Esileht Kodunurk Vuugivahede puhastamine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Vuugivahede puhastamine

Postitas:
Kägu

Mida soovitate aastaid puhastamata vuugivahede puhtaks saamiseks? Proovitud on tavalised kodused vahendid – sooda ja äädikas – olen need peale jätnud ja siis pärast ikka kõvasti kondiauru kulutanud harjaga nühkimisega, aga tulemust eriti pole. Mustus oleks nagu selles vahes sees, mitte peal, sellise tumedad täpid mis natuke näevad välja nagu hallitus, aga kunstlik materjal vist hallitama ju ei lähe? Igatahes, kas soovitate osta mingi spetsvahend (kui jah, milline) või peaks seal kuumust proovima (laenutada aurupuhasti) või veel mingeid häid nippe? Aitäh.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://kodus.ee/artikkel/vanad-koledad-vuugid-tuleb-uuesti-taita-vaata-jargi-kuidas-teha

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina puhastan wc vahendiga, Domestos või Harpic või Cillit. Nüüd sattus koju üks Bref, see on küll täiesti mõttetu. Aga Domestos meeldib kõige rohkem, sest lõhnab nagu kloor. Valan vahed täis, lasen tükk aega seista, siis hakkan harjaga nühkima. Mul allkorrusel hele plaaditud põrand ja vuugivahed lähevad pruuniks, peale mitmepäevalist nühkimist ja kahte pudelitäit on jälle valged. Äädikas/sooda/sidrun ei teinud mitte midagi neile.
Ahjaa, kui peaks kunagi ise hakkama kodu sisustama, siis ealeski ei teeks sellist põrandat…

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina puhastan wc vahendiga, Domestos või Harpic või Cillit. Nüüd sattus koju üks Bref, see on küll täiesti mõttetu. Aga Domestos meeldib kõige rohkem, sest lõhnab nagu kloor. Valan vahed täis, lasen tükk aega seista, siis hakkan harjaga nühkima. Mul allkorrusel hele plaaditud põrand ja vuugivahed lähevad pruuniks, peale mitmepäevalist nühkimist ja kahte pudelitäit on jälle valged.

jah, ja mina olen oma tumedad vuugivahed ära rikkunud, sest wc-puhastusvahend on tilkunud põrnadale ja selle koha pealt on vuuk nüüd heledam ja ära ei võta seda enam miski.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan vastuste eest. Mul ongi vist seisukord sealmaal, et puhastamisest ei piisa ja tuleb need vuugivahed uuesti täita. Aga tuleviku infoks – millega siis peaks just tumedaid vuugivahesid puhastama, kui te ütlete et valgendavad vahendid rikuvad neid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tumedaid vuugivahesid puhastama, kui te ütlete et valgendavad vahendid rikuvad neid?

Tumedaid vuugivahesid sa ei peagi eraldi nühkima, sest sealt ei paista need täpid välja 😀

Aga selleks, et neid täppe vältida, tuleb lihtsalt pärast iga kasutuskorda ruum ära kuivatada, mitte märjalt seisma jätta. Ja vähemalt korra nädalas puhastada (kui iga kord pärast dušitamist ei viitsi).

Näiteks selline vahend: https://www.selver.ee/et/vannitoapuhastusvahend-desinfitseeriv-sanytol-500-ml

Mul on tumedad vuugivahed ja olen kasutanud lingil olevat toodet, see küll värvi vuugivahest ära ei pleegita.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki värvid üle veekindla värviga? See on lihtsam kui uuesti vuukimine, igavesti ei püsi küll, aga ilusam saab küll.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavalise aurupuhastajaga saab heledad vuugivahed puhtaks.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutan neid nn. ime-nuustikuid selleks. Vileda omi pole raatsinud osta aga Hiinast tellitutega teeb selle töö ideaalselt ära (50tk ca 2€). Peale nende ostmist ma Cifile enam kasutust ei leia. Rasva ja katlakivi nendega ei eemalda, nõudepesuks ei sobi, kuid vuugid, aknalauad, valamud, vannid, valged köögikapi uksed, köögi tööpinnad, kõik lihtsalt pühin niiske nuustikuga puhtaks. Kuluvad need kiiresti, seepärast lõikan tavaliselt pooleks, et oleks rohkem külgi kasutada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Uued vuugid tee lihtsalt juba tumedad, mitte heledad. Vuuki on võimalik erinevat värvi valida.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mustade täppide e. hallituse vastu aitab vaid ruumi kuiv hoidmine.
1. kuivatad ära peale igat pesukorda
2. Ehitad toimiva ventilatsiooni välja
3. Paned uued plaadid võimalikult väikse vuugivahega, et oleks lihtsam hooldada ja vähem pinda, mis hallitust kinni võtab
4. Kasutada kvaliteetsemat vuugitäidet/segu, mis ei hallita

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutan neid nn. ime-nuustikuid selleks. Vileda omi pole raatsinud osta aga Hiinast tellitutega teeb selle töö ideaalselt ära (50tk ca 2€).

Kas sa tellid Aliexpressist ja mis toote täpne nimi on?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavalise aurupuhastajaga saab heledad vuugivahed puhtaks.

Kui väga mustad on, siis ikka ei saa küll.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uued vuugid tee lihtsalt juba tumedad, mitte heledad. Vuuki on võimalik erinevat värvi valida.

Ka tume vuuk läheb nö “mustaks”. Tegelikult küll valgeks 😀

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutan neid nn. ime-nuustikuid selleks. Vileda omi pole raatsinud osta aga Hiinast tellitutega teeb selle töö ideaalselt ära (50tk ca 2€).

Kas sa tellid Aliexpressist ja mis toote täpne nimi on?

Melamine Sponge Magic

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen omal vannitoas plaadid ja vuugivahed saanud puhtaks aurupuhastit kasutades. Kärcheril on olemas ka spetsiaalsed puhastusotsikud selleks. Katsetamiseks on oluliselt soodsam aurupesuri renti proovida.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain perekoolist sellise soovituse – http://www.nailpassion.ee/pood/hugieenivahendid/uldpuhastusvahendid/bozo-1-l-sanitaarkeraamika-hooldusvahend-rooste-ja-lubjasetete-eemaldaja/

Ja tõesti on väga hea ning teeb vuugivahed puhtaks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me viskasime vanni välja, silikooni jäägid said keraamilistelt plaatidelt mingi spets vahendiga (lõhnas nagu atsetoon, võib-olla oligi atsetoon) maha nühitud. Enne kui vuukide puhastamise vahendit osta jõudsime, saime oma remondimehelt soovituse proovida peenikese liivapaberiga nühkida vuugikohtadesse jäänud rante ja see täiesti toimis, praegu pole enam üldse näha kus vann oli.

Ma olen ka selline laisk, kes ei viitsinud peale iga vannis-dušiallkäiku kõike kuivatada ja nii sinna ajapikku lubjasetet kogunes. Ja silikoon läks ka aastate jooksul ikka üsna koledaks.

Kui tumedad täpid on siiski hallitusest, siis ma soovitaks neid kõigepealt töödelda mingi hallitusetõrjevahendiga (ehituspoodides neid erinevaid müügil) ja siis alles proovida jälgi pleegitada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehituspoes küsi Kiilto vuugipuhastuseks mõeldud vahendit. Rämeda lõhnaga, kasutada tuleb kummikinnastega, aga teeb imelise töö.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Melamiinsvamm on väga hea, aga tasub ettevaatlik olla, see võib ka värvi maha võtta mõneö asjal, kui südamest nühkida, see on väga tõhus.

2. WCgeelidega tasub ettevaatlik olla ka valamute ligidal, võib maha võtta kraanide jms kroomikihi, pärast on inetud tilkumisjäljed peal ja see on ka tõesti kange kraam (mina kasutan ainult Harpicut, Brefid jms ei tee absoluutselt midagi, maitea, kellele neid toodetakse).

Kärab ka vana hambahari, aga ehitus/san poodides on vuugivahepuhastusharjad olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te koguaeg neid vuugivahesid nühite, igav on kudus või? M pole elusees neid puhastanud, arusaamatu tegevus.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te koguaeg neid vuugivahesid nühite, igav on kudus või? M pole elusees neid puhastanud, arusaamatu tegevus.

Kui on hele vuuk, siis on näha, et on räpane. Tumedaga tõesti ei paista midagi välja.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on hele vuuk, siis on näha, et on räpane. Tumedaga tõesti ei paista midagi välja.

Mis asi teil need vuugid siis nii räpaseks teeb? Kas kasutate värvilisi dušigeele, õliseid kehakoorijaid, värvite ise juukseid vms? Vesi on roostekarva?

Mul on helebeež vuuk ja põrandal mosaiikplaadid. Ei ole küll kunagi räpased olnud, vuugivahesid ei ole ka kunagi eraldi pesnud. Dušinurka kasutanud 6 aastat. Kasutan Cillit Bangi pritsitavat puhastusvahendit vannitubadele, et dušiklaasid puhtaks saada, sealt siis valgub natuke põrandale. Võtab hästi katlakivi ära.

+1
-1
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Kodunurk Vuugivahede puhastamine