Esileht Ilu ja tervis Võtab keegi Medikineti?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Võtab keegi Medikineti?

Postitas:
Kägu

Mul on käsil neljas kuu, võtan 40 mg. Ja ausalt öelda ei tunneta eriti vahet. Nüüd ei teagi, mida teha, kas paluda arstil doosi veel suurendada või loobuda hoopis? Ei häbene tunnistada, et ravimi hind paneb ka pisut kukalt sügama. Kuidas teiste kogemused on – kas ravimit võttes on vahe varasemaga tuntav olnud? Või kas on mingi vahe, kas võtta Medikineti või Concertat? Või on need sisuliselt sama ravaim?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kas on mingi vahe, kas võtta Medikineti või Concertat? Või on need sisuliselt sama ravaim?

Toimeaine on neil igatahes täpselt sama, metüülfenidaatvesinikkloriid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps võtab medikineti XL 30mg. kogus määratakse ju sellel kehakaalu järgi. 40mg võiks olla 40kg inimesele (Kui sümptomid leebemad, võib ka väiksem kogus sobida). Mis su kehakaal on, ma kahtlustan, et doos on väike. Mu laps näiteks võttis päris mitu aastat 20mg, kuid selle aasta sügisel kurtis ise, et koolis on ikka raske keskenduda ning just päeva viimastes tundides. (Eelmistel aastatel olid koolipäevad lühemad ning laps ka kergem). konsulteerisime arstiga ning arst kirjutas suurema doosi. Nüüd on jälle kõik korras, suudab tunnis kaasa mõelda, töötada ning jagub veel ka peale lõunaks-õhtupoolikuks, kui kodus õpib

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on käsil neljas kuu, võtan 40 mg. Ja ausalt öelda ei tunneta eriti vahet. Nüüd ei teagi, mida teha, kas paluda arstil doosi veel suurendada või loobuda hoopis? Ei häbene tunnistada, et ravimi hind paneb ka pisut kukalt sügama. Kuidas teiste kogemused on – kas ravimit võttes on vahe varasemaga tuntav olnud? Või kas on mingi vahe, kas võtta Medikineti või Concertat? Või on need sisuliselt sama ravaim?

Medikineti ja Concerta puhul on toimeaine sama, kuid natuke erinev on see, kuidas see organismi imendub. Konsulteeri oma arstiga, võibolla aitab ka suurem doos.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan Concertat, 36 mg. See on “aeglase vabanemisega” variant. Medikineti proovisin alguses, 20mg lühitoimelisena(toime ca 3h).

Igapäevaselt ravimeid ei kasuta. Võtan nädalas näiteks paaril kuni viiel päeval, täiesti sõltuval koolist. Ravim natuke lihtsustab õppimist, aga mingit erakordselt head efekti ei saa. Kui kooli lõpetan ja elus tuleb selline etapp, et akadeemiliselt suuri väljakutseid ei ole, siis jääb see kasutamine ilmselt üsna harvaks. Näiteks seda, kui ravimi toime kaob, ma niimoodi ei tunneta.

Kas sul muidu mingeid kõrvaltoimeid ka esineb? Mul nt selle lühitoimelise Medikineti peal olid ikka päris tuntavad kõrvaltoimed. Concerta on pikatoimeline, selle peal on muidugi ka mõne tunni jooksul, aga ajapikku jäävad ära.

Hind on kallis ja kahjuks on ka soodustusega kehvasti. Ootan, kui kunagi tulevikus geneeriline vorm turule tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hind on kallis ja kahjuks on ka soodustusega kehvasti. Ootan, kui kunagi tulevikus geneeriline vorm turule tuleb.

Medikinet ongi geneerik ja hinnalt tunduvalt soodsam, lihtsalt doosid on veidi erinevad. Medikinetil on nii lühi- kui ka pikatoimeline vorm, Concertal ainult pikatoimeline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alustasin täiskasvanuea ATH ravi Medikinetiga (kuni doosini 50 või 55mg). Läksin üle Concerta 54mg ja sellega saabus ka toime (ikka positiivne mõju). Nüüd olen võtnud Concertat ligikaudu 1,5aastat. Võtan ravimit igapäevaselt.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka alustamisdoosiga mõju, lihtsalt kerge ja kestis ajaliselt vähem. Kui ikka midagi teistmoodi ei ole, siis tasub arstiga nõu pidada. Ravimi leidmine võib üsna keeruline olla, peab katsetama.

Ahjaa, ma võtan ADd ka, ehk seegi mõjutab ATH ravimi toimet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Metüülfenidaadiga on ka see, et sa ei pruugigi TUNDA toimet, nii nagu alguses, sest eesmärk ongi su aju võimalikult “tavaliseks” teha, selliseks, nagu neil, kel pole ATHd. Võib-olla mõju siiski on, aga sa oled sellega nii ära harjunud, et ei mäleta enam, mis tunne ilma oli? Mul on just täpselt nii. Endal on tunne, et Concerta ei toimi, midagi “erilist” ei tunne, aga just siis, kui jätan võtmata või võtan hiljem, kogen, et olen täiesti enneolematult kaootiline ja pea laiali. Järelikult see tunne, mis on rohuga, ongi mu uueks normaalsuseks muutunud ja ma seepärast ei märkagi midagi. Ega siis keskmisel inimesel, kes ei võta mingit rohtu, pole ka kogu aeg erakordselt hea fookus, Concerta peaks muutma ajutöö võimalikult neurotüüpiliseks, mitte eriliselt fokuseerituks.

Muuseas, kui sa Facebookis oled, siis seal on grupp “ATH ja spektri 16+ tugigrupp”, kus palju selliseid asju arutatakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Võtab keegi Medikineti?