Esileht Kodunurk WC-poti hari

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: WC-poti hari

Postitas:
Kägu

Kas te puhastate kuidagi oma vetsuharja või viskate lihtsalt regulaarselt minema, kui on räpaseks läinud? Aga läheb ju mõnikord väga ruttu juba.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ruttu? Need harjad maksavad u euro tükk, paar korda aastas kannatab ikka välja vahetada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ruttu? Need harjad maksavad u euro tükk, paar korda aastas kannatab ikka välja vahetada.

Korralikumad harjad maksavad ikka rohkem, paarkümmend eurot. Ja no mingi jube pruun tükk võib ju juba nädal peale ostmist sinna harjaste vahele kinni jääda.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korralikumad harjad maksavad ikka rohkem, paarkümmend eurot. Ja no mingi jube pruun tükk võib ju juba nädal peale ostmist sinna harjaste vahele kinni jääda.

Tükke ei jää vahele, peamise kraami eemaldamiseks potist kasutan ikka esmalt vee peale laskmist paagist.
Hari saab päris hästi puhtaks WC-poti puhastamisel puhastusvahendit kasutades.
Eraldi ei pese, kui on aeg, tuleb välja vahetada.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tükke ei jää vahele, peamise kraami eemaldamiseks potist kasutan ikka esmalt vee peale laskmist paagist. Hari saab päris hästi puhtaks WC-poti puhastamisel puhastusvahendit kasutades. Eraldi ei pese, kui on aeg, tuleb välja vahetada.

Loomulikult lastakse enne peamisele kraamile vesi peale. Vaevalt, et keegi hakkab harjaga junni sees sonkima. See aga ei tähenda, et hari ei määrduks.

Pesen regulaarselt vetsupoti harja kui ka seda topsi, mille sees hari käib. Ebameeldiv tegevus, aga mis teha…

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korralikumad harjad maksavad ikka rohkem, paarkümmend eurot.

See harjaosa on ju vahetatav, neid müüakse eraldi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vetsupotti pesen siis jätan harja potti likku, pesuvahendi sisse. Pärast tõmban vett peale ja “tükid” tulevad ära küll.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, jäi mainimata, et nö topsi ikka puhastan nii seest kui väljast.
Aga hari, tõepoolest. Kui on määrdunud, siis vahetus, sellise asja pealt ometi ei hoia kokku.
Nõudepesunuustikuid ka ju ei pese, et uuesti kasutada.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõudepesunuustikuid ka ju ei pese, et uuesti kasutada.

Kuidas sellest väitest aru saada? Sul on iga taldriku või iga pesemiskorra jaoks uus nuustik?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina viskan kogu täiega kõik minema, ostangi odavad, siis pole kahju.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutan harja peale seda, kui kõik on potist alla lastud (kaasa arvatud paber).
Harja kylge pole eriti midagi jäämas siis. Mul on ka mustas toonis hari – sobib tualetttarvikutega kokku.

Kord nädalas teen kodus suurema koristuse – kraanikausid, duššinurga vahesein, wc pott lähevad esimesena likku aga reaalselt pesen neid viimasena – jääb vaid pinnad lapiga yle tõmmata. WC hari on ka kogu see aeg potis leos. WC harja hoidiku lasen duššiga yle ja nii seisavad mõlemad puhtad. Vahetan neid vbl kord aastas.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutan harja peale seda, kui kõik on potist alla lastud (kaasa arvatud paber).

Harja kylge pole eriti midagi jäämas siis. Mul on ka mustas toonis hari – sobib tualetttarvikutega kokku.

Kord nädalas teen kodus suurema koristuse – kraanikausid, duššinurga vahesein, wc pott lähevad esimesena likku aga reaalselt pesen neid viimasena – jääb vaid pinnad lapiga yle tõmmata. WC hari on ka kogu see aeg potis leos. WC harja hoidiku lasen duššiga yle ja nii seisavad mõlemad puhtad. Vahetan neid vbl kord aastas.

dušinurga

dušiga

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

dušinurga
dušiga

Edit: tervitus eelnevale! 🙂

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaevalt, et keegi hakkab harjaga junni sees sonkima.

Ei ole midagi, et vaevalt.

Perekoolikad ju üsna tihti kirjeldavad, kuida nende mehed ei tea, et WC potil on nupp, mida vajutades tuleb vett peale.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaevalt, et keegi hakkab harjaga junni sees sonkima.

Ei ole midagi, et vaevalt.

Perekoolikad ju üsna tihti kirjeldavad, kuida nende mehed ei tea, et WC potil on nupp, mida vajutades tuleb vett peale.

Selline, kes nuppu ei kasuta, ei kasuta harja ammugi mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sellest väitest aru saada? Sul on iga taldriku või iga pesemiskorra jaoks uus nuustik?

Ee… Ei, aga kui märgatavalt määrdunud, vahetan välja. Sul on iga WC-poti puhastuse järel harjal tükid küljes?
p.s. Vastus oli Käole, kes peseb WC-poti harja regulaarselt, et seda uuesti kasutada (regulaarne pesu tähendab enamat kui tavapärast loputust ja viitab üsna pikale kasutusajale)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina panen harja hoidikusse pool pudelit kloori, nii et hari on selle vedeliku sees. Pole nagu põhjust suuremaks harja küürimiseks ja kui juhtubki, siis ostan poest uue.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

p.s. Vastus oli Käole, kes peseb WC-poti harja regulaarselt, et seda uuesti kasutada (regulaarne pesu tähendab enamat kui tavapärast loputust ja viitab üsna pikale kasutusajale)

Regulaarne pesu tähendab seda, et iga kord, kui teen põhjalikumat koristust (ca 1-2 korda 2 nädala jooksul), siis pesen ka vetsuharja ja topsi.

Uue harja (koos alusega) ostan ca kord aastas või isegi pisut harvem. Harja välimuse järgi otsustan.

Kui nõudepesunuustiku jutt oli mulle suunatud, siis neid vahetan ka harva. Nõusid pesen eranditult ainult ja ainult masinas (pannid ja lõikelauad välja arvatud). Nõudepesulappi kasutan vaid söögilaua pühkimiseks ning pliidi ja köögipindade puhastamiseks. Seega, need ei määrdu liiga kiiresti ja ei vaja liiga kiiresti välja vahetamist. Panni pesen nõudepesusvammiga (ja pesuvahendiga) harva, vaid siis, kui pann on väga must, paksult rasva ja kastmega koos. Muudel juhtudel saan hakkama kuuma vee ja majapidamispaberiga (paberit vahetan nii kaua, kuni see jääb lõpuks puhtaks, pesuvahendeid panni pesul sel juhul ei kasuta.

Nüüd sai küll väga põhjalik ülevaade antud, aga ju perekoolile omaselt leiad ikka midagi, mille kallal “imestada”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vetsupotti pesen siis jätan harja potti likku, pesuvahendi sisse. Pärast tõmban vett peale ja “tükid” tulevad ära küll.

??? Kas sul ülejäänud pere paneb lihtsalt si*ase harja topsi tagasi ja sina siis kord nädalas roogid seda?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

Nõudepesulappi kasutan vaid söögilaua pühkimiseks ning pliidi ja köögipindade puhastamiseks. Seega, need ei määrdu liiga kiiresti ja ei vaja liiga kiiresti välja vahetamist. Panni pesen nõudepesusvammiga (ja pesuvahendiga) harva, vaid siis, kui pann on väga must, paksult rasva ja kastmega koos. Muudel juhtudel saan hakkama kuuma vee ja majapidamispaberiga (paberit vahetan nii kaua, kuni see jääb lõpuks puhtaks, pesuvahendeid panni pesul sel juhul ei kasuta.

>Kui sa mustale ja rasvasele potile-pannile lähened nõudepesusvammiga, siis on see sul juba esimese tõmbe järel hukas. Peale selle ei saa ka paberiga pühkides kasutada nii kuuma vett, kui see pind nõuaks. Seega – miks sa ei kasuta ometi nõudepesuHARJA? Sellist pikema sabaga. Siis saad lasta nii tulikuuma vett kraanist kui vaja on ja ei ole see hari ka karedam kui kareda poolega svamm.</span>

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pesen, suvalise vahendiga. Vahel lasen ka vahendivees liguneda, nagu siin keegi eespool. Kui kummikindaid kasutada, ei ole see harja ja hoidiku pesemine küll mingi üle jõu ega eriliselt ebameeldiv töö. Uut küll aastas mitu korda ei tahaks osta, lihtsalt keskkonna pärast kasutan asju nii kaua kui võimalik ja nad vähegi ilusad ja kasutuskõlblikud püsivad. Hari on küll juba väga mitu aastat ja endiselt väga korralik.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina viskan kogu täiega kõik minema, ostangi odavad, siis pole kahju.

Nõme ei ole niimoodi lollakalt tarbida ja reostada?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel olen wc poti harja peale poti puhastamist jätnud horisontaalselt poti ja prill-laua vahele nõrguma-kuivama. Siis ei lähe harjanõu märjaks ning on on lõhnatum ja hügieenilisem. Pereliikmed on ka selle käitumise järgijad. Vahetan harjaotsa paar korda aastas, samas ei saa väita, et must oleks. WC-s peab kõik nagu uus olema!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen siit kunagi erilist roppust lugenud, et nõudepesumasinas pestakse. Üks kirjutas ja terve käoparv kiitis järele.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa mustale ja rasvasele potile-pannile lähened nõudepesusvammiga, siis on see sul juba esimese tõmbe järel hukas.

Mida sa sellega mõtled? Tõmban ühe korra üle panni nõudepesusvammiga ja see pann on hukas? Kirjeldaksid, palun?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa mustale ja rasvasele potile-pannile lähened nõudepesusvammiga, siis on see sul juba esimese tõmbe järel hukas.

Mida sa sellega mõtled? Tõmban ühe korra üle panni nõudepesusvammiga ja see pann on hukas? Kirjeldaksid, palun?

Kuna ma jagan sama seisukohta, siis ma võin kirjeldada küll, kuigi pole selle postituse autor: rasvased toidujäägid lähevad švammi sisse ja neid ei ole parima tahtmise korral võimalik eemaldada sel määral, et švamm enam rasvane ei oleks. Seega kasutuskõlbmatu.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina puhastan vahepeal wc potti wcharjaga ehk kui olen wcpuhastusvahendiga seisma jätnud siis sama harjaga küürin ja pärast lasen veega üle. Samuti vahepeal lasengi vett wcpotist nii, et hari on otsapidi wcpotis. Kusjuures tükke pole küll küljes näinud – õnneks. Aga endal aasta jooksul teine hari – lihtsal sel põhjusel, et ühel murdus vars ära. Valetan – kolmas, esimene oli kiiresti ehituspoest ostetud plastikhari, et midagi vähemalt oleks kuni leidsin sellise, mis meeldis ja sobis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ma jagan sama seisukohta, siis ma võin kirjeldada küll, kuigi pole selle postituse autor: rasvased toidujäägid lähevad švammi sisse ja neid ei ole parima tahtmise korral võimalik eemaldada sel määral, et švamm enam rasvane ei oleks. Seega kasutuskõlbmatu.

PANN on hukas, mitte švamm, nii oli väidetud. Oleneb ikka švammist ja pannist. Tõmbad karedaga üle teflonpanni ja on hukas. Tõmbad pehmega – ei ole hukas.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge. Küsimus on eesti keeles. Lauseid saab moodustada ka nii, et need oleksid üheselt mõistetavad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge. Küsimus on eesti keeles. Lauseid saab moodustada ka nii, et need oleksid üheselt mõistetavad.

Keeleoskaja mõistab ka konteksti, mitte üksikuid sõnu.

+4
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Kodunurk WC-poti hari