Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: X

Postitas:
Kägu

Millegipärast ma ei saa pealkirja lisada. Minu poeg on autist. Oleme perearstil käinud ja psühhiaatri juures käinud. Küsimus on kuidas temaga toime tulla?

  1. Kas allungi igale tema tujule ja annangi talle seda süüa mida tema tahab? Lasengi tal nii palju telekat vaadata kui tema tahab? Ei lähegi õu22e kui tema ei taha õue minna? Ma ei jõua temaga enam kakelda 🙁
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast ma ei saa pealkirja lisada. Minu poeg on autist. Oleme perearstil käinud ja psühhiaatri juures käinud. Küsimus on kuidas temaga toime tulla?

  1. Kas allungi igale tema tujule ja annangi talle seda süüa mida tema tahab? Lasengi tal nii palju telekat vaadata kui tema tahab? Ei lähegi õu22e kui tema ei taha õue minna? Ma ei jõua temaga enam kakelda ????

Kui vana lapsega on tegu ja milline on taust (tavalasteaed-tavakool või kõrvalekalded)? Intellekt, kõne, arusaamad, sotsiaalsus normis?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti raske nii vähese infoga midagi soovitada. Kindel rutiin, kommunikeerituna suhtlusoskuste arengutasemele vastavalt, et ei tuleks iga kord ootamatult, et peab teleka kinni panema, õue minema jms. Infot vähe, aga kas telekavaatamise plussid kaaluvad üles võimaliku saadava ülestimulatsiooni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autisti emana soovitan: süüa tuleks tõesti anda tema soovide kohaselt, ent teleka ja õueajaga on võimalik sõlmida kokkuleppeid, isegi kui telekas mõjub talle rahustavalt, siis leida alternatiivseid rahunemismeetodeid ka, neid kindlasti on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sai just 3. Ei käi lasteaias. Oskab umbes 50 sõna kuid igapäevaselt ei räägi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sai just 3. Ei käi lasteaias. Oskab umbes 50 sõna kuid igapäevaselt ei räägi.

Söögi osas arvestaksin kindlasti lapse soovidega, kui need vähegi mõistlikud on (nt oleksin nõus, kui laps nädal järjest ainult makaroni ja kurki süüa soovib, kuid ei oleks nõus hesburgeri ja šokolaadiga).

Teleri aega piiraksin,  kuna olen vaadanud,  et liiga palju aega ekraani ees teeb õhtuks rahutumas.  Õues käimise kohta peaksin läbirääkimisi ja teeks kokkuleppeid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan hoida kindlat päevakava ja lapsele teha piltidega päevakava, kus on kõik tegevused olemas. Meil nt on hommikusöök, riidesse panemine, lasteaed, lõunasöök, teraapiad/logopeed/ mängmine/õues käimine/teleka vaatamine/ujumine, õhtusöök, magamine. Minu laps tunneb ka kella, seega on meil ka kellaajad juures, aga oluline, et oleks teada, mis järgmiseks juhtub. Mina korrutan mitmeid kordi, et nüüd vaatad telekat ja siis lähme õue. Kui aeg õue minna, siis ütlen, et viimane multikas/video ja siis lähme õue. Nüüd saan juba kellaaegasid kasutada temaga, aga ikka tuletan meelde, et hakkas viimane mutikas.

Söögiga ei oska midagi öelda, sest meil sööks siis ainult kommi, juustupulka, näkileiba jms. Teen süüa ikka tervele perele ja kui ei söö, siis ei söö. Ei sunni sööma. Eks siis saab neid juustupulkasid vahepalaks, aga õhtuti tavaliselt läheb mõni amps muud toitu ka. Mõni asi, mis üldse kohe ei sobi talle, siis sellega arvestan, et terve toit neist ei koosneks ja oleks võimalus tal ka midagi peale snäki süüa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitas väga palju Colette De Bruin raamat “5 küsimust: praktiline juhend autismiga lapse kasvatamiseks.”

Kirjanduse viited leiad siit: https://autismtallinn.ee/meedia

Aitab 1- kindel päevakava, 2- aegsasti ette informeerimine, mis järgmiseks tuleb, et laps saaks rahulikult oma poolelioleva tegevuse ära lõpetada, 3-  konkreetsed selged ühemõttelised korraldused ja üks korraldus korraga. Meie laps õppis palju teiste eeskujul. Nt jalgrattasõidu ja ujumise õppis ta keskmisest hiljem suuresti tänu 2,5 a noorema õe jälgimisele ja lõputule proovimisele, juhendamisele, julgustamisele, preemia lubamisele. Iga uue oskuse õppimine on temale nagu kõndima õppimine, võtab väga-väga-väga palju aega ja proovimist.

Kannatlikkust ja armastuse jõudu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )