Esileht Ajaviite- ja muud jutud Võtan kogu aeg kaalus juurde

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Võtan kogu aeg kaalus juurde

Postitas:
Kägu

Olin lapsena normaalkaalus, umbes 17-aastaselt hakkas kilosid pidevalt juurde tulema, olen ka mitmeid kordi kaalujälgijates käinud ja siis jälle topelt tagasi tulnud kõik. Tundub, et võtan lõpmatuseni juurde. Nt rämpstoit pole mulle kunagi maitsenud, samas meeldib magusat süüa.

Olin juba enne laste sündi tugevalt ülekaaluline ja ei suuda kuidagi alla saada. Aastaid tagasi lasin kilpnääret uurida, siis oli korras. Kas peaks uuesti analüüsid tegema? Olen liikuva eluviisiga, kui ei liiguks, siis arvatavasti võtaks veel rohkem juurde. Ei tea enam, mida teha, viimase kuu jooksul olen rangelt toitumist jälginud, kuid kaal näitab ikka täpselt sama. Kas peangi oma saatusega leppima?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Võtan kogu aeg kaalus juurde

Kuidas selle toitumisega ikka on, magusaga nimelt?! Ma võtsin üle 30 kilo juurde kahe sünnitusega. Tunnistan – õgisin. Erilised lemmikud olid lehmakommid ja ¨okolaad 🙂 ning samal ajal petsin end, et ei söö ju palju. Kaloreid oli tagantjärele arvestades aga 3000 ringis päeva kohta, mis on vääääga hull.
Läksin trenni, loobusin mõneks ajaks õhtusöögist, ainult puuvili või nt tükk juustu sellle asemel ja sain oma kaalu tagasi. Kontrolli end!

Please wait...
Postitas:
Kägu

10 nippi kuidas lihtsalt saledaks saada:)
Ehk on abiks!

1.Ära pea dieete. Söö lihtsalt mõistuse piires. Dieedi ajal seedimine aeglustub ja organism harjub vähemate kaloritega. Dieedi lõppemisel on seega iga kalori mõju kahekordne ja kaal tõuseb taas.

2.Kaalu ennast pidevalt. Paljud saledad inimesed kaaluvad ennast iga päev. Kui kaal tõuseb üle 2 kilo on kergem põhjusele jälile saada ja suuremat tõusu ennetada.

3. Regulaarne trenn. Isegi 15 minutised jalutuskäigud on samm õiges suunas. Leia uus hobi või tegele mõne unustatud vanaga. Kepikõnd, jalutamine, suusatamine, ujumine on hea mõte.

4. Ära lahenda probleeme toiduga. Saledad inimesed ei ahmi toitu sisse (või jooma) kui neil on halb tuju või igav. Küsi endalt kas toit lahendab sinu probleemi? Mine parem sõpradega kinno või vaata eelmist punkti.

5. Lõpeta söömine kui kõht on täis. Lihtne ja loogiline. Meenuta kui halb on olla kui kõht on liiga täis ja sul on kohe kergem edasi söömisest keelduda.

6. Väldi kiusatusi. Milleks hoida endal kodus ¨okolaadi ja muud sellist kraami kui sa tead, et sul tekib kiusatus. Saledatel inimestel on maiustuste asemel kodus puuviljad.

7. Luba endale aeg ajalt maiuseid. Kui keelata endale pidevalt midagi, siis isu selle järele kasvab. Vali täpselt, mida tahad ja söö seda aeglaselt nautidest.

8. Söö hommikusööki. Enamik saledaid inimesi sööb hommikust. Seedimine aktiveerub peale öist paastu alles siis kui midagi hambavahele oled saanud.

9. Liigu rohkem. Saledad inimesed liiguvad rohkem. Jalutuskäigust jääb väheks kui sa ülejäänud päeva istud arvuti või teleka ees. Liiguta end rohkem.

10. Ära jäta söögikordi vahele. Üle kuue tunni söömata olemisel aeglustub seedimine ja aeglane seedimine on saleduse vaenlane. Pealegi näljane inimene sööb kõike mis ette juhtub selle asemel, et valida midagi tervislikku. Võta iga 3 tunni tagant midagi hamba vahele.

Kui neist 10-st punktist juba pooled täidad, näed oma edu ja tunned sellest rõõmu 🙂

Ilusat salenemist,
Salenev kägu 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures EI PEA HOMMIKUL SÖÖMA!Ka kohv ja roheline tee panevad hommikul ainevahetuse tööle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

HOmmikul PEAB söööma!

hommikusöök söö ise,
lõunasöök jaga sõbraga,
õhtusöök anna vaenlasele kui tahad 😀 – aga hommikul peab sööma!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ka häirib see \”hommikul peab sööma\” jutt. Kui siis küsida, miks peab, on vastuseks, et muidu sööd õhtul liiga palju… Irw, õhtuks tuleb lihtsalt tegevust leida. Pole vahet, kas hommikul sööd või mitte, kui õhtul on igav, siis kukudki ahmima.
Teine jutt, millest ma pole kunagi aru saanud: \”Halb on olla, kui oled liiga palju söönud.\” Ma ei tea… Mul pole mitte kunagi halb olla, kui kõht on täis, vastupidi. Sellepärast ma ju sööngi.
See selleks.

Ma arvan, et su kaalutõus on suhkrust. Keha teeb suhkrust lihtsa vaevaga rasva. Suhkur on väga mitmes mõttes halb ja mõjutab su isu. Sa muudkui sööd ja sööd ja tahad veel, sest suhkur (ja kõik kiired süsivesikud) ajavad su veresuhkrutaseme kiirelt edasi-tagasi kõikuma. Piira kindlasti suhkru tarbimist, suhtu suhkrusse kui sõltuvusse, mida ta ju iseenesest ongi.
Ja mis puutub toidukordade vahelejätmisse, siis minul toimib see kaalualandavalt. AGA… siin on üks nipp ja vingerpuss ajule 🙂 Kui kõht on tühi, siis ma ei mõtle, et ma niiiiii taaahan süüüüa, AGA MA EI SAAA, jne. Leian endale hoopis mõne köitva tegevuse, kasvõi loen raamatut või perekooli ja kui tühi kõht end meelde tuletab, siis mõtlen: \”Kohe, kohe, teen selle asja lõpuni ja siis sööngi\” ja kujutan ette, mida ma siis teen, söön ja kuidas serveerin. Toimib. Ma mitte ei keela ennast, vaid teen seda lihtsalt hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja veel üks mõte, teemaalgataja: kõik, mis poes toidukorvi laod, ka kõhtu jõuab. Juba poes tee oma õiged valikud, siis on kodus palju lihtsam! 🙂
Muide, ka juurviljad maitsevad väga hästi, kui neid hästi maitsestada.
Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe http://www.apollo.ee/product.php/0860622

Kuigi ma arvan, et kui oled kole maias, siis ei suuda sa niimoodi süüa, sest toidust jäetakse välja maiustused, kartulid ning enamus teraviljatooteid.

Kui pikk ja raske oled muidu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väga suur, 176 cm ja 110 kg. Olen kunagi sama pikkuse juures kaalunud ka alla 70 kg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maiustustest loobumine on raske vaid esialgu. Varsti harjud, et ei söö kommi ja ei tunne mingit vajadust. Oluline on neid endale koju mitte soetadagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kusjuures EI PEA HOMMIKUL SÖÖMA!Ka kohv ja roheline tee panevad hommikul ainevahetuse tööle![/tsitaat]
Kuule hallo, asi pole ainevahetuse töölepanemises, vaid vajaliku energia saamises, et keha jõuaks liikuda, mõistus tööd teha ning organism oleks terve! Õhtusöök pole oluline, hommikusöök on.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

Düsmorfofoobia näol on tegemist psüühika- ja käitumishäirega, mida iseloomustab pidev muretsemine ja kinnisidee oma välimuse mõnest (kujuteldavast) puudusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen väga suur, 176 cm ja 110 kg. Olen kunagi sama pikkuse juures kaalunud ka alla 70 kg.[/tsitaat]Et aru saada, mis toimub, palju sa tegelikult sööd ja palju kulutad, peaksid hakkama kõike söödavat üle kaaluma (köögikaal vajalik)ja üles märkima, päeva lõpuks lööd kalorid kokku ja vaatad, palju on rohkem, kui sa sööma peaksid, et kaal sama koha peal seisaks.
Abiks on igast programmid, tasuta Nutridata ja tasuline Kaaluabi (3 esimest päeva tasuta). Proovi. See on lihtsalt uskumatu, kui palju me rohkem sööme, kui tegelikult vajaksime, tean seda omast käest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

teema-algataja, sa oled ajudeta inimene või? Väidad, et armastad magusat, ja siis mõtiskled, miks sa paks oled.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Mulle teeb alati nalja, et sarnaste teemade juures on põhifraas ‘kilod hakkasid juurde tulema’. Keegi ei ütle, et näe, sõin end paksuks.

Alati on kuri kilo see, mis salamisi ligi hiilib ja naksti end pepu külge haagib. Keegi teine peab ju süüdi olema:)

Mina peale neljakümnendat eluaastat sõin ka end 20 kilo võrra jämedamaks, aga andsin endale aru, et ma ju söön sama palju kui teismeline, aga liigun kolm korda vähem, pluss asjaolu, et mu vana kere enam kogu seda kraami ära ei põleta. Kui need põhitõed endale kõrvade vahele vajutasin, sain ka kaalu normi tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Loe http://www.apollo.ee/product.php/0860622

Kuigi ma arvan, et kui oled kole maias, siis ei suuda sa niimoodi süüa, sest toidust jäetakse välja maiustused, kartulid ning enamus teraviljatooteid.

Kui pikk ja raske oled muidu?[/tsitaat]see ongi see GI-meetod, millest siin ka kymneid teemasid ja sadu postitusi tehtud. et mitte midagi uut, lihtsalt syyakse madala GIga sysivesikuid, juurde valku ja rasva ja ikka selleks, et veresuhkur madal hoida ja et milleks, sellest lyhidalt kirjas siin
http://naistekas.delfi.ee/tervis/figuur/poleta-rasva-trenni-tegemata.d?id=41060829&l=fplead

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hommikul peab juba sellepärast sööma, et aju vajab tegutsemiseks süsivesikuid.

Mina söön õhtusöögi umbes kuue-seitsme paiku. Vahel võtan hiljem veel mõne puuvilja vms. Minu meelest üsna loogiline, et hommikul tuleb süüa, organism on selleks ajaks juba pikalt ilma toiduta olnud.

Hommikusöögiks on mul puder ja roheline tee, kõht läheb uuesti tühjaks alles lõunaks 🙂

Sõja ajal kui oli nälg, ei olnud pakse inimesi. Polnud kedagi, kel lihtsalt \”kilod hakkasid iseenesest kogunema\” või \”ongi sellised geenid\”. Kui ikka ei söö, läheb pekk kehast minema. Kui sööd normaalselt, püsid normaalkaalus. Kui sööd rohkem kui kulutad, hakkad rasvuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka söömisega tulevad kilod juurde. Isegi üks võileib üle päevase kalorinormi tõstab kaalu. Alusta oma toitumise jälgimisest ja vaata sealt edasi.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Ma olen eluaeg olnud megakiire ainevahetusega ja ülikõhn – 173cm ja 54kg, seda pole muutnud ei lapsed ega vanus. Aga üks tähtis asi – mulle nimelt ei maitse magus. Ainult hommikukohvi ja tee sisse läheb lusikatäis suhkrut.
Koolis narriti mind minu kõhnuse pärast, tekitas komplekse ja olen tõesti üritanud ennast \”kobedamaks\” süüa. Ei midagi.

Kunagi aga sain seljatrauma, mis pani mind kuuks ajaks voodisse pikali. Traumaga kaasnesid metsikud närvivalud ja minust sai kuuks ajaks alkohoolik – jõin igapäevaselt endatehtud munalikööri, mis koosnes munakollastest, suhkurust, vahukoorest, magusast kondentspiimast ja viinast. Lesiva eluviisi ja magusadieedi tulemuseks oli 4 lisakilo (kadusid muidugi kohe, kui jälle jalule sain ja napsitamise lõpetasin).
Seega, teemaalgataja – igal juhul ei magusale. Magusaisu peaks vähendama ka mingi toidulisand (oli äkki Bio-Chromium?).

Lisaks on mul korra elus olnud kaalutõus mingitest kangetest antibeebipillidest, mis mulle tsüklihäire puhul välja kirjutati. Tulemuseks oli 2 kuuga +10kg puhast tselluliiti. Maha läks see 8 kuud (kui avastasin, et pillid selle põhjuseks). Edaspidi olen kasutanud 3-faasilisi pille ja mingit probleemi pole olnud.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Võtan kogu aeg kaalus juurde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.