siis igapäevaselt veel inimesed söövad…

+27
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui tahan sinki, söön 2 cm viilu pekiservaga suitsusinki musta rukkileivaga või odrakaraskiga, aga seda patuks a lugeda küll ei oska – kui ma just ei söö seda samal ajal, kui naabri-Valloga abielu rikun.

Lihtsalt siis söön muud asja vähem sel päeval. Kui teemaalgataja arvates mittepatustamine on lahja kanarind, keedutatar ja hautatud kaalikas, siis minu peas on see vastupidi – patt on oma elu üht külge nii ära nudida, et maitsmisaistingulised naudingud piirnevad sellega, et “ilgem nälg on, soolata ja veega tehtud keedutatar tundub ka maitsev”. Ja tulemus on see, et või, tomativiilu ja keeduvorstiga saiakukkel tundub nii vaimustavalt maitsev! Gurmee. Kui igavalt siis igapäevaselt veel inimesed söövad…

Ma ei teadnudki, et vorstisaia söömine on huvitav? Ma ise eelistan taimseid toite, kala, seeni, pähkleid. Keeduvorst ja sai ei ole kindlasti vahend, millega mind sundida panka röövima, aga ma ei söö neid, kuna need ei anna mulle mitte midagi. Dieeti ei peeta vaid kaalu langetamiseks ja tervislik toit pole kaugeltki igav – igavad on kokad ja mõtteviis, et “lahja kanarind ja keedukaalikas” on toidud, mida minusugused söövad. Ma muidugi vabandan, kui su kommentarist valesti aru sain.

+4
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõin praegu ära 2 (kaks) paneeritud sealihašnitslit, mille ma olin eelnevalt searasvas läbi praadinud. Paneering oli krõbe ja seda oli palju. Issand, kui hea. Mingi paar korda aastas teen seda.
Mitte midagi tervislikku seal liha kõrval ei olnud, ainult puhas liha koos saiapuruga + rasv. Ei mingit salatit, mkmm.

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just, selline, et hambad ei plaksuks.

Lutsepp ütleb “põruks” 🙂

Ja tulemus on see, et või, tomativiilu ja keeduvorstiga saiakukkel tundub nii vaimustavalt maitsev! Gurmee. Kui igavalt siis igapäevaselt veel inimesed söövad…

Mitte igavuses pole asi, vaid (vähemalt minu puhul) nende maitsete emotsionaalses küljes, lapsepõlve aistingutes ühelt poolt, ning teiselt poolt selles, et nimetatud toidud on tänapäeval “non grata” ehk häbipostis. Vorstisai? Hull peast. Viiner? Öäkk. Jahukaste? Nõme! Soolapekk? Appi kui julm sea vastu ja üleüldse oled see, mida sa sööd …
Aga minu peas tekib vorstisaia süües mingi rõõm ja rahu, eriti veel suvel, kui nagunii on lapsepõlv natuke lähemal ja tahaks kogu aeg puu otsa ronida või kivilt kivile karata.

+29
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lutsepp ütleb “põruks”

Mina pole Lutsepp, mina ütlen, et ei plaksuks.

Okok, mõtlesin, et sa tsiteerisid tuntud reklaami, kus Lutsepp saiale vorsti asetab ja ütleb, et “parajalt paksud viilud, et hambad ei põruks”.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline must leib, taluvõi, mõned viilud Ungari pekki või soolapekki ning kõige otsa sibularattad. Mõnus. Ise tehtud šnitsel ilma lisanditeta samuti.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa nüüd paned kirja ka kõik muu, mis lisaks sellele patusöögile sõid, siis saaks hinnata, kui patune see söök oli. KUi see oli ainus söögikorra sööks, siis pole see mingi patustamine. Aga kui see oli väike oode… 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Roheline sibul veel tomati peale, vot see plaksub saia peal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa nüüd paned kirja ka kõik muu, mis lisaks sellele patusöögile sõid, siis saaks hinnata, kui patune see söök oli. KUi see oli ainus söögikorra sööks, siis pole see mingi patustamine. Aga kui see oli väike oode… 🙂

Hommikul omlett kahest kanamunast. Selle vahel oli praetud puravikke, sibulat ja pepperonikaunatükke. Lusikatäis karulauguga kodujuustu samuti. Must kohv, pool liitrit mineraalvett, üks valge klaar ja natukese aja pärast teine ka.

Päeval siis need kohutavad (mm!!) vorstisaiad, mineraalvesi, kaks + poolik tomat ja pool verigreipi.

Kohe varsti saab valmis kanapada: kanafilee, porgand, suvikõrvits, türgi oad, kartul, sibul ja sellerivarrejupid. Hautamisvedelikku lisasin kaks suurt lusikatäit sulajuustu. No till ja rosmariin ka peale. Kavatsen terve dessertkausitäie sisse pigistada. Joon jätkuvalt vaid mullivett.

Ei, teate, see vorstisaiateema pole mingi näitlemine, manitsemine või mis iganes. Lihtsalt kuskilt tagakuklast tuli järsku selline isu ja kuna kana oli nagunii poest vaja, siis said vorstid-saiad kaasa haaratud. Rohkem ei tee! 😉

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõin koduteel poest veel Maxima kapsapirukat. Täitsa avalikult. Jube hea oli. Rohkem ei tee. Täna siis. Homme söön vorstisaia. Rohkem ei tee siis, homme mõtlen, ülehomme kes teab, teen järsku läti moodi sproti võileiba.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõin koduteel poest veel Maxima kapsapirukat. Täitsa avalikult. Jube hea oli. Rohkem ei tee. Täna siis. Homme söön vorstisaia. Rohkem ei tee siis, homme mõtlen, ülehomme kes teab, teen järsku läti moodi sproti saia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Roheline sibul veel tomati peale, vot see plaksub saia peal.

Mulle endale meeldib murulauk rohkem, aga see on seks aastaks juba läbi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Murulauk ja ka talisibul tasub maha lõigata kui vanaks st läbi saavad ja kasvab uus ning mahlakas.

Osal puhmastest võtsin juuni lõpus ja teisel osal juuli keskel pealsed maha, nüüd naudin värsket.
Infoks.

Tomatit armastan võisaiaga…peale sool ja pipar (muidu ma saia üldse ei söö kui 3 juhul-juustusai, pasteedisai ja tomatisai oma aia tomatiga). Samuti söön koduaia tomatit lihtsalt paljalt ja siis soolaga või…suhkruga. Selline veidrus mul.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Murulauk ja ka talisibul tasub maha lõigata kui vanaks st läbi saavad ja kasvab uus ning mahlakas.

Osal puhmastest võtsin juuni lõpus ja teisel osal juuli keskel pealsed maha, nüüd naudin värsket.

Infoks.

Tomatit armastan võisaiaga…peale sool ja pipar (muidu ma saia üldse ei söö kui 3 juhul-juustusai, pasteedisai ja tomatisai oma aia tomatiga). Samuti söön koduaia tomatit lihtsalt paljalt ja siis soolaga või…suhkruga. Selline veidrus mul.

Kas sa enne või pärast murulaugu õitsemist lõikad puhmase läbi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

enne või pärast murulaugu õitsemist lõikad puhmase läbi?

Siis kui puiseks muutub, vahel koos õisikutega, mõnikord juba siis kui õisikuvarred tekivad, maapinnalt kõik maha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul näiteks tuleb vahel vastupandamatu isu süüa räim tomatis konservi.

No aga sa ei nimeta seda ju patustamiseks. Või?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

keeduvorsti. Seda viimast ei osanud muudmoodi valida, kui et vaatasin millist on riiulist kõige rohkem võetud.

Ee, mina näiteks oleks vaadanud, et lihasisaldus oleks vähemalt 75%, mitte mingist kondimassist tehtud vorstilaadne toode.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle uuema, õhukese Rukkipala viil, peale Hiirte juust ja kõrvale Talleggi juustuga kanasigar. Võingi neid sööma jääda!

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis hirmus tervislikku värki te igapäevaselt sööte, et sai, sink ja keeduvorst patustamisena tundub?

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Munavõi.
Keedan neli muna, jahutan kergelt ja purustan need kiirelt, et veel soojad munad soolase võiga kiirelt kokku segada. Ja sööma hakates on segu veel kergelt leige- mmm. Söön seda Finncrisp näkileival ja kõrvale võtan kas õlut või valget veini.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et vorstisaia söömine on huvitav? Ma ise eelistan taimseid toite, kala, seeni, pähkleid. Keeduvorst ja sai ei ole kindlasti vahend, millega mind sundida panka röövima, aga ma ei söö neid, kuna need ei anna mulle mitte midagi. Dieeti ei peeta vaid kaalu langetamiseks ja tervislik toit pole kaugeltki igav – igavad on kokad ja mõtteviis, et “lahja kanarind ja keedukaalikas” on toidud, mida minusugused söövad. Ma muidugi vabandan, kui su kommentarist valesti aru sain.

Sa ei ole absoluutselt teema mõttest aru saanud.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

A muidu
– metsmaasikad (mustikad) suhkru ja piimaga
– saia(leiva)viilule paks suhkrukiht ja siis kraani all vett peale tilgutada
– võisaiale suhkur peale
– kogel-mogel kuuest munast
– juubelisai
– külm keedukartul käe vahelt, natuke võid ja soola peale
– saia peale räim tomatis
– hapukoor segatud kakao ja suhkruga
– bubertit pole ammu saanud

+8
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )