Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )

Teema: Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!

Postitas:
Kägu

nii, ja kuidas see kõik aitab sinu eakat lähedast, kui tal peaks tekkima misiganes terviseprobleem, milline tavaolukorras vajaks näiteks kirurgilist ravi, aga põhjusel, et intensiivid on vaktsineerimata raskeid covid-haigeid täis, jääb su lähedane õigeaegsest abist ilma?

Ma olen panustanud antud olukorras sellega, et selle probleemi ei tekita mina. See, et mu lähedasel vanal tekib terviseprobleem, ei saa abi ka sellest, kui ennast vaktsineerida lasin.

Või mis kringlit me siin õigupärast vääname?

Pean teisi omasuguseid sõitlema hakkama, et nad vaktsineerima läheks?

Ei, ma sõitlen valitsust, sest otsused, kuidas ja mis ravi inimestele pakutakse – mis valikuid- reguleeritakse just sealt. Ja ega nad ei tule ise ka selle peale, tondid pea laiali otsas ootavad ja vaatavad, mis naabrid teevad.

Kui keegi perekonnas haigeks jääb, pakun tuge nende vahenditega, mis mul on. Mul ei ole mõtet ennast kollitada mõttega, et mis siis saab, kui kõik intensiivravi on korontsikuid täis ja kellelgi perest on mingi hoopis kuuenda asjaga abi vaja.

Saan aru jah, et peavoolu meediat lugedes on just sellised stsenaariumid hetkel väga lihtsad tulema. Kolumnistid ja eetikaprofessorid ees, ja nüüd tark ja ilus peaminister ka takkajärgi. See on paanika süstimine inimestesse. Ja see ei suuna vaktsineerimata inimesi vaktsineerima. Tead, mida see teeb? See suunab sinusuguseid oma viha ja hirmu vaktsineerimata inimeste peal välja elama.

Aga nagu juba jutuks tuli – vaktsineerimata inimestel võib ka üks hetk sellest kiusamisest mõõt täis saada.

Kahjuks ei ole siin mingeid edasiviivaid võtteid, rahvast ühendavaid meetoode kasutusel – kõik need uudised, mida sa sealt lugeda saad, ajavad sind lihtsalt veel rohkem vihale – sest need panevad su mõtlema teoreetilistele probleemidele, millega sul on vaja silmitsi seista üsna väikese tõenäosusega.

Mul on vaja veebruaris sünnitada. Mis juhtub, kui EMO pungil rahvast täis on, et ma ei pääse sissegi. Või haiglas on jõhker kolle?

Ma loon endale selleks tagavaru plaani. Uurin, mida teha, et kodus sünnitada, kui selleks tõesti muud varianti üle ei jää.

Kriisideks tuleb ette valmistada, praktilisi samme astuda, mitte unistada ja marineerida ja vihata, et oikurat, kui selline kriis tuleb, need inimesed on süüdi ja bla bla bla.

Mõnel on vähematki hirmu võtnud, et kuulipildujaga kusagile väljakule minna.

Ole väga ettevaatlik, mis soga sa enda mõistusesse lased. Kes teab, kui kaugele see sind viia võib.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema on oodanud operatsiooni mitu aastat. Nüüd lükatakse see edasi, sest seltskond idioote ei suvatse vatsineerida! Oma “õigusi” ei saa harrastada teiste inimeste arvelt! Vaktsineerimine peab olema kohustuslik või tuleb järjekordadest välja arvata vaktsineerimata inimesed. Nemad ju “kinnimakstud” riikliku meditsiini soovitusi ei usu, vaid loodavad oma imuunsüsteemile.

Mul on väga kahju kuulda et Sinu ema ei pääse opile lubatud ajal.

Mina EI ole vaktsineeritud ega kavatse seda ka teha, liiatigi ei luba süstlaid oma lastesse! MIKS? Sest ma ei ole sihtgruppi kuuluv, üli-üli väikse tõenäosusega satun haiglasse ja võtan kellegi teise (minust olulisema) haiglavoodi koha ära. Põdesime selle haiguse kenasti läbi, oli väga palju kergem haigus kui gripp (mida põdesin 15 nooremana)

Vaktsiin on eeskätt ikka neile kes seda vajavad. Sinu ema opijärjekorra võtmises ei saa süüdistada kõiki “lolle” kes ei ole vaktsineeritud. Ja ka minul hakkab selline lahmimine ja idiootideks tembeldamine kopsu üle maksa ajama.

Siiski mõistan Sinu muret ja loodan väga, et Sinu armas ema saab siiski kiiresti opile.

Sa nakatusid ja su pere peale tuli hunnik teiste inimeste ressurssi magama panna.

Aga tore, et sa teiste muret mõistad.

Mis teiste inimeste ressurssi? Kas see postitaja kirjutas, et ta ~ varastas haiguse ajal vaestelt leiba? Kas tema haigus võttis kelleltki teiselt midagi ära? Kirjutas ju selgelt, et tõbi oli väga palju kergema kuluga kui gripp.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema on oodanud operatsiooni mitu aastat. Nüüd lükatakse see edasi, sest seltskond idioote ei suvatse vatsineerida! Oma “õigusi” ei saa harrastada teiste inimeste arvelt! Vaktsineerimine peab olema kohustuslik või tuleb järjekordadest välja arvata vaktsineerimata inimesed. Nemad ju “kinnimakstud” riikliku meditsiini soovitusi ei usu, vaid loodavad oma imuunsüsteemile.

Mul on väga kahju kuulda et Sinu ema ei pääse opile lubatud ajal.

Mina EI ole vaktsineeritud ega kavatse seda ka teha, liiatigi ei luba süstlaid oma lastesse! MIKS? Sest ma ei ole sihtgruppi kuuluv, üli-üli väikse tõenäosusega satun haiglasse ja võtan kellegi teise (minust olulisema) haiglavoodi koha ära. Põdesime selle haiguse kenasti läbi, oli väga palju kergem haigus kui gripp (mida põdesin 15 nooremana)

Vaktsiin on eeskätt ikka neile kes seda vajavad. Sinu ema opijärjekorra võtmises ei saa süüdistada kõiki “lolle” kes ei ole vaktsineeritud. Ja ka minul hakkab selline lahmimine ja idiootideks tembeldamine kopsu üle maksa ajama.

Siiski mõistan Sinu muret ja loodan väga, et Sinu armas ema saab siiski kiiresti opile.

Sa nakatusid ja su pere peale tuli hunnik teiste inimeste ressurssi magama panna.

Aga tore, et sa teiste muret mõistad.

Mis resursse tuli tema pere peale “magama panna”?

Kodus oma vahenditega inimesed põetavad ennast, millega panustasid?

Või oli kusagil juttu sellest, et terve perega haiglas käis???

enamlevinud variandid oleks retseptiravimid ja töövõimetusleht. võimalik, et ka perearsti külastused ja mingid lisauuringud jne jne jne.

Kui ise jääd koroonasse, kas siis hoidud haiguslehele minemast, et mitte “teiste inimeste ressursse” raisata? Vaktsineeritud inimesed peavad ju ka koroonat kodus põdema, mitte tööl edasi käima.
P.S. Inimene, kes haiguslehele jääb, on ju ise Haige- või Tervise- või misiganes-see-praegune-nimi-on-kassale selle eest maksnud, see ei ole teiste inimeste ressurss!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga riik on süüdi. Inimesed jagunevad 4 gruppi. 1- jooksevad kohe hirmust süstima, neil vist üldse mõtlemist pole ja usuvad kõike, 2- kahtlejad saab ähvarduste najal vaktsineerima, 3-mõtlejad saab ainult vaktsineerima, kui keegi kindlustab hilisema hüvitise kahjude eest( aga riik seda ei tee) 4- antivaxerid- neid ei saa kunagi vaktsineerima.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema on oodanud operatsiooni mitu aastat. Nüüd lükatakse see edasi, sest seltskond idioote ei suvatse vatsineerida! Oma “õigusi” ei saa harrastada teiste inimeste arvelt! Vaktsineerimine peab olema kohustuslik või tuleb järjekordadest välja arvata vaktsineerimata inimesed. Nemad ju “kinnimakstud” riikliku meditsiini soovitusi ei usu, vaid loodavad oma imuunsüsteemile.

Mul on väga kahju kuulda et Sinu ema ei pääse opile lubatud ajal.

Mina EI ole vaktsineeritud ega kavatse seda ka teha, liiatigi ei luba süstlaid oma lastesse! MIKS? Sest ma ei ole sihtgruppi kuuluv, üli-üli väikse tõenäosusega satun haiglasse ja võtan kellegi teise (minust olulisema) haiglavoodi koha ära. Põdesime selle haiguse kenasti läbi, oli väga palju kergem haigus kui gripp (mida põdesin 15 nooremana)

Vaktsiin on eeskätt ikka neile kes seda vajavad. Sinu ema opijärjekorra võtmises ei saa süüdistada kõiki “lolle” kes ei ole vaktsineeritud. Ja ka minul hakkab selline lahmimine ja idiootideks tembeldamine kopsu üle maksa ajama.

Siiski mõistan Sinu muret ja loodan väga, et Sinu armas ema saab siiski kiiresti opile.

Sa nakatusid ja su pere peale tuli hunnik teiste inimeste ressurssi magama panna.

Aga tore, et sa teiste muret mõistad.

Mis resursse tuli tema pere peale “magama panna”?

Kodus oma vahenditega inimesed põetavad ennast, millega panustasid?

Või oli kusagil juttu sellest, et terve perega haiglas käis???

enamlevinud variandid oleks retseptiravimid ja töövõimetusleht. võimalik, et ka perearsti külastused ja mingid lisauuringud jne jne jne.

Kui ise jääd koroonasse, kas siis hoidud haiguslehele minemast, et mitte “teiste inimeste ressursse” raisata? Vaktsineeritud inimesed peavad ju ka koroonat kodus põdema, mitte tööl edasi käima.

P.S. Inimene, kes haiguslehele jääb, on ju ise Haige- või Tervise- või misiganes-see-praegune-nimi-on-kassale selle eest maksnud, see ei ole teiste inimeste ressurss!

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis on ju hästi, kui vaktsiinid toimivad – vaja veel süstida ära hulk riskigrupis eakaid, kes haiglasolijatest väga suure enamuse moodustavad. Selle korraldamine on küll valitsuse rida, Ossinovskil oli eile palju asjalikke ja konstruktiivseid ettepanekuid. Kui nemad saaksid vaktsineeritud, poleks põhjust ka foorumis tervete inimeste peale karjumas käia ega sülelaste vaktsineerimist nõuda (nagu tänane Eesti Ekspress tegi).

Ma üldiselt soovitaks valitsusel mitte julgustada olukordi, kus patsient saab kogeda, et tema on see üks takistav lüli oma perearsti ja 10 000 euro vahel.

Käitumis-psühholoogia vaatevinklist… On inimesel siis juba natuke raskem uskuda, et valikute tegemisel juhindutakse tema tervise vajadustest, mitte suurtest rahadest.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema on oodanud operatsiooni mitu aastat. Nüüd lükatakse see edasi, sest seltskond idioote ei suvatse vatsineerida! Oma “õigusi” ei saa harrastada teiste inimeste arvelt! Vaktsineerimine peab olema kohustuslik või tuleb järjekordadest välja arvata vaktsineerimata inimesed. Nemad ju “kinnimakstud” riikliku meditsiini soovitusi ei usu, vaid loodavad oma imuunsüsteemile.

Mul on väga kahju kuulda et Sinu ema ei pääse opile lubatud ajal.

Mina EI ole vaktsineeritud ega kavatse seda ka teha, liiatigi ei luba süstlaid oma lastesse! MIKS? Sest ma ei ole sihtgruppi kuuluv, üli-üli väikse tõenäosusega satun haiglasse ja võtan kellegi teise (minust olulisema) haiglavoodi koha ära. Põdesime selle haiguse kenasti läbi, oli väga palju kergem haigus kui gripp (mida põdesin 15 nooremana)

Vaktsiin on eeskätt ikka neile kes seda vajavad. Sinu ema opijärjekorra võtmises ei saa süüdistada kõiki “lolle” kes ei ole vaktsineeritud. Ja ka minul hakkab selline lahmimine ja idiootideks tembeldamine kopsu üle maksa ajama.

Siiski mõistan Sinu muret ja loodan väga, et Sinu armas ema saab siiski kiiresti opile.

Sa nakatusid ja su pere peale tuli hunnik teiste inimeste ressurssi magama panna.

Aga tore, et sa teiste muret mõistad.

Mis resursse tuli tema pere peale “magama panna”?

Kodus oma vahenditega inimesed põetavad ennast, millega panustasid?

Või oli kusagil juttu sellest, et terve perega haiglas käis???

enamlevinud variandid oleks retseptiravimid ja töövõimetusleht. võimalik, et ka perearsti külastused ja mingid lisauuringud jne jne jne.

Kui ise jääd koroonasse, kas siis hoidud haiguslehele minemast, et mitte “teiste inimeste ressursse” raisata? Vaktsineeritud inimesed peavad ju ka koroonat kodus põdema, mitte tööl edasi käima.

P.S. Inimene, kes haiguslehele jääb, on ju ise Haige- või Tervise- või misiganes-see-praegune-nimi-on-kassale selle eest maksnud, see ei ole teiste inimeste ressurss!

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

Ma olen sots makse maksnud oma 15 aastat. Teenuseid pole vaja kasutada olnud.

Ja ma ei saa olla ainuke.

Sellistes valdkondades kipubki raha kuluma mingite inimeste peale dramaatiliselt rohkem, kui teiste. Ja siiani pole sellest suurt probleemi tehtud.

Kui abordivastased välja arvata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

 

Aga kas siis “meie kõigi ühiste ressursside kasutamine” on sama, mis “teiste inimeste ressursside magamapanemine”? Kas see sõltub lihtsalt sellest, kes parajasti abi vajab? Kas õigus arstiabile on elementaarne inimõigus või valitute privileeg? Kas neid, kes makse maksavad, peaks kohtlema võrdselt või tuleks mingit inimgruppi eelistada ja kui, siis miks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sots makse maksnud oma 15 aastat. Teenuseid pole vaja kasutada olnud. Ja ma ei saa olla ainuke. Sellistes valdkondades kipubki raha kuluma mingite inimeste peale dramaatiliselt rohkem, kui teiste. Ja siiani pole sellest suurt probleemi tehtud.

ju ei ole need probleemid seni sinu kõrvu jäänud, sest pole sind isiklikult puudutanud.

vabanda, aga ma suhtun skeptiliselt väljaütlemistesse, et keegi justkui  ei ole üldse ühist tervisekindlustuse ressurssi kasutanud. kindlasti oled, aga nagu öeldud, kui ise otse raha välja käima ei pea, siis ei oska ka ressursi kulu hoomata.

aga pole hullu, sina ei ole selles mõttes mingi erand, taoliselt arvajaid on oi, oi kui palju.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmandik haiglas olijatest on vaktsineeritud. Mida nemad sealt haiglast otsivad. Kas vaktsiinid on kehvad või polegi neist abi?  Ja see, kas haigestuvad kergemalt pole veel teada, kuna see viiruse tüvi ei ole nii ägeda loomuga kui eelmine. Vaadake, mis toimub Iisraelis, kus kiiresti kõik vaktsineeriti. Mida teevad vaktsineeritud inimesed haiglas ? Ja miks nende protsent vaikselt kasvab? Vaktsiinid ei tööta ja see on fakt.  Ja ühiskond tuleb toimimas hoida, see on ka fakt. Järelikult tuleb meditsiinisüsteemi endaga teha midagi, mitte üritada suruda elanikke nüsitud ja tsentraliseeritud süsteemi. Miks kaotati eelmine süsteem? Väikesed haiglad polnud niisama olemas. Nüüd tuleb see kokkuhoitud raha uuesti käima lükata ja kui raha napib, minna ametnike ( maksudest töötasu saavate) inimeste palkade kallale, et raha kokku hoida. Kus on plaan, kuidas meditsiinisüsteemi muuta? See võibki jääda nii nagu praegu on ?  Hirmutada inimesi, et me ei annab abi neile, kes pole vaktsineeritud, siis tuleb öelda ka, et siis ei tohi vaktsineeritud inimeste maksuraha ka kasutada. Ega seda plaanitud ravi siis ei tehta inimese enda raha eest, ikka kõigi meie ühise raha eest, kus on ka vaktsineerimata inimeste panus. Mis õigusega raha korjatakse, aga abist hakatakse keelduma? Kes andis õiguse? Sellisel juhul on see vargus, kõige ehtsam raha vargus, kui raha korjatakse, aga lubatud teenuseid ei osutata.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

Aga kas siis “meie kõigi ühiste ressursside kasutamine” on sama, mis “teiste inimeste ressursside magamapanemine”? Kas see sõltub lihtsalt sellest, kes parajasti abi vajab? Kas õigus arstiabile on elementaarne inimõigus või valitute privileeg? Kas neid, kes makse maksavad, peaks kohtlema võrdselt või tuleks mingit inimgruppi eelistada ja kui, siis miks?

ressursi magamapanemist mõeldi ehk kontekstis, et tegemist oli probleemiga, mida saanuks oluliselt väiksema kulustega vältida. aga kuna mina see ütleja ei olnud, siis on see vaid oletus.

üldprintsiibina ja tavaolukorras peab kõiki kohtlema ses mõttes võrdselt, et ravi peaks saama vastavalt vajadusele. paraku aga ei ole täna enam tavaolukord, meil on juba käes oluline ressursi defitsiit. ja jutt ei käi enam ainult rahast, vaid ennekõike oskajatest inimestest. ja kui ressurss on piiratud, siis peab hakkama tegema valikuid, meeldib või mitte, aga kõike ja korraga ei saa.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

Aga kas siis “meie kõigi ühiste ressursside kasutamine” on sama, mis “teiste inimeste ressursside magamapanemine”? Kas see sõltub lihtsalt sellest, kes parajasti abi vajab? Kas õigus arstiabile on elementaarne inimõigus või valitute privileeg? Kas neid, kes makse maksavad, peaks kohtlema võrdselt või tuleks mingit inimgruppi eelistada ja kui, siis miks?

hmm, kui sa pead õigeks kohelda võrdselt ainult neid, kes makse maksavad, siis ei arva sa ise ka, et õigus arstiabile on elementaarne inimõigus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

Aga kas siis “meie kõigi ühiste ressursside kasutamine” on sama, mis “teiste inimeste ressursside magamapanemine”? Kas see sõltub lihtsalt sellest, kes parajasti abi vajab? Kas õigus arstiabile on elementaarne inimõigus või valitute privileeg? Kas neid, kes makse maksavad, peaks kohtlema võrdselt või tuleks mingit inimgruppi eelistada ja kui, siis miks?

hmm, kui sa pead õigeks kohelda võrdselt ainult neid, kes makse maksavad, siis ei arva sa ise ka, et õigus arstiabile on elementaarne inimõigus.

Ei pea õigeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kui “antivaxxer” ütlen, et võtke see arstiabi ja kasutage terviseks!, nii õelast maailmast, kus inimesi paarist süstist keeldumise tõttu ülemaailmselt mõnitatakse ja kiusatakse (vt Itaalia!!!, Austraalia, Läti), ei olegi kahju lahti öelda.
Mina kui lihtsalt üks tavaline inimene ütlen, et palun püüame kõik vältida ükskõik millisse äärmusse langemist. Vaktsineeritus või mittevaktsineeritus ei tee meist kedagi teistest halvemaks ega paremaks.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

Aga kas siis “meie kõigi ühiste ressursside kasutamine” on sama, mis “teiste inimeste ressursside magamapanemine”? Kas see sõltub lihtsalt sellest, kes parajasti abi vajab? Kas õigus arstiabile on elementaarne inimõigus või valitute privileeg? Kas neid, kes makse maksavad, peaks kohtlema võrdselt või tuleks mingit inimgruppi eelistada ja kui, siis miks?

hmm, kui sa pead õigeks kohelda võrdselt ainult neid, kes makse maksavad, siis ei arva sa ise ka, et õigus arstiabile on elementaarne inimõigus.

Ei pea õigeks.

tuli on!

aga milleks siis üldse oma maksumaksja staatust rõhutada?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on meie kõigi ressurss ja muidugi on ka kõigil vajadusel õigus sellest osa saada.

minu kirjutatu oli vastuseks küsijale, kes näis ainsa mõeldava tervishoiuressursina nägevat haiglaravi. tavalised ja hästi kättesaadavad asjad tunduv pahatihti enesestmõistetavad ja justkui ei maksakski midagi.

Aga kas siis “meie kõigi ühiste ressursside kasutamine” on sama, mis “teiste inimeste ressursside magamapanemine”? Kas see sõltub lihtsalt sellest, kes parajasti abi vajab? Kas õigus arstiabile on elementaarne inimõigus või valitute privileeg? Kas neid, kes makse maksavad, peaks kohtlema võrdselt või tuleks mingit inimgruppi eelistada ja kui, siis miks?

hmm, kui sa pead õigeks kohelda võrdselt ainult neid, kes makse maksavad, siis ei arva sa ise ka, et õigus arstiabile on elementaarne inimõigus.

Ei pea õigeks.

tuli on!

aga milleks siis üldse oma maksumaksja staatust rõhutada?

Ei olegi rõhutanud, vaid püüdnud küsida mitu erinevat küsimust ühes postituses ja see vestlus oleks palju konstruktiivsem, kui keegi võtaks vaevaks ka oma seisukohti jagada, mitte ainult ninatarka mängida (kuigi ninatark olen ilmselgelt ma ise ka, nii et pole väga hullu).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaksin ennast vaktsineerima teiste pärast? Loomulikult mõtlen ma eelkõige endale ja siis alles teistele.
Kui sinu ema on haige, siis ses ei ole minu probleem. Mina ei ole süüdi, et ta hädine on.
<p class=”p1″ style=”margin: 0px; font-stretch: normal; font-size: 17px; line-height: normal; caret-color: #000000; color: #000000; -webkit-text-size-adjust: auto;”><span class=”s1″>Miks peaks tugev sulanduma nõrkadega, niimoodi oma suurust ohvriks tuues?</span></p>

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis Soomes on mask vaid soovituslik ja maski kandmine on iga inimese oma suva ja soov

https://viv.ee/soome-soovitab-kanda-maski-oma-aranagemise-jargi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadake, mis toimub Iisraelis, kus kiiresti kõik vaktsineeriti. Mida teevad vaktsineeritud inimesed haiglas ? Ja miks nende protsent vaikselt kasvab?

Mis sa arvad, miks kasvab haiglas vaktsineeritute protsent sedamööda, kuidas riigi elanikkond aina enam vaktsineeritud saab? Õige. Sest vaktsineeritud inimeste koguarv muudkui kasvab, järelikult kasvab ka nende arv, kes kes vaatamata vaktsineerimisele haiglasse juhtuvad.

Vaktsiinid ei tööta ja see on fakt.

Vaktsiinid ei tööta 100% juhtudel ning ei anna 100% kaitset, aga nad töötavad siiski, vähendades haigete arvu haiglates ning surnute arvu surnukuuris, ja vat see on fakt. Sinu kirjutatu on aga rumalusest tulenev vale.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis Soomes on mask vaid soovituslik ja maski kandmine on iga inimese oma suva ja soov

https://viv.ee/soome-soovitab-kanda-maski-oma-aranagemise-jargi

Sest soomlane kuulab soovitusi ja käitub nagu soovitatud. Tal pole seda orjamentaliteeti, et kui valitsus midagi ütleb, siis kindlasti tuleb vastupidi teha.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis Soomes on mask vaid soovituslik ja maski kandmine on iga inimese oma suva ja soov

https://viv.ee/soome-soovitab-kanda-maski-oma-aranagemise-jargi

Sest soomlane kuulab soovitusi ja käitub nagu soovitatud. Tal pole seda orjamentaliteeti, et kui valitsus midagi ütleb, siis kindlasti tuleb vastupidi teha.

Ei, see on ju mässajamentaliteet. Orjamentaliteet on see, kui sa teed nii, nagu kästakse.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis Soomes on mask vaid soovituslik ja maski kandmine on iga inimese oma suva ja soov

https://viv.ee/soome-soovitab-kanda-maski-oma-aranagemise-jargi

Sest soomlane kuulab soovitusi ja käitub nagu soovitatud. Tal pole seda orjamentaliteeti, et kui valitsus midagi ütleb, siis kindlasti tuleb vastupidi teha.

Ei, see on ju mässajamentaliteet. Orjamentaliteet on see, kui sa teed nii, nagu kästakse.

pigem on lihtlabane lapsik jonnimine.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaksin ennast vaktsineerima teiste pärast? Loomulikult mõtlen ma eelkõige endale ja siis alles teistele.

Aga vahi siis kodus. Meelelahutus keelatakse sinutaolistel ignorantidel ära.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaksin ennast vaktsineerima teiste pärast? Loomulikult mõtlen ma eelkõige endale ja siis alles teistele.

Aga vahi siis kodus. Meelelahutus keelatakse sinutaolistel ignorantidel ära.

Kodus ma ilmselgelt ei vahi. ???? Käin restoranides ja trennides edasi. Teen kiirteste ja käin edasi. Kui mingi hetk mõneks ajaks ei saa, siis pole ka lugu. Meelelahutuse leian ma endale igal juhul.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaksin ennast vaktsineerima teiste pärast? Loomulikult mõtlen ma eelkõige endale ja siis alles teistele.

Aga vahi siis kodus. Meelelahutus keelatakse sinutaolistel ignorantidel ära.

Ja millest sa üldse järeldad, et mul on probleemi kodus olemisega? Ja et mul kodus meelelahutust pole? ????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kui “antivaxxer” ütlen, et võtke see arstiabi ja kasutage terviseks!, nii õelast maailmast, kus inimesi paarist süstist keeldumise tõttu ülemaailmselt mõnitatakse ja kiusatakse (vt Itaalia!!!, Austraalia, Läti), ei olegi kahju lahti öelda.

Mina kui lihtsalt üks tavaline inimene ütlen, et palun püüame kõik vältida ükskõik millisse äärmusse langemist. Vaktsineeritus või mittevaktsineeritus ei tee meist kedagi teistest halvemaks ega paremaks.

Ma olen küll vaktsineeritud, aga põhimõtteliselt sinuga nõus. Pea igapäevaselt tunnetan seda kriitikat – miks süstisin mürki, miks kannan vabatahtlikult kaltsu, miks kuulan meie lolli valitsust ja nende nõuaandeid, miks ma oma peaga ei mõtle (sest ainus õige viis on olla maski-, testi- ja vaktsiinivastane ?) jne. Mu laps sai ka vaktsiini oma tungival palumisel lõpuks (tunnistan, et mul ei tulnud see lubamine kergelt) ja lapse vanaema läks lastekaitsesse kaebama mu peale selle pärast…

Mina ei halvusta ühtki inimest, kes pole end vaktsineerinud. Tahaks, et minu otsuseid samamoodi austataks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis Soomes on mask vaid soovituslik ja maski kandmine on iga inimese oma suva ja soov

https://viv.ee/soome-soovitab-kanda-maski-oma-aranagemise-jargi

Sest soomlane kuulab soovitusi ja käitub nagu soovitatud. Tal pole seda orjamentaliteeti, et kui valitsus midagi ütleb, siis kindlasti tuleb vastupidi teha.

Ei, see on ju mässajamentaliteet. Orjamentaliteet on see, kui sa teed nii, nagu kästakse.

pigem on lihtlabane lapsik jonnimine.

Jah, vabalt võib ka jonnimiseks nimetada, aga orjamentaliteet see vastupidi tegemine kindlasti ei ole.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus ma ilmselgelt ei vahi. ???? Käin restoranides ja trennides edasi. Teen kiirteste ja käin edasi. Kui mingi hetk mõneks ajaks ei saa, siis pole ka lugu. Meelelahutuse leian ma endale igal juhul.

Kiirtestide võimalus võetakse ära, kui sa veel ei taibanud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millest sa üldse järeldad, et mul on probleemi kodus olemisega? Ja et mul kodus meelelahutust pole? ????

Vaevalt sul nii palju pappi on, et sinna restoran, treeningsaal ja kontserdilava ehitada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see on ju mässajamentaliteet. Orjamentaliteet on see, kui sa teed nii, nagu kästakse.

Hehe, sa oled orjamentaliteedi ülihea näide. Ori tunneb, et valitsus on tema käskija. Mitteori tunneb, et valitsus on tema partner.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vot nüüd saab minu tolerantsus otsa!