Esileht Koolilaps Westholmis 1. klassi õppesuuna valimine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Westholmis 1. klassi õppesuuna valimine

Postitas:

Tahaks kuulda kogemusi Westholmis õppivate laste vanematelt. Meie laps läheb sügisel Westholmi 1. klassi ja peame valima inglise keele, muusika ja majanduse õppesuuna vahel. Muusika kindlasti kõne alla ei tule, aga majanduse ja inglise keele vahel on raske valida. Majandus tundub selles mõttes mõistlikum, et inglise keele saab tänapäeval niikuinii suhu. Kas keegi oskab kommenteerida majanduse õppesuunda? On see asjalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inglise keele saab tänapäeval niikuinii suhu.

Oleneb, mis tasemel. Minu laps õppis 1. klassist peale inglise keelt ning tegi gümnaasiumi lõpuks keeleeksamis C1 tasemel, mis on sisuliselt emakeelega sarnane tase. See annab ikka väga palju rohkem eeliseid pärast kui lihtsalt kõnekeel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laias laastus on asi nii. Inglise keele klass saab olema a, muusikaklass b ja majandusklass c.
A klassis õpivad need, kellele meeldib inglise keel.
B klassis õpivad need, kes peavad viisi.
C klassis õpivad ülejäänud.
Milline nendest klassidest saab tulevikus kõige tugevam olema, seda on raske öelda. Palju oleneb algklasside puhul ka klassijuhatajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see tasuline kool ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see tasuline kool ?

Mis tasust sa räägid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps majandussuunas. Mis see õigupoolest siis on? Ma päris nii ei arva, et majandus on kõike teised, kuigi eks ikka on nii, kel peres muusikud, panevad muusika klassi, kus lapsed esinevad tihti, laulavad jne. Kel kahekeelne pere (inglise-eesti), siis inglise keele suunitlusega klassi. Seega mõnes mõttes jah, et kõik teised, on majadusklassis. Inglise keel algab seal kooli 3 klassist, kuid inglise keele klassis vist kohe esimesest. Loomulikult loeb ka lapse enda soov, kui ikka on väga musikaalne, siis selge, mida eelistada.
Klassijuhatajast ei sõltu palju, vaid temast sõltub KÕIK. Kool ise on armas ja hõnguline, kuid suures-suures ruumipuuduses, millele lahendust ei näe tulemas ka. Kool on väsinud nii seest kui väljast. Innovaatilisusele loota algklasside majas ei tasu kindlasti. Osad klassid väga vanad. Sportimisvõimalused puuduvad. Spordisaal on vaid Kevade tn majas. Algkooli juntsud sammuvad edasi-tagasi sinna kooli või Shnelli parki sest ka staadionit sel koolil ei ole.
Õnn,et meie klassijuhataja on meie laste päike, muidu oleks ikka kurb pilt.
Pluss on see, et koolis mitu-mitu erinevat ringi, kuigi arvan, et tänapäeval ei ole see enam mingi erakordne asi, vaid elementaarne.
Koolipere osas ei ole täheldanud ühtehoidmistja rõõmu ning info/uudiste jagamist lastevanematele. Ma võin siin eksida muidugi, kuid kuidagi on õhkkond reserveeritud ja pigem külm kui soe ja lähedane. Kooli eest väga ei võidelda? Kuidas muidu seletada seda trööstitud olukorda, mis seal valitseb aastaid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 08:58; 08.06 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, 12+ aastat tagasi võis tõtesi nii olla. Tänapeäval hakkab inglise keel külge, nagu tolm meele sest iga aastaga on seda rohkem ja rohkem. Tänapäeva lapsed saavad miinimum suurepärase kõnekeele. See on miinimum, kus väga ei pingutata. Seega, inglise keele klass, on tänapäeval juba pm tiba mõtetu. Kui õppetöö oleks inglise keeles teatud ainetes gümnaasiumi osas, siis teine asi. See on see hüpe. Muu on nagu so-so juba.
Minu 7a tüdrukul oli inglise keele sõnavara nii suur, et sai ise Hispaanias hästi suheldud poes, loomaiaas jne. Õppinud ta seda ei olnud. Multifilmid, filmid, mängud- paljud inglise keeles. Mis siis rääkida ajast,kui ta 18a on ja õpib seda isegi tavaklassis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 08:58; 08.06 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, 12+ aastat tagasi võis tõtesi nii olla. Tänapeäval hakkab inglise keel külge, nagu tolm meele sest iga aastaga on seda rohkem ja rohkem. Tänapäeva lapsed saavad miinimum suurepärase kõnekeele. See on miinimum, kus väga ei pingutata. Seega, inglise keele klass, on tänapäeval juba pm tiba mõtetu. Kui õppetöö oleks inglise keeles teatud ainetes gümnaasiumi osas, siis teine asi. See on see hüpe. Muu on nagu so-so juba.

Minu 7a tüdrukul oli inglise keele sõnavara nii suur, et sai ise Hispaanias hästi suheldud poes, loomaiaas jne. Õppinud ta seda ei olnud. Multifilmid, filmid, mängud- paljud inglise keeles. Mis siis rääkida ajast,kui ta 18a on ja õpib seda isegi tavaklassis.

Olles õppejõud ülikoolis, võin ma küll öelda, et tänapäeva noorte inglise keele oskus on väga halb. Vanemaealistel ülikoolis õppijatel on hääldus halb, kuid saavad ingliskeelse kirjanduse lugemise ja mõistmisega hakkama, kuid noored kohe üldse ei tule sellega toime. Sama on minu üllatuseks elementaarse materjali otsimisega internetist – noored ei oska internetis eesmärgistatud otsinguid absoluutselt teha, ei inglise ega emakeeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Westholmis 1. klassi õppesuuna valimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.