Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 128 )

Teema: Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!

Postitas:
Kägu

Mu ema on oodanud operatsiooni mitu aastat. Nüüd lükatakse see edasi, sest seltskond idioote ei suvatse vatsineerida! Oma “õigusi” ei saa harrastada teiste inimeste arvelt! Vaktsineerimine peab olema kohustuslik või tuleb järjekordadest välja arvata vaktsineerimata inimesed. Nemad ju “kinnimakstud” riikliku meditsiini soovitusi ei usu, vaid loodavad oma imuunsüsteemile.

+23
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin eelmine sügis selles olukorras, et operatsioon lükati edasi. Teadmata ajaks, kuna kirurgia osakonna arvelt laiendati koroonaosakonda. Opile sain lõpuks kevadel.

Aga eelmine sügis oligi olukord teine, ei olnud veel vaktsineerimisvõimalust. Nüüd on. Ja on ka andmetest näha, et vaktsineerimine kaitseb raskema haigestumise eest, minu jaoks täiesti arusaamatu, miks ei luba näiteks sugulased eakal inimesel vaktsineerida või miks jätab vaktsineerimata 50+ inimene.

+18
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti 1,3 miljonist elanikust on ligi miljon inimest läbipõdenud-immuunsed või vaktsineeritud. Olukord haiglates on kordades hullem kui eelmisel aastal samal ajal, kui läbipõdenute arv oli kordades väiksem ning mitte ainsatki vaktsineeritut veel polnud.. Mis on pildil valesti? Polnud ka piiranguid.

Aga noh, teie aju seda ei võta.

+14
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on psühholoogiliselt midagi häda, kui ravijärjekordades süüdistad, nagu meedia on ette dikteerinud, inimesi, kes ei taha vaktsineerida.

500 000 inimest ei ole sul haiglas ees. Haiged inimesed on haiglas.

Eks neil vaktsineerimata tervetel inimestel hakkab ka see mõõt ükskord otsa saama. Kas läheb tänaval kakluseks?

+14
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitu aastat suutis oodata ja nüüd ei suuda paar kuud oodata? Miks sa enne ei röökinud, kui oli teada, et MITU AASTAT peab ootama?  Ja pealegi, haiglas on su enda ema vanused inimesed, kes seal kohti hõivavad.. arvad tõesti, et 12+ lapsed ja alla 30 aastased?

Parem ole oma emale toeks, mitte ära ussita ja sõima terveid inimesi.

+14
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti 1,3 miljonist elanikust on ligi miljon inimest läbipõdenud-immuunsed või vaktsineeritud. Olukord haiglates on kordades hullem kui eelmisel aastal samal ajal, kui läbipõdenute arv oli kordades väiksem ning mitte ainsatki vaktsineeritut veel polnud.. Mis on pildil valesti? Polnud ka piiranguid.

Mis sa kopid oma rumalust igasse teemasse? Eelmisel sügisel ei olnud piiranguid? Mõtle uuesti – koolid olid oktoobris juba osalisel distantsõppel, ettevõtetes oli kodutöö, üritusi ei toimunud, restoranid-peokohad olid öösiti kinni ja alkoholi ei müüdud, piiriületuseks olid ranged reeglid, igaüks reisida ei saanud. Juba sügisele eelnev suvi oli 2020 väga erinev käesoleva aasta omast – siis olid ka suvel piirangud, nüüd ei olnud. Seega oli septembri alguseks nakatumise seis juba selline, nagu eelmisel aastal kuskil novembris või detsembris.

Pane aga tähele, et kui võrdled võrreldavat, ehk võrdled hetkeseisu praegusele nakatumisele sarnase perioodiga ehk veebruari-märtsiga 2021, siis näed, et haiglas on kolm korda vähem inimesi kui siis oli. Vat nüüd on õige koht küsida, et mis on pildil teisiti?

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa kopid oma rumalust igasse teemasse? Eelmisel sügisel ei olnud piiranguid? Mõtle uuesti – koolid olid oktoobris juba osalisel distantsõppel, ettevõtetes oli kodutöö, üritusi ei toimunud, restoranid-peokohad olid öösiti kinni ja alkoholi ei müüdud, piiriületuseks olid ranged reeglid, igaüks reisida ei saanud. Juba sügisele eelnev suvi oli 2020 väga erinev käesoleva aasta omast – siis olid ka suvel piirangud, nüüd ei olnud. Seega oli septembri alguseks nakatumise seis juba selline, nagu eelmisel aastal kuskil novembris või detsembris.

Pane aga tähele, et kui võrdled võrreldavat, ehk võrdled hetkeseisu praegusele nakatumisele sarnase perioodiga ehk veebruari-märtsiga 2021, siis näed, et haiglas on kolm korda vähem inimesi kui siis oli. Vat nüüd on õige koht küsida, et mis on pildil teisiti?

No siis on ju hästi, kui vaktsiinid toimivad – vaja veel süstida ära hulk riskigrupis eakaid, kes haiglasolijatest väga suure enamuse moodustavad. Selle korraldamine on küll valitsuse rida, Ossinovskil oli eile palju asjalikke ja konstruktiivseid ettepanekuid. Kui nemad saaksid vaktsineeritud, poleks põhjust ka foorumis tervete inimeste peale karjumas käia ega sülelaste vaktsineerimist nõuda (nagu tänane Eesti Ekspress tegi).

+12
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära sina oma lollust kirjuta parem. Oktoobris olid kohvikud/kinod/spaad kõik kõigile lahti. Igal pool sai käia. Kool pandi lukku jõulude eel alles. Praeguseid numbreid vaadates usud sa, et koolid on nii kaua lahti?? Hetkel meil koolis 4 õpetajat (vaktsineeritud) haiged.

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära sina oma lollust kirjuta parem. Oktoobris olid kohvikud/kinod/spaad kõik kõigile lahti. Igal pool sai käia. Kool pandi lukku jõulude eel alles. Praeguseid numbreid vaadates usud sa, et koolid on nii kaua lahti?? Hetkel meil koolis 4 õpetajat (vaktsineeritud) haiged.

OSALINE distantsõpe, oh seda kirjaoskamatust. Kohvikud-kinod-spaad tohtisid võtta 50% külastajaid ning alates 10-st õhtul alkoholi müüa ei tohtinud, seega panid restod  end kell 10 kinni. Mis sa arvad, kas viirus levib paremini pidutsejate või kainete kohvikukülastajate vahel? Kõigil üritustel olid 50% nõuded. Ja, nagu öeldud, kui eelmise aasta suvel juulis saavutati tänu rangetele piirangutele 0-päevi, siis sel aastal ei jõutud ligilähedalegi – piirangud puudusid. Seega on juba lähtepunkt septembri alguses niivõrd erinev, et pole mingit mõtet praegust ja eelmise aasta süist võrrelda.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmine aasta polnud siin deltat ka. Ei levinudki nii kiiresti. Aga samas, kelleni jõudis, kannatas ka natuke raskemate sümptomitega seda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

pead sa igas teemas oma rumalust demonstreerima?

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu ema on oodanud operatsiooni mitu aastat. Nüüd lükatakse see edasi, sest seltskond idioote ei suvatse vatsineerida! Oma “õigusi” ei saa harrastada teiste inimeste arvelt! Vaktsineerimine peab olema kohustuslik või tuleb järjekordadest välja arvata vaktsineerimata inimesed. Nemad ju “kinnimakstud” riikliku meditsiini soovitusi ei usu, vaid loodavad oma imuunsüsteemile.

Mul on väga kahju kuulda et Sinu ema ei pääse opile lubatud ajal.

Mina EI ole vaktsineeritud ega kavatse seda ka teha, liiatigi ei luba süstlaid oma lastesse! MIKS? Sest ma ei ole sihtgruppi kuuluv, üli-üli väikse tõenäosusega satun haiglasse ja võtan kellegi teise (minust olulisema) haiglavoodi koha ära. Põdesime selle haiguse kenasti läbi, oli väga palju kergem haigus kui gripp (mida põdesin 15 nooremana)

Vaktsiin on eeskätt ikka neile kes seda vajavad. Sinu ema opijärjekorra võtmises ei saa süüdistada kõiki “lolle” kes ei ole vaktsineeritud. Ja ka minul hakkab selline lahmimine ja idiootideks tembeldamine kopsu üle maksa ajama.

Siiski mõistan Sinu muret ja loodan väga, et Sinu armas ema saab siiski kiiresti opile.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on psühholoogiliselt midagi häda, kui ravijärjekordades süüdistad, nagu meedia on ette dikteerinud, inimesi, kes ei taha vaktsineerida.

500 000 inimest ei ole sul haiglas ees. Haiged inimesed on haiglas.

Eks neil vaktsineerimata tervetel inimestel hakkab ka see mõõt ükskord otsa saama. Kas läheb tänaval kakluseks?

mind paneb jätkuvalt imestama, kuidas vaktsineerimata, seni terve inimene, saab absoluutselt kindel olla, et temal või tema lähedasel mingit mitte covid-19 seotud terviseprobleemi ei teki?

aga kirurgiaosakonnad on kinni, sest intensiivid on raskeid covid-haigeid täis.  ja nemad seal on üldjuhul vaktsineerimata.

kevadisest covid haigete uputuse ajast jäi ootele 20 00 edasilükatud ravi. tänaseks on nii kliinikum kui perh plaanilist kirurgilist ravi oluliselt piiranud ja see on paraku alles algus.

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vb sellepärast et ma ei ole fat boomer ja ma olen selle läbi põdenud?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siis on ju hästi, kui vaktsiinid toimivad – vaja veel süstida ära hulk riskigrupis eakaid, kes haiglasolijatest väga suure enamuse moodustavad. Selle korraldamine on küll valitsuse rida, Ossinovskil oli eile palju asjalikke ja konstruktiivseid ettepanekuid. Kui nemad saaksid vaktsineeritud, poleks põhjust ka foorumis tervete inimeste peale karjumas käia ega sülelaste vaktsineerimist nõuda (nagu tänane Eesti Ekspress tegi).

Selle korraldamine on inimese enda ja tema lähedaste rida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle korraldamine on inimese enda ja tema lähedaste rida.

Ka perearstid saaksid palju ära teha. Neile soovitaski Ossinovski korralikku motivatsioonipaketti üle 80-aastaste hõlmatuse tõstmise eest. Selle asja nimi ongi organiseerimine, mida meie valitsus siiani teinud pole, on olnud ainult tänitamist, ähvardamist ja näpuga näitamist.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ossinovski tahab premeerida perearste nagu müügiepersonali. See võib ju perearste motiveerida, aga see ei motiveeri patsiente.

Ega perearsti taga ei seisa madal vaktsineeritus.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Madal üleüldine vaktsineeritus polegi probleem. Madal vaktsineeritus võib olla probleem teatud vanusegrupis. Üks probleemidest ongi see, et aetakse taga protsenti, mis ei korreleeru mitte kuidagi haiglate hõlmatusega.

Tervist ei saa inimestele pähe määrida müügitööga – kahjuks need “preemiad”, mida pereastidele pakutakse, või Ossinovski pakub, et võiks summasid kõrgendada, ei muuda midagi, kui seda, et võib-olla perearstid muutuvad tiba agressiivsemateks müügimeesteks. Aga seal ei veena enam müügiga, sul on vaja mõistmist ja empaatiat patsiendi suhtes, mitte tee nii, või sured.

Inimesed väga ei taha küll usaldada spetsialiste, kes sinu konverteerimise eest raha saavad. Siis on ju teada, et motivatsioon tuleb rahast, mitte ilmtingimata sellest, et sinu kui indiviidi terivise seisukohalt see kõige parem valik oleks.

See on ka nende protsentide tagaajamise suurim probleem.

Peast soojad oma statistikaga juba.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

o, sancta simplitsitas!

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

mind paneb jätkuvalt imestama, kuidas vaktsineerimata, seni terve inimene, saab absoluutselt kindel olla, et temal või tema lähedasel mingit mitte covid-19 seotud terviseprobleemi ei teki?

Samamoodi nagu sina saad kindel olla, et sul vaktsiini saades tüsistusi ei teki.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

o, sancta simplitsitas!

Ei sobi teile pikad seletused, ei sobi teile lühidad.

Kannad ette pikki uuringuid, oled antivaxxer. Viitad oma kõhutundele, led antivaxxer. Pole võimalik.

Nagu mingi usuhulluga räägiks 🙂

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

o, sancta simplitsitas!

Ei sobi teile pikad seletused, ei sobi teile lühidad.

Kannad ette pikki uuringuid, oled antivaxxer. Viitad oma kõhutundele, led antivaxxer. Pole võimalik.

Nagu mingi usuhulluga räägiks 🙂

No just. Ja siis nad peavad süstideta rahvast ajupestud pooleks🙄

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui rumal peab olema arvamaks, et covid ongi ainus võimalik haigus ja et madal kehakaal kaitseb sind kõigi võimalike ravi vajavate seisundite eest.

olgu, väga noor ja lihtsameelne inimene võibki ehk enda kohta seda arvata, aga isegi sinul on tõenäoliselt olemas mõned eakamad lähedased. kas arvad, et ka nemad on igiterved ja arstiabi vajadust tekkida ei või?

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vaadata statistikat vanusegruppide järgi, on selgelt näha, et praegu haigestuvad peamiselt lapsed (ca 30-35% kõikidest nakatunutest) ning nende vanemad, kellest siis ilmselt paljud on ka vaktsineeritud.  Teistes vanusegruppides on nakatumine suhteliselt madal. Kuna paljud nakatunutest on lapsed, keda ei saagi vaktsineerida(ca 25-30%), tähendab see seda, et ülejäänud gruppides, keda on olnud võimalik vaktsineerida, on vaktsineeritud ja vaktsineerimata nakatunuid umbes pooleks ja sealjuures vaktsineerituid testitakse oluliselt väiksema tõenäosusega.

Oleks viimane aeg hakata aru saama, et vaktsineerimine ei ole kahjuks see võluvits viiruse vastu ja pääsetee ning põhjus, miks on nakatunuid palju, on hoopis mujal, kui vaktsineeritute hulgas. Keskenduda tuleb riskigruppide hoidmisele, teavitustööle, et vaatamata vaktsineeritusele on nad endiselt ohustatud. Praegu on aga loodud olukord, kus lükatakse kogu süü vaktsineerimata inimeste kaela ja kevadise vaktsiinidoosiga vanurid käivad enda meelest turvaliselt ringi. Mu 80-aastane vanaema käib teatris, kinos ja kohvikus, kuid kuna ta on vaktsineeritud, siis ta ei kuula kui ütlen, et see ei ole ohutu ja mul on tema pärast praegu hoopis suurem hirm, kui oli eelmisel talvel. Tegu on iseseisva ja omaette elava inimesega, lukutaha teda ju panna ei saa, kuid riigi poolt tulevat infot ta kuulaks. Täna suri 2 vanemat inimest, mõlemad olid vaktsineeritud.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui rumal peab olema arvamaks, et covid ongi ainus võimalik haigus ja et madal kehakaal kaitseb sind kõigi võimalike ravi vajavate seisundite eest.

olgu, väga noor ja lihtsameelne inimene võibki ehk enda kohta seda arvata, aga isegi sinul on tõenäoliselt olemas mõned eakamad lähedased. kas arvad, et ka nemad on igiterved ja arstiabi vajadust tekkida ei või?

Jutt käib covidi vaktsiinist ka covidist. Või on see covidi vaktsiini ajast mahajäänud ogavalk nüüd juba nii kõva, et see kaitseb teiste haiguste vastu ka?

Mul on ka eakamad lähedased. Ma ei roni neile külla, kui olen haige. Vajadusel testin. Ma ei käi lihtsalt lõbu pärast reisimas või muid kultuurisündmisi nautimas. Olen vähendanud oma kontakte. Poes käies puhtast viiaskusest kannan maski, hoian distantsi, ja torisen, kui keegi liiga lähedale ronib.

Hästi isekas inimene olen, eksole.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina EI ole vaktsineeritud ega kavatse seda ka teha, liiatigi ei luba süstlaid oma lastesse! MIKS? Sest ma ei ole sihtgruppi kuuluv, üli-üli väikse tõenäosusega satun haiglasse ja võtan kellegi teise (minust olulisema) haiglavoodi koha ära. Põdesime selle haiguse kenasti läbi, oli väga palju kergem haigus kui gripp (mida põdesin 15 nooremana)

Vaktsiin on eeskätt ikka neile kes seda vajavad. Sinu ema opijärjekorra võtmises ei saa süüdistada kõiki “lolle” kes ei ole vaktsineeritud. Ja ka minul hakkab selline lahmimine ja idiootideks tembeldamine kopsu üle maksa ajama.

Siiski mõistan Sinu muret ja loodan väga, et Sinu armas ema saab siiski kiiresti opile.

Sa nakatusid ja su pere peale tuli hunnik teiste inimeste ressurssi magama panna.

Aga tore, et sa teiste muret mõistad.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa nakatusid ja su pere peale tuli hunnik teiste inimeste ressurssi magama panna.

Mis resursse tuli tema pere peale “magama panna”?

Kodus oma vahenditega inimesed põetavad ennast, millega panustasid?

Või oli kusagil juttu sellest, et terve perega haiglas käis???

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt käib covidi vaktsiinist ka covidist. Või on see covidi vaktsiini ajast mahajäänud ogavalk nüüd juba nii kõva, et see kaitseb teiste haiguste vastu ka?

Mul on ka eakamad lähedased. Ma ei roni neile külla, kui olen haige. Vajadusel testin. Ma ei käi lihtsalt lõbu pärast reisimas või muid kultuurisündmisi nautimas. Olen vähendanud oma kontakte. Poes käies puhtast viiaskusest kannan maski, hoian distantsi, ja torisen, kui keegi liiga lähedale ronib.

nii, ja kuidas see kõik aitab sinu eakat lähedast, kui tal peaks tekkima misiganes terviseprobleem, milline tavaolukorras vajaks näiteks kirurgilist ravi, aga põhjusel, et intensiivid on vaktsineerimata raskeid covid-haigeid täis, jääb su lähedane õigeaegsest abist ilma?

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

loodan, et su eakad lähedase on ikka vaktsineeritud.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis resursse tuli tema pere peale “magama panna”?

Kodus oma vahenditega inimesed põetavad ennast, millega panustasid?

Või oli kusagil juttu sellest, et terve perega haiglas käis???

enamlevinud variandid oleks retseptiravimid ja töövõimetusleht. võimalik, et ka perearsti külastused ja mingid lisauuringud jne jne jne.

+4
-8
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 128 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!